Πυρκαγιές

Βάλτε το βίντεο ρε ξεφτιλισμένοι καναλάρχες που οαξύριστος Κικίλιας μας πούλαγε μούρη ότι φέτος είναι προετοιμασμένοι και για τις δύσκολες καταστάσεις γιατι εμαθαν.
Οι δύσκολες καταστάσεις είναι αυτές που περνάει από χθες η Αττική.
Το κράτος ας μείνει με τα f35 , τα γερμένα υποβρύχια και το σανό που σερβίρει σε μας
1723435948969.png
 
Βάλτε το βίντεο ρε ξεφτιλισμένοι καναλάρχες που οαξύριστος Κικίλιας μας πούλαγε μούρη ότι φέτος είναι προετοιμασμένοι και για τις δύσκολες καταστάσεις γιατι εμαθαν.
Οι δύσκολες καταστάσεις είναι αυτές που περνάει από χθες η Αττική.
Το κράτος ας μείνει με τα f35 , τα γερμένα υποβρύχια και το σανό που σερβίρει σε μας
View attachment 89867
Ναι σιγά μην το βάλουν αυτά πάνε κοντά στην φωτιά για να κάνουν νούμερα
 
Κάθε χρόνο τα ίδια και τα ίδια γίνονται...
Τα ίδια και τα ίδια λέμε...
Στο ίδιο έργο θεατές...

Δυστυχώς θέλει ξερίζωμα εκ βάθρων και φτιάξιμο από την αρχή τόσο η λειτουργία της πολιτικής προστασίας όσο και η δασική πολιτική...
 
Η λεξη ΠΡΟΛΗΨΗ, για μια ακομη φορα παντελως αγνωστη…
Μια φορα, δυο φορεις, τρεις, τεσσερις…
χιλιες εκατον τεσσερις…
Αυτο λεγεται ΕΘΝΙΚΗ ΠΡΟΔΟΣΙΑ!!!
Βγαλτε βρε τρια ελικοπτερα να περιπολουν, σηκωστε πενηντα drones να εχετε συνεχη ενημερωση, βαλτε δυο ταγματα στρατου σε περιπολιες ανα δυο, οπλισμενους ( πολεμο εχουμε ), φροντιστε να ξερετε την περιοχη ποντο - ποντο…
Μας εφυγε το χαμογελο απο την φατσα μας, εχω χρονια να γελασω…
 
Ναι το ανεφερα τις προηγουμενες μερες.
Θα καταντησει η Ελλαδα απεραντη βιομηχανικη ζωνη.
Ναι Πανο ειχες δικιο,το ηξερες.τωρα ομως πραγματικα πρεπει να κανουμε το σταυρο μας για την (πανεμορφη)κεντρικη ευβοια.
 
Παιδια εχετε ολοι δικιο.αγνωστες λεξεις προληψη(Σταυρος),διαχειρηση των δασων,αγορα εξοπλισμου.εκτος απο τον τωρινο αφορισμενο ,εδω κ 30 χρονια πειτε μου ποιος νοιαστηκε για τα δαση μας,κανενας.στα 600 δις τι ητανε 2-3 παραπανω για καινουργια canadair?ΠΡΟΔΟΤΕΣ.
 
Τέλος και το Καπανδρίτι.
Όλη η Αττική πιστεύω,θα απαγορευθεί.
Είναι και χρόνιο αίτημα,των αντικυνηγετικών οργανώσεων.

Το ένα μέτωπο της φωτιάς, πήγε στο Νταού Πεντέλης και τώρα κατέβηκε στην Καλλιτεχνούπολη.
Προχθές,είχα λύσει τα σκυλιά στη Μαυρηνόρα κι είχα ανεβάσει νερό,για τις πέρδικες.
Ελπίζω, να κατέβηκαν χαμηλά και να τη γλίτωσαν.
 
Παιδια εχετε ολοι δικιο.αγνωστες λεξεις προληψη(Σταυρος),διαχειρηση των δασων,αγορα εξοπλισμου.εκτος απο τον τωρινο αφορισμενο ,εδω κ 30 χρονια πειτε μου ποιος νοιαστηκε για τα δαση μας,κανενας.στα 600 δις τι ητανε 2-3 παραπανω για καινουργια canadair?ΠΡΟΔΟΤΕΣ.
Τα έχουμε γράψει.
Έρχονται οι ιδιώτες.
Αφού διώξουμε όλους τους ανθρώπους,που δουλεύουν, μέσα στο δάσος.
https://www.epiruspost.gr/idiotes-sta-dasi-proteinei-o-skylakak/
 
Παιδια εχετε ολοι δικιο.αγνωστες λεξεις προληψη(Σταυρος),διαχειρηση των δασων,αγορα εξοπλισμου.εκτος απο τον τωρινο αφορισμενο ,εδω κ 30 χρονια πειτε μου ποιος νοιαστηκε για τα δαση μας,κανενας.στα 600 δις τι ητανε 2-3 παραπανω για καινουργια canadair?ΠΡΟΔΟΤΕΣ.
Προτεραιότητα έχει να δώσουμε κομμάτι της πίτας σε Αμερική με αγορά εξοπλισμών, και όχι για να προστατεύσουμε τα δασοι που στο κάτω κάτω μας είναι άχρηστα μιας και βολεύει καλύτερα η εγκατάσταση ανεμιστήρων.
Μα τι είστε εσείς....Δείτε την μεγάλη εικόνα σας παρακαλώ πολυ.
 
Το δε χειροτερο απο ολα, ειναι το γεγονος οτι επικαλουνται συνεχως οτι "παλευουν για να μην χαθουν ανθρωπινες ζωες".
Λυπαμαι αλλα δεν με πειθουν, δεν τους εμπιστευομαι πλεον. Καταιγισμος μηνυματων απο την Πολιτικη Προστασια, δηλωνοντας
ουσιαστικα παρουσια. Τι να το κανω βρε το μηνυμα οταν βλεπω οτι τα παθηματα δεν εγιναν μαθηματα. Οταν βλεπω οτι δεν κανετε
απολυτως τιποτα για την κοινωνια, για την βελτιωση της ζωης μας, σε ολους τους τομεις.....Ο αλλος βγαινει αξυριστος να μας δηλωσει
τι????? Την αγωνια του? την κουραση του? την 24ωρη ορθοστασια του? Ελεος κυριοι, ελεος!!!!
 
Όταν ήμουν μικρός θυμάμαι είχα ρωτήσει έναν θείο μου τι χρειάζεται για να μπεις στην πυροσβεστική και μου είχε πει να είμαι καλός στο τάβλι. Μετά από τόσα χρόνια και τος φωτιές κάθε χρόνο είναι απίστευτα εκνευριστικό κάποιος να πιστεύει ότι λόγο κλιματικής αλλαγής γίνονται όλα αυτά. Είναι ξεκάθαρο ότι οι φωτιές μπαίνουν με την ανοχή της πολιτικής ηγεσίας.
 
Η λεξη ΠΡΟΛΗΨΗ, για μια ακομη φορα παντελως αγνωστη…
Μια φορα, δυο φορεις, τρεις, τεσσερις…
χιλιες εκατον τεσσερις…
Αυτο λεγεται ΕΘΝΙΚΗ ΠΡΟΔΟΣΙΑ!!!
Βγαλτε βρε τρια ελικοπτερα να περιπολουν, σηκωστε πενηντα drones να εχετε συνεχη ενημερωση, βαλτε δυο ταγματα στρατου σε περιπολιες ανα δυο, οπλισμενους ( πολεμο εχουμε ), φροντιστε να ξερετε την περιοχη ποντο - ποντο…
Μας εφυγε το χαμογελο απο την φατσα μας, εχω χρονια να γελασω…
Με ποιον έχουμε πόλεμο?
Από ποιον να μας προστατέψει ο στρατός??
Και ποιος στρατός??
Αφού Έλληνες βάζουν τις φωτιές ρε Σταύρο!! Όλα είναι χωρισμένα άλλος την εκμετάλλευση μετά την φωτιά άλλος την κατάσβεση άλλος την δήθεν αναβάθμιση των καμένων, εδώ μέχρι και την πυροσβεση έχουμε νοικιάσει από μεγαλοεπιχειματιες ελικόπτερα, να χαλάσει η μπιζνα ρε Σταύρο!! Και οι κυβερνώντες είναι όλοι αφεντικά στις μπίζνες, α με συγχωρείτε στην ανάπτυξη ήθελα να πω!!!
 
Back
Top