Κυνηγετική Γωνιά Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Επιστρεφω το μεσημερι στην Χαλκιδα και μετα την γεφυρα υπαρχει ουρα.
Επειδη πισω ηταν στροφη και μπορει να ερχεται καποιος πατημενος αναβω αλαρμ.
Κοιτω στον καθρεπτη ( οπως παντα ) και εβλεπω ενα smart να ερχεται μαλιοκουβαρα και καταλαβαινω οτι δεν προκειται να προλαβει να σταματησει.
Κανω τερμα δεξια και μπαινω σφηνα στον μπροστινο μου να του δωσω χωρο.
Ερχεται, οντως δεν τον παιρνει να σταματησει, με προσπερνα και παει και σφηνωνει στα κενα που υπηρχαν πιο μπροστα απο εμενα.
Στην συνεχεια οπως πηγαιναμε σημειωτον παω διπλα του και βλεπω οτι ηταν ενα νεαρο ζευγαρι και ειχαν ενα αγορακι, το οποιο ειχαν βαλει πισω εκει που μπαινουν οι βαλιτσες μαζι με ενα πατινι.
Το αγορακι καθοταν γονατιστο και το τιμονι του πατινιου ηταν στο υψος του λαιμου του και σε τετοια θεση ωστε με ενα καλο φρεναρισμα να του καρφωθει στην καροτιδα.
Σε παραδιπλα αυτοκινητο οδηγουσε ο συζυγος και η συζυγος καθοταν στο πισω καθισμα με το μωρακι αγκαλια σαν αεροσακο...
Αυτοίι είναι εγκληματίες με όλη την σημασία της λέξης...
Έναν που είχα δει δεν άντεξα σταμάτησα δίπλα με το αυτοκίνητο της δουλειάς και του είπα να σε πάρω μια μέρα μαζί μου να δεις κάποια πράγματα που δεν θα σου αρέσουν και μετά αν έχεις το κουράγιο ξανάβαλε το παιδί εκεί.....Με κοιτούσε σαν χάνος....
 
Αυτοίι είναι εγκληματίες με όλη την σημασία της λέξης...
Έναν που είχα δει δεν άντεξα σταμάτησα δίπλα με το αυτοκίνητο της δουλειάς και του είπα να σε πάρω μια μέρα μαζί μου να δεις κάποια πράγματα που δεν θα σου αρέσουν και μετά αν έχεις το κουράγιο ξανάβαλε το παιδί εκεί.....Με κοιτούσε σαν χάνος....
Δεν καταλαβαινουν οτι και να τους δειξεις και ειναι πολλοι.
 
Δεν καταλαβαινουν οτι και να τους δειξεις και ειναι πολλοι.
Πίστεψε με έχω δει πολλά παιδιά τα ταλαιπωρούνται από μαλάκια γονέων και με τρελαίνει αυτό όταν το βλέπω. Και σίγουρα κάποιοι δεν μπορούν να καταλάβουν μέχρι να τους τύχει και μετά να χτυπάνε το άδειο κεφάλι τους
 
Όποιος είναι τζινάκιας και καπνίζει και Prince,στην καλύτερη έχει φάκελο στην αστυνομία για υποθέσεις ναρκωτικών
Και μετά ανεβαίνουμε......
golden Virginia πρασινο και λευκο ποινικο μητρωο :cool:
 
Last edited:
Επιστρεφω το μεσημερι στην Χαλκιδα και μετα την γεφυρα υπαρχει ουρα.
Επειδη πισω ηταν στροφη και μπορει να ερχεται καποιος πατημενος αναβω αλαρμ.
Κοιτω στον καθρεπτη ( οπως παντα ) και εβλεπω ενα smart να ερχεται μαλιοκουβαρα και καταλαβαινω οτι δεν προκειται να προλαβει να σταματησει.
Κανω τερμα δεξια και μπαινω σφηνα στον μπροστινο μου να του δωσω χωρο.
Ερχεται, οντως δεν τον παιρνει να σταματησει, με προσπερνα και παει και σφηνωνει στα κενα που υπηρχαν πιο μπροστα απο εμενα.
Στην συνεχεια οπως πηγαιναμε σημειωτον παω διπλα του και βλεπω οτι ηταν ενα νεαρο ζευγαρι και ειχαν ενα αγορακι, το οποιο ειχαν βαλει πισω εκει που μπαινουν οι βαλιτσες μαζι με ενα πατινι.
Το αγορακι καθοταν γονατιστο και το τιμονι του πατινιου ηταν στο υψος του λαιμου του και σε τετοια θεση ωστε με ενα καλο φρεναρισμα να του καρφωθει στην καρωτιδα.
Σε παραδιπλα αυτοκινητο οδηγουσε ο συζυγος και η συζυγος καθοταν στο πισω καθισμα με το μωρακι αγκαλια σαν αεροσακο...
Παναγιώτη αυτή είναι η ελληνική πραγματικότητα και δυστυχώς δεν διορθώνεται εάν δεν υπάρξουν αυστηρότητατοι έλεγχοι και πρόστιμα εξοντωτικά.
Είναι κάτι που το βλέπουμε συνέχεια αυτό με τα παιδιά και όχι μόνο αυτό . Κινητό τηλέφωνο και οδήγηση ,χωρίς ζώνη άσκοπη χρήση της ΛΕΑ και μάλιστα με αυξημένη ταχύτητα και πολλά άλλα .
Η τροχαία και το συναρμόδιο υπουργείο απλώς τον παίζουν !!!

Είναι ένα ανύπαρκτο σώμα που εμφανίζεται σαν τα σαλιγκάρια μετά τη βροχή ,στα διοδια κατα τις μεγάλες εξόδους.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top