Λαγός Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Το απογευματινό .pop.
IMG_5166.jpg
 
καλο ξημερωμα σε ολους τους λαγατσιδεςςςς .cofee..cofee. πινω το καφεδακιμου και ετοιμαζω τον εξωπλιζμομουυυ.shoot. βαζω στο γυλεκομου απο την μια πλευρα 2αρια 3αρια σκαγια και στηναλη 5αρια 6αρια αναλωγα που θα κυνηγισουμε τον αυτιαααα στα κλειστα η ανηχτα μερη,,εας ελπισουμε να εχουμε μια καλη καταδιωξη και συναντηση με εναν αυτια και παληηη,,,,,καλα βολια σε ολους σαςςςςςς.shoot.
 
Την πρωτη φορα που πηγα για λαγο ημουν 8 χρονων μ εβαζε ο πατερας πανω στα γονατα του οταν οδηγουσε μες το βουνο για να με μαθει.Στα 10 μου οδηγουσα!Το δικανο του παππου μου που πρωτοκυνηγησα ενα βελγικο πλαγιο ηταν πιο ψηλο απο μενα κ επειδη με κλωτσαγε πολυ μου φτιαχνε ριξιες ο πατερας μου ελαφριες! Ο πατερας μου μεχρι τελευταια μπεκατσα δε βαραγε επειδη οι σκυλοι δεν τη τρωγανε, ο λαγος ειναι το καλυτεροτερο κυνηγι κ τη περδικα δε μ αρεσει να τη σκοτωνω μ αρεσει να την ακουω να λαλει κι οταν ο περδικος λαλησει μου θυμιζει το παππου μου που λαλουσε καλυτερα απ αυτους! Μαζευονταν οι πετδικες γυρω απτη χτιστη τριτσιερα κι δε ντουφεκαγανε αν δε παιρνανε απο 4 κ πανω μ ενα σμπαρο! Ο λαγος θελει σεβασμο μεχρι 2 ντουφεκιες μετα τον αφηνεις αν φυγει ειναι πιο μαγκας απο σενα..μολις ξεφωλιασει τον αφηνεις να στρωσει λ μετα μ ενα κ καλο τονε τσιγαριζεις με σκορδακι ψιλοκομμενο κι οχι κρεμμυδι γιατι τονε χαλας!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top