Τουρκικά όπλα

Και εδω κάποιοι ονόματα δε λέμε θεωρούν ότι το κλικ είναι μύθος...
Μύθος δεν είναι αλλά έχοντας αλλάξει 4/5 μπενελι είναι αυτό που έλεγα χωρίς παρεξήγηση πιο πολύ παίζει το μαλακας κλικ παρά το μπενελι κλικ και κακώς κατεργηθηκε για μένα ήταν ένα μέτρο ασφαλείας του όπλου για πολλούς λόγους.
 
καλημερα στα παιδια ,διαβαζω κριτικες για τα τουρκικα οπλα,τουρκικα προιοντα,δλδ τουρκικη οικονομια,καποιοι τα αγοραζετε κιολας,μην αρχισετε τις ιστοριες για πολιτικα παιχνιδια κλπ κλπ...απειλειτε ευθεως η χωρα ΣΑΣ,τα παιδια μας επανδρωνουν τα οπλα μας,και εχουν απεναντι εναν πολεμοχαρη γαμημενο καθεστως με υπερμετρο αναθεωρητισμο....η συρια,το ιρακ,η κυπρος,η αρμενια δεν ειναι πολιτικα παιχνιδια..ειναι εισβολες,,,,και διαβαζω εσας να μιλατε υπερ των τουρκικων προιοντων με ξεπερναει,καλυτερα μην ξανακυνηγησω παρα να σκεφτω να αγορασω τα σκουπιδια που υπαρχουν στην αγορα,απο αυτους...μου κουνηθηκε το μυαλο με καποιες αποψεις μερικων..εχει τοσα οπλα,τουρκικα?ελεος?με τους γαμημενους.....ουτε καν νημα δεν επρεπε να υπαρχει..οχι και αναλυσεις..μου σηκωσατε τα γραδα πρωι πρωι...
Γενικά δεν μου αρέσει να μου λένε τι θα κάνω , θα σεβαστώ την άποψη σου ως ένα σημείο . Αν δεν αντέχεις προσπέρασε το .

Η διαφορά όλων των λαών με εμάς είναι η ελεύθερη βούληση και να εκφράζεσαι ελεύθερα . Θα σου έφερνα πάνω από 100 παραδείγματα πως την χώρα δεν στην απειλεί ο τούρκος μόνο.


Θα σου έλεγα να τσεκάρεις το κινητό σου μην έχει καμία τουρκική Rom μέσα αλλά φοβάμαι μην σου χαλάσω το όνειρο της Ευρώπης και των φίλων μας . Μηνύματα με πολιτικό περιεχόμενο και προθέσεις για το τι πρέπει να κάνω αγνοούνται δια πυρός και συνεχίζω να απαντω μόνο για θέματα των όπλων . Καλή σας μέρα
 
Για πες Γιάννη.
Σημαντικότερο πέφτεις τρανταζεται το όπλο δεν ρίχνει γιατί έχει ξεκλειδώσει το κλείστρο.Παιρνας από πυκνά μετακινείται δε ρίχνει το πάλι που μπορεί να είχε εισχωρήσει κάπου ένα φιλαράκι.Αλλο, καταλάβαινες εάν το φυσίγγι άνοιγε το κλείστρο πλήρη ή εάν το ελατήριο επανατασης έχει εξασθενήσει,και το χρησιμοποιουσες και σαν ασφάλεια τραβώντας λίγο πίσω το ξεκλειδώνες και έμενε έτσι.
 
Εμένα πάντως 2 μπενελλι με κλικ, κανένα δε ξεκλείδωσε. Αν με φυσίγγι στη θαλαμη κανείς ακροβατικά και το όπλο τρανταζεται τόσο πολύ ώστε να ξεκλειδώσει το κλειστρο, τότε υπάρχει ο μαλακας κλικ που λέει ο Γιάννης (κυνηγός).
 
κακώς κατεργηθηκε για μένα ήταν ένα μέτρο ασφαλείας του όπλου για πολλούς λόγους.
Σημαντικότερο πέφτεις τρανταζεται το όπλο δεν ρίχνει γιατί έχει ξεκλειδώσει το κλείστρο.Παιρνας από πυκνά μετακινείται δε ρίχνει το πάλι που μπορεί να είχε εισχωρήσει κάπου ένα φιλαράκι.Αλλο, καταλάβαινες εάν το φυσίγγι άνοιγε το κλείστρο πλήρη ή εάν το ελατήριο επανατασης έχει εξασθενήσει,και το χρησιμοποιουσες και σαν ασφάλεια τραβώντας λίγο πίσω το ξεκλειδώνες και έμενε έτσι.
You koof me John. 🤪
 
Σημαντικότερο πέφτεις τρανταζεται το όπλο δεν ρίχνει γιατί έχει ξεκλειδώσει το κλείστρο.Παιρνας από πυκνά μετακινείται δε ρίχνει το πάλι που μπορεί να είχε εισχωρήσει κάπου ένα φιλαράκι.Αλλο, καταλάβαινες εάν το φυσίγγι άνοιγε το κλείστρο πλήρη ή εάν το ελατήριο επανατασης έχει εξασθενήσει,και το χρησιμοποιουσες και σαν ασφάλεια τραβώντας λίγο πίσω το ξεκλειδώνες και έμενε έτσι.
Γιάννη,εμένα μου δείχνει πρόβλημα αν συμβαίνει!
Οι κανόνες ασφαλείας επιβάλουν να είναι στο χέρι του χειριστή η μη λειτουργία του όπλου!
Να το αδειάσω η να το έχω έτοιμο για χρήση κατά το δοκούν!
Το "Μπενέλι κλικ",είναι απλά προβληματική λειτουργία του όπλου.
 
καλημερα στα παιδια ,διαβαζω κριτικες για τα τουρκικα οπλα,τουρκικα προιοντα,δλδ τουρκικη οικονομια,καποιοι τα αγοραζετε κιολας,μην αρχισετε τις ιστοριες για πολιτικα παιχνιδια κλπ κλπ...απειλειτε ευθεως η χωρα ΣΑΣ,τα παιδια μας επανδρωνουν τα οπλα μας,και εχουν απεναντι εναν πολεμοχαρη γαμημενο καθεστως με υπερμετρο αναθεωρητισμο....η συρια,το ιρακ,η κυπρος,η αρμενια δεν ειναι πολιτικα παιχνιδια..ειναι εισβολες,,,,και διαβαζω εσας να μιλατε υπερ των τουρκικων προιοντων με ξεπερναει,καλυτερα μην ξανακυνηγησω παρα να σκεφτω να αγορασω τα σκουπιδια που υπαρχουν στην αγορα,απο αυτους...μου κουνηθηκε το μυαλο με καποιες αποψεις μερικων..εχει τοσα οπλα,τουρκικα?ελεος?με τους γαμημενους.....ουτε καν νημα δεν επρεπε να υπαρχει..οχι και αναλυσεις..μου σηκωσατε τα γραδα πρωι πρωι...
Αν γνωριζαμε τι μας εχουν κανει οι Γερμανοι(και οχι μονο γιατι αν αρχισω δεν θα εχει τελειωμο...) οχι μονο δεν θα επρεπε να αγοραζουμε γερμανικα προιοντα(και αγγλικα και γαλλικα και ιταλικα και αμερικανικα...) αλλα τους περιμενουμε στα αεροδρομια κανοντας τους τεμεναδες για να μας αφησουν κανα ευρω που θα επρεπε να κατεβαινουν και να τους σφ@ζουμε στο γονα...Τους εχθρους μη τους φοβασαι τους φιλους να φοβασαι...Οσο για τους φιλους μας τους τουρκους η απαντηση ειναι απλη "ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ".Και για να μη θεωρηθω πολεμοκαπηλος και εθνικιστης κλπ τονιζω οτι για τους τουρκους που θελουν να ειναι φιλοι και αδελφια ολα μια χαρα για τους αλλους που θελουν οθωμανικες αυτοκρατοριες και τετοια την απαντηση την εδωσα πριν.Ζητω και συγνωμη απο τη διευθυνση του φορουμ αν θελουν να με μπαναρουν απολυτως σεβαστο...
 
You koof me John. 🤪
Μάλλον δεν έχεις φαντασία να χρησιμοποιείς οτιδήποτε μπορεί να έχει το όπλο από κατά για κάποιους, υπέρ για σένα.Εγω μπενελι κλικ δεν είχα αλλά σε τούμπα να ξεκλειδώσει το κλείστρο είχα και ας μην έγινε κάτι όπως να εκπυρσοκρότησει το όπλο που ούτως η άλλως δεν άφησα από το χέρι.
 
Back
Top