Λαγός Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Η παραγγελια εκτελεστηκε.. 4 αστρα μαμα... Φυσιγγι με mg-56.5-cx2.10*36+1.5 αλευρακι απο τα ιερα εδαφη μεγαλου νησιου....μαυροκοκκινος αρσενικαρος, με 2ωρη ιχνηλασια και πολλα διπλα και πισωγυρισματα....γι αυτα τα κυνηγια απο 20 νοεμβρη μεχρι 10 γεναρη ζουμε.... View attachment 60678
.shake hands.
 
και κατι εντελως απιθανο που συνεβει πριν λιγες μερες....nobel sport long distance 3*5, 3 αστρα knurled τσοκ απο μ2 sp, πανω στο οπλο...τουφεκια 30 μετρα αδιαμφισβητητη ....εκοψε στη μεση το θηραμα...πως εγινε αυτο;

View attachment 60680View attachment 60681
Συσσωμάτωση σκαγιων..Αλλά για πενελι ,πήγαινε καμμία λειτουργια στην εκκλησία..
 
Η παραγγελια εκτελεστηκε.. 4 αστρα μαμα... Φυσιγγι με mg-56.5-cx2.10*36+1.5 αλευρακι απο τα ιερα εδαφη μεγαλου νησιου....μαυροκοκκινος αρσενικαρος, με 2ωρη ιχνηλασια και πολλα διπλα και πισωγυρισματα....γι αυτα τα κυνηγια απο 20 νοεμβρη μεχρι 10 γεναρη ζουμε.... View attachment 60678

Και τα ταιρια του Ανδρεα μου....!!! :) .love.
Και τον γέρο φιλο σου να τον ακους...δυσκολα κανει λαθος !!!! ;)
 
και κατι εντελως απιθανο που συνεβει πριν λιγες μερες....nobel sport long distance 3*5, 3 αστρα knurled τσοκ απο μ2 sp, πανω στο οπλο...τουφεκια 30 μετρα αδιαμφισβητητη ....εκοψε στη μεση το θηραμα...πως εγινε αυτο;

View attachment 60680View attachment 60681

Απλα....ειχε αλλο νουμερο σκαγιων μεσα ...η Ν2 ή και Ν1....Τα ''θαυματα'' μας τελειωσαν Ανδρεα μου !!!
Στα 30-31 μετρα...μονο τετοια νουμερα κανουν τετοια ζημια....ή φυσιγγιο με ''ειδικο'' βυσμα που θα βρει
το θηραμα το βυσμα και σκαγια φιλε μου !!!
 
Απλα....ειχε αλλο νουμερο σκαγιων μεσα ...η Ν2 ή και Ν1....Τα ''θαυματα'' μας τελειωσαν Ανδρεα μου !!!
Στα 30-31 μετρα...μονο τετοια νουμερα κανουν τετοια ζημια....ή φυσιγγιο με ''ειδικο'' βυσμα που θα βρει
το θηραμα το βυσμα και σκαγια φιλε μου !!!
Ειναι διάφανο το φυσιγγι θειο Νίκο... Δεν προσεξα κάτι στα σκαγια.. Μαλλον πιο πιθανό είναι το δεύτερο που λες... Πολυ περίεργο πραγμα σε τέτοια απόσταση
 
Η παραγγελια εκτελεστηκε.. 4 αστρα μαμα... Φυσιγγι με mg-56.5-cx2.10*36+1.5 αλευρακι απο τα ιερα εδαφη μεγαλου νησιου....μαυροκοκκινος αρσενικαρος, με 2ωρη ιχνηλασια και πολλα διπλα και πισωγυρισματα....γι αυτα τα κυνηγια απο 20 νοεμβρη μεχρι 10 γεναρη ζουμε.... View attachment 60678

Ωραίος ο φίλος. Και στα ταίρια του
 
Ειναι διάφανο το φυσιγγι θειο Νίκο... Δεν προσεξα κάτι στα σκαγια.. Μαλλον πιο πιθανό είναι το δεύτερο που λες... Πολυ περίεργο πραγμα σε τέτοια απόσταση
Υφίσταται να έχουν κολλήσει σκάγια στο πάτο του βύσματος και να ταξιδεύουν ακόμα μαζί...
 
Ειναι διάφανο το φυσιγγι θειο Νίκο... Δεν προσεξα κάτι στα σκαγια.. Μαλλον πιο πιθανό είναι το δεύτερο που λες... Πολυ περίεργο πραγμα σε τέτοια απόσταση

Ανδρεα μου....Εχω κοψει λαγο στην κυριολεξια στα δυο....Στα 30 μετρα ηταν και αυτος....
Αλλα το φυσιγγιο ηταν Ν3 -50 γραμμαρια σε 12/76 καλυκα....
Μονο τετοια νουμερα κανουν τετοια ζημια ή οπως προειπα βυσμα +σκαγια φιλε !!!
 
Η παραγγελια εκτελεστηκε.. 4 αστρα μαμα... Φυσιγγι με mg-56.5-cx2.10*36+1.5 αλευρακι απο τα ιερα εδαφη μεγαλου νησιου....μαυροκοκκινος αρσενικαρος, με 2ωρη ιχνηλασια και πολλα διπλα και πισωγυρισματα....γι αυτα τα κυνηγια απο 20 νοεμβρη μεχρι 10 γεναρη ζουμε.... View attachment 60678
10*❓‼️βάλε καμία φωτό να δούμε τη σουφρα ρε‼️
 
Αυτό είναι για καγκουρό ρε θείο!

Λαθος....δεν ειναι για καγκουρο.....Ειναι φυσιγγιο για λαγο που το ριχνεις σε αποστασεις που με αλλα
φυσιγγια απλα αγναντευεις !!!
Πολυ μελετημενο....
με αρχικες ταχυτητες V1,5-403m/s και 67% συγκεντρωση στα 50 μετρα....που σημαινει
οτι 154 σκαγια εντος κυκλου ( σε αυτα τα μετρα ) πιανει ανετα τα 60 -65 μετρα...και ο λαγος
δεν εχει καμια τυχη....αρκει να στειλεις τα σκαγια επανω του ανιψιε μου!!!
Το μειον του....θελει ''χερια'' να το υποστηριξουν !!! ;)
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top