Φυσίγγια για Τσίχλες

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Γενικά σκοπευτικά ρίχνω, αλλά ένας συνδυασμός που μου είχε αφήσει άριστες εντυπώσεις με διάφορα φυσίγγια, έως επι το πλείστον με του ρουμελιώτη, ήταν τα 30γρ νο10!!!
Λεγε μου τετοια και πηρα μιση κουτα γιατι του ειχαν τελειωσει τα 9αρια...δεν εχω ριξει ποτε σε κυνηγι με 10αρια...
IMG_20240618_195250 (1).jpg
Τρυγονια εναρξη με 10ρια ψιλομαλακια ε τι λετε?
 
Λεγε μου τετοια και πηρα μιση κουτα γιατι του ειχαν τελειωσει τα 9αρια...δεν εχω ριξει ποτε σε κυνηγι με 10αρια...
View attachment 88632
Τρυγονια εναρξη με 10ρια ψιλομαλακια ε τι λετε?
Άμα πας Σκόπια θα σου δωσουν εκεί, μην τα κουβαλάς και έχεις θέμα στα σύνορα.
 
Λεγε μου τετοια και πηρα μιση κουτα γιατι του ειχαν τελειωσει τα 9αρια...δεν εχω ριξει ποτε σε κυνηγι με 10αρια...
View attachment 88632
Τρυγονια εναρξη με 10ρια ψιλομαλακια ε τι λετε?
Το 10αρι θα σε κανει να τριβεις τα ματια σου στις τσιχλες. Στο τρυγονι στην εναρξη αν στο καρτερι σου μπαινουν πουλια σε κοντινες αποστασεις θα τα κατεβαζεις. Περσι με 28αρι μισοταπα νο9.5 ειχα παρει τα περισσοτερα τρυγονια απο αυτα που χτυπησα.
 
Λεγε μου τετοια και πηρα μιση κουτα γιατι του ειχαν τελειωσει τα 9αρια...δεν εχω ριξει ποτε σε κυνηγι με 10αρια...
View attachment 88632
Τρυγονια εναρξη με 10ρια ψιλομαλακια ε τι λετε?
Όλα φίλε μου είναι θέμα ψυχολογίας!! Έχω κατεβάσει τρυγόνια και αγριοπερίστερα με 10αρια. Απλα εγώ θα έβαζα 8 και 6 σε σαυτα τα δύο θηράματα αν είχα επιλογή.
 
Μακριά και όπου φύγει φύγει.αν θες Ναβάρο πατε τα 30 γραμ.μακραν από τα καλύτερα αν όχι το καλύτερο ελληνικό τσιχλοφυσιγγο αυτή τη στιγμη
Χρήσιμη πληροφορία και τα χει ο Αλαγιαννης καλή τιμή αν και έχω 20 κουτιά silver 32 άρια και κάτι ακόμη θα δω μήπως πάρω 5 κουτάκια για ορτύκια με το skeet επάνω μια χαρά θα ναι .
 
Σιγουρος....?
Σίγουρος, άμα τουφεκας τα τρυγόνια κοντά μέσα στα λιοσπορα που μπαίνουν η μέσα από ελιές και βγαίνουν κοντά μπορείς με το 10 αρι,αν η αποστάσεις είναι πολλαπλές όχι,θα τραυματιζεις πολλά πουλιά.
 
Back
Top