Σκέφτομαι να αγοράσω... Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Καλησπέρα ομάδα!!! Χαχαχχα να ξεκινήσω ότι έχω μια καούρα να αλλάξω την sx4 και να πάρω την benelli ethos sport!! Αν κάποιος έχει την ethos sport να μας πει εντυπώσεις και να κάποιος άλλος ενδιαφέρεται για την sx4 είναι σε άψογη κατάσταση αγρατζουνιστη με 66 πόντους κανη
Αν τη γουστάρεις πάρτη το ποίο αξιόπιστο και από τα πολύ όμορφα όπλα τα υπόλοιπα θα τα διαπιστώσεις επί του πεδίου.
 
Ο Ηλίας απ' ότι έχω δει σε βίντεο από το κανάλι του..... κυνηγούσε με browning ποζε.. . και με sx4...... και σκοπευτήριο με το brow..... έχω δει βίντεο που καπνίζει τις τσίχλες και τις μπεκάτσες....... και λέει ότι σκέφτεται να πουλήσει την sx4 και να πάρει benelli...... όπως έδωσε το brow και πήρε benelli 828...... μήπως είδε κάτι στα benelli; Η μήπως τελικά αυτός που κάνει τη διαφορά είναι αυτός που το κρατάει και πατάει τη σκανδάλη...... και όλα τα όπλα με τα κατάλληλα τσοκ και φυσίγγια σκοτώνουν παντού...... για να κάνω και το δικηγόρο του διαβόλου...
 
Ο Ηλίας απ' ότι έχω δει σε βίντεο από το κανάλι του..... κυνηγούσε με browning ποζε.. . και με sx4...... και σκοπευτήριο με το brow..... έχω δει βίντεο που καπνίζει τις τσίχλες και τις μπεκάτσες....... και λέει ότι σκέφτεται να πουλήσει την sx4 και να πάρει benelli...... όπως έδωσε το brow και πήρε benelli 828...... μήπως είδε κάτι στα benelli; Η μήπως τελικά αυτός που κάνει τη διαφορά είναι αυτός που το κρατάει και πατάει τη σκανδάλη...... και όλα τα όπλα με τα κατάλληλα τσοκ και φυσίγγια σκοτώνουν παντού...... για να κάνω και το δικηγόρο του διαβόλου...
Πας να μας βάλεις φωτιές εσύ.
 
Ο Ηλίας απ' ότι έχω δει σε βίντεο από το κανάλι του..... κυνηγούσε με browning ποζε.. . και με sx4...... και σκοπευτήριο με το brow..... έχω δει βίντεο που καπνίζει τις τσίχλες και τις μπεκάτσες....... και λέει ότι σκέφτεται να πουλήσει την sx4 και να πάρει benelli...... όπως έδωσε το brow και πήρε benelli 828...... μήπως είδε κάτι στα benelli; Η μήπως τελικά αυτός που κάνει τη διαφορά είναι αυτός που το κρατάει και πατάει τη σκανδάλη...... και όλα τα όπλα με τα κατάλληλα τσοκ και φυσίγγια σκοτώνουν παντού...... για να κάνω και το δικηγόρο του διαβόλου...
Καλησπέρα φιλαράκι μου ! Με όλα βαρω χωρίς κανένα προβλημα όπως το είπες ! Το κοντάκι βαράει και ο σκοπευτής ! Μικρές οι διαφορές βλητικα ! Επιδει πήρα το 828 μου ξενίζει το πλαστικό sx4! Θα πάρω ένα ethos sport benelli να ναι στο περίπου το ίδιο στο πιάσιμο! Κανένας άλλο λόγο και παράπονο,έχω κάνει φοβερά καπνίσματος με την sx4 και ίσως τα πιο ωραία !! Αλλαααααα το 828 δεν μπορώ να σας περιγράψω τα καπνίσματος ! Να μαστε καλά να τα δείτε και στα βίντεο μ
 
Ο Ηλίας απ' ότι έχω δει σε βίντεο από το κανάλι του..... κυνηγούσε με browning ποζε.. . και με sx4...... και σκοπευτήριο με το brow..... έχω δει βίντεο που καπνίζει τις τσίχλες και τις μπεκάτσες....... και λέει ότι σκέφτεται να πουλήσει την sx4 και να πάρει benelli...... όπως έδωσε το brow και πήρε benelli 828...... μήπως είδε κάτι στα benelli; Η μήπως τελικά αυτός που κάνει τη διαφορά είναι αυτός που το κρατάει και πατάει τη σκανδάλη...... και όλα τα όπλα με τα κατάλληλα τσοκ και φυσίγγια σκοτώνουν παντού...... για να κάνω και το δικηγόρο του διαβόλου...
αυτος που κραταει και παταει την σκανδαλη 100%
 
Γνώμες παρακαλώ από τους μυημένους συντρόφους μου χαντερλαηφιότες.
Κυνήγι κίχλας κυρίως και που και που περπατητό.
Ψάχνω ντουφέκι συνθετικό αδρανείας με 61εκ κάνη καινούργιο κάτω από €600.
Υποψήφιες είναι.
Stoeger M3000 V2
Impala Plus Nero
Aselkon Inter
Aselkon Redstone
Hugely Renova

Σας παρακαλω αυτές έχω στη λίστα και δεν ενδιαφέρομαι για μεταχειρισμένα ή για άλλα μοντέλα.
Και δεν θέλω να ακούσω «μην πάρεις τούρκικο» ή «μην ξυρίσεις τος μασχάλες σου» και τέτοια.
Πείτε μου ποια θα διαλέγατε από αυτές τις 4 και γιατί.

Σας ευχαριστώ
Έχω την Impala Plus Nero 66 cm 3o χρόνο.
Πριν την αγοράσω μεταξύ των προαναφερομένων δοκίμασα (στατικά) την Stoeger και την Aselkon.
Η Stoeger μου φάνηκε σοβαρό όπλο, αλλά δεν μου "καθόταν" πολύ καλά και τα πλαστικά της (οπτικά) μέτριας ποιότητας . Η Aselkon μου φάνηκε "φτηνή". Ίσως άδικα.
Κατέληξα στην Impala γιατί μου ταίριαξε γάντι στο σωματότυπό μου, αλλά και με εντυπωσίασε η απαλή λειτουργία της, η απτή ποιότητα και το φινίρισμά της.
Μέχρι τώρα είναι τελείως άθικτη. Ποτέ δεν μου δημιούργησε ούτε το παραμικρό πρόβλημα.
Δεν συνηθίζω να προτείνω, γιατί τα κριτήρια είναι υποκειμενικά.
Απλά, επειδή ρωτάς, σου καταθέτω την προσωπική μου γνώμη.
Είμαι υπερευχαριστημένος.
 
Γνώμες παρακαλώ από τους μυημένους συντρόφους μου χαντερλαηφιότες.
Κυνήγι κίχλας κυρίως και που και που περπατητό.
Ψάχνω ντουφέκι συνθετικό αδρανείας με 61εκ κάνη καινούργιο κάτω από €600.
Υποψήφιες είναι.
Stoeger M3000 V2
Impala Plus Nero
Aselkon Inter
Aselkon Redstone
Hugely Renova

Σας παρακαλω αυτές έχω στη λίστα και δεν ενδιαφέρομαι για μεταχειρισμένα ή για άλλα μοντέλα.
Και δεν θέλω να ακούσω «μην πάρεις τούρκικο» ή «μην ξυρίσεις τος μασχάλες σου» και τέτοια.
Πείτε μου ποια θα διαλέγατε από αυτές τις 4 και γιατί.

Σας ευχαριστώ
Μαριε ,stoeger m3000 οχι v2 την εστειλα την ιδια χρονια γιατι η βαση γρατσουνιοταν απλα με το νυχι.νομιζω κ η ν2 παρουσιαζει το ιδιο χωρια απο το επιπλεον βαρος.impala την εχει αλλο μελος κ ειναι ευχαριστημενος.κ ερχομαστε τωρα στο προκειμενο aselkon inter extra black αγορασμενη απριλιο 24,εχω ριξει περιπου 1300 με 1400 φυσιγγια.ενα θα σου πω 3 Benelli κλειδωμενες στον οπλοβαστο απο την εναρξη .πηγαινε σε ενα μαγαζι κ βαλε πανω στον παγκο aselkon inter extra black k διπλα βαλε benelli be diamond εχω φωτογραφιες αλλα δεν ξερω να ανεβασω.οχι redstone γιατι ειναι μονοκοματη βαση κ διαφορετικη παπια κ κοντακι.μου ερχεται τελεια ειναι ακριβως τα ιδια μετρα με τις benelli. κ που εισαι ρωτα καποιον γνωστο σου τι σημαινουν 2 δαχτυλιδια ΜΕΣΑ στη ΚΑΝΗ.
 
Μαριε ,stoeger m3000 οχι v2 την εστειλα την ιδια χρονια γιατι η βαση γρατσουνιοταν απλα με το νυχι.νομιζω κ η ν2 παρουσιαζει το ιδιο χωρια απο το επιπλεον βαρος.impala την εχει αλλο μελος κ ειναι ευχαριστημενος.κ ερχομαστε τωρα στο προκειμενο aselkon inter extra black αγορασμενη απριλιο 24,εχω ριξει περιπου 1300 με 1400 φυσιγγια.ενα θα σου πω 3 Benelli κλειδωμενες στον οπλοβαστο απο την εναρξη .πηγαινε σε ενα μαγαζι κ βαλε πανω στον παγκο aselkon inter extra black k διπλα βαλε benelli be diamond εχω φωτογραφιες αλλα δεν ξερω να ανεβασω.οχι redstone γιατι ειναι μονοκοματη βαση κ διαφορετικη παπια κ κοντακι.μου ερχεται τελεια ειναι ακριβως τα ιδια μετρα με τις benelli. κ που εισαι ρωτα καποιον γνωστο σου τι σημαινουν 2 δαχτυλιδια ΜΕΣΑ στη ΚΑΝΗ.
Δλδ????
 
Μαριε ,stoeger m3000 οχι v2 την εστειλα την ιδια χρονια γιατι η βαση γρατσουνιοταν απλα με το νυχι.νομιζω κ η ν2 παρουσιαζει το ιδιο χωρια απο το επιπλεον βαρος.impala την εχει αλλο μελος κ ειναι ευχαριστημενος.κ ερχομαστε τωρα στο προκειμενο aselkon inter extra black αγορασμενη απριλιο 24,εχω ριξει περιπου 1300 με 1400 φυσιγγια.ενα θα σου πω 3 Benelli κλειδωμενες στον οπλοβαστο απο την εναρξη .πηγαινε σε ενα μαγαζι κ βαλε πανω στον παγκο aselkon inter extra black k διπλα βαλε benelli be diamond εχω φωτογραφιες αλλα δεν ξερω να ανεβασω.οχι redstone γιατι ειναι μονοκοματη βαση κ διαφορετικη παπια κ κοντακι.μου ερχεται τελεια ειναι ακριβως τα ιδια μετρα με τις benelli. κ που εισαι ρωτα καποιον γνωστο σου τι σημαινουν 2 δαχτυλιδια ΜΕΣΑ στη ΚΑΝΗ.
Δλδ????

Αυτό ακριβώς. Δλδ;
 
Παιδια συγγνωμη,πρεπει να το ψαξετε λιγακι.δεν κανω τον εξυπνο ουτε εχω γνωσεις απο μεταλλα.οταν μου το σφυριξανε στο σκοπευτηριο ,εψαξα ρωτησα κ βρηκα τον γνωστη του αντικειμενου να μου εξηγησει πως... παει το καλαμποκι στη λιβαδεια(παλια παροιμια).
 
Last edited:
Μαριε ,stoeger m3000 οχι v2 την εστειλα την ιδια χρονια γιατι η βαση γρατσουνιοταν απλα με το νυχι.νομιζω κ η ν2 παρουσιαζει το ιδιο χωρια απο το επιπλεον βαρος.impala την εχει αλλο μελος κ ειναι ευχαριστημενος.κ ερχομαστε τωρα στο προκειμενο aselkon inter extra black αγορασμενη απριλιο 24,εχω ριξει περιπου 1300 με 1400 φυσιγγια.ενα θα σου πω 3 Benelli κλειδωμενες στον οπλοβαστο απο την εναρξη .πηγαινε σε ενα μαγαζι κ βαλε πανω στον παγκο aselkon inter extra black k διπλα βαλε benelli be diamond εχω φωτογραφιες αλλα δεν ξερω να ανεβασω.οχι redstone γιατι ειναι μονοκοματη βαση κ διαφορετικη παπια κ κοντακι.μου ερχεται τελεια ειναι ακριβως τα ιδια μετρα με τις benelli. κ που εισαι ρωτα καποιον γνωστο σου τι σημαινουν 2 δαχτυλιδια ΜΕΣΑ στη ΚΑΝΗ.
Για εξήγησετο αυτό αλλιώς θα νομίζω ότι έχει χωρίσει και κράτησε και του άντρα τής.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top