Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Γενικά έχω ακούσει καλά λόγια για τα φυσίγγια της συγκεκριμένης εταιρίας.
Αλλά εκεί που λέει ''ενδεικτική λιανική τιμή'',δαγκώθηκα λίγο...!!!.asking. .xm.
 
Χθές με πολύ πολύ υγρασία άνω του 75% τα φυσίγγια ήταν όλα για κλάματα...
Σκάγανε τα πουλιά Παφ κανανε στον αέρα και πέφτανε 200 μ πιο κάτω....

Μήπως τελικά οι τσιχλάδες να χουμε φυσίγγια με διβασική sipe ή s4 για αυτές τις μέρες....???
 
Χθές με πολύ πολύ υγρασία άνω του 75% τα φυσίγγια ήταν όλα για κλάματα...
Σκάγανε τα πουλιά Παφ κανανε στον αέρα και πέφτανε 200 μ πιο κάτω....

Μήπως τελικά οι τσιχλάδες να χουμε φυσίγγια με διβασική sipe ή s4 για αυτές τις μέρες....???
Πάνο προτείνω για τέτοιες μέρες την S4 και 8αρι
 
θα δοκιμάσω εν ευθέτω χρόνω ενα κουτάκι 8 αρια s4 που πήρα σήμερα καθώς και κάποια eoromix 7 /12 για τις πιο δύσκολες μέρες με υγρασία...
 
θα δοκιμάσω εν ευθέτω χρόνω ενα κουτάκι 8 αρια s4 που πήρα σήμερα καθώς και κάποια eoromix 7 /12 για τις πιο δύσκολες μέρες με υγρασία...

Πάνο τελευταία πήρα 4 κουτιά sipe Nobel με 6,50 το κουτί.Η τιμή ήταν προσφορά.....Τόσο στην παγωνιά που τα δοκίμασα τον Δεκέμβρη αλλά και τώρα που ήμουνα πάνω με φουλ υγρασία ,ήταν καταπληκτικά.Επίσης έριξα πάλι μερικά Ariston που μου είχαν μείνει.Έπαθα πλάκα .Σε μακρινές ντουφεκιές σε ψιλωμένα κοτσύφια με εξέπληξαν
 
Πάνο η S4 γενικά θα σε ικανοποιήσει σε πραγματικά χάλια καιρό από θέμα υγρασίας. Εγώ τη δουλεύω όλο το χρόνο και με τη Beretta μου είναι το καλύτερο φυσίγγι που έχω βάλει ποτέ.
 
Οι σκοπευτές του Compaq Sporting έχουν επιτέλους ένα φυσίγγι κυριολεκτικά κομμένο και ραμμένο στα μέτρα τους. Το Μezzo® Compaq 28 με μισόταπα, έχει ειδικώς μελετηθεί για τους βατήρες κοντινών ή μεσαίων βολών όπου η περιορισμένη διασπορά είναι το ζητούμενο. Αν και είναι μελετημένο πάνω στα πρότυπα των αναγκών της σκοποβολής πήλινου είναι εξίσου αποτελεσματικό στο κυνήγι μικρών θηραμάτων.


Καινοzργια προταση απο την Lambro. Θα εχει ενδοιαφερον για περπατητο/μαυρες, απογευματινο αργα. Το εχει δοκιμασει κανεις?
 
Προσωπικά δεν ήξερα καν ότι υπάρχει. Από σένα το ακούω. Με μισόταπα είναι και τα φυσίγγια της Nobel Sport που ρίιχνω στο Compak και εναλλακτικά κάποια άλλα της ίδιας ετιαρείας με συγκεντρωτήρα Piston Skeet. Σίγουρα θα δοκιμάσω και τα Lambro.
 
Τα μόνα μισόταπα 28άρια που έχω ρίξει ήταν κάποια του Superkill, τα οποία ήταν πάρα πολύ καλά. Είχε φέρει μια παρτίδα ο Βερυκάκης αλλά δεν πρέπει να τα ξαναέφερε.

Μια που το ανέφερα, ξέρει κανείς ποια είναι η διαφορά του Superkill και του Hunting Perfection;
 
Η Lambro βλέπω έχει ξεφύγει από τις υπόλοιπες ελληνικές εταιρείες και μπορεί να συναγωνιστεί επάξια τους Ευρωπαίους ανταγωνιστές της...
 
Εντυπωση μου κανει οτι ειναι γεμισμενο συμφωνα με το site με A Speciale. Να υποθεσω οτι ειναι η Α1 Speciale ή η AS; Επισης βγαινει μονο σε 9μιση οπως αναφερουν στη σελιδα τους.
 
Και τα κανονικα sporting ειναι ωραια για περπατητο τσιχλας.

Μη σου πω πως θα δοκιμασω το καλοκαιρι και μαλλινοταπα 28γρ να δω τι λενε..sarcastic.
 
Εντυπωση μου κανει οτι ειναι γεμισμενο συμφωνα με το site με A Speciale. Να υποθεσω οτι ειναι η Α1 Speciale ή η AS; Επισης βγαινει μονο σε 9μιση οπως αναφερουν στη σελιδα τους.
Λογικά Α1 Speciale, που την χρησιμοποιεί και σε άλλα φυσίγγια, έχει κι άλλα λαθάκια στο site, όπως ότι το Tordo 30 έχει 8αρι κλείσιμο (βέβαια μετά στο πινακάκι λέει το σωστό 6αρι)
 
Μη σου πω πως θα δοκιμασω το καλοκαιρι και μαλλινοταπα 28γρ να δω τι λενε..sarcastic.
Δε σε φοβαμαι εσενα... ;)
Βασιλη η πρωτη παρτδια του Tordo 30 ηταν με 8αρι αστεροειδες κλεισιμο, θα εχει μεινει απο τοτε η πληφορια στη σελιδα...
 
  • Like
Reactions: DrV
Εντυπωση μου κανει οτι ειναι γεμισμενο συμφωνα με το site με A Speciale. Να υποθεσω οτι ειναι η Α1 Speciale ή η AS; Επισης βγαινει μονο σε 9μιση οπως αναφερουν στη σελιδα τους.

Βικτωρα, υποθετω οτι ειναι γεμισμενα με ΑS, η οποια ειναι ειδικη για τετοιοες γομωσεις.
 
Τα μόνα μισόταπα 28άρια που έχω ρίξει ήταν κάποια του Superkill, τα οποία ήταν πάρα πολύ καλά. Είχε φέρει μια παρτίδα ο Βερυκάκης αλλά δεν πρέπει να τα ξαναέφερε.

Μια που το ανέφερα, ξέρει κανείς ποια είναι η διαφορά του Superkill και του Hunting Perfection;
Το Σαββατο στο απογευματινο, εριξα ενα κουτι ν.9 με IC και ηταν θανατερα.
Αντιθετα το καλοκαιρι στο σκοπευτηριο κλωτσαγαν αρκετα και δεν μου αρεσαν.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top