Σημαδεύοντας την Επικαιρότητα - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Αυτό είναι μια νομοθεσία που αφορά καθαρά επαγγελματίες που ψαρεύουν με χοντρά εργαλεία για χοντρά ψάρια το μόνο που θα γίνει στο τέλος είναι όταν πιάνονται να απελευθερώνονται ζωντανά ή νεκρά γιατί είναι αδύνατον να επιλέξεις με παραγάδια και δίχτυ τι θα πιάσεις.
 
Αυτό είναι μια νομοθεσία που αφορά καθαρά επαγγελματίες που ψαρεύουν με χοντρά εργαλεία για χοντρά ψάρια το μόνο που θα γίνει στο τέλος είναι όταν πιάνονται να απελευθερώνονται ζωντανά ή νεκρά γιατί είναι αδύνατον να επιλέξεις με παραγάδια και δίχτυ τι θα πιάσεις.
1649787163839.jpeg
 
Αυτό το νέο έργο στη Σαγκάη κάπου δε μου κολλάει με τη καραντίνα και την ξαφνική εξάπλωση του ιού.Δειτε στο τέλος μην έφτιαξαν κάποιον ισχυρότερο και ξαμολυσαν και κάνουν ότι τρέχουν για τον ήδη υπάρχον γιατί πόλλα βιολογικά εργαστήρια έχει και εκεί όπως και στην Ουκρανία ,δεν θα ξεμπλέξουμε εύκολα με τους ιούς καλύτερα θυγατέρες .
 
Αυτό το νέο έργο στη Σαγκάη....
Αυτές οι εικόνες από Σαγκάη σε κάνουν να σκέφτεσαι, με τρόμο, τι περιμένει τις νεες γενιές τα επόμενα χρόνια!
Όχι λόγω ιού....
Αλλά με αφορμή έναν ιό τι μπορεί να σκεφτεί να κάνει το νοσηρό μυαλό του ανθρώπου.....
Οι άνθρωποι φυλακισμένοι στα σπίτια τους και ρομπότ σκυλιά να κυκλοφορούν στο δρόμο με μεγάφωνα απειλώντας όποιον ξεμυτίσει.......
Όταν ο άνθρωπος γίνετε απλά ένα σκουπίδι χωρίς ψυχή...
ΥΓ : Και μη σκεφτείτε ότι είναι μακριά η Σαγκάη.... εδώ δίπλα είναι στο παγκόσμιο χωριό.
 
Last edited:
Αυτές οι εικόνες από Σαγκάη σε κάνουν να σκέφτεσαι, με τρόμο, τι περιμένει τις νεες γενιές τα επόμενα χρόνια!
Όχι λόγω ιού....
Αλλά με αφορμή έναν ιό τι μπορεί να σκεφτεί να κάνει το νοσηρό μυαλό του ανθρώπου.....
Οι άνθρωποι φυλακισμένοι στα σπίτια τους και ρομπότ σκυλιά να κυκλοφορούν στο δρόμο με μεγάφωνα απειλώντας όποιον ξεμυτίσει.......
Όταν ο άνθρωπος γίνετε απλά ένα σκουπίδι χωρίς ψυχή...
ΥΓ : Και μη σκεφτείτε ότι είναι μακριά η Σαγκάη.... εδώ δίπλα είναι στο παγκόσμιο χωριό.
Παναγιώτη Καλημέρα!:)

Πρόσφατα (πριν μια εβδομάδα) ήμαστε στο Yanbou στην Σαουδική Αραβία...

Εμείς με τις μάσκες ,τα αντισηπτικά τα λοιπά συμπράγκαλα μας πανέτοιμοι ...και ανεβαίνουν οι Πιλότοι χωρίς τίποτα!....μάλιστα θέλαν και χειραψία (την όποια απέφυγα!...με τον ωμό, αμερικανικά χαιρέτισα....)....μου εξηγηθήκαν ότι ιος κατ' αυτούς δεν υπάρχει πλέον ...Finished!

Ομοίως και το προσωπικό του Terminal που φορτώσαμε!...όλοι μέσα στην τρελή χαρά!...αυτά είδα...
 
Παναγιώτη Καλημέρα!:)

Πρόσφατα (πριν μια εβδομάδα) ήμαστε στο Yanbou στην Σαουδική Αραβία...

Εμείς με τις μάσκες ,τα αντισηπτικά τα λοιπά συμπράγκαλα μας πανέτοιμοι ...και ανεβαίνουν οι Πιλότοι χωρίς τίποτα!....μάλιστα θέλαν και χειραψία (την όποια απέφυγα!...με τον ωμό, αμερικανικά χαιρέτισα....)....μου εξηγηθήκαν ότι ιος κατ' αυτούς δεν υπάρχει πλέον ...Finished!

Ομοίως και το προσωπικό του Terminal που φορτώσαμε!...όλοι μέσα στην τρελή χαρά!...αυτά είδα...
Ελάτε πες, έχει ο Μητσοτάκης κ για σας‼️
 
Οι κατηγορίες των ευτυχισμένων ανθρώπων σε αυτή τη χώρα είναι 6.
1) Πολιτικοί.
2) Εισοδηματιες όλων των ειδών.
3) Απατεώνες όλων των ειδών
4) Μια μερίδα δημοσίων και ιδιωτικών
υπαλλήλων που έχουν χοντροτατους
μισθούς,που ειδικά οι πρώτοι δεν
τους αξίζουν.
5) Οι άνθρωποι που είτε μορφωμένοι
είτε αμόρφωτοι είναι κουτοί .
6) Οι γύφτοι.

Αυτοί αποτελούν το 35% περίπου τους πληθυσμού όλο οι υπόλοιποι παραμένουν δυστυχείς και αγωνίζονται για την καθημερινή επιβίωση και το άσχημο είναι ότι παραπάνω από τα μισά που παράγουν τα γεύονται οι παραπάνω κατηγορίες που ανέφερα.
 
Οι κατηγορίες των ευτυχισμένων ανθρώπων σε αυτή τη χώρα είναι 6.
1) Πολιτικοί.
2) Εισοδηματιες όλων των ειδών.
3) Απατεώνες όλων των ειδών
4) Μια μερίδα δημοσίων και ιδιωτικών
υπαλλήλων που έχουν χοντροτατους
μισθούς,που ειδικά οι πρώτοι δεν
τους αξίζουν.
5) Οι άνθρωποι που είτε μορφωμένοι
είτε αμόρφωτοι είναι κουτοί .
6) Οι γύφτοι.

Αυτοί αποτελούν το 35% περίπου τους πληθυσμού όλο οι υπόλοιποι παραμένουν δυστυχείς και αγωνίζονται για την καθημερινή επιβίωση και το άσχημο είναι ότι παραπάνω από τα μισά που παράγουν τα γεύονται οι παραπάνω κατηγορίες που ανέφερα.
Κ αυτοί που ψηφίζουν....πεεεεεριπου
 
Οι κατηγορίες των ευτυχισμένων ανθρώπων σε αυτή τη χώρα είναι 6.
1) Πολιτικοί.
2) Εισοδηματιες όλων των ειδών.
3) Απατεώνες όλων των ειδών
4) Μια μερίδα δημοσίων και ιδιωτικών
υπαλλήλων που έχουν χοντροτατους
μισθούς,που ειδικά οι πρώτοι δεν
τους αξίζουν.
5) Οι άνθρωποι που είτε μορφωμένοι
είτε αμόρφωτοι είναι κουτοί .
6) Οι γύφτοι.

Αυτοί αποτελούν το 35% περίπου τους πληθυσμού όλο οι υπόλοιποι παραμένουν δυστυχείς και αγωνίζονται για την καθημερινή επιβίωση και το άσχημο είναι ότι παραπάνω από τα μισά που παράγουν τα γεύονται οι παραπάνω κατηγορίες που ανέφερα.
Καλησπερα Γιαννη.
Συμφωνω με οσα λες,απλα θα σου κανω αν μου επιτρεπεις,μια μικρη διορθωση επειδη ειμαι μπλεγμενος παρα πολλα χρονια με το δημοσιο.
Δεν ειναι μικρη η μεριδα....
Δεν ειναι τυχαιο,που επι Σαμαρα,η Τροϊκα ηθελε να απολυθουν κατ' ελαχιστο 15000 δημοσιοι υπαλληλοι και εγινε το "ελα να δεις".
Το θεμα ειναι,απο που να πρωτοξεκινησεις.
Στην κυριολεξια πεταμενα λεφτα.
Ανθρωποι και "θεσεις" οι οποιες αν αξιζουν κατι,αυτο ειναι ο βασικος.
Ομως το 1000αρι-1500αρι παει αερας.
Δεν θελώ να σου μιλησω για το αν πατανε καθε μερα στη δουλεια και ποσες ωρες απο το προβλεπομενο 8ωρο.
Καθομαι χρονια και τα παρατηρω οπου παω και πραγματικα ορισμενες φορες φρικαρω...
 
Για καντο νιανια για εμάς τους χωριάτες, πώς αντεδρασες ;
...χωριάτης είμαι και εγώ παρεμπιπτόντως Λευτέρη και καυχώμαι!...;).sarcastic..sarcastic..sarcastic.

...συνήθως με τον αγκώνα (λάθος έγραψα με τον ωμό ο χωριάτης!...) χαιρετώ όλους τους ξένους ειδικά στα λιμάνια, όταν προτείναν εκείνοι το χέρι εγώ προτείνα τον αγκώνα , τσουγκρίσαμε και πάπαλα!;)

...αυτός στη θέση του εγώ σε ασφαλή απόσταση και πάμε για την πλοήγηση!

...είμαι όμως πολύ φιλικός γενικά και ειδικά με τους Πλοηγούς....consider the vessel yours, τι θες να φας να πιείς(όχι ποτά εννοείται!), εκτός από το να γ@μ@σεις γιατί δεν έχουμε...!.sarcastic..sarcastic..sarcastic.

Το Ελληνικό ...φόβου τους Δαναούς και Δώρα φέροντες...έτσι κάνουν όλοι....;)


Υ.Γ… βέβαια έχω τον νου μου τι κάνει… γιατί έχω γλυτώσει και πάρα πολλές μ@λακιες...;)

topic.
 
Last edited:
Καλησπερα Γιαννη.
Συμφωνω με οσα λες,απλα θα σου κανω αν μου επιτρεπεις,μια μικρη διορθωση επειδη ειμαι μπλεγμενος παρα πολλα χρονια με το δημοσιο.
Δεν ειναι μικρη η μεριδα....
Δεν ειναι τυχαιο,που επι Σαμαρα,η Τροϊκα ηθελε να απολυθουν κατ' ελαχιστο 15000 δημοσιοι υπαλληλοι και εγινε το "ελα να δεις".
Το θεμα ειναι,απο που να πρωτοξεκινησεις.
Στην κυριολεξια πεταμενα λεφτα.
Ανθρωποι και "θεσεις" οι οποιες αν αξιζουν κατι,αυτο ειναι ο βασικος.
Ομως το 1000αρι-1500αρι παει αερας.
Δεν θελώ να σου μιλησω για το αν πατανε καθε μερα στη δουλεια και ποσες ωρες απο το προβλεπομενο 8ωρο.
Καθομαι χρονια και τα παρατηρω οπου παω και πραγματικα ορισμενες φορες φρικαρω...
Αν και η κατάσταση έχει συμαζευτει αρκετά.Ειπα ευτυχισμένοι, με 1000€ και 1200 δυστυχείς είναι και και ας κάθεται γιατί πάλι δε φτάνουν ίσα για την επιβίωση.Εχει κάποιες θέσεις που παίρνουν από 2000€ και πάνω με 5 νθημερη εργασία αυτοί και που πηγαίνουν στη δουλειά δεν τα αξίζουν αυτά τα λεφτά γιατί δεν κάνουν τίποτα περισσότερο από τους άλλους δημόσιους των 800€ που παν δε παν, δε φτάνουν ενώ τα 2000/2500 φτάνουν μια χαρά .
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top