Άρβυλα ( Αγορά )

Πάρε ένα μοντέλο με Sympatex για στεγανότητα.
Σωστός.
sgkmarket.gr έχει όλα τα μοντέλα και τις καλύτερες τιμές, είναι αντιπρόσωπος στην Αθηνα, εγώ είχα 7 χρόνια και ξαναπήρα τα 10242, 51€, ελαφρύ, άνετο και οικονομικό, για καρτέρι είναι ότι πρέπει, τώρα αν θες στεγανά και με vibram έχει άλλα μοντέλα πιο ακριβά.
Για εκεί προσανατολίζομαι και ειδικότερα για κάποιο με μεμβράνη sympatex απλά θέλω να τα δω και να τα δοκιμάσω στο πόδι για να δω εφαρμογή και άνεση στο πόδι. Γιατί μπορεί να περπατήσουμε αρκετά αλλά τα εδάφη είναι σχετικά εύκολα και θέλω κάτι ελαφρύ μαλακό αλλά και στεγανό. Τόσα μοντέλα έχει σίγουρα κάποιο θα βρω να μου κάνει..
 
Για εκεί προσανατολίζομαι και ειδικότερα για κάποιο με μεμβράνη sympatex απλά θέλω να τα δω και να τα δοκιμάσω στο πόδι για να δω εφαρμογή και άνεση στο πόδι. Γιατί μπορεί να περπατήσουμε αρκετά αλλά τα εδάφη είναι σχετικά εύκολα και θέλω κάτι ελαφρύ μαλακό αλλά και στεγανό. Τόσα μοντέλα έχει σίγουρα κάποιο θα βρω να μου κάνει..
Σίγουρα θα βρεις, το μαγαζί που σου έστειλα έχει τα πάντα, κυνηγίου,πεζοπορίας,εργασίας. Στο Κορωπί είναι,πήγαινε να τα δεις.Αν θες με vibram και symbatex δες το μοντέλο 10351 και 10353, το πρώτο τα έχει ο αδελφός μου και είναι φοβερά για την τιμή τους.
 
Κοίταξες καλά;;
Τι περίπου ψάχνεις και σε ποια τιμή;;
Θέλω να είναι πολύ ελαφρά και οπωσδήποτε αδιάβροχα και να γκριπαρι σε απότομες πλαγιές.....Αυτά που μου αρέσουν είναι τα λαπονια και τα akku super alp αν και αυτά λέει 700 γραμμάρια
 
Θέλω να είναι πολύ ελαφρά και οπωσδήποτε αδιάβροχα και να γκριπαρι σε απότομες πλαγιές.....Αυτά που μου αρέσουν είναι τα λαπονια και τα akku super alp αν και αυτά λέει 700 γραμμάρια
To aku superalp είναι σίγουρα αδιάβροχο, έχει τρομερό grip αλλά ελαφρύ δεν είναι με τίποτα... θα έλεγα πως είναι το ακριβως αντίθετο... πολύ βαρύ... Το έχω και το χρησιμοποιώ σε πολύ extreme τερεν όπως αλπικά μέρη με πολλά λουκια και σάρες
 
To aku superalp είναι σίγουρα αδιάβροχο, έχει τρομερό grip αλλά ελαφρύ δεν είναι με τίποτα... θα έλεγα πως είναι το ακριβως αντίθετο... πολύ βαρύ... Το έχω και το χρησιμοποιώ σε πολύ extreme τερεν όπως αλπικά μέρη με πολλά λουκια και σάρες
Συμφωνώ, σχετικά βαρύ και άκαμπτο.. Για αλπικό και πετρώδες έδαφος είναι ότι πρέπει.
 
Σταμάτη τα φερα από e bay 260 συν 20 μεταφορικά αν θες να κοιτάξω για τ Λίνκολν από Ιταλία ήταν τ μαγαζι

Να σαι καλά φίλε μου ευχαριστώ. Το Νεβάδα δεν πρόκειται να το ξανά αγοράσω γιατί ήταν βαρύ πολύ. Ήταν ανθεκτικό όμως. Πήρα πέρσι τα fitwell που είναι πολύ καλό παπούτσι
 
Μπες στο site του extreme pro...
Ειναι στο Περιστέρι έχει και φυσικό κατάστημα...
Δες τα 3 αρβυλα που έχει της Hanwag...
Τα έχει σε τιμές χώμα για την ποιότητα τους...
Αν σου αρέσει κάτι όρμα άφοβα..
Ευχαριστώ πρώτη φορά τα ακούω αυτά εννοώ την μάρκα είναι καλά αδιάβροχα ελαφριά...Ευχαριστώ Για τα λαπονια τη λέτε και τα akku conero
 
Σας ευχαριστώ πολύ όλους για τις απαντήσεις θα περιμένω black friday γιατί αυτή εδώ έχουνε ξεφύγει ποιο εύκολα αγοράζεις καινούριο όπλο πάρα αρβυλα 😁😁😁
https://www.survival.gr/prosfores
Ρίξε μία ματιά εδώ.εχει πολύ καλές προσφορές στα aku.
Θέλει να ξεπουλήσει προφανώς γιατί άλλαξε χέρια η αντιπροσωπεία τής aku.(και τιμές επίσης!!!)
 
https://www.survival.gr/prosfores
Ρίξε μία ματιά εδώ.εχει πολύ καλές προσφορές στα aku.
Θέλει να ξεπουλήσει προφανώς γιατί άλλαξε χέρια η αντιπροσωπεία τής aku.(και τιμές επίσης!!!)
όντως τα aku από το survival αν έχει το μοντέλο και το νούμερό σου φαίνεται να είναι μια τελευταία ευκαιρία πριν πάνε στο θεό....
 
Ευχαριστώ πρώτη φορά τα ακούω αυτά εννοώ την μάρκα είναι καλά αδιάβροχα ελαφριά...Ευχαριστώ Για τα λαπονια τη λέτε και τα akku conero
Τα conero είναι τα νέα μποτάκια που πήρα φέτος και τα φόρεσα πρώτη φορά εκτεταμένα σήμερα.

Πολύ καλό κράτημα, πιο ελαφριά από τα superalp αλλά θεωρώ πως εξακολουθούν να έχουν βάρος και μια ακαμψία σε σχέση με άλλα.

Όμως για αυτά που παρέχουν δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί να βρεθεί κάτι πιο μαλακό και ελαφρύ.
 
Το αρβυλακι απο τεμου ηρθε και δοκιμαστηκε
Στα 32 ευρω για καθημερινη χρηση η για κυνηγετικη χρηση σε καλοκαιρινα κυνηγια δειχνει πολυ καλο

Δεν το θεωρω αδιαβροχο και δεν το απαιτω να ειναι
Ωστοσο Το εχω δοκιμασει σε αγροτικες δουλειες σε νερα(οχι να καλυπτουν το αρβυλο ) και δεν ειχα θεμα


εχει πολυ καλο κρατημα και ποιοτητα(για τα λεφτα του) , ειναι αρκετα ελαφρυ και νιωθεις οτι κραταει καλα το ποδι ενω ειναι ξεκουραστο

Εγω το πηρα για τα εκπαιδευτικα και τα καλοκαιρινα κυνηγια

Θα το συνιστουσα για οποον θελει αρβυλο εξωτερικων η αγροτικων εργασιων σε καλοκαιρινες συνθηκες
Επανερχομαι παρολο που εχω αλλα στο νου για να ενημερωσω φιλους για ενα μειονεκτημα που αντιμετοπισα χτες

Η σολα ειναι πολυ μαλακη!

Την περνα για πλακα το αγκαθι οταν το πατησεις

Δεν μιλαμε για αγκαθακια μικρα αλλα τα σκληρα αγκαθια

Μπορουν να διαπερασουν την σολα

Να το χουν υποψην παιδια που θα προχωρησουν με παρομοια αγορα
 
https://www.survival.gr/prosfores
Ρίξε μία ματιά εδώ.εχει πολύ καλές προσφορές στα aku.
Θέλει να ξεπουλήσει προφανώς γιατί άλλαξε χέρια η αντιπροσωπεία τής aku.(και τιμές επίσης!!!)
Πωπω φίλε με έφτιαξες τη λετε γι αυτά εδώ πολύ ελαφρά και 525 γρ τα έχει κανείς λέει ότι είναι και αδιαβροχα
 
Έχε υπόψη σου ότι είναι συνδυασμός cordura και δέρμα και ότι δεν έχει περιφερειακή κάλυψη με λάστιχο. Αν κυνηγάς σε μέρη με πουρνάρια, πέτρες και αγκάθια υπάρχει κίνδυνος να σχιστεί η cordura και να είναι εκτεθειμένη η μεμβράνη......αν τα θέλεις για να περπατάς σε μονοπάτια καθαρά και χωματόδρομους είναι εξαιρετικά.
 
Έχε υπόψη σου ότι είναι συνδυασμός cordura και δέρμα και ότι δεν έχει περιφερειακή κάλυψη με λάστιχο. Αν κυνηγάς σε μέρη με πουρνάρια, πέτρες και αγκάθια υπάρχει κίνδυνος να σχιστεί η cordura και να είναι εκτεθειμένη η μεμβράνη......αν τα θέλεις για να περπατάς σε μονοπάτια καθαρά και χωματόδρομους είναι εξαιρετικά.

Ακριβώς έτσι. Εμένα με το ζόρι έβγαλαν 2η χρόνια σε πέτρα. Διαλύθηκε τελείως το παπούτσι.
 
Back
Top