Σκέφτομαι να αγοράσω... Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Τα φώτα σας και τη γνώμη σας για αριστερό ελαφρύ όπλο αερίων για περπατητό κυνήγι κυρίως, με ζητούμενο την ήπια ανάκρουση, την εργονομία και το καλύτερο ζύγισμα.
Κοιτάζω αυτά τα δύο:

Beretta A400 Lite Synthetic Vs Fabarm L4S

View attachment 81866 View attachment 81868
Αν και καλό είναι αν υπάρχει τρόπος να τα πιάσεις και τα δύο να δεις ποιο σου έρχεται καλύτερα, εγώ θα πήγαινα έχοντας στο μυαλό μου ως πρώτη επιλογή το Beretta
 
Τα φώτα σας και τη γνώμη σας για αριστερό ελαφρύ όπλο αερίων για περπατητό κυνήγι κυρίως, με ζητούμενο την ήπια ανάκρουση, την εργονομία και το καλύτερο ζύγισμα.
Κοιτάζω αυτά τα δύο:

Beretta A400 Lite Synthetic Vs Fabarm L4S

View attachment 81866 View attachment 81868
Beretta
 
Τα φώτα σας και τη γνώμη σας για αριστερό ελαφρύ όπλο αερίων για περπατητό κυνήγι κυρίως, με ζητούμενο την ήπια ανάκρουση, την εργονομία και το καλύτερο ζύγισμα.
Κοιτάζω αυτά τα δύο:

Beretta A400 Lite Synthetic Vs Fabarm L4S

View attachment 81866 View attachment 81868
Αμα τα πιασεις και τα δυο ασχετος που σου προτινω να παρεις οπιο σου καθετε καλυτερα οτι και να λενε το φαμπαρμ εχει κατα πολυ καλυτερη πιοτητα και εξυπηρετιση ο τουρης
 
Αμα τα πιασεις και τα δυο ασχετος που σου προτινω να παρεις οπιο σου καθετε καλυτερα οτι και να λενε το φαμπαρμ εχει κατα πολυ καλυτερη πιοτητα και εξυπηρετιση ο τουρης
Και τα δύο άριστα. Η επιλογή, κατά τη γνώμη μου, είναι όποιο το αισθανθείς σαν φυσική προέκταση των χεριών σου και σου φέρνει το στόχο ακαριαία στο μάτι.
 
Και τα δύο άριστα. Η επιλογή, κατά τη γνώμη μου, είναι όποιο το αισθανθείς σαν φυσική προέκταση των χεριών σου και σου φέρνει το στόχο ακαριαία στο μάτι.
Σε φινιρισμα και εφαρμογες η φαμπαρμ δεν εχει αντιπαλο
 
Τα φώτα σας και τη γνώμη σας για αριστερό ελαφρύ όπλο αερίων για περπατητό κυνήγι κυρίως, με ζητούμενο την ήπια ανάκρουση, την εργονομία και το καλύτερο ζύγισμα.
Κοιτάζω αυτά τα δύο:

Beretta A400 Lite Synthetic Vs Fabarm L4S

View attachment 81866 View attachment 81868
Μπορώ να πω μόνο για το fabarm επειδή το είχα, ότι είναι καλό και δε θα το μετανιώσεις.
 
Fabarm με κλειστα τα ματια ,πολυ καλο οπλο για τα λεφτα του,πολυ ποιοτικες τουφεκιες.
Προυποθεση να μπορεις να φερεις την συγκεκριμενη στα μετρα σου

Καλη επιλογη στα λεφτα της,της παιρνεις κι ενα κικσ και εισαι αρχοντας
 
Αν και καλό είναι αν υπάρχει τρόπος να τα πιάσεις και τα δύο να δεις ποιο σου έρχεται καλύτερα, εγώ θα πήγαινα έχοντας στο μυαλό μου ως πρώτη επιλογή το Beretta
Αμα τα πιασεις και τα δυο ασχετος που σου προτινω να παρεις οπιο σου καθετε καλυτερα οτι και να λενε το φαμπαρμ εχει κατα πολυ καλυτερη πιοτητα και εξυπηρετιση ο τουρης
Και τα δύο άριστα. Η επιλογή, κατά τη γνώμη μου, είναι όποιο το αισθανθείς σαν φυσική προέκταση των χεριών σου και σου φέρνει το στόχο ακαριαία στο μάτι.
Μπορώ να πω μόνο για το fabarm επειδή το είχα, ότι είναι καλό και δε θα το μετανιώσεις.
Fabarm με κλειστα τα ματια ,πολυ καλο οπλο για τα λεφτα του,πολυ ποιοτικες τουφεκιες.
Προυποθεση να μπορεις να φερεις την συγκεκριμενη στα μετρα σου

Καλη επιλογη στα λεφτα της,της παιρνεις κι ενα κικσ και εισαι αρχοντας
Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας. Σε πρώτη ευκαιρία θέλω να τα δω από κοντά. Το κακό είναι ότι τα οπλοπωλεία έχουν συνήθως τις δεξιές εκδόσεις και κάποια μοντέλα δεν τα έχουν καθόλου.
 
Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας. Σε πρώτη ευκαιρία θέλω να τα δω από κοντά. Το κακό είναι ότι τα οπλοπωλεία έχουν συνήθως τις δεξιές εκδόσεις και κάποια μοντέλα δεν τα έχουν καθόλου.
Πάντως αν χρειάζεσαι μικροπαρεμβάσεις στο κοντάκι, με τη fabarm είναι εφικτό. Με τη beretta όχι, λόγω πλαστικού και kick off.
 
Να πω οτι οι μικροεπεμβασεις στις φαμπαρμ στο αρσενικο ειναι οτι πιο δυσκολο.υπαρχουν τιμιοι οπλουργοι που δεν πειραξαν,αρνηθηκαν να πειραξουν την εφαρμογη στην βαση,λογο της ιδιαιτεροτητας της. Απο χτενι ολα γινονται.

Μπερετα δεν εχει θεμα εχει καλο κοντακι και σαφως μπορει ευκολοτερα να πειραχτει
 
Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας. Σε πρώτη ευκαιρία θέλω να τα δω από κοντά. Το κακό είναι ότι τα οπλοπωλεία έχουν συνήθως τις δεξιές εκδόσεις και κάποια μοντέλα δεν τα έχουν καθόλου.
Πάρε οποίο σου έρχεται και δεν μετατρέπεται ακαθάριστο σε μονοκανο.
 
Τα φώτα σας και τη γνώμη σας για αριστερό ελαφρύ όπλο αερίων για περπατητό κυνήγι κυρίως, με ζητούμενο την ήπια ανάκρουση, την εργονομία και το καλύτερο ζύγισμα.
Κοιτάζω αυτά τα δύο:

Beretta A400 Lite Synthetic Vs Fabarm L4S

View attachment 81866 View attachment 81868
μια xlr composite ειναι η ποιο καλη επιλογη .Εαν μπορεις να περιμενεις καποια στιγμη θα ερθει και η sx4 Aπο οτι καταλαβα δεν σκεφτεσαι για αδρανεια
 
Beretta τα εχεις ολα και στην προεκταση απαιτησεων ΗΡ black endition τσοκ και πηγαινε στο Λιακο η στον Κουρκουλο να στο μηδενισει.Απλα γνωριζω οτι lite αριστερη δεν υπηρχε τωρα ομως ρωτα διοτι η Βερεττα Ελλας την προηγουμενη εβδομαδα εκανε εισαγωγη οπλα.Αυτα απο οτι εχω διαπιστωσει προσωπικα.και τα δυο οπλα υπαρχουν στην παρεα μου μονο που η fabarm ειναι η xlr.Εχω επωμισει την αριστερη lite στον Καλκατζακο εχει πολυ καλο στησιμο για αριστερους που ισως να μη χρειαστει να την πειραξεις καθολου.Σημειωνω οτι και εγω αριστερα ριχνω.Ψαξε να την βρεις πριν αποφασισεις.
 
Τα φώτα σας και τη γνώμη σας για αριστερό ελαφρύ όπλο αερίων για περπατητό κυνήγι κυρίως, με ζητούμενο την ήπια ανάκρουση, την εργονομία και το καλύτερο ζύγισμα.
Κοιτάζω αυτά τα δύο:

Beretta A400 Lite Synthetic Vs Fabarm L4S

View attachment 81866 View attachment 81868
με κλειστα τα ματια την lite
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top