Σκοπευτικά Φυσίγγια Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Μάκη επειδή τα γούστα μας συμβαδίζουν όσον αφορά του oscar τα 28γρ ,πιστεύω θα το βρείς λίγο πιο μαλακό το συγκεκριμένο και πιο γρήγορο,θα σου αρέσει !!!

εγώ το άφησα λόγο του ότι δεν κατεβάζει τιμή σε ποσότητα

Πόσο κοστίζουν φέτος τα oscar 28g; Τι κάλυκα χρησιμοποιεί ξέρουμε;
 
Χτες στο σκοπευτηριο εφεραν τα Baschieri Pellagri Sporting & Compak Medium Range

Tα ειχα ριξει πιο παλια, με αριστες εντυπωσεις, καποια στιγμη αλλαξαν καψουλι σε 616 και ειχα ακουσει παραπονα, ομως η παρτιδα που ηρθε τωρα ηταν παλι με το cx2000
Έτσι ακριβώς!!! Χθες τα πήρα κι εγώ και μου άφησαν άριστες εντυπώσεις, όπως και τα παλαιότερα.
Μόνο πέρυσι αυτά που είχανε φέρει στο σκοπευτήριο είχαν 616 και είναι απίστευτο πόση διαφορά είχαν στην αίσθηση ανάκρουσης!!! Δεν μου άρεσαν καθόλου, μια δυο φορές τα έριξα, που δεν βρήκα άλλα, και δεν τα ξαναπήρα ... .buy.
Χάρηκα τώρα που το φυσίγγι αυτό ξαναβρήκε τον παλιό πολύ καλό εαυτό του ... .cool.
Η σημερινή "εγχείριση" έδειξε ότι η συνταγή είναι ακριβώς η ίδια με αυτά που είχα σφάξει παλιότερα (2013 - 2014). Μόνο το κουτί έχει αλλάξει ...
20160802_172004.jpg

Η πυρίτιδα είναι προφανώς η G2000x28 ...
20160802_173858.jpg

Το καψούλι Cx2000 ...
20160802_174212.jpg

Τα σκάγια, ακριβώς όπως αναγράφεται: Νο 8 - Φ 2,3 mm
Περίπου 15 σκάγια/γραμμ. και 425 συνολικά ! (παρόλο που είναι το "αυτονόητο", δεν συμβαίνει πάντα, σε όλα τα φυσίγγια ...) ;)
20160802_174600.jpg

.well done.
 
Έτσι ακριβώς!!! Χθες τα πήρα κι εγώ και μου άφησαν άριστες εντυπώσεις, όπως και τα παλαιότερα.
Μόνο πέρυσι αυτά που είχανε φέρει στο σκοπευτήριο είχαν 616 και είναι απίστευτο πόση διαφορά είχαν στην αίσθηση ανάκρουσης!!! Δεν μου άρεσαν καθόλου, μια δυο φορές τα έριξα, που δεν βρήκα άλλα, και δεν τα ξαναπήρα ... .buy.
Χάρηκα τώρα που το φυσίγγι αυτό ξαναβρήκε τον παλιό πολύ καλό εαυτό του ... .cool.
Η σημερινή "εγχείριση" έδειξε ότι η συνταγή είναι ακριβώς η ίδια με αυτά που είχα σφάξει παλιότερα (2013 - 2014). Μόνο το κουτί έχει αλλάξει ...
20160802_172004.jpg

Η πυρίτιδα είναι προφανώς η G2000x28 ...
20160802_173858.jpg

Το καψούλι Cx2000 ...
20160802_174212.jpg

Τα σκάγια, ακριβώς όπως αναγράφεται: Νο 8 - Φ 2,3 mm
Περίπου 15 σκάγια/γραμμ. και 425 συνολικά ! (παρόλο που είναι το "αυτονόητο", δεν συμβαίνει πάντα, σε όλα τα φυσίγγια ...) ;)
20160802_174600.jpg

.well done.
Ακριβουτσικο ε;
 
Παντως αν δεν ειχαν τοσο, χαλαρα θα τα δουλευα αποκλειστικα καθως απο του χρονου μαλλον δε θα γεμιζω σκοπευτικα. Ειμαι προς το παρον μεταξυ Αλεκτορις Σπορτιγκ και Λαμπρο Σπορτιγκ. 5 ευρω το πρωτο και 5.60 το δευτερο. Εως τα 6.5 που χει το Baschieri ειναι μεγαλη διαφορα
 
Ακριβουτσικο ε;
Ακριβό ναι, δεν το συζητάμε ... αλλά ρε παιδιά εδώ στο σκοπευτήριο τα 6,5 € είναι η χαμηλότερη τιμή να πάρεις φυσίγγια, τόσο τα δίνουν όλα φέτος. Και παραπάνω, π.χ. κάποια RC , RM Serie oro κλπ 7 € ... και RM Premium Gold, κλπ. 7,5 € !!! .hair.
Πράγματι δεν συμφέρει να τα παίρνεις από μέσα, αλλά και τα μαγαζιά εδώ δεν φέρνουν σκοπευτικά φυσίγγια, εκτός από έναν. Είχα πάρει προ καιρού 2 κούτες Lambro 1 sporting & 1 skeet αλλά σε 1 μήνα τελειώσανε και μετά αμέλησα να ξαναπάρω ... Του χρόνου πρέπει να το κοιτάξουμε από νωρίς να βρούμε κανένα οικονομικό φυσίγγι, να παραγγείλουμε ποσότητα (εγώ προς ΚΕΝΤΑΥΡΟ κλίνω). Με τη διαφορά θα κερδίσουμε σχεδόν τις μισές πούλες !!!
 
Του χρόνου πρέπει να το κοιτάξουμε από νωρίς να βρούμε κανένα οικονομικό φυσίγγι, να παραγγείλουμε ποσότητα (εγώ προς ΚΕΝΤΑΥΡΟ κλίνω).

Αν δεν κάνω λάθος του Κένταυρου τα σκεετ είναι γύρο στα 4-4,2 το κουτί

Διαβάζοντας τα γραφόμενα του Στέλιου, ήταν το πρώτο πράγμα που μου ήρθε και μένα στο μυαλό. Αν έψαχνα ακόμα πιο οικονομική λύση είναι να πάω στα skeet ή στα trap με 4€ το κουτί !!!!
Απλά στa skeet θα έσφιγγα περισσότερο το τσοκ. Τώρα βέβαια επειδή οι Κρητικοί ρίχνουν και σε αγώνες δεν ξέρω αν επιτρέπεται να ρίξουν τέτοια φυσίγγια, γιατί η αλήθεια είναι ότι αν μάθεις να ρίχνεις με ένα φυσίγγι, δεν μπορείς μετά να το αλλάξεις.
 
Νομιζω δεν απαγορευεται
Και γω έτσι νομίζω, οι κανονισμοί πρέπει να λένε μέχρι 28 και όχι 28.
Αν και είμαι οπαδός του 7,5 στο σκοπευτήριο, αν έπρεπε να διαλέξω μεταξύ trap και skeet φυσιγγιων για το compact, θα διάλεγα τα skeet με 2*.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top