Ελληνικές βιοτεχνίες φυσιγγίων

Εκλεισε;;; Κρίμα, ελπίζω για συνταξιοδότηση και όχι κάτι άσχημο. To alectoris extra light, 28άρι, με G2000, είναι το καλύτερο τσιχλοφύσιγγο που έχω χρησιμοποιήσει.
Δε γνωρίζω το λόγο αλλά νομίζω είναι μικρός για σύνταξη ο Χρήστος.
 
Το μαγαζί που πήγε φίλος ήταν σχεδόν άδειο είχε πουλήσει σε χαμηλές τιμές θα μου λέει δε πρόλαβα κάποια πράγματα που ήθελα.
Θα ακολουθήσουν και άλλοι δυστηχως αν εξακολουθούμε να έχουμε τέτοιες κυνηγιτηκες χρονιές
 
Θα ακολουθήσουν και άλλοι δυστηχως αν εξακολουθούμε να έχουμε τέτοιες κυνηγιτηκες χρονιές
Δεν θα διαφωνήσω με την κυνηγετική χρονιά... αλλά έχουμε δει και χειρότερες κυνηγετικά...
Το θέμα είναι ότι αυτό είναι το κερασάκι σε μια γενικότερη κατάσταση ακρίβειας και παράλογων αυξήσεων... σε μια τσέπη του Έλληνα που έχει εδω και πολλά χρόνια υποφέρει... και όχι μόνο απο το κυνήγι...
 
Θα ακολουθήσουν και άλλοι δυστηχως αν εξακολουθούμε να έχουμε τέτοιες κυνηγιτηκες χρονιές
Όσοι αγαπάνε πραγματικά το κυνήγι και την έννοια του δεν θα ακολουθήσει κανένας.Το ζητούμενο για να συνεχίσει το κυνήγι να υπάρχει σαν ενασχόληση είναι η νεολαια.
Αυτή θα συνεχίσει την παράδοση του τόπου μας
 
Όσοι αγαπάνε πραγματικά το κυνήγι και την έννοια του δεν θα ακολουθήσει κανένας.Το ζητούμενο για να συνεχίσει το κυνήγι να υπάρχει σαν ενασχόληση είναι η νεολαια.
Αυτή θα συνεχίσει την παράδοση του τόπου μας
Αυτό λέω και εγώ συνάδελφε αν δεν μπει καινούργιο αίμα είναι θέμα χρόνου να τελειώσει αυτη η ενασχόληση και ο έρωτας με αυτό που λέμε κυνήγι. Αλλά αν δεν υπάρχει ενημέρωση από τον φορέα που λέγεται ΚΣΕ, Κυνηγετικοί σύλλογοι και όλοι αυτοί που μας θυμούνται στην έναρξη για την έκδοση της άδειας τι να λέμε.
 
Αυτό λέω και εγώ συνάδελφε αν δεν μπει καινούργιο αίμα είναι θέμα χρόνου να τελειώσει αυτη η ενασχόληση και ο έρωτας με αυτό που λέμε κυνήγι. Αλλά αν δεν υπάρχει ενημέρωση από τον φορέα που λέγεται ΚΣΕ, Κυνηγετικοί σύλλογοι και όλοι αυτοί που μας θυμούνται στην έναρξη για την έκδοση της άδειας τι να λέμε.
Η άποψη μου είναι και να υπήρχαν ενημερώσεις από ΚΣΕ και συλλόγους,το κυνήγι σε βάθος χρόνου οδεύει δυστυχώς προς το τελος του.
Οι περισσότεροι είναι αποξενωμένοι από την φύση.Και όταν την θυμούνται (την φύση) είναι γιατί το επιτάσσει η μόδα (οικολόγοι πχ,vegan,κτλ κτλ) και όλα αυτά φυσικά πίσω από το πληκτρολόγιο.Τι να λέμε τωρα
 
Η άποψη μου είναι και να υπήρχαν ενημερώσεις από ΚΣΕ και συλλόγους,το κυνήγι σε βάθος χρόνου οδεύει δυστυχώς προς το τελος του.
Οι περισσότεροι είναι αποξενωμένοι από την φύση.Και όταν την θυμούνται (την φύση) είναι γιατί το επιτάσσει η μόδα (οικολόγοι πχ,vegan,κτλ κτλ) και όλα αυτά φυσικά πίσω από το πληκτρολόγιο.Τι να λέμε τωρα
Εγώ προσωπικά τον μεγάλο μου τον περνώ μαζί για νά τόν μπολιασω με την αγάπη για το κυνήγι μέχρι να βγάλει την άδεια του χρόνου και σιγά σιγά έρχεται και ο μικρός.
 
Μερικοί ακόμα που έχουν φυσίγγια με την επωνυμία τους, αλλά δεν ξέρω αν μπορούμε να τους θεωρήσουμε ως βιοτεχνίες:

Ζαφειράκης, Πύργος Ηλείας
Εν δράσει (Black diamond), Χαλκίδα
Προβελέγγιος (Πάνθηρ), Ωρωπος
Big hunter,Περιστερι
Πανας Παναγιωτης (ΠΕΛΕΚΥΣ), Περιστερι
Creta, Χανια
Ζαπαντούλης (KERAVNOS),Βόλος
Παρούσης,Αλυκη Παρου
Hunting Ασπριωτης, Ασπροπυργος
Best Καιλας,Λαυριο
Πετρίδης HITT, Θεσαλλονίκη

Κάποιοι από τους παραπάνω ίσως έχουν σταματήσει.
 
Back
Top