Σημαδεύοντας την Επικαιρότητα - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Μπηκαμε στα μνημονια λεει ,χρωστωντας 180 δις και τωρα σταματαει η εποπτεια αλλα χρωσταμε 400 δις....
...και ολα τα ασημικα της χωρας εχουν περασει στο ταιπεδ...
Χρειαζεται να πουμε κατι αλλο??
Ε ρε δεν ξέρς❓δεν έμαθεις ακόμα, ότι άμα χρουστας λίγα σι δεν(Ουν) κι πας μπουζου...εινω ,άμα χρουστας πουλλα σιαφην οξου❓❓❓‼️
 
Σημάδια έχει ότι δεν υπάρχει φως ο κόσμος συνήθισε την κακομοιριά και όποιος αξιόλογος ποτέ δεν θα του επιτραπεί να βγει μπροστά θα διαιωνίζεται το έργο με αποτέλεσμα όλο και περισσότερο να διαφθειρεται ο κόσμος για να επιβιώσει και όλο και θα κλείνει ο κύκλος ο κάθε ένας τη πάρτη του μέχρι το μπαμ (πολεμικό εννοώ),γιατί από το άλλο δεν το βλέπω και τότε θα καταλάβουν όλοι τι αξία έχει η συνοχή και το κάθε πράγμα ακόμη και η φέτα του ψωμιού που πετιέται στα σκουπίδια από πολλούς.Τοτε ίσως ενωθουμε και αν το καταφέρουμε ίσως ζήσουμε όσοι ζούμε μέχρι τότε καλύτερα για κάποια χρόνια με αξίες αρχές και πίστη κάπου αλλού και όχι μόνο στη αξία του χρήματος .Αυτός ήταν ο στόχος κάποιων και σιγά σιγά στάδιο στάδιο προχωράει η συνοχή διαλύεται από τη ρίζα οικογένεια με τα προβλήματα που έχουν φέρει στη κοινωνία,χωρίς το θεό που λέγεται χρήμα δεν μπορείς ούτε από το σπίτι να βγεις και σου το στερούν επίτηδες για να αναγκαστείς να σπάσεις και για όπου πιστεύει ο καθένας είτε σε θρησκείες είτε σε καλούς ανθρώπους θα απομακρυνθεί και από αυτά ζώντας συνεχώς υπό πίεση.Διοτι οι ισχυρότερες δυνάμεις που επηρεάζουν τον άνθρωπο είναι η πίστη κάπου και η επιβίωση όταν κλονιστεί η μία είναι σχεδόν ακατόρθωτο να μείνει η άλλη αλώβητη φροντίζουν να σου κλονίσουν την επιβίωση για να χάσεις το ισχυρότερο την πίστη σε ότι και αν είναι αυτό.Τελειωσες μετά διαχειριμο ον ευπροσάρμοστο εργαλείο παραγωγής έργου χωρίς αντίδραση σε προστάγματα χωρίς σκέψη και αναζήτηση αιτίας , θεωρώντας δεδομένο ότι αυτός είναι ο σωστός τρόπος ζωής .Το έργο προχωράει μέσα από δημοκρατικα καθεστώτα κιόλας με κύριο αίτιο την απληστία και την συνήθεια όλων των κατοίκων αυτού του πλανήτη τα θέλω όλα και τα θέλω τώρα όπως και ότι όλοι είμαστε ίσοι .Ούτε ίσοι είμαστε ούτε ίδιοι ίσοι πρέπει να είμαστε μόνο απέναντι στο δίκαιο νόμο για όλους .Ο κάθε ένας είναι μια οντότητα και αποτελεί κάτι το μοναδικό και λόγος αυτής της πολικότητας έχουμε νόμους δικαιώματα κανόνες και κάποια δεδομένα στάνταρ που είναι δημιουργήματα της φύσης σου που δεν αλλάζουν εάν θέλουμε να επιβιώνουμε ομαλά ,όσο πειράζεις τα στάνταρ μπορεί να το λες εξέλιξη και πρόοδο αλλά φοβάμαι πως σε οδηγεί γρηγορότερα προς την καταστροφή σου .
 

WSJ: Η Γερμανία επανεκκινεί το σύνολο των λιγνιτικών εργοστασίων!​

Η «ευαισθησία για το περιβάλλον» πήγε περίπατο​

Η Γερμανία θα επανεκκινήσει τους σταθμούς ηλεκτροπαραγωγής με άνθρακα και θα προσφέρει κίνητρα στις εταιρείες να περιορίσουν την κατανάλωση φυσικού αερίου, σηματοδοτώντας ένα νέο βήμα στον οικονομικό πόλεμο μεταξύ Ευρώπης και Ρωσίας.
Το Βερολίνο αποκάλυψε τα μέτρα πριν από λίγο, μετά την περικοπή της προμήθειας φυσικού αερίου στην Ευρώπη από τη Ρωσία την περασμένη εβδομάδα καθώς αντέκρουσε τις ευρωπαϊκές κυρώσεις και τη στρατιωτική υποστήριξη της ΕΕ προς την Ουκρανία.
Όλα αυτά, στην Γερμανία. Στην Ελλάδα, πετάμε χαρταετό.
1655692966921.gif
 
Μου αρέσει που όλοι προεκλογικά ότι και να γίνει συμφωνούν από το να χάσουν ψήφους .Και ο Βαρουφάκης διάβασα λέει επιτέλους αυτοί που καταπιέζονται τόσα χρόνια να βρουν φωνή να γίνουν ισότιμοι.Απο πόιους καταπιέζονται από τους κανονικούς δεν είδα κάπου καμία εκδήλωση που να λέει και να βάζει όριο τι βάζουνε στο κώλο τους.Ειμαστε μια ωραία μπουρδελοατμοσφαιρα που στο τέλος αντί για να πρυτανεύει η λογική θα πρυτανευουν τα πάθη ,τα γονίδια, και το παραφυσιν .Έχουμε να εφεύρουμε πολλά ακόμη με βλέπω να παντρεύομαι τη σκύλα μου και υιοθετώ ένα γαϊδουράκι για να μας κουβαλάει τα τρόφιμα και τα φυσίγγια ,μια κατσικουλα για να τις πιπιλω τις ρώγες πίνοντας φρέσκο γάλα και για δεύτερο σύντροφο μετά τη σκύλα ίσως που δεν το βλέπω λογικό μη με παρεξηγήσουν κιόλας καμία γυναίκα να πηδάω.Καπως έτσι θα καταντήσουμε με αυτά νέα αμόρφωτα οδηγούμενα και μόνο από τα πάθη τους μικρά ανθρωπακια .
Τι λέγαμε? Πέρνα από την εκκλησιά για κάνα ευκέλαιο .
 
Αν ήμουν πολιτικός θα περνούσα κάθε μέρα για να με ψηφιζουν οι γιαγιάδες και οι παππούδες αφού έχει καθιερωθεί ότι όσο πιο πολύ πηγαίνεις στην εκκλησία τόσο καλύτερος άνθρωπος είσαι τρομάρα μας ,όπως τους πλούσιους που όλα τους τα κτήματα έχουν μέσα εκκλησίες για να σωθούν χαχαχαχα.Η μήπως γιατί όπου έχει αναγνωρισμένη εκκλησία είναι αφορολογητο το οικόπεδο λέω εγώ τώρα .
 
Μια χαρά τους βλέπω για καραγκιοζηδες το άσχημο είναι ότι στη χώρα μας είναι θέμα χρόνου η πλειοψηφία του λαού να είναι σα και δαυτους λες και ακούστηκαν τα αρχιδια μας αν είναι άθεοι η ότι άλλο αντιπροσωπεύουν .(που σάι ρε Παπαδόπουλε),είχε πει ο ίδιος ότι θα τον αναζητήσουμε κάποτε μάλλον ήταν πιο σοφός από πολλούς.
 
Μια χαρά τους βλέπω για καραγκιοζηδες το άσχημο είναι ότι στη χώρα μας είναι θέμα χρόνου η πλειοψηφία του λαού να είναι σα και δαυτους λες και ακούστηκαν τα αρχιδια μας αν είναι άθεοι η ότι άλλο αντιπροσωπεύουν .(που σάι ρε Παπαδόπουλε),είχε πει ο ίδιος ότι θα τον αναζητήσουμε κάποτε μάλλον ήταν πιο σοφός από πολλούς.
Ωωωωωραιος ο Παπαδόπουλος‼️
Όταν είχε έρθει για ομιλία η σύζυγος,πρώτος πρώτος μπροστά να με πάρει η ΕΡΤ‼️
 
Μακάρι να ξαναέρθει αυτός με τα μπισκότα να κάνουμε διακοπαρες με απευθείας ανάθεση σε εξωτικά νησιά και όχι στην αναμονή του κοινωνικού τουρισμού.
Τα μπερδεύεις λίγο εσύ ψάχνεις τον Ιωαννίδη και τον πατακο αυτούς που βγήκαν με βουλεύματα των υπολοίπων δημοκρατών που ψήφισαν όλοι οι ελληναρες των εθνοσωτηρων του έθνους (Καραμανλή και Παπανδρέου).Που αποφάσισαν όλοι μαζί να μπουν τα στοιχεία στο αρχείο της Βουλής χωρίς παιρετερω διερευνηση, γιατί αραγε?
 
Τα μπερδεύεις λίγο εσύ ψάχνεις τον Ιωαννίδη και τον πατακο αυτούς που βγήκαν με βουλεύματα των υπολοίπων δημοκρατών που ψήφισαν όλοι οι ελληναρες των εθνοσωτηρων του έθνους (Καραμανλή και Παπανδρέου).Που αποφάσισαν όλοι μαζί να μπουν τα στοιχεία στο αρχείο της Βουλής χωρίς παιρετερω διερευνηση, γιατί αραγε?
Φίλε Τζων κ ο Παπαδόπουλος φυτεύτος ήταν ,απλά υποτροπιάσε...
 
Η κυρία ευθύνη ανήκει στους άλλους δύο εννοείται κανείς δεν είναι άμοιρος .Δεν ξέρω γιατί δεν βλέπω την ίδια αντιμετώπιση στους πασοκους που γράφουν και βιβλία οι οποίοι δημιούργησαν τις λεγόμενες γκρίζες ζώνες στα Ίμια υποστελοντας την ελληνική σημαία από δικά μας εδάφη γιατί αν δε το είχαν κάνει τώρα δεν θα είχαμε αυτά τα προβλήματα με τους Τούρκους .Όπως δε βλέπω την αντιμετώπιση στους συριζαιους που πουλήσαμε τη Μακεδονία και συνάμα σας το ξαναγράψα χάρισαν την Βόρειο Ήπειρο στην Αλβανία ήταν απροσδιόριστο και ο Τσίπρας μέσα σε όλα όρισε και τα σύνορα που φέτος σημάδεψε και οριοθέτησε ο ελληνικός στρατός και η βόρειο Ήπειρος ανήκει πλέον επίσημα στην Αλβανία .Τι καλός Τσίπρας τι καλός ο Σημίτης και ο Βενιζέλος και τι καλός ο Μητσοτάκης που σε λίγο θα συνδιαχειριστει το Αιγαίο για να μη σκοτωθούμε πολεμώντας ,και τις μαλακίες που κάνει τώρα όσον αφορά τους ουκρανους.Ο μόνος κακός ήταν ο Παπαδόπουλος .Τι μαλακας λέω εγώ είναι ο ελληνικός λαός .Δεν αναφέρομαι σε αριστερούς γιατί δε ξέρω αν υπάρχουν και τι ρόλο παίζουν εκτός από το να διαβάζουν το ίδιο ποίημα από τη γειτονιά μέχρι μέσα στη βουλή και να είναι οι ποιο βολεμενοι από όλους .
 
Η κυρία ευθύνη ανήκει στους άλλους δύο εννοείται κανείς δεν είναι άμοιρος .Δεν ξέρω γιατί δεν βλέπω την ίδια αντιμετώπιση στους πασοκους που γράφουν και βιβλία οι οποίοι δημιούργησαν τις λεγόμενες γκρίζες ζώνες στα Ίμια υποστελοντας την ελληνική σημαία από δικά μας εδάφη γιατί αν δε το είχαν κάνει τώρα δεν θα είχαμε αυτά τα προβλήματα με τους Τούρκους .Όπως δε βλέπω την αντιμετώπιση στους συριζαιους που πουλήσαμε τη Μακεδονία και συνάμα σας το ξαναγράψα χάρισαν την Βόρειο Ήπειρο στην Αλβανία ήταν απροσδιόριστο και ο Τσίπρας μέσα σε όλα όρισε και τα σύνορα που φέτος σημάδεψε και οριοθέτησε ο ελληνικός στρατός και η βόρειο Ήπειρος ανήκει πλέον επίσημα στην Αλβανία .Τι καλός Τσίπρας τι καλός ο Σημίτης και ο Βενιζέλος και τι καλός ο Μητσοτάκης που σε λίγο θα συνδιαχειριστει το Αιγαίο για να μη σκοτωθούμε πολεμώντας ,και τις μαλακίες που κάνει τώρα όσον αφορά τους ουκρανους.Ο μόνος κακός ήταν ο Παπαδόπουλος .Τι μαλακας λέω εγώ είναι ο ελληνικός λαός .Δεν αναφέρομαι σε αριστερούς γιατί δε ξέρω αν υπάρχουν και τι ρόλο παίζουν εκτός από το να διαβάζουν το ίδιο ποίημα από τη γειτονιά μέχρι μέσα στη βουλή και να είναι οι ποιο βολεμενοι από όλους .
Δεν ξέρω για τις πόλεις,(Αθήνα κλπ)πάντως τα χωριά ο Παπαδόπουλος τα έβαλε στο χαρτι‼️η επαρχία αναστήθηκε
 
Η κυρία ευθύνη ανήκει στους άλλους δύο εννοείται κανείς δεν είναι άμοιρος .Δεν ξέρω γιατί δεν βλέπω την ίδια αντιμετώπιση στους πασοκους που γράφουν και βιβλία οι οποίοι δημιούργησαν τις λεγόμενες γκρίζες ζώνες στα Ίμια υποστελοντας την ελληνική σημαία από δικά μας εδάφη γιατί αν δε το είχαν κάνει τώρα δεν θα είχαμε αυτά τα προβλήματα με τους Τούρκους .Όπως δε βλέπω την αντιμετώπιση στους συριζαιους που πουλήσαμε τη Μακεδονία και συνάμα σας το ξαναγράψα χάρισαν την Βόρειο Ήπειρο στην Αλβανία ήταν απροσδιόριστο και ο Τσίπρας μέσα σε όλα όρισε και τα σύνορα που φέτος σημάδεψε και οριοθέτησε ο ελληνικός στρατός και η βόρειο Ήπειρος ανήκει πλέον επίσημα στην Αλβανία .Τι καλός Τσίπρας τι καλός ο Σημίτης και ο Βενιζέλος και τι καλός ο Μητσοτάκης που σε λίγο θα συνδιαχειριστει το Αιγαίο για να μη σκοτωθούμε πολεμώντας ,και τις μαλακίες που κάνει τώρα όσον αφορά τους ουκρανους.Ο μόνος κακός ήταν ο Παπαδόπουλος .Τι μαλακας λέω εγώ είναι ο ελληνικός λαός .Δεν αναφέρομαι σε αριστερούς γιατί δε ξέρω αν υπάρχουν και τι ρόλο παίζουν εκτός από το να διαβάζουν το ίδιο ποίημα από τη γειτονιά μέχρι μέσα στη βουλή και να είναι οι ποιο βολεμενοι από όλους .
Καιμο έχω να γνωρίσω έναν αριστερό που είτε δεν είναι βολεμενος ,είτε δεν είναι ο ίδιος κεφάλαιο‼️εργαζομουν πιτσιρίκος σε έναν βαμμένο κουκουε‼️μου λέει ,να σου δώσω ένα βιβλίο να διαβάσεις για το τι εστί κουμουνισμος‼️του λέω ,να είμαστε όλοι ίσοι δεν υποστηρίζεται ❓κάτω το κεφάλαιο δε λέτε❓ναι μου λέει αυτα κ άλλα‼️ κ εμένα ρε μουνακι του λέω γιατί δεν με έχεις στο ΙΚΑ ,γαμω το κουκουε σας μεσα‼️αφού το κεφάλαιο εσύ είσαι‼️
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top