Μεταφορά καραμπίνας με μηχανή;

  • Thread starter Thread starter ArisEng
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Έγινε η πρώτη εξόρμηση σήμερα, στις παρακάτω φωτο είναι το όπλο μέσα στην θήκη του, και πάνω στην μηχανή. Γενικά μπορώ να πώ ότι χρειάζεται ένας ποιό ασφαλής τρόπος δεσίματος, και επίσης το μειονέκτημα είναι ότι έτσι δεν μπορώ να πάω δικάβαλο.


IMG-20210412-131020-tigr.jpg

IMG-20210412-133151-tigr.jpg


IMG-20210412-133213-tigr.jpg
Ήσουνα εχθές Ασπροπυργο;
 
Εχθές ήταν κάποιος με ένα τέτοιο και προσπαθούσε να πάρει δίσκους αλλά το όπλο δεν βοηθάει καθολου.
Καθόλου παράξενο δεν μου φαίνεται αυτό. Πιθανώς να είχε καλύτερα ποσοστά επιτυχίας αν χρησιμοποίουσε το όπλο σαν ρόπαλο του baseball για να σπάσει τους δίσκους
Είπαμε, δεν είναι όλα τα εργαλεία σφυρί...
 
Καθόλου παράξενο δεν μου φαίνεται αυτό. Πιθανώς να είχε καλύτερα ποσοστά επιτυχίας αν χρησιμοποίουσε το όπλο σαν ρόπαλο του baseball για να σπάσει τους δίσκους
Είπαμε, δεν είναι όλα τα εργαλεία σφυρί...
Νομίζω ότι δεν είναι για πιατακια αλλά για σταθερούς στόχους στημένα μπουκάλια μεταλλικούς στόχους προσομοίωση μάχης.
 
Νεκρανάσταση του ποστ (απο το 2021) αλλα έπεσε το μάτι μου :rolleyes:.
Επειδη κι εγω κυκλοφορω με τη μηχανή και ήθελα κατι διακρητικό, πήρα αυτην εδω.

View attachment 85461
εγω φιλεμου εχω εναν γνωστομου και κουβαλαη το οπλοτου με το παπακι σε μια θικη κυθαραςςςςς:oops:.sarcastic.
 
εγω φιλεμου εχω εναν γνωστομου και κουβαλαη το οπλοτου με το παπακι σε μια θικη κυθαραςςςςς:oops:.sarcastic.
Το έχω κουβαλήσει στη θήκη του με το παπάκι άπειρες φορές μέχρι το δίπλα χωριό για κυνήγι, πέρασα και από μπλόκο αστυνομίας έτσι ούτε καν με σταμάτησαν για έλεγχο.
 
Αυτό που θα πω είναι αληθινή ιστορία....στο χωριό μου ένας παππούς που το είχε "χάσει" πήγε να μπει με το μονοκαννο μέσα στο λεωφορείο για να πάει στην τράπεζα στην Κόρινθο να βγάλει λεφτα και όταν τον ρώτησε ο οδηγός που ήταν κι αυτός από το χωριό , που πάει με το όπλο..του απάντησε μην φοβάσαι δεν είναι για εσάς είναι για αυτούς που θα έρθουν να με κλέψουν.....η συνέχεια είναι ότι πήραν τηλέφωνο τα παιδιά του να έρθουν να τον μαζέψουν
 
Το 1994 σε ασκηση Παρμενιωνα, Μυτηλινιος με g3 στη πλατη χιαστη πανω σε παπι, μπηκε μεσα στη Μυτιληνη για να περασει στην αλλη μερια της πολης και τον κυνηγουσαν αστυνομια στρατονομια, αφου το χρεωθηκε λεει και επρεπε να παει να τα'ί'σει τα ζωντανα....
 
Το 1994 σε ασκηση Παρμενιωνα, Μυτηλινιος με g3 στη πλατη χιαστη πανω σε παπι, μπηκε μεσα στη Μυτιληνη για να περασει στην αλλη μερια της πολης και τον κυνηγουσαν αστυνομια στρατονομια, αφου το χρεωθηκε λεει και επρεπε να παει να τα'ί'σει τα ζωντανα....
Στο Τέξας δεν τρέχει τίποτα με κάτι τέτοια.

 
Κάπου κοντά στην σπερχειαδα, πάνω στον κεντρικό δρόμο που συνδέει λαμια με καρπενησι , έχω δει τύπο με παπί και την καραμπίνα στην πλάτη, ούτε θηκες ούτε τίποτα, όλα χύμα
Δεν τον ρώτησες από ποιο δέντρο κατέβηκε ;
 
Το 1994 σε ασκηση Παρμενιωνα, Μυτηλινιος με g3 στη πλατη χιαστη πανω σε παπι, μπηκε μεσα στη Μυτιληνη για να περασει στην αλλη μερια της πολης και τον κυνηγουσαν αστυνομια στρατονομια, αφου το χρεωθηκε λεει και επρεπε να παει να τα'ί'σει τα ζωντανα....
Θα πήγαινε στα ξαδέρφια του …
 
Κάπου κοντά στην σπερχειαδα, πάνω στον κεντρικό δρόμο που συνδέει λαμια με καρπενησι , έχω δει τύπο με παπί και την καραμπίνα στην πλάτη, ούτε θηκες ούτε τίποτα, όλα χύμα
Πολύ συνηθισμένη εικόνα παλιότερα, δεν θα ξεχάσω μια κοπελιά πριν αρκετά χρόνια στην Πρέβεζα, την έβλεπα κάθε μέρα πάνω στο παπάκι με την καραμπίνα χιαστί στην πλάτη να πηγαίνει στο καρτέρι στα μπασίματα των τργονιών. Τότε δεν παραξενευόταν κανείς για το γυμνό όπλο στο παπί, μόνο για την κοπελιά!
 
Back
Top