Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
να δουμε κ τα φυσιγγια του τι λενε:)
Ανθρωπος που δεν κρυβετε και γραφει τα υλικα που χρησιμοποιει δεν τον φοβαμαι.
Γιατί αυτό σημαίνει ότι δέχεται τον έλεγχο των υλικών του.
 
Last edited:
όταν εριχνα φυσίγγια εμποριου τα Νοbel sport Tordo με καψουλι 616 μου εχουν μεινει στην καρδια , παρομοια και ισως πιο φονικα τα Puma του πατριωτη μου του αξεχαστου του Καββαθα
Δημητρη το πούμα το εχω ριξει(μπλε καλυκας) Πολύ ωραίο φυσίγγι οντως.
Δεν γνώριζα ότι γεμίζονταν με gm3..Κρίμα που δεν υπάρχουν πια:(
Πέρσι έριξα lambro tordo και μπορώ να πω ότι ήταν η έκπληξη της χρονιάς..Συν τρεις πέρδικες..(δυστυχώς την μια δεν την βρήκα)
 
με Gm3 , φωτια και λαβρα Τασο , αυτό το φυσιγγι με εκανε και αγαπησα αυτή την πυριτιδα , φυσιγγι που όταν εκλεινε το κλειστρο ειχε πεσει το πουλι με ανατιναξη
Τότε τα είχαμε παραγγειλη κ μας τα έστειλε.Εγώ κ οι άλλοι είχαμε πάρει τα κόσμος πράσινα 32γρ (νομίζω με gm3 κ αυτά)Ένας μονο πήρε τα πούμα απο την παρέα.Με περνει τηλ μια μέρα κ μου λέει θα πάρω κ άλλα τρομερό φυσίγγι(μπερετα 302 είχε).Μου έδωσε 2 κουτιά κ τα δοκίμασα..
 
Ανθρωπος που δεν κρυβετε και γραφει τα υλικα που χρησιμοποιει δεν τον φοβαμαι.
Γιατί αυτό σημαίνει ότι δέχεται τον έλεγχο των υλικών του.
Όντως πολύ αναλυτικά τα γραφεί, αλλά εν σχέση με το ανταγωνισμό δε σας φαίνονται λίγο «αργά» τα φυσίγγια του? Μπορεί να μιλάμε μόνο για 10-15M/s τα οποία κ να μην έχουν κάποιο όφελος .. αλλά κ πάλι τα φυσίγγια του είναι λιγο ποιο αργά απ’ τα υπόλοιπα.
 
με Gm3 , φωτια και λαβρα Τασο , αυτό το φυσιγγι με εκανε και αγαπησα αυτή την πυριτιδα , φυσιγγι που όταν εκλεινε το κλειστρο ειχε πεσει το πουλι με ανατιναξη
Με gm3 στο 1,60 μπορι και λιγο παραπανο με 686. αν θυμάμαι καλα δημητρη .οντοσ πολυ καλο.
 
Όντως πολύ αναλυτικά τα γραφεί, αλλά εν σχέση με το ανταγωνισμό δε σας φαίνονται λίγο «αργά» τα φυσίγγια του? Μπορεί να μιλάμε μόνο για 10-15M/s τα οποία κ να μην έχουν κάποιο όφελος .. αλλά κ πάλι τα φυσίγγια του είναι λιγο ποιο αργά απ’ τα υπόλοιπα.
Πιο αργά μπορεί να σημαίνει επίσης πιο συγκεντρωτικα.
Αν η διαφορά είναι όσο λες, τότε στα τριάντα μέτρα απόσταση η διαφορά θα είναι 1-2 m/s.
Κανείς δεν μπορεί να καταλάβει τέτοια διαφορά ταχύτητας, ούτε έχει καμμια σημασία στην προσκόπευση.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top