Πυρκαγιές

Μεγάλη καταστροφή παίδες έχουν καεί επιχειρήσεις και σπίτια φίλων
Η φωτιά καεί 150 μέτρα απο τη δουλειά μου
Στον Γέρακα μακάρι να μην κατέβει την Αναπαυσεως όπως πέρασε το απόγευμα στην Ηρακλείτου η βραδυα είναι μεγάλη
Η φωτιά αυτή τη στιγμή είναι στα 150 μέτρα πάνω απο το βενζινάδικο Αναπαύσεως και Κλεισθένους. Μόλις με κάλεσε φίλος που προθυμοποιήθηκε να δει τι γίνεται στο σπίτι μου καθώς εγώ απουσιάζω.
Πολύ έντονο το συναίσθημα να απειλείται το σπίτι που έφτιαξες με τόσο κόπο. Δεν θέλω να φανταστώ καν τι αισθάνονται οι άνθρωποι που χάσανε τα σπίτια τους.
Μακάρι να μην γίνει κάτι χειρότερο μέσα στην νύχτα.
 
Η φωτιά αυτή τη στιγμή είναι στα 150 μέτρα πάνω απο το βενζινάδικο Αναπαύσεως και Κλεισθένους. Μόλις με κάλεσε φίλος που προθυμοποιήθηκε να δει τι γίνεται στο σπίτι μου καθώς εγώ απουσιάζω.
Πολύ έντονο το συναίσθημα να απειλείται το σπίτι που έφτιαξες με τόσο κόπο. Δεν θέλω να φανταστώ καν τι αισθάνονται οι άνθρωποι που χάσανε τα σπίτια τους.
Μακάρι να μην γίνει κάτι χειρότερο μέσα στην νύχτα.
Δημοσθένης στο πάτημα μένεις ;
 
Ρε παιδιά ενημερωστε τι γίνεται; από ότι καταλαβαίνω ειναι τελείως εκτός ελέγχου
Έχει καεί τεράστια έκταση, σχεδόν το σύνολο της βορειοανατολικής Αττικής και δυστυχώς υπάρχουν πάρα πολλά ενεργά μέτωπα
 
60 μέτρα από το σπίτι μου στην Διώνη έφτασε, για άλλη μία φορά. Για άλλη μία φορά ακολούθησα το "ελληνικό πρωτόκολλο" προστασίας της περιουσίας. Απομάκρυνα γυναικόπαιδα, επέστρεψα παίζοντας κρυφτουλι στα στενά με τους αστυνομικούς, έκατσα με το λάστιχο να καταβρεχω τα πάντα, έφαγα καπνό, στάχτη και θαλασσονερο από τα ελικόπτερα και για άλλη μία φορά θα κοιμηθούμε κι απόψε σπίτι μας. (Πόσες φορές ακόμα άραγε)

Καλό ξημέρωμα Ελλάδα.
 
Την απαντηση την ξερω, απλα πρεπει να σκεφτομαστε και να προβληματιζομαστε.
Ετσι οπως γραφετε μερικοι αψυχολογιτα οτι φταιει το 41%, ειναι σαν λετε οτι εσεις ψηφισατε το σωστο κομμα(ποιο ειναι και δεν το πηραμε χαμπαρι τοσο καιρο) που θα εσωζε την Ελλαδα ενω οι υπολοιποι(41%) ειναι βλακες.
Δεν είναι θέμα σωστού είναι θέμα να μην επιλέγεις το αποδεδειγμένα λάθος,το χειρότερο κόμμα είναι της αποχής το οποίο συμμερίζονται όλο και περισσότεροι επιτρέποντας έτσι στους κολλημένους που δεν αλλάζουν μέχρι θανάτου να κουμαντάρουν τη ζωή τους ,γιατί οι δυναμικές των κομμάτων πλέον είναι γνωστές και δεν αλλάζουν όλα έχουν μια βάση κολημενων ψηφοφόρων η οποία θα ήταν άχρηστη εάν η πλειοψηφία συμμετείχε .Και υπάρχει και το χειρότερο σενάριο ότι όσοι δεν ψηφίζουν καθόλου νομίζουν ότι αντιδρούν έτσι .Ακατανόητα πράγματα συμβαίνουν διότι δεν μαθαίνει μεγαλώνοντας ο άνθρωπος να σκέφτεται μαθαίνει μόνο να επιβιώνει με οποιονδήποτε τρόπο χωρίς να επιλέγει μεταξύ της αρετής και της κακιάς τους δρόμους απλά πηδώντας από το ένα μονοπάτι στο άλλο κατά το δοκούν ,αποτέλεσμα χαμένος μονίμως από επιλογή.
 
Κουράγιο παιδιά σε όλους όσους βιώνουν ποιο έντονα τη φωτιά και εύχομαι να μην συμβεί τίποτε σε κανέναν αλλά ούτε και στην περιουσία του δυστυχώς θα επαναληφθω σε κάτι που γνωρίζω χρόνια τώρα δεν υφίσταται κράτος απλά πρέπει να συμβαίνουν τέτοια για να το καταλαβαίνει και ο τελευταίος δυστυχώς και το χειρότερο δεν υπάρχει και ελπίδα διόρθωσης σε δεύτερο χρόνο .Δεν θα αλλάξει κάτι όπως δεν άλλαξε στα τόσα παθήματα και θύματα δεν έχω λόγια ,εξήγηση,μόνο έντονα συναισθήματα για τους πληγέντες και τεράστιο μίσος για τους εκλεγμένους και μια απορία πάντα μα πάντα γιατί ρε παιδιά συνεχίζετε να ακολουθείται καθίκια και να τους δίνετε λόγο στη ζωή όλων μας .Άνθρωποι και Έλληνες υπάρχουν πάντα θέση που τους αναλογεί δεν τους δίνουμε .Καλό κουράγιο σε όλους γιατί είναι μεγάλο πένθος και αυτή η φωτιά έχει δεν έχει ανθρώπινα θύματα .
 
60 μέτρα από το σπίτι μου στην Διώνη έφτασε, για άλλη μία φορά. Για άλλη μία φορά ακολούθησα το "ελληνικό πρωτόκολλο" προστασίας της περιουσίας. Απομάκρυνα γυναικόπαιδα, επέστρεψα παίζοντας κρυφτουλι στα στενά με τους αστυνομικούς, έκατσα με το λάστιχο να καταβρεχω τα πάντα, έφαγα καπνό, στάχτη και θαλασσονερο από τα ελικόπτερα και για άλλη μία φορά θα κοιμηθούμε κι απόψε σπίτι μας. (Πόσες φορές ακόμα άραγε)

Καλό ξημέρωμα Ελλάδα.
ευτυχως,ευτυχως . . . .
 
60 μέτρα από το σπίτι μου στην Διώνη έφτασε, για άλλη μία φορά. Για άλλη μία φορά ακολούθησα το "ελληνικό πρωτόκολλο" προστασίας της περιουσίας. Απομάκρυνα γυναικόπαιδα, επέστρεψα παίζοντας κρυφτουλι στα στενά με τους αστυνομικούς, έκατσα με το λάστιχο να καταβρεχω τα πάντα, έφαγα καπνό, στάχτη και θαλασσονερο από τα ελικόπτερα και για άλλη μία φορά θα κοιμηθούμε κι απόψε σπίτι μας. (Πόσες φορές ακόμα άραγε)

Καλό ξημέρωμα Ελλάδα.
Κουράγιο και δύναμη...
 
Back
Top