Σημαδεύοντας την Επικαιρότητα - Αρχείο

Status
Not open for further replies.

Βάλτε πάλι τη μάσκα ακόμη και εάν έχετε εμβολιαστεί, λέει τώρα ο ΠΟΥ λόγω της μετάλλαξη Δέλτα​

Στο Ισράηλ οι μισοί ενήλικες που προσβλήθηκαν από την μετάλλαξη ήταν πλήρως εμβολιασμένοι με Pfizer.​

https://www.huffingtonpost.gr/entry...ebig&utm_campaign=24MediaWidget&utm_term=Pos1

Και κάπως έτσι το νέο lock down από φθινόπωρο έρχεται πιο κοντα, βάζοντας τους πάντες στο ίδιο καζάνι να βράζουν...
Ναι μεν προσβλήθηκαν αλλά δε νόσησαν γιατί ακριβώς ήταν εμβολιασμένοι.
Αυτό ακριβώς κάνει το εμβόλιο. Όλα τα εμβόλια.
Αν προσβληθείς δε νοσείς αν είσαι εμβολιασμένος.
Βέβαια μεταδίδεις τον ιό στους άλλους.
Αλλά το υιικό φορτίο που κουβαλάς είναι σαφώς μικρότερο από κάποιον ανεμβολίαστο.
 
Last edited:
Ελπηζω καπια στιγμη η π@@## και τα αλλα σουργελα που εχουν παρει εργολοβια να απηλουν να τους παρουν το ταμπελακι που γραφη γιατρο και να τους βαλουν ενα αλλο που να γραφη (μηναρας)
μάλλον του Κούβελα που είναι καθηγητής φαρμακολογίας και του Ιωαννίδη από την Αμερική, τον τίτλο θα πάρουν
 
Μετά από σκληρή εσωκομματική εκλογική διαδικασία ο σύντροφος Κουτσούμπας επανεξελέγη Γ.Γ. με το οριακό 100%
Καλή θητεία!
(Δεν ήμουν σίγουρος αν έπρεπε να το ποσταρω εδώ ή στα ανέκδοτα .big smile. )
θα ήταν είδηση αν λάμβανε 99,99%
αλλά το 100% ήταν αναμενόμενο
 
Μετά από σκληρή εσωκομματική εκλογική διαδικασία ο σύντροφος Κουτσούμπας επανεξελέγη Γ.Γ. με το οριακό 100%
Καλή θητεία!
(Δεν ήμουν σίγουρος αν έπρεπε να το ποσταρω εδώ ή στα ανέκδοτα .big smile. )
Σωστά! Αλλά δεν ξέρω γιατί τους κατηγορείς.Για έλλειψη εκσυγχρονισμού; Χάθηκε δηλαδή να βγάζανε ενα 70-30, ένα 80-20 έστω;Δε βλέπεις τα άλλα κόμματα; Κοντεύουν να αρρωστήσουν από την πολλή εσωτερική δημοκρατία!
 
Σωστά! Αλλά δεν ξέρω γιατί τους κατηγορείς.Για έλλειψη εκσυγχρονισμού; Χάθηκε δηλαδή να βγάζανε ενα 70-30, ένα 80-20 έστω;Δε βλέπεις τα άλλα κόμματα; Κοντεύουν να αρρωστήσουν από την πολλή εσωτερική δημοκρατία!
Κουμουνησμος και δημοκρατια δεν πανε μαζη.....αυτην την στιγμη δημοκρατικο κομμα δεν υπαρχει στην βουλι ασχετα τι λενε
 
Σωστά! Αλλά δεν ξέρω γιατί τους κατηγορείς.Για έλλειψη εκσυγχρονισμού; Χάθηκε δηλαδή να βγάζανε ενα 70-30, ένα 80-20 έστω;Δε βλέπεις τα άλλα κόμματα; Κοντεύουν να αρρωστήσουν από την πολλή εσωτερική δημοκρατία!
Όλους τους βλέπω κι όλους τους κρίνω. Αλλά το σημαντικότερο δεν τους ψηφίζω.
Το συγκεκριμένο γεγονός το θεωρώ ευτράπελο και λίγο γέλιο το χρειαζόμαστε στην καθημερινότητα.
Το ΚΚ μας το προσφέρει συχνά άφθονο (βλ. Κανέλλη προ ολίγων ημερών για τους ανθρακωρύχους στην ΕΣΣΔ που είχαν χαβιάρι και σπα)
Όλοι τους τη "δημοκρατία" την έχουν κάνει λάστιχο και καραμέλα για εμάς τους ποπολάρους. Οι ίδιοι εσωτερικά πάνε με πειθαρχία και κάθετη ιεραρχική δομή, σκληρότερη του στρατού.
Σε κάτι τέτοιες στιγμές το πρώτο πράγμα που μου έρχεται στο μυαλό είναι πάντα η φράση του Κολοκοτρώνη: "πουτάνα Ελλάδα δε θα ισιώσεις ποτέ!"
 
Κουμουνησμος και δημοκρατια δεν πανε μαζη.....αυτην την στιγμη δημοκρατικο κομμα δεν υπαρχει στην βουλι ασχετα τι λενε
Και για να μην παρεξηγηθω εννοω τα δημοκρατικα ιδεωδη που υπερετουν... οχι πως εκλεγονται
 
Όλους τους βλέπω κι όλους τους κρίνω. Αλλά το σημαντικότερο δεν τους ψηφίζω.
Το συγκεκριμένο γεγονός το θεωρώ ευτράπελο και λίγο γέλιο το χρειαζόμαστε στην καθημερινότητα.
Το ΚΚ μας το προσφέρει συχνά άφθονο (βλ. Κανέλλη προ ολίγων ημερών για τους ανθρακωρύχους στην ΕΣΣΔ που είχαν χαβιάρι και σπα)
Όλοι τους τη "δημοκρατία" την έχουν κάνει λάστιχο και καραμέλα για εμάς τους ποπολάρους. Οι ίδιοι εσωτερικά πάνε με πειθαρχία και κάθετη ιεραρχική δομή, σκληρότερη του στρατού.
Σε κάτι τέτοιες στιγμές το πρώτο πράγμα που μου έρχεται στο μυαλό είναι πάντα η φράση του Κολοκοτρώνη: "πουτάνα Ελλάδα δε θα ισιώσεις ποτέ!"
αν και αναφέρεται στη συγκεκριμένη φράση μόνο η Ελλάδα,
βλέποντας τι γίνεται σε παγκόσμιο επίπεδο ,
θα έλεγα ότι ίσως αφορά όλην την ανθρωπότητα αν θέλουμε να είμαστε εντελώς δίκαιοι ............ ;) ;) ;)
 
Για να μιλάμε και να μπορούμε στοιχειωδώς να συνεννοηθούμε πάνω σε ένα θέμα πρέπει να γνωρίζουμε τον ορισμό των λέξεων που χρησιμοποιούμε ή να υπάρχει τουλάχιστον συναντίληψη.

Αν έγραφε ο καθένας από εμάς τον δικό του ορισμό για την "δημοκρατία" θα ρίχναμε πολύ γέλιο.
 
https://el.m.wikipedia.org/wiki/Αθηναϊκή_δημοκρατία

Το πολίτευμα της αρχαίας Αθηναϊκής δημοκρατίας δεν πρέπει να συγχέεται με την σύγχρονη "αντιπροσωπευτική" δημοκρατία (ή κοινοβουλευτισμό) καθώς διαφέρουν μεταξύ τους σε πολλά ουσιαστικά σημεία, που τα καθιστούν πρακτικά ξένα μεταξύ τους
 
Δώστε και κανένα προνόμιο στους ανεμβολιαστους.Να βγει και να πει άμα το κάνετε το εμβόλιο θα σηκωθώ και θα φύγω.Να δεις τις ουρές στα εμβολ.κεντρα ως την Λάρισσα.
Δεν το άκουσες ; Οι εμβολιασμένοι δεν θα πληρώσουν ΕΝΦΙΑ αχαχαχαχα.sarcastic.

Εκεί να δεις ουρές.
Ποιοί θάνατοι, παρενέργειες και μ@λακίες ...
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top