Λαγός Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Εγω διαφωνω με τις πλαγιές μεθόδους που χρησιμοποιούν κάποιοι για να θηρευσουν λαγο κ θεωρώ ότι κάνουν την ιδια ζημια στο θηραμα με τη λαθροθηρια:
1) αγελες σκυλων-κυνηγων (ας γλυτωσει ρε παιδια το λαγουδακι, δε χαθηκε ο κοσμος)
2) λυνω σκυλιά 20 λεπτά πριν φεξει για να πετύχω το λαγο εξω, πριν πιασει γιατακι, κ τον βαράνε μόλις φεξει στη διωξη (περιμενουμε να φεξει με τον πατερα μου να αμολυσουμε το σκυλι, και μεσα στο αμαξι ενα τεταρτο πριν φεξει, μου φανηκε οτι ακουγα διωξη....κατεβαινουμε, ετοιμαζουμε οπλα, λυνουμε σκυλι και ακουμε απεναντι τη διωξη και ενα οπλο...συναντιομαστε μετα απο 10 λεπτα με τον τυπο και λεει..αμολυσα λιγο νωριτερα γιατι τον ειχα ψαξει 5 φορες και δε μπορουσα να τον σηκωσω)
3) πηγαίνω πανω κατω το βουνό από τις 4 τη νυκτα, βλέπω λαγους,βαζω σημαδια κ παω μετα κ λυνω σκυλιά
4) πηγαινω καθημερινές χωρίς οπλο, τερματιζω λαγους, κ παω όταν επιτρέπεται κ λυνω σκυλιά στο σημείο οποτε το έργο τους είναι ευκολο..

Πολλοι συναδελφοι μπορεί να διαφωνήσουν με κάποια απο τα παραπάνω σημεία... Θεωρώ ομως οτι οι παραπάνω πρακτικές εφαρμόζονται απο κάποιους που επιδιώκουν να κάνουν νούμερα στο κυνηγι του λαγου, για να περπατανε το απόγευμα προ το καφενείο '' το στέκι των κυνηγων " κανα 2 κεφάλια ψηλοτεροι...μπορουμε να κανουμε το ομορφο κυνηγι μας, χωρις να βαζουμε ως αυτοσκοπο να γυριζουμε καθε μερα με ενα δυο τρεις λαγους....
 
Εχουμε εδω κατει λαγοκυνηγους,γιατακιδες τους λεμε σηνιθος γερους σε υληκια.οπου περνανε ξερενουν τον τοπο χωρεις σκυλι.γνοστες στα ειχνη και στα γιατακια
σε περιοχες με πολλους λαγους ισως...στα μερη μου (βοιωτια) αν το σκυλι δεν κουβαλαει με καροτσι τα κακαλα του, λαγο στο πουρναρι δεν τρως....εχουμε λιγους λαγους, και τα δρομολογια τους ειναι μεγαλα ακομη και την περιοδο σεπτεμβριου-οκτωβριου
 
Φίλε ,για εμένα ο κυνηγός είναι ο πρώτος και ο σωστότερος οικολόγος.ετσι με έμαθαν και έτσι πράττω. Δε σκοτώνω το λαγό παρά μόνο τις ημέρες και ώρες που επιτρέπεται και ας μην είμαι λαγας! Το ίδιο και για τις πέρδικες που θέλω να λέγομαι περδικας και προσπαθώ να είμαι διότι είναι το κυνήγι που κάνω περισσότερο από τα υπόλοιπα. Ο πατέρας μου με έμαθε να κάνω 2 ορτύκια και όχι περισσότερα για να μάθουν τα σκυλιά μου στη φερμα, στην τουφεκιά και στο απορτ. Αν έβλεπα ότι έχει περισσότερα σταματαγα γιατί δε τα χρειάζομαι ούτε για να τα φάω (άμα θέλω πάω στο ξάδελφο μου που είναι κρεοπώλης) ούτε τα σκυλιά μου χρειάζονται 10-20-100 ορτύκια για να μάθουν. Στις πέρδικες που το όριο είναι 4 στο νησί πάντα σταματώ στις 2 ή στις 3 για να έχω και το άλλο σκ και αν δω ότι έχει ζοριστει άσχημα το κοπάδι σταματώ και πάω αλλού για να έχω και του χρόνου. Τρέχω ,πάω,τις ποτίζω,τις ταιζω αν δω νυφίτσες και αλεπούδες τις σκοτώνω γιατί αγαπώ την πέρδικα και δε θέλω να εξαφανιστεί,ούτε θέλω να μου φέρνουν κότες σε κλουβί πάνω στο βουνό για να μου βγαίνουν στα δύο μέτρα από τα πόδια μου. Οταν σκοτώσω τσίχλα φτερουγαριαρα προσπαθώ να την περιθαλψω και αν τα καταφέρει και ζεισει να την αφήσω ελεύθερη να κάνει το ταξίδι της. Είμαι 31 και με την λογική του μικρός είναι θα κάνει μακακιες ,θα μπορούσα να κατεβαίνω με τα ένα σάκο γεμάτο από θηράματα, δε το κάνω γιατί έτσι με έμαθαν ότι είναι ο κυνηγός. πάω και κάνω δεντροφύτευση είτε με συλλόγους είτε μόνος μου ,γιατί χωρίς δέντρα δε θα έχουν τα παιδιά μου (αν κάνω ) οξυγόνο να αναπνεύσουν. Όταν παίρνουν φωτιές τα δάση που κυνηγώ και μη τρέχω όπως και πολλοί άλλοι κυνηγοί γιατί εγώ ξέρω από που μπορώ να περάσω και διασχίσω ένα βουνό ένας πυροσβέστης ίσως και όχι. Για όλα τα αποπανωδεν είδα καμια φιλοζωική που θενε να λέγονται οικολόγοι να τρεχει...μονο για τα σκυλάκια και τις γατούλες τρέχουν που και αυτό σπάνια και να λενε τα μύρια όσα για του κυνηγούς.Όλα αυτά και πολλά άλλα τα κάνει μόνο ένας κυνηγός. Ο κυνηγός πρώτα είναι οικολόγος -φυσιολατρεις ,μετά διαχειριστής και στο τέλος προσπαθεί να καρπωθεί ένα θήραμα. Αν μπορεί το τελευταίο να το κάνει και συχνά μπραβο του κιόλας. Μην θεωρούμε του παπάρες που τους έδωσε η ελληνική νομοθεσία την έγκριση να κρατούν όπλο στα χέρια τους και πάνε και κάνουν όσα περιεγραψες κυνηγούς...είναι λάθος για εμένα αυτοί οι άνθρωποι να θεωρούνται κυνηγοί. Αν ρε φίλε δεν έχεις πόδια να ανεβοκατεβαινεις τα βουνά για τα τερτιπια της Πέρδικας και περνεις ένα 4χ4 για να ανεβοκατεβαινεις τους χωματόδρομους και να δείχνεις τα θηράματα στο facebook δεν είσαι κυνηγός...είσαι ένας μικροτσουτσουνος που προσπαθείς να φανείς και να ανέβεις στα μάτια της παρέας σου.
Υγ σορυ για το μακροσκελές και για το off topic
Καλησπέρα σας!
Σου αξίζουν πολλά μπράβο για αυτό το μήνυμα..έπισης αξίζουν πολλά μπράβο στους γονεις σου,που σου έμαθαν να σκέφτεσαι έτσι!
Το μήνυμα σου έπρεπε να είναι γραμμένο στις εισόδους των κυνηγετικών συλλόγων και να το διαβάζουμε όλοι κυνηγοί και μη..
Εμένα προσωπικά αυτά που έγραψες μου πέρασαν πολλά μηνύματα και ας είμαι 44 χρόνων και κυνηγός από τα 18..
 
Last edited:
Μην κρίνεις εξ ιδίων τα αλλότρια

υπάρχουν κάποιοι που βλέπουν το ίδιο ποτήρι μισοάδειο κι άλλοι μισογεμάτο.....

εγώ πιστεύω πως η μικροκοινωνία μας των κυνηγών είναι σχεδόν μικρογραφία της ελληνικής κοινωνίας με τα ελαττώματά της και την τάση προς αψήφιση των νόμων.
Και λέω σχεδόν διότι είμαστε ως κυνηγοί ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΝΟΜΟΤΑΓΕΙΣ από τον μέσο συμπολίτη μας.
Δείτε: τον τζαμπατζή στα μ.μ. συγκοινωνίας, τον φοροφυγά, τον λαθροεργαζόμενο, τον παραβάτη οδηγό, τον λαθραλιέα κ.ο.κ. συμπολίτη μας και θα διαπιστώσετε πως η παρανομία στην θήρα είναι μικρότερη ποσοστιαία....


π.χ. στους 1000 λαγάδες που ξέρω δεν αντιστοιχεί ούτε ένας νυχτολαθροθήρας άντε να πω 1 στους χίλιους, άντε να το τεντώσω και να πω 2 τοις χιλίοις.... συγκρίνετε αυτό το ποσοστό με το ποσοστό των παρανομούντων συμπολιτών μας που προανέφερα.....
Όπως τα λες ,χαμός από ανασφαλιστα οχήματα κ απλήρωτα τέλη....μ'αρεσει που θα τους άρπαζαν κ καλά απ' το αυτί....
 
το 2019 σταματησα το κυνηγι λαγου 15/10..ειχα θηρευσει ηδη 8 λαγους...δεν υπηρχε λογος να συνεχισω..τα σκυλια κυνηγησαν, εμεις καναμε τα κυνηγια μας, ο τοπος ειχε αναγκη απο διαχειριση και δωσαμε ραντεβου για του χρονου πολυ νωρις...
 
Καλησπέρα σας!
Σου αξίζουν πολλά μπράβο για αυτό το μήνυμα..έπισης αξίζουν πολλά μπράβο στους γονεις σου,που σου έμαθαν να σκέφτεσαι έτσι!
Το μήνυμα σου έπρεπε να είναι γραμμένο στις εισόδους των κυνηγετικών συλλόγων και να το διαβάζουμε όλοι οι κυνηγοί.
Εμένα προσωπικά αυτά που έγραψες μου πέρασαν πολλά μηνύματα και ας είμαι 44 χρόνων και κυνηγός από τα 18..
Γιάννη σε ευχαριστώ, απάντησα σε αυτόν τον άνθρωπο αλλά και σε κάθε κυνηγό εδώ μέσα όπως έχω απαντήσει και σε φίλες που είναι βιγκαν και σε φίλους που μου λένε τι σου φταίνε τα πουλάκια....τους απαντώ αυτό που έγραψα παραπάνω και τους προσθέτω : γίνε σαν εμένα οικολόγος και έλα να μου πεις αν αξίζει να κατέβω με δύο πέρδικες στον ντρουβα μου μετά από τόσο περπάτημα !
 
Γιάννη, απο πού προκύπτει αυτό με τα ανασφάλιστα;
Συμπέρασμα που βγάζει ο καθείς ,όταν διαβάζει ότι θα πέσουν 3000 στα ανασφαλιστα κ χωρίς τέλη αυτοκίνητα‼️δεν θυμάμαι που το είδα,γκουγκλοειδησεις μάλλον‼️
 
Συμπέρασμα που βγάζει ο καθείς ,όταν διαβάζει ότι θα πέσουν 3000 στα ανασφαλιστα κ χωρίς τέλη αυτοκίνητα‼️δεν θυμάμαι που το είδα,γκουγκλοειδησεις μάλλον‼️
Όχι ότι δεν υπάρχουν άλλα καμία σχέση με αυτά που ακούγονται για να κάνουν τηλεθέαση ή για μερικά κλικ παραπάνω.
Τα 2 τελευταία χρόνια, κοντεύω 4000 δηλώσεις, 5-6 φορές έχω τύχει σε ανασφάλιστο.
 
Όχι ότι δεν υπάρχουν άλλα καμία σχέση με αυτά που ακούγονται για να κάνουν τηλεθέαση ή για μερικά κλικ παραπάνω.
Τα 2 τελευταία χρόνια, κοντεύω 4000 δηλώσεις, 5-6 φορές έχω τύχει σε ανασφάλιστο.
Είχα αυτή την κουβέντα χθες...κ πετάγεται ο άλλος κ μου λέει ότι 3 χρόνια κυκλοφορούσε ανασφαλιστος κ χωρίς τέλη....κ εγώ είχα την εντύπωση όπως κ όλοι εκεί ότι σε βρίσκουν κ σου στέλνουν το πρόστιμο σπίτι....όπως πάλι δεν γνώριζα ότι μπορείς να μην πληρώσεις όλα τα παραπάνω κ χωρίς να παραδώσεις πινακίδες επικαλούμενος ακινησία....τι ισχύει τελικά κ τι όχι δεν γνωριζω
 
Ισχύει αυτό που λες Γιάννη. Για την ώρα τουλάχιστον. Θεωρητικά μπορείς να μην πληρώσεις την ασφάλεια, ούτε τέλη κυκλοφορίας, ούτε καν να μην το περάσεις ΚΤΕΟ. Δεν διασταυρωνουν ακόμα τα στοιχεία υπουργείο και υπηρεσίες οπότε δεν σε πιανουν. Εννοείται να μην κυκλοφορείς όμως, αν κυκλοφορήσεις και κάτσει η στραβή τη μαμησες. Όπως επίσης αν αποφασίσεις να το πουλήσεις δεν μπορείς, θα πρέπει πρώτα να εξοφλησεις όλα τα παραπάνω και μετά να το δώσεις.
 
Είχα αυτή την κουβέντα χθες...κ πετάγεται ο άλλος κ μου λέει ότι 3 χρόνια κυκλοφορούσε ανασφαλιστος κ χωρίς τέλη....κ εγώ είχα την εντύπωση όπως κ όλοι εκεί ότι σε βρίσκουν κ σου στέλνουν το πρόστιμο σπίτι....όπως πάλι δεν γνώριζα ότι μπορείς να μην πληρώσεις όλα τα παραπάνω κ χωρίς να παραδώσεις πινακίδες επικαλούμενος ακινησία....τι ισχύει τελικά κ τι όχι δεν γνωριζω
Κάποια στιγμή Γιάννη θα τους έρθει η αναλαμπή και θα τα ψάξουν...τοτε θα πέσει κλάμα...
 
Είμαι στο καρτέρι για τρυγόνια και 7 παρά 5 απογειώνεται από το αεροδρόμιο του Καστελλίου ένα πολεμικό αεροσκάφος.
Πετάει σε πολύ χαμηλό ύψος και κάνει ένα κύκλο από πάνω μου.
Εγώ εκείνη την ώρα το χαζεύω και δεν κυνηγάω.
Σκέφτομαι πως να νιώθει το αλάνι που καβαλάει τέτοιο μηχάνημα και ότι κάνει υπερβολικό θόρυβο ανάλογος το μέγεθος του αεροσκάφους.
Πραγματικά ετριζε η γη.
Η δουλειά μου είναι στα αεροπλάνα και έχω συνηθίσει το θόρυβο.
Οπότε για να σκεφτώ πόσο θόρυβο κάνει ήταν τρέλα τα ντεσιμπέλ.

Όταν κατεβάζω το κεφάλι στα 55 μέτρα περίπου αντιλαμβάνομαι μια κίνηση στο έδαφος μπροστά μου και εστιάζω εκεί.

Έκπληκτος βλέπω ένα λαγό να μπαίνει κουνελιστος μέσα στα βάτα.

Λέω Στέλιο αγόρι μου είναι μέρα.
Μήπως το χεις χασει;

Σηκώνομαι πάω κατά κει ο λαγός μέσα.
Διαλέγω μεριά και αποφασίζω να πάω απ την κάτω μεριά από ένα σημείο που τα βάτα είναι λίγα και περνάω από μέσα.

ΠΑΦΦΦ φεύγει και πετούσε σκόνη ο μάγκας.

Γρήγορο και έξυπνο ζώο.

Υποθέτω ότι ήταν εκεί κοντά και ενοχλήθηκε από το αεροσκάφος και σηκώθηκε και ήρθε εκεί να κάτσει ώσπου να νυχτώσει.

Ξέρω οτι στο βουνο που επικρατει ησυχία οι λαγοί βγαίνουν νωρίτερα και ιδιαίτερα όταν έχει ομίχλη.

Αλλά λαγό 7 η ώρα μέρα ακόμη να κάνει βόλτες στο καρτέρι μου χωρίς να τον έχει σηκώσει κάποιος δεν έχω ξαναδεί.

Αυτά..
 
Είμαι στο καρτέρι για τρυγόνια και 7 παρά 5 απογειώνεται από το αεροδρόμιο του Καστελλίου ένα πολεμικό αεροσκάφος.
Πετάει σε πολύ χαμηλό ύψος και κάνει ένα κύκλο από πάνω μου.
Εγώ εκείνη την ώρα το χαζεύω και δεν κυνηγάω.
Σκέφτομαι πως να νιώθει το αλάνι που καβαλάει τέτοιο μηχάνημα και ότι κάνει υπερβολικό θόρυβο ανάλογος το μέγεθος του αεροσκάφους.
Πραγματικά ετριζε η γη.
Η δουλειά μου είναι στα αεροπλάνα και έχω συνηθίσει το θόρυβο.
Οπότε για να σκεφτώ πόσο θόρυβο κάνει ήταν τρέλα τα ντεσιμπέλ.

Όταν κατεβάζω το κεφάλι στα 55 μέτρα περίπου αντιλαμβάνομαι μια κίνηση στο έδαφος μπροστά μου και εστιάζω εκεί.

Έκπληκτος βλέπω ένα λαγό να μπαίνει κουνελιστος μέσα στα βάτα.

Λέω Στέλιο αγόρι μου είναι μέρα.
Μήπως το χεις χασει;

Σηκώνομαι πάω κατά κει ο λαγός μέσα.
Διαλέγω μεριά και αποφασίζω να πάω απ την κάτω μεριά από ένα σημείο που τα βάτα είναι λίγα και περνάω από μέσα.

ΠΑΦΦΦ φεύγει και πετούσε σκόνη ο μάγκας.

Γρήγορο και έξυπνο ζώο.

Υποθέτω ότι ήταν εκεί κοντά και ενοχλήθηκε από το αεροσκάφος και σηκώθηκε και ήρθε εκεί να κάτσει ώσπου να νυχτώσει.

Ξέρω οτι στο βουνο που επικρατει ησυχία οι λαγοί βγαίνουν νωρίτερα και ιδιαίτερα όταν έχει ομίχλη.

Αλλά λαγό 7 η ώρα μέρα ακόμη να κάνει βόλτες στο καρτέρι μου χωρίς να τον έχει σηκώσει κάποιος δεν έχω ξαναδεί.

Αυτά..
Μεγαλη η μερα ακομη
Δεν αντεχει τοσες ωρες ακατουρητος με την ζεστη και τα τσιμπουρια εκτος και εαν ειναι σε περιοχη που ξερει οτι δεν πρεπει να ρισκαρει
Οταν παει αργα το απογευμα αε ηρεμεα περιοχες απο ανθρωπους σηκωνεται μονος του και ξεκιναει τσαρκα

Μην παραξενευεσαι εγω το χω δει πολλες φορες

Δεν τον νοιαζει βοσκοι ζωα σκυλια
Μαντρι αυτοκινητα κλπ αν ειναι συχνα στο περιβαλλον του

Θα τον ενοχλησει φασαρια και δραατηριοτητα που δεν ειναι μαζι της εξεικοιωμενος

Εαν εμενες εκει και ειχε ανοικτο χωρο μετα τα βατα και δεν σε ειχε δει θα εβλεπες ενα πανεμορφο θεαμα

Θα βγαινε απο το πυκνο θα κατουρουσε και θα νιβοταν
Με συχνες στασεις και αφου παραρηρουσε με τα αυτια σηκομενα πολυ ωρα γυρω γυρω
 
Είμαι στο καρτέρι για τρυγόνια και 7 παρά 5 απογειώνεται από το αεροδρόμιο του Καστελλίου ένα πολεμικό αεροσκάφος.
Πετάει σε πολύ χαμηλό ύψος και κάνει ένα κύκλο από πάνω μου.
Εγώ εκείνη την ώρα το χαζεύω και δεν κυνηγάω.
Σκέφτομαι πως να νιώθει το αλάνι που καβαλάει τέτοιο μηχάνημα και ότι κάνει υπερβολικό θόρυβο ανάλογος το μέγεθος του αεροσκάφους.
Πραγματικά ετριζε η γη.
Η δουλειά μου είναι στα αεροπλάνα και έχω συνηθίσει το θόρυβο.
Οπότε για να σκεφτώ πόσο θόρυβο κάνει ήταν τρέλα τα ντεσιμπέλ.

Όταν κατεβάζω το κεφάλι στα 55 μέτρα περίπου αντιλαμβάνομαι μια κίνηση στο έδαφος μπροστά μου και εστιάζω εκεί.

Έκπληκτος βλέπω ένα λαγό να μπαίνει κουνελιστος μέσα στα βάτα.

Λέω Στέλιο αγόρι μου είναι μέρα.
Μήπως το χεις χασει;

Σηκώνομαι πάω κατά κει ο λαγός μέσα.
Διαλέγω μεριά και αποφασίζω να πάω απ την κάτω μεριά από ένα σημείο που τα βάτα είναι λίγα και περνάω από μέσα.

ΠΑΦΦΦ φεύγει και πετούσε σκόνη ο μάγκας.

Γρήγορο και έξυπνο ζώο.

Υποθέτω ότι ήταν εκεί κοντά και ενοχλήθηκε από το αεροσκάφος και σηκώθηκε και ήρθε εκεί να κάτσει ώσπου να νυχτώσει.

Ξέρω οτι στο βουνο που επικρατει ησυχία οι λαγοί βγαίνουν νωρίτερα και ιδιαίτερα όταν έχει ομίχλη.

Αλλά λαγό 7 η ώρα μέρα ακόμη να κάνει βόλτες στο καρτέρι μου χωρίς να τον έχει σηκώσει κάποιος δεν έχω ξαναδεί.

Αυτά..
Το καλοκαίρι που οι μέρες είναι μεγάλες αργούν να κάτσουν και σηκώνοντε από το απόγευμα όταν δεν υπάρχει ενόχληση
 
Είμαι στο καρτέρι για τρυγόνια και 7 παρά 5 απογειώνεται από το αεροδρόμιο του Καστελλίου ένα πολεμικό αεροσκάφος.
Πετάει σε πολύ χαμηλό ύψος και κάνει ένα κύκλο από πάνω μου.
Εγώ εκείνη την ώρα το χαζεύω και δεν κυνηγάω.
Σκέφτομαι πως να νιώθει το αλάνι που καβαλάει τέτοιο μηχάνημα και ότι κάνει υπερβολικό θόρυβο ανάλογος το μέγεθος του αεροσκάφους.
Πραγματικά ετριζε η γη.
Η δουλειά μου είναι στα αεροπλάνα και έχω συνηθίσει το θόρυβο.
Οπότε για να σκεφτώ πόσο θόρυβο κάνει ήταν τρέλα τα ντεσιμπέλ.

Όταν κατεβάζω το κεφάλι στα 55 μέτρα περίπου αντιλαμβάνομαι μια κίνηση στο έδαφος μπροστά μου και εστιάζω εκεί.

Έκπληκτος βλέπω ένα λαγό να μπαίνει κουνελιστος μέσα στα βάτα.

Λέω Στέλιο αγόρι μου είναι μέρα.
Μήπως το χεις χασει;

Σηκώνομαι πάω κατά κει ο λαγός μέσα.
Διαλέγω μεριά και αποφασίζω να πάω απ την κάτω μεριά από ένα σημείο που τα βάτα είναι λίγα και περνάω από μέσα.

ΠΑΦΦΦ φεύγει και πετούσε σκόνη ο μάγκας.

Γρήγορο και έξυπνο ζώο.

Υποθέτω ότι ήταν εκεί κοντά και ενοχλήθηκε από το αεροσκάφος και σηκώθηκε και ήρθε εκεί να κάτσει ώσπου να νυχτώσει.

Ξέρω οτι στο βουνο που επικρατει ησυχία οι λαγοί βγαίνουν νωρίτερα και ιδιαίτερα όταν έχει ομίχλη.

Αλλά λαγό 7 η ώρα μέρα ακόμη να κάνει βόλτες στο καρτέρι μου χωρίς να τον έχει σηκώσει κάποιος δεν έχω ξαναδεί.

Αυτά..
Δεν είναι λίγες οι φορές που έχω δει μέρα μεσημέρι λαγό και κόβει βόλτες. Απόγευμα δε τα καλοκαίρια είναι πολύ πιο συνηθισμένο
 
Υποθέτω ότι ήταν εκεί κοντά και ενοχλήθηκε από το αεροσκάφος και σηκώθηκε και ήρθε εκεί να κάτσει ώσπου να νυχτώσει.
Παρόμοιο σκηνικό έτυχα φαντάρος στην Λευκίμμη Έβρου
Πηγαίναμε με τα άρματα για άσκηση και σηκώθηκε ένας λάγαρος δίπλα στον δρόμο πέρασε μπροστά από ένα Μ-113
Έτρεμε η γή και την έκανε ο μάγκας......
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top