Κυνηγετική Γωνιά Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
7 μπήκα, 25 ορκομωσία και 10 μέρες άδεια.

Στο ειχα πει Χρησταρα μου....Ο στρατος σημερα ειναι = κολεγιο....:cool:
Ακου...για να μαθαινεις πως ηταν στην εποχη μου....
2 -2 - 1971 παρουσιαστηκα στον Αραξο.... Επι χουντας Αεροπορια.....''Μοδίστρες'' μας ελεγαν οι πεζικαριοι του στρατου.
Στις 40 ημερες ορκομωσια....Δεν μου εδωσαν αδεια....Στις 57 ημερες μεταθεση για Τατο'ι'....με ειδικοτητα
Μηχανικος Αεροσκαφων.....Στις 60 ημερες απο την ημερα που παρουσιαστηκα 4 μερες αδεια...
Συνολο υπηρεσιας 24 + 3 μηνες εφεδρια = 27 μηνες + 29 ημερες φυλακη 28 μηνες....Απολυθηκα μια
εβδομαδα πριν τα γεγονοτα στην Κυπρο....Ξανα πισω....αλλο εναν μηνα στην 129 πτερυγα μαχης...στο
Ελληνικο.
Και ΑΝ δεν ειχα την Παναγιά διπλα μου και εναν καταπληκτικο ανθρωπο διοικητη...Ηλιας Μουσταφελος
που με γλυτωσε απο 3 Αεροδικεια.....( μπαρμπα τον λεγαμε...ετσι ηθελε να τον αποκαλουμε !!!)
Χρυσος Ανθρωπος....για μενα δευτερος πατερας μου !!!!!
Ακομα φανταρος θα ημουν!!!
Και αν αρχισω να λεω το πως περασα και τι εκανα στην Αεροπορια....Θα μου πειτε.....τα παραμυθια της
Χαλιμας μας λες...
Να τον εχει καλα ο Θεος εκει που ειναι!!!!.pray to God.
 
Γειά σου ρε φίνο φανταράκι
Ξύπνησες νωρίτερα να μπεις στο φόρουμ ή ήσουν θαλαμοφύλακας;
Κάθε μέρα 5 η ώρα ξεκινάω.Θαλαμοφύλακας έκανα 6 8 απόγευμα προάλλες 12-2 βράδυ και πρωί 6 μέχρι 12-1 που είχαν πάει για βολές και δεν είχαν να μας αλλάξουν.Αλλά μετά εμείς πήγαμε με λεωφορειάκι,ρίξαμε και επιστρέψαμε με ανθυπολοχαγούς και λοχαγό μέσα! :D
 
Κάθε μέρα 5 η ώρα ξεκινάω.Θαλαμοφύλακας έκανα 6 8 απόγευμα προάλλες 12-2 βράδυ και πρωί 6 μέχρι 12-1 που είχαν πάει για βολές και δεν είχαν να μας αλλάξουν.Αλλά μετά εμείς πήγαμε με λεωφορειάκι,ρίξαμε και επιστρέψαμε με ανθυπολοχαγούς και λοχαγό μέσα! :D
Μια χαρά είσαι έχω φυλαξρι σκοπια στον Άραξο την ημέρα απόσυρσης των f104 με προέδρους κτλ μπροστά τους 6 το πρωί με 4 το απόγευμα γιατι δεν γινόταν να αλλάξω ήμουν μπροστά σε όλους τους μεγάλους και κόκαλο μετά ήπια δύο ελληνικούς και κάπνισα 1 πακέτο μαλμπουρο για να ισιωσω.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top