Λαγός Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Είχε τριχωτό το πρόγραμμα σήμερα. Ο αυτιάς πολύ μπροστά από τα σκυλιά πήγε να μου την κάνει σε μια στροφή αλλά τον πήρα χαμπάρι στο τσακ! Ευτυχώς δεν μου έκαναν χαλάστρα δύο τύποι που ήρθαν για μανιτάρια και πάρκαραν δίπλα μου. Έκαναν λίγο φασαρία αλλά τους κοίταξα λίγο περίεργα και την έκαναν σύντομα με τα πόδια. Τα σκυλιά έφτασαν στο σημείο μετά από 20 λεπτά. Η τουφεκιά στα 40 μέτρα με ένα από τα τελευταία συλλεκτικά remington duplex 4x6😉 Μπήκε καλά ο μήνας! Παρέα με τον κολλητό και τον πατέρα και τον μπάρμπα του.
P_20231001_081230.jpg
 
Είχε τριχωτό το πρόγραμμα σήμερα. Ο αυτιάς πολύ μπροστά από τα σκυλιά πήγε να μου την κάνει σε μια στροφή αλλά τον πήρα χαμπάρι στο τσακ! Ευτυχώς δεν μου έκαναν χαλάστρα δύο τύποι που ήρθαν για μανιτάρια και πάρκαραν δίπλα μου. Έκαναν λίγο φασαρία αλλά τους κοίταξα λίγο περίεργα και την έκαναν σύντομα με τα πόδια. Τα σκυλιά έφτασαν στο σημείο μετά από 20 λεπτά. Η τουφεκιά στα 40 μέτρα με ένα από τα τελευταία συλλεκτικά remington duplex 4x6😉 Μπήκε καλά ο μήνας! Παρέα με τον κολλητό και τον πατέρα και τον μπάρμπα του.
View attachment 80164
Μπράβο Μιχάλη. ΑΞΙΟΣ
 
Μπράβο Μιχάλη. ΑΞΙΟΣ
Ευχαριστώ! Αν και το άξιος μου ακούγεται υπερβολή 😛. Το κακό μετά από 27 χρόνια ενασχόλησης με το συγκεκριμένο θήραμα είναι ότι έχει φύγει η αδρεναλίνη εντελώς και νιώθω ψυχρός εκτελεστής. Με τον πατέρα που πήγαινα μέχρι πέρυσι (φέτος δεν έβγαλε άδεια) κυνηγούσαμε στο πέταγμα και είχε λίγο περισσότερη ένταση το κυνήγι. Σήμερα για κάποιο λόγο ένιωσα σαν να πήρα το λαγό και να τον έβαλα στο ψυγείο... Θα γίνω καλά γιατρέ μου; 😜(ρητορική η ερώτηση)
 
Είχε τριχωτό το πρόγραμμα σήμερα. Ο αυτιάς πολύ μπροστά από τα σκυλιά πήγε να μου την κάνει σε μια στροφή αλλά τον πήρα χαμπάρι στο τσακ! Ευτυχώς δεν μου έκαναν χαλάστρα δύο τύποι που ήρθαν για μανιτάρια και πάρκαραν δίπλα μου. Έκαναν λίγο φασαρία αλλά τους κοίταξα λίγο περίεργα και την έκαναν σύντομα με τα πόδια. Τα σκυλιά έφτασαν στο σημείο μετά από 20 λεπτά. Η τουφεκιά στα 40 μέτρα με ένα από τα τελευταία συλλεκτικά remington duplex 4x6😉 Μπήκε καλά ο μήνας! Παρέα με τον κολλητό και τον πατέρα και τον μπάρμπα του.
View attachment 80164
Το βουνό είναι για όλους, δεν είναι ιδιοκτησία κανενός. Όλοι ένα Σ/Κ ψάχνουμε να καταλαγιασουμε τα άγχη και τις στεναχώριες. Άλλος με μανητες, άλλος με Λαγό, άλλος με χόρτα, άλλος με ότι του καπνίσει.
 
Το βουνό είναι για όλους, δεν είναι ιδιοκτησία κανενός. Όλοι ένα Σ/Κ ψάχνουμε να καταλαγιασουμε τα άγχη και τις στεναχώριες. Άλλος με μανητες, άλλος με Λαγό, άλλος με χόρτα, άλλος με ότι του καπνίσει.
Εννοείται αυτό. Δεν το αμφισβήτησα ποτέ. Αλλά όταν βλέπεις ότι εξελίσσεται ένα κυνήγι μπορείς να είσαι πιο διακριτικός. Δεν έχω ενοχλήσει ποτέ καρτέρι στη ζωή μου. Θα μπορούσαν οι κύριοι να παρκάρουν 50 μέτρα πιο κάτω. Στο κάτω κάτω δεν ανταλλάξαμε και κουβέντες. Ίσως ακούστηκε κάπως η περιγραφή μου.
 
Είχε τριχωτό το πρόγραμμα σήμερα. Ο αυτιάς πολύ μπροστά από τα σκυλιά πήγε να μου την κάνει σε μια στροφή αλλά τον πήρα χαμπάρι στο τσακ! Ευτυχώς δεν μου έκαναν χαλάστρα δύο τύποι που ήρθαν για μανιτάρια και πάρκαραν δίπλα μου. Έκαναν λίγο φασαρία αλλά τους κοίταξα λίγο περίεργα και την έκαναν σύντομα με τα πόδια. Τα σκυλιά έφτασαν στο σημείο μετά από 20 λεπτά. Η τουφεκιά στα 40 μέτρα με ένα από τα τελευταία συλλεκτικά remington duplex 4x6😉 Μπήκε καλά ο μήνας! Παρέα με τον κολλητό και τον πατέρα και τον μπάρμπα του.
View attachment 80164
Μπράβο Μιχάλη και στα ταίρια του !
Ωραίος λαγός με μακρυά πόδια και μεγάλα αυτιά ! :)
 
Είχε τριχωτό το πρόγραμμα σήμερα. Ο αυτιάς πολύ μπροστά από τα σκυλιά πήγε να μου την κάνει σε μια στροφή αλλά τον πήρα χαμπάρι στο τσακ! Ευτυχώς δεν μου έκαναν χαλάστρα δύο τύποι που ήρθαν για μανιτάρια και πάρκαραν δίπλα μου. Έκαναν λίγο φασαρία αλλά τους κοίταξα λίγο περίεργα και την έκαναν σύντομα με τα πόδια. Τα σκυλιά έφτασαν στο σημείο μετά από 20 λεπτά. Η τουφεκιά στα 40 μέτρα με ένα από τα τελευταία συλλεκτικά remington duplex 4x6😉 Μπήκε καλά ο μήνας! Παρέα με τον κολλητό και τον πατέρα και τον μπάρμπα του.
View attachment 80164

Και στα ταιρια του φίλε μου. Το duplex ήταν το αγαπημένο μου φυσιγγι. Έχω ρίξει πάρα πολλά. Έτσι πριν λίγα χρόνια είχα βρει και εγώ ένα τελευταίο ξεχασμένο κουτί και το πήρα εννοείται.
 
Και στα ταιρια του φίλε μου. Το duplex ήταν το αγαπημένο μου φυσιγγι. Έχω ρίξει πάρα πολλά. Έτσι πριν λίγα χρόνια είχα βρει και εγώ ένα τελευταίο ξεχασμένο κουτί και το πήρα εννοείται.
Ευχαριστώ Σταμάτη! Περιμένουμε και δικές σου φωτό!
 
Αν σε πιάσουν ποτέ οι στεναχώριες για αυτό , σκέψου και μένα που πήγα μόνο στην έναρξη και αντί για λαγό βάρεσα καπρί 🤣.

Σημασία έχει να μπορούμε να πηγαίνουμε φιλε μου. Και ότι βαρεσουμε καλό είναι. Εγώ φέτος έχω φάει απίστευτο πακέτο
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top