Κυνηγετική Γωνιά Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Ελλάδα εν έτη 2024...
Στην γειτονιά μου όλοι όσοι πήραμε οικόπεδο άφησαμε κάποια μέτρα για να γίνει ο δρόμος που από τον κεντρικό, καταλήγει στη θάλασσα ( σαν το Μάτι...).
Πριν λίγα χρόνια έρχεται ένας συνταξιούχος υπάλληλος πρεσβείας και αγοράζει μια μονοκατοικία με την αυλή της.
Την επόμενη μέρα φέρνει και κλείνει τον μισό δρόμο με πέτρες και ανοίγει τρύπες στην άσφαλτο και βάζει θάμνους!!
Πάμε εκεί ..
- Τι κάνεις ρε άνθρωπε;
- Ο μισος δρόμος είναι δικός μου, μου είπε ο μηχανικός .
- Και έμας ο άλλος μίσος δικός μας είναι,αλλά αφήσαμε όλοι να υπάρχει δρόμος.
- Εγώ δεν αφήνω.
- Ρε, πας καλά; Δικός σου είναι δεν θα σου τον φάμε!

Και όμως, καλά πάει, γιατί βρίσκει αυτό το μπουρδέλο και τα κάνει...
Αν ήταν σε χώρα κανονική θα τολμούσε να βάλει βράχους στη άσφαλτο;

Ελλάδα 2.0

IMG_20240717_141725.jpg

IMG_20240717_141701.jpg
IMG_20240717_141640.jpg
IMG_20240717_141745.jpg
 
Last edited:
Και μη μου πείτε για αστυνομία κλπ...φωνάξαμε ...και ατύχημα έγινε γιατί μια κυρία που κατέβαινε με το αυτοκίνητο δεν περίμενε οτι θα βρει βράχους!!! μπροστά της και έπεσε πάνω.
Αυτός τώρα έχει βάλει θαμνους στη άκρη με σκοπό να 'πνιξει' τον δρόμο..
Νεοέλληνας = ένα σιχαμα χωρίς παιδεία.
 
Την επόμενη μέρα φέρνει και κλείνει τον μισό δρόμο με πέτρες και ανοίγει τρύπες στην άσφαλτο και βάζει θάμνους!!
Παρε 2 μπουκαλακια υγρα μπαταρίας ανθρωπε μου κ ριξε τα ΒΡΑΔΥ στα θαμνακια, κι ασε τον να τα ποτιζει κ να περιμενει να μεγαλωσουν.....δοκιμασμενο.
Αργός θανατος για τα φυτα, χωρις να το παρει πρεφα.
 
Παρε 2 μπουκαλακια υγρα μπαταρίας ανθρωπε μου κ ριξε τα ΒΡΑΔΥ στα θαμνακια, κι ασε τον να τα ποτιζει κ να περιμενει να μεγαλωσουν.....δοκιμασμενο.
Αργός θανατος για τα φυτα, χωρις να το παρει πρεφα.
Κοιτα, εγω δεν κανω τετοια καλως η κακως.
Το χειμωνα με τα χιονια τους δρομους εδω γυρω τους ξεχιονισε ο γαμπρος μου με το Jcb.
Οταν εφτασε εκει δεν ηξερε τι εχει συμβει γιατι δεν ετυχε να του το εχω αναφερει.
Μετα μου το ειπε οτι πηγε να ξεχιονισει , αν το ηξερα πριν θα του το ειχα πει και ολα αυτα που βλεπετε στις φωτογραφιες θα ειχαν καταληξει στη θαλασσα....σταθηκε τυχερος...στο επομενο χιονι ομως εχουν φυγει.
Αλλα δεν ειναι αυτες λυσεις στο κωλομπουρδελο που ζουμε....
 
Ελλάδα εν έτη 2024...
Στην γειτονιά μου όλοι όσοι πήραμε οικόπεδο άφησαμε κάποια μέτρα για να γίνει ο δρόμος που από τον κεντρικό, καταλήγει στη θάλασσα ( σαν το Μάτι...).
Πριν λίγα χρόνια έρχεται ένας συνταξιούχος υπάλληλος πρεσβείας και αγοράζει μια μονοκατοικία με την αυλή της.
Την επόμενη μέρα φέρνει και κλείνει τον μισό δρόμο με πέτρες και ανοίγει τρύπες στην άσφαλτο και βάζει θάμνους!!
Πάμε εκεί ..
- Τι κάνεις ρε άνθρωπε;
- Ο μισος δρόμος είναι δικός μου, μου είπε ο μηχανικός .
- Και έμας ο άλλος μίσος δικός μας είναι,αλλά αφήσαμε όλοι να υπάρχει δρόμος.
- Εγώ δεν αφήνω.
- Ρε, πας καλά; Δικός σου είναι δεν θα σου τον φάμε!

Και όμως, καλά πάει, γιατί βρίσκει αυτό το μπουρδέλο και τα κάνει...
Αν ήταν σε χώρα κανονική θα τολμούσε να βάλει βράχους στη άσφαλτο;

Ελλάδα 2.0

View attachment 89170

View attachment 89171
View attachment 89172
View attachment 89173
Και πως μπαίνει στο σπίτι του;αυτά έχουν οι εκτός σχεδίου περιοχές δυστυχώς εδώ τρομαξαμε να κάνουμε κτηματολόγιο.
 
Βλεπετε ποσο γελοιος ειναι...εγραψε πανω στην ασφαλτο, ¨οικοπεδο ¨
Άστο δεν βγάζεις άκρη.Είχα πάει για κούρεμα μεσημέρι και αφήνω αμάξι σε έναν ίσκιο ούτε αυλόπορτα τίποτα να εμποδίζει.(Πάντα τα κοιτάζω αυτά).
-Μόλις τελειώνω και πάω να πληρώσω μπαίνει μία 40άρα μέσα και λέει είναι κανενός το αμάξι εδώ από πίσω;
-Λέω ναι δικό μου, ποιο το πρόβλημα ; Φεύγει...
-Πάω βρίσκω ένα αντρόγυνο γέροι και η 40άρα.Και ο γερός έσπρωχνε αμάξι....
-Τι κάνεις ρε μπάρμπα του λέω;
-Λέει εδώ είναι η θέση μας
-Που το λέει; είναι δικός σου ο δρόμος;
-Να το άφηνες πιο κάτω λέει.
- Τι λες ρε μπαρμπαδάκο μες τον ήλιο ρε πονηρέ; Άστο εσύ και όταν φύγω βάλτε το....
-Να η 40άρα έχουν προβλήματα κτλ....
-Και που να το ξέρω εγώ; Και εξάλλου τι πάει να πει αυτό τους άφησες μπήκαν μέσα στην δροσιά και παρκάρεις όπου βρεις εσύ μετά...Δεν γίνεται να τα έχουμε όλα της λέω...
-Ούτε εσύ μου λέει...
-Κανένας της λέω.....
Και έφυγα γιατί δεν μπορώ με τέτοια φορτώνω..
Τι χάλια έχει ο κόσμος.Τα θέλω όλα όπως τα θέλω....Ένα σαράβαλο ολκής και ήθελε να μου το αφήσει και στον ίσκιο....
 
Last edited:
Άστο δεν βγάζεις άκρη.Είχα πάει για κούρεμα μεσημέρι και αφήνω αμάξι σε έναν ίσλιο ούτε αυλόπορτα τίποτα να εμποδίζει.
-Μόλις τελειώνω και πάω να πληρώσω μπαίνει μία 40άρα μέσα και λέει είναι κανενός το αμάξι εδώ από πίσω;
-Λέω ναι δικό μου, ποιο το πρόβλημα ; Φεύγει...
-Πάω βρίσκω ένα αντρόγυνο γέροι και η 40άρα.Και ο γερός έσπρωχνε αμάξι....
-Τι κάνεις ρε μπάρμπα του λέω;
-Λέει εδώ είναι η θέση μας
-Που το λέει; είναι δικός σου ο δρόμος;
-Να το άφηνες πιο κάτω λέει.
- Τι λες ρε μπαρμπαδάκο μες τον ήλιο ρε πονηρέ; Άστο εσύ και όταν φύγω βάλτε το....
-Να η 40άρα έχουν προβλήματα κτλ....
-Και που να το ξέργ εγώ; Και εξάλλου τι πάει να πει αυτό τους άφησρς μπήκαν μέσα στην δροσιά και παρκάρεις όπου βρεις εσύ μετά...Δεν γίνεται να τα έχουμε όλα της λέω...
-Ούτε εσύ μου λέει...
-Κανένας της λέω.....
Και έφυγα γιατί δεν μπορώ με τέτοια φορτώνω..
Τι χάλια έχει ο κόσμος.Τα θέλω όλα όπως τα θέλω....Ένα σαράβαλο ολκής και ήθελε να μου το αφήσει και στον ίσκιο....
Αλλη φορα, να πηγαινεις με το τρακτερ για κουρεμα κι ασε τους να σπρώχνουν.....κι αμα τυχει, βαρα κ μια οπισθεν κ σπροξε οτι βρεις με τα πισω υδραυλικά....
 
Αλλη φορα, να πηγαινεις με το τρακτερ για κουρεμα κι ασε τους να σπρώχνουν.....κι αμα τυχει, βαρα κ μια οπισθεν κ σπροξε οτι βρεις με τα πισω υδραυλικά....
Τώρα που είπες για τρακτέρ
Πριν χρόνια σε ένα χωριό τότε είχαν βγει αυτά τα Ρένο τα τουρμπατα αμάξι κούτα
Περνάει μια διασταύρωση και βγαίνει ένα τζον Ντιαρ τρακτέρ με τις ψιλές ρόδες μπροστα και το κάνει παρμπρίζ και μπροστα όλα νιμου
Κατεβαίνει κατω τι κανεις εκεί ρε μπάρμπα έχεις στοπ έχω προτεραιότητα θα με σκοτώσεις
Απο που είσαι του λέει ο μπάρμπας
Απο Θεσσαλονίκη
Στο χωριό μου έχω προτεραιότητα
Στο χωριό σου εχς προτεραιότητα
 
Τώρα που είπες για τρακτέρ
Πριν χρόνια σε ένα χωριό τότε είχαν βγει αυτά τα Ρένο τα τουρμπατα αμάξι κούτα
Περνάει μια διασταύρωση και βγαίνει ένα τζον Ντιαρ τρακτέρ με τις ψιλές ρόδες μπροστα και το κάνει παρμπρίζ και μπροστα όλα νιμου
Κατεβαίνει κατω τι κανεις εκεί ρε μπάρμπα έχεις στοπ έχω προτεραιότητα θα με σκοτώσεις
Απο που είσαι του λέει ο μπάρμπας
Απο Θεσσαλονίκη
Στο χωριό μου έχω προτεραιότητα
Στο χωριό σου εχς προτεραιότητα
Σε ένα μπαρακι της έφαγε ένας έπεσε τάβλα από ένα κροσέ.Μόλις συνήλθε, πάει παίρνει τρακτέρ και μπαίνει στου άλλου το μαγάζι μέσα στεγνό όλες οι τζαμαρίες....
 
Σε ένα μπαρακι της έφαγε ένας έπεσε τάβλα από ένα κροσέ.Μόλις συνήλθε, πάει παίρνει τρακτέρ και μπαίνει στου άλλου το μαγάζι μέσα στεγνό όλες οι τζαμαρίες....
Ο άλλος έπαιζε ποδόσφαιρο στο χωριό του και του λέει ο προπονητής αύριο πάγκο
Πέρνει το SAME τρακτέρ και το όργωσε
Ξέρω πολλά το Ηλία ριχτω είναι γατάκια μπροστα τους
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top