Λαγός Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Οχι φιλε νεανισκοι ειμαστε και οι δυο
Εχουν βαλει λαθος φωτο με λαθος περιγραφη στο λινκ

Λεει για το χαρτινο(περιγραφη) αλλα δειχνει το πλαστικο στην φωρογραφια

Δεν και το κουτακι πανω που δεν λεει pappe αλλα hv

Και ο καλυκας ειναι ο πλαστικος

Επειδη ειναι το κυριο μου φυσιγγι ξερω απολυτα τι λεω
Έλα τον βρήκα τον pappo :)

https://www.bestprice.gr/item/2156250498/rottweil-waidmannsheil-pappe-36gr-10tmx.html

Δουλεύουν τα χάρτινα σε αυτογεμή ;
Άλλος ;;;
.think.
 
Περαστικά ... θέλει μεγάλη προσοχή, οι τούμπες είναι συχνό φαινόμενο !
Και στα ταίρια του Θεόδωρε, παρά την γλύστρα το χάρηκες, εκεί είναι η επιτυχία ...:)
Περαστικά Θοδωρή.

https://www.kalkantzakos.com/Product/4633/waidmannsheil-pappe,-fusiggia-rottweil
Έχει άγρια μούρη πάντως ...
Μπραβο Θοδωρα σε χαρηκα!
Και στα ταιρια του φιλε
Εξαιρετικο φυσιγγι!
Ελπιζω μονο να ηταν μονο πονος το κτυπημα περαστικος και της στιγμης
Ευχαριστώ παιδιά - δύο ραγισμένα παΐδια επειδή προσγειώθηκα πάνω στο μεταλλικό παγούρι που κουβαλούσα στην αριστερή τσέπη του μπουφάν. Το παγούρι έγινε διδιάστατο.
Αλλά, ότι δεν με σκοτώνει με κάνει δυνατότερο:cool:

BTW, το μόνο κακό με το χάρτινο Waidmannsheil είναι πως δεν μπορείς να το ξαναγεμίσεις... νομίζω.
 
Οχι φιλε νεανισκοι ειμαστε και οι δυο
Εχουν βαλει λαθος φωτο με λαθος περιγραφη στο λινκ

Λεει για το χαρτινο(περιγραφη) αλλα δειχνει το πλαστικο στην φωρογραφια

Δεν και το κουτακι πανω που δεν λεει pappe αλλα hv

Και ο καλυκας ειναι ο πλαστικος

Επειδη ειναι το κυριο μου φυσιγγι ξερω απολυτα τι λεω

weidmannsheil_pappe.jpg
Σωστός! Αλλά και ο χάρτινος κάλυκας είναι αρκετά "πλαστικοποιημένος" - με παραφινέλαιο, ίσως. Πάντως γράφει στο πίσω μέρος του κουτιού ότι είναι χαρτινος ο κάλυκας και έχει μαλλινόταπα -
 
Last edited:
Και στα ταίρια του. Αυτή είναι όλη η μαγεία του λαγοκυνηγιου. Είναι ακουστικό-εγκεφαλικο κυνήγι. Κυνήγι επικοινωνίας κυνήγι που πρέπει να προβλέψεις κινήσεις κτλ. Έγω πχ έχω τρέλα με τα διπλοσηκωματα, ειδικά όταν είμαι κάπου κοντά.
Ευχαριστώ - έτσι είναι όπως το λές, τρέλα, δύσκολη αλλά ευχάριστη!
 
Πρώτη έξοδος πρωί πρωί με τον μπάρμπα (ο οποίος είναι δέκα χρόνια νεώτερός μου🙂) και δυό κλαφουνιάρηδες. Μετά από δυό ώρες περπάτημα το αποτέλεσμα: ένας λαγουδάκος πήγε από Weidsmannheil Pappe (μαλλινόταπο🤩) και εγώ πήγα από επικό γλύστριμα πάνω σε βράχο με βρεγμενα χόρτα για ακτινογραφία😤🤬.

Αυτό που χάρηκα πάντως πιό πολύ ήταν το κλαφούνισμα των σκύλων και ο τρόπος που επικοινωνούσαν μεταξύ τους και με μάς - κάτι που δεν το είχα προσέξει ποτέ, πώς αλλάζει ο τρόπος κλαφουνιάσματος ανάλογα με το τι ακριβώς κάνουν τα σκυλιά!

Περαστικα Θοδωρα , σου εκατσε η ''ασχημη'' βρε φιλε...:(

Και τα ταιρια του....και με υγεια την επομενη φορα χωρις απροοπτα !!! :)
 
Ευχαριστώ παιδιά - δύο ραγισμένα παΐδια επειδή προσγειώθηκα πάνω στο μεταλλικό παγούρι που κουβαλούσα στην αριστερή τσέπη του μπουφάν. Το παγούρι έγινε διδιάστατο.
Αλλά, ότι δεν με σκοτώνει με κάνει δυνατότερο:cool:

BTW, το μόνο κακό με το χάρτινο Waidmannsheil είναι πως δεν μπορείς να το ξαναγεμίσεις... νομίζω.

Περαστικά φίλε μου. Λίγο υπομονή και θα είσαι στην πένα πάλι
 
Ευχαριστώ παιδιά - δύο ραγισμένα παΐδια επειδή προσγειώθηκα πάνω στο μεταλλικό παγούρι που κουβαλούσα στην αριστερή τσέπη του μπουφάν. Το παγούρι έγινε διδιάστατο.
Αλλά, ότι δεν με σκοτώνει με κάνει δυνατότερο:cool:

BTW, το μόνο κακό με το χάρτινο Waidmannsheil είναι πως δεν μπορείς να το ξαναγεμίσεις... νομίζω.
Περαστικα και σιδερενιος!
 
Ευχαριστώ παιδιά - δύο ραγισμένα παΐδια επειδή προσγειώθηκα πάνω στο μεταλλικό παγούρι που κουβαλούσα στην αριστερή τσέπη του μπουφάν. Το παγούρι έγινε διδιάστατο.
Αλλά, ότι δεν με σκοτώνει με κάνει δυνατότερο:cool:

BTW, το μόνο κακό με το χάρτινο Waidmannsheil είναι πως δεν μπορείς να το ξαναγεμίσεις... νομίζω.
Υπομονή και γρήγορη ανάρρωση!
 
Ευχαριστώ παιδιά - δύο ραγισμένα παΐδια επειδή προσγειώθηκα πάνω στο μεταλλικό παγούρι που κουβαλούσα στην αριστερή τσέπη του μπουφάν. Το παγούρι έγινε διδιάστατο.
Αλλά, ότι δεν με σκοτώνει με κάνει δυνατότερο:cool:

BTW, το μόνο κακό με το χάρτινο Waidmannsheil είναι πως δεν μπορείς να το ξαναγεμίσεις... νομίζω.
Περαστικά και σιδερένιος
 
Περαστικα Θοδωρα , σου εκατσε η ''ασχημη'' βρε φιλε...:(

Και τα ταιρια του....και με υγεια την επομενη φορα χωρις απροοπτα !!! :)
Περαστικά φίλε μου. Λίγο υπομονή και θα είσαι στην πένα πάλι
περαστικα φιλε μου....θελει πολυ προσοχη τωρα...ολες οι πετρες γλυστρανε παρα πολυ με το νερο που εχουν πανω....
Περαστικα και σιδερενιος!
Υπομονή και γρήγορη ανάρρωση!
Περαστικά και σιδερένιος
Ευχαριστώ σας! Το βλέπω σαν μία ευκαιρία για να μην κάνω τίποτα για λίγες μέρες, παρά μόνο διαλογισμό:D (λούφα)
 
Ευχαριστώ σας! Το βλέπω σαν μία ευκαιρία για να μην κάνω τίποτα για λίγες μέρες, παρά μόνο διαλογισμό:D (λούφα)
Εγώ γιατί νομίζω ότι θες μπιφτέκια πρόβεια,δύο τηγανιες πατάτες με κοκκινιστό και ρακόμελο?
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top