Τουρκικά όπλα

Ολα συνωμοτουν για να μη παρεις δηλητηριωδη φονικο οπλο στα χερια σου....

Καθε εμποδιο για καλο , να σκεφτεσαι!
Είναι τσίπιδες ρε σύ. Αντί να διαμορφώσουν τα μαγαζιά τους, περιμένουν παράταση για να μη δώσουν φράγκο. Εσύ όμως αν πας να αγοράσεις θα σε γδάρουν ζωντανό. Σου δίνουν το στοκ με τρέχουσες τιμές
Τι εμπόδιο... Δεν υπάρχει σάλιο !!! 2 στους 3 δεν έχουν άδεια σε ισχύ η Δορκάς δεν έχει καθόλου όπλα θα φέρει τον Ιούλιο! 3 μαγαζιά που βρήκα με άδεια σε ισχύ είναι η Dispan, ένα στη γλυφάδα, και το Tactical στην αγία παρασκευή και από όπλα ότι έχουν στο μαγαζί... Η Dispan έχει σε απόθεμα μόνο το Ata Neo στα 600ευρώ δε μου γεμίζει καθόλου το μάτι βέβαια
Δοκίμασε στο Mega Salapatas στο Ναύπλιο για Huglu
Αυτοί και να έχουν άδεια με παραμύθιασαν στο τηλέφωνο παραλίγο να αγοράσω ηλεκτρονικά ευτυχώς είχα αμφιβολίες πήγα και είδα και ήταν χρέπι το όπλο δε ξανατρέχω σε αυτούς.
 
Έχω πάρει ένα κάρο καταστήματα στην Αθήνα δε μπορώ να βρω Huglu Renova ή Impala plus σε απόθεμα πουθενά ή δεν έχουν άδεια να πουλήσουν και περιμένουν παράταση δε καταλαβαίνω τι ζήτημα είναι αυτό που έχει ανακύψει. Έχει να προτείνει κανείς κάποιο κατάστημα η μήπως να απευθυνθώ κατευθείαν στη Kalco-Dorkas αν και βαράνε την τιμή ?
All4hobby Θεσσαλονίκη λέει ότι έχει 1 κομμάτι
https://www.all4hobby.gr/gr/productdetails/90/1091_ΚΑΡΑΜΠΙΝΑ IMPALA PLUS Synthetic
 
All4hobby Θεσσαλονίκη λέει ότι έχει 1 κομμάτι
https://www.all4hobby.gr/gr/productdetails/90/1091_ΚΑΡΑΜΠΙΝΑ IMPALA PLUS Synthetic
Ναι τους πήρα και αυτούς αλλά ήθελα ξυλινη, βρήκα και την έκλεισα θα την έχω αύριο. Πεταμένα λεφτά έπρεπε να πάρω κάτι φτηνότερο αλλά τεσπά ας βρίσκεται εκεί και αμα τη χρησιμοποιήσω.
 
Δεν εχει να κανει με τουρκικο οπλο, απλα χαζευα το thread και ειδα αναφορά στον Καλκαντζακο.
Δεν εχω παρει ποτέ τίποτα απο εκει αλλα πολυ συντομα θα παρω ΜΟΝΟ απο εκει και εξηγουμαι.

Εψαχνα για ενα συγκεκριμενο οπλο, πηγα σε 2-3 μαγαζια, αντιμετωπιση...λες και ηθελαν να με διωξουν.
Βαρεμαρα, αγνοια, υπεροψια.

Το κατάστημα του Καλκαντζακου ηταν το μόνο που με εξυπηρετησε μιση ωρα, δειχνοντας μου το οπλο και πριζωντας τον στις ερωτησεις.
Στη συνεχεια και αφου εφυγα, μετα απο καποιες μερες, τους πηρα τηλεφωνο να ρωτησω καποια πραγματα και οσον αφορα το οπλο και διαδικαστικα που δεν εχουν να κανουν με την πώληση καθεαυτου.
20 λεπτα ο ενας στο τηλεφωνο απο τον Κηφισσο, μιση ωρα ο αλλος απο τα κεντρικα.Αφου ντραπηκα.
Να απαντουν σε καθε απορια μου, χωρις την ελαχιστη εγγυηση οτι θα αγορασω κατι απο αυτους.
Αυτα για μενα ειναι αρκετα να μην ασχοληθω με κανεναν αλλον.
 
Δεν εχει να κανει με τουρκικο οπλο, απλα χαζευα το thread και ειδα αναφορά στον Καλκαντζακο.
Δεν εχω παρει ποτέ τίποτα απο εκει αλλα πολυ συντομα θα παρω ΜΟΝΟ απο εκει και εξηγουμαι.

Εψαχνα για ενα συγκεκριμενο οπλο, πηγα σε 2-3 μαγαζια, αντιμετωπιση...λες και ηθελαν να με διωξουν.
Βαρεμαρα, αγνοια, υπεροψια.

Το κατάστημα του Καλκαντζακου ηταν το μόνο που με εξυπηρετησε μιση ωρα, δειχνοντας μου το οπλο και πριζωντας τον στις ερωτησεις.
Στη συνεχεια και αφου εφυγα, μετα απο καποιες μερες, τους πηρα τηλεφωνο να ρωτησω καποια πραγματα και οσον αφορα το οπλο και διαδικαστικα που δεν εχουν να κανουν με την πώληση καθεαυτου.
20 λεπτα ο ενας στο τηλεφωνο απο τον Κηφισσο, μιση ωρα ο αλλος απο τα κεντρικα.Αφου ντραπηκα.
Να απαντουν σε καθε απορια μου, χωρις την ελαχιστη εγγυηση οτι θα αγορασω κατι απο αυτους.
Αυτα για μενα ειναι αρκετα να μην ασχοληθω με κανεναν αλλον.
Ακριβότερος συνήθως από τους άλλους , είναι όμως σταθερή αξία .Σε ποιους άλλους πήγες;
 
Ναι τους πήρα και αυτούς αλλά ήθελα ξυλινη, βρήκα και την έκλεισα θα την έχω αύριο. Πεταμένα λεφτά έπρεπε να πάρω κάτι φτηνότερο αλλά τεσπά ας βρίσκεται εκεί και αμα τη χρησιμοποιήσω.
Ωραία όταν την δοκιμάσεις να μας πεις και τη γνώμη σου.Για μένα και αρκετούς που την έχουν μόνο πεταμένα λεφτά δεν είναι.
 
Ακριβότερος συνήθως από τους άλλους , είναι όμως σταθερή αξία .Σε ποιους άλλους πήγες;
Δεν θα ηθελα να αναφερθω αρνητικα σε επαγγελματιες.
(θα τους μαυρισω στο google reviews 😁😂)

Εξαλλου στην Ελλαδα κανεις δεν ειναι σταθερος σε συμπεριφορα.
Αυτος που σημερα ειναι φοβερος, αυριο μπορει να σου συμπεριφερθεί σκάρτα.
Μιλαμε για ελληνικη επιχειρηματική λογικη :rolleyes:

Γενικότερα προτιμάω να δινω τα λεφτα μου σε καποιον που ασχολειται με τον πελατη του κι ας ειναι και πιο ακριβος.
Το εφαρμοζω χρόνια στη ζωή μου ειτε προκειται για εστιαση ειτε για αγαθα και δεν το εχω μετανιώσει ποτέ.
 
Δεν εχει να κανει με τουρκικο οπλο, απλα χαζευα το thread και ειδα αναφορά στον Καλκαντζακο.
Δεν εχω παρει ποτέ τίποτα απο εκει αλλα πολυ συντομα θα παρω ΜΟΝΟ απο εκει και εξηγουμαι.

Εψαχνα για ενα συγκεκριμενο οπλο, πηγα σε 2-3 μαγαζια, αντιμετωπιση...λες και ηθελαν να με διωξουν.
Βαρεμαρα, αγνοια, υπεροψια.

Το κατάστημα του Καλκαντζακου ηταν το μόνο που με εξυπηρετησε μιση ωρα, δειχνοντας μου το οπλο και πριζωντας τον στις ερωτησεις.
Στη συνεχεια και αφου εφυγα, μετα απο καποιες μερες, τους πηρα τηλεφωνο να ρωτησω καποια πραγματα και οσον αφορα το οπλο και διαδικαστικα που δεν εχουν να κανουν με την πώληση καθεαυτου.
20 λεπτα ο ενας στο τηλεφωνο απο τον Κηφισσο, μιση ωρα ο αλλος απο τα κεντρικα.Αφου ντραπηκα.
Να απαντουν σε καθε απορια μου, χωρις την ελαχιστη εγγυηση οτι θα αγορασω κατι απο αυτους.
Αυτα για μενα ειναι αρκετα να μην ασχοληθω με κανεναν αλλον.
Επείδη μίλησα μαζί τους τουλάχιστον αυτοί πληρώνουν άδεια εμπορίας όπλων και πυρομαχικών ακόμα και τώρα που για αυτούς ειναι νεκρή περίοδος τα υπόλοιπα καταστήματα περιμένουν παράταση από του υπουργείο κάποια μάλιστα δεν έχουν εκδώσει άδεια εδω και χρόνια και ζουν απο τις παρατάσεις. Δεδομένο αυτού ναι κοπανάει τις τιμές μιας και είναι ο μοναδικός που μπορεί να πουλήσει άμεσα.
Ωραία όταν την δοκιμάσεις να μας πεις και τη γνώμη σου.Για μένα και αρκετούς που την έχουν μόνο πεταμένα λεφτά δεν είναι.
Θα τη δοκιμάσω σαφώς απλά δεν ειναι και το πρώτο όπλο που θα χρησιμοποιήσω για το κυνήγι μιας και δουλεύω και οι κυνηγετικές μου εξορμίσεις ειναι περιορισμένες, μια απλή αντιγραφή του συστήματος αδρανείας είναι και κατα τη γνώμη που αρκετά ακριβή για αυτό που είναι, για άλλο όπλο πήγαινα και λόγω συγκηρίας κατέληξα σε αυτό, ψιλολυπάμαι τωρα που δεν έκλεισα τη stoeger να γλιτώσω και 140ευρώ αλλα δε πάει στο καλό ας είναι.
 
Αυτα για μενα ειναι αρκετα να μην ασχοληθω με κανεναν αλλον.
Mην εισαι απολυτος
Και εγω εχω θετικα αλλα και δυνατα αρνητικα να πω για το καταστημα αυτο.
Και δεν ειμαι περιεργος σαν πελατης, μαλλον το αντιθετο.
Μια που το εφερε η κουβεντα ομως, να πω οτι παλαιοτερα με εξυπηρετησε αψογα ο Στελιος ο Πανας.
Και μου εκανε και μια αγγαρια.
Να τα λεμε και αυτα.
 
Ναι τους πήρα και αυτούς αλλά ήθελα ξυλινη, βρήκα και την έκλεισα θα την έχω αύριο. Πεταμένα λεφτά έπρεπε να πάρω κάτι φτηνότερο αλλά τεσπά ας βρίσκεται εκεί και αμα τη χρησιμοποιήσω.
Καλοριζικο!
 
Επείδη μίλησα μαζί τους τουλάχιστον αυτοί πληρώνουν άδεια εμπορίας όπλων και πυρομαχικών ακόμα και τώρα που για αυτούς ειναι νεκρή περίοδος τα υπόλοιπα καταστήματα περιμένουν παράταση από του υπουργείο κάποια μάλιστα δεν έχουν εκδώσει άδεια εδω και χρόνια και ζουν απο τις παρατάσεις. Δεδομένο αυτού ναι κοπανάει τις τιμές μιας και είναι ο μοναδικός που μπορεί να πουλήσει άμεσα.

Θα τη δοκιμάσω σαφώς απλά δεν ειναι και το πρώτο όπλο που θα χρησιμοποιήσω για το κυνήγι μιας και δουλεύω και οι κυνηγετικές μου εξορμίσεις ειναι περιορισμένες, μια απλή αντιγραφή του συστήματος αδρανείας είναι και κατα τη γνώμη που αρκετά ακριβή για αυτό που είναι, για άλλο όπλο πήγαινα και λόγω συγκηρίας κατέληξα σε αυτό, ψιλολυπάμαι τωρα που δεν έκλεισα τη stoeger να γλιτώσω και 140ευρώ αλλα δε πάει στο καλό ας είναι.
Καλορίζικο και καλοντούφεκο.
Ανεξάρτητα καταγωγής από "κυνηγητική" άποψη είναι άριστο.
 
Ακριβότερος συνήθως από τους άλλους , είναι όμως σταθερή αξία .Σε ποιους άλλους πήγες;
Δεν είμαι σίγουρος για αυτό γιατί το όπλο που πήρα το είχε χαμηλότερα από ολους αλλά και ετοιμοπαράδοτο
 
Δεν εχει να κανει με τουρκικο οπλο, απλα χαζευα το thread και ειδα αναφορά στον Καλκαντζακο.
Δεν εχω παρει ποτέ τίποτα απο εκει αλλα πολυ συντομα θα παρω ΜΟΝΟ απο εκει και εξηγουμαι.

Εψαχνα για ενα συγκεκριμενο οπλο, πηγα σε 2-3 μαγαζια, αντιμετωπιση...λες και ηθελαν να με διωξουν.
Βαρεμαρα, αγνοια, υπεροψια.

Το κατάστημα του Καλκαντζακου ηταν το μόνο που με εξυπηρετησε μιση ωρα, δειχνοντας μου το οπλο και πριζωντας τον στις ερωτησεις.
Στη συνεχεια και αφου εφυγα, μετα απο καποιες μερες, τους πηρα τηλεφωνο να ρωτησω καποια πραγματα και οσον αφορα το οπλο και διαδικαστικα που δεν εχουν να κανουν με την πώληση καθεαυτου.
20 λεπτα ο ενας στο τηλεφωνο απο τον Κηφισσο, μιση ωρα ο αλλος απο τα κεντρικα.Αφου ντραπηκα.
Να απαντουν σε καθε απορια μου, χωρις την ελαχιστη εγγυηση οτι θα αγορασω κατι απο αυτους.
Αυτα για μενα ειναι αρκετα να μην ασχοληθω με κανεναν αλλον.
Τα ίδια είχα αναφέρει και εγώ ακριβός δεν είχαν το όπλο που ζητούσα αλλά δεν το έφερναν κιόλας!
 
Τα ίδια είχα αναφέρει και εγώ ακριβός δεν είχαν το όπλο που ζητούσα αλλά δεν το έφερναν κιόλας!
Εδω η επισημη Beretta μου απαντησε οτι δεν φερνει το κοντοκανο δικανακι της Stoeger γιατι ειναι μονο για Αμερικη... 😄...και το φερνουν ολα τα Gun Shops της Ευρωπης (Αυστρια, Γερμανια, Ιταλια)
 
Εδω η επισημη Beretta μου απαντησε οτι δεν φερνει το κοντοκανο δικανακι της Stoeger γιατι ειναι μονο για Αμερικη... 😄...και το φερνουν ολα τα Gun Shops της Ευρωπης (Αυστρια, Γερμανια, Ιταλια)
καλα εγω δεν ειχα ζητήσει και τίποτα περίεργο την benelli black eagle και την M2 ειχα ζητήσει
 
Σήμερα το ανέβασε στο fb
View attachment 85228
H συγκεκριμένη απ' όσο ειδα ειναι αδράνειας και όχι αερίων.
Εκτος κιαν εννοει τα αέρια απο την πυροδότηση (λιγο κουλό)
Και δικιο να εχει, δυσκολα θα το αποδειξει, η εταιρεια θα πατησει στην λανθασμενη συναρμολογηση π.χ. μετά απο καθάρισμα.
 
Back
Top