Κυνηγετική Γωνιά Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Καλημέρα σας. Επιστροφή από πρωινό περπατητό. Δύο άτομα 4 τσίχλες μετά από 2 ώρες. Κλάμα .hair.
Καλημέρα Γιώργη...:)...

Όντως... :( ...

Κάθε χρόνο, τέτοιο καρό με την λήξη του ενδημικού (και νωρίτερα όταν είχε πουλιά), έκανα κάποιες εξόδους για τσίχλες, και μάζευα 10-15 πουλάκια , για το γούστο ... και για το μεζέ ...Φέτος ήταν τόσο λίγα και απλησίαστα , που δεν έκαμα ούτε μία...!!!
Νομίζω οτι ολα γίνονται λόγω καιρού...Εδώ το σκηνικό είναι σαν να έχουμε Μάη οχι Γενάρη ... Τι να πώ!...
 
Καλημέρα Γιώργη...:)...

Όντως... :( ...

Κάθε χρόνο, τέτοιο καρό με την λήξη του ενδημικού (και νωρίτερα όταν είχε πουλιά), έκανα κάποιες εξόδους για τσίχλες, και μάζευα 10-15 πουλάκια , για το γούστο ... και για το μεζέ ...Φέτος ήταν τόσο λίγα και απλησίαστα , που δεν έκαμα ούτε μία...!!!
Νομίζω οτι ολα γίνονται λόγω καιρού...Εδώ το σκηνικό είναι σαν να έχουμε Μάη οχι Γενάρη ... Τι να πώ!...
Καλημέρα Γιάννη. Μη νομίζεις και εδώ τα ίδια είναι. Στα 40 χρόνια που κυνηγάω δεν έχω δει πάλι τέτοια παλιοχρονιά. Δεν πειράζει όμως. Να έχουμε υγεία και να βγαίνουμε έστω και έτσι. Την καλημέρα μου στην όμορφη Λέρο.
 
Στο Σούλι παίζει καμμιά τσίχλα?
Γιώργο μου συγνώμη που άργησα τόσο να απαντήσω. Από χθες το βράδυ δεν μπορώ να γράψω ούτε να αντιδράσω σε σχόλια από τη συσκευή που χρησιμοποιώ συνήθως ( το κινητό μου) και αυτό μου συμβαίνει μόνο όταν μπαίνω στο Hunters Life. Τώρα μπήκα από άλλη συσκευή και βλέπω ότι λειτουργεί κανονικά. Στο θέμα μας, Σούλι δεν έχω πάει καθόλου φέτος και δεν έχω ιδέα τι γίνεται. Τσίχλες γενικά ελάχιστες στα μέρη που πάω, στην καλύτερη έχω πάρει 5-6 πουλιά και μόνο περπατητο, καρτέρι σχεδόν καμια. Φέτος η χειρότερη χρονιά μακράν.
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Back
Top