Όπλο που "σκοτώνει" πρασίνια σε κρύα

Όπλα προς επιλογή

  • Remington V3 ή άλλη της ίδιας εταιρίας

    Votes: 23 18,1%
  • Benelli SBE3 ή άλλη της ίδιας εταιρίας

    Votes: 32 25,2%
  • Mossberg 930 WATERFOWL ή άλλη της ίδιας εταιρίας

    Votes: 1 0,8%
  • Franchi Intensity ή άλλη της ίδιας εταιρίας

    Votes: 4 3,1%
  • Browning Maxus2 ή άλλη της ίδιας εταιρίας

    Votes: 12 9,4%
  • Winchester SX4 ή άλλη της ίδιας εταιρίας

    Votes: 10 7,9%
  • Beretta A400 ή άλλη της ίδιας εταιρίας

    Votes: 26 20,5%
  • Breda 930i ή άλλη της ίδιας εταιρίας

    Votes: 0 0,0%
  • Fabarm XLR5 ή άλλη της ίδιας εταιρίας

    Votes: 12 9,4%
  • Baikal MP-155 ή άλλη της ίδιας εταιρίας

    Votes: 7 5,5%

  • Total voters
    127
  • Poll closed .
Το περίεργο που είναι δεν δουλεύουν όλα όπως πρέπει στις κανες της και σε γενικές γραμμές θα τη θεωρούσαν αποτυχημένη εταιρία στα τσοκ της γι'αυτό και κάνει συχνά πυκνά συνεργασίες στα τσοκ για κάποια μοντέλα της π.χ ςς .Ναι βελτιώνεται πολύ βλητικα μια μπενελι με εξωεργοστασιακα τσοκ .Είναι απλό Μάριε η μπενελι έχει κατώτερη κανη από τις εταιρίες που ανέφερες ότι φοράνε ίδια τσοκ με την Κριό ανέβηκε και άλλη αξιολογηη ήταν η κανη σε συνεργασία με τους Γάλλους παλιά .Ήταν όπλο που κέρδισε της αγορά για την απλότητα και την αξιοπιστία του όχι για τις βλητικες του ικανότητες .Που στους περισσότερους ίσως να μην χρειάζονται καν αφού τα παλαιότερα χρόνια οι πιο πολύ δεν ήξεραν ούτε τι φυσίγγι χωράει μέσα η θαλάμη και λέγανε να ρίξω μαγκουμ ? Η ρίχνει μαγκουμ η αγοράζαμε ότι ναι με την πληθώρα θηραμάτων και βουρ στο πατσά .
Δηλαδη πια εταιρια βγαζει τα τσοκ της ss και που το λεει γτωαν ηταν πχ briley θα το φωναζανε
 
Εκεινη την ςς 1η αναφορα την εχεις αλλα δεν εχω κατσλαβει γιατι τις πούλησες. Περα απο αυτο εαν θελεις απαντάς το ερωτημα εαν η ςς εχε αποτελεσματα στα μειον ηταν διοτι εγω απο 2 πρωταθλητές σκοποβολής εχω καταθεση τους το οπλο δεν σκοτωνει στο μειον δεν προτεινεται δοκιμασμενα για το κυνηγι υδρόβιων. Στην πραξη αποδειχθει τον λογο δεν μπορουν να τον ερμηνευσουν.Στα μικροπουλια παει καλα αυτο μπορω να το καταθεσω και εγω απο δικη μου εμπειρια και μαλιστα ομολογω οτι πέραν του δεοντος.
Σου ανέφερα διάλεγε τάπες και ήθελε ιδιογομωση για τα πολύ δύσκολα το θέμα είναι να υπάρχει αντικειμενική άποψη γιατί ακόμη και πρωταθλητές έχουν κοληματα με συγκεκριμένες κανες .Τώρα τη πρώτη τη πούλησα μαζί με ένα γουιντζιστερ για να πάρω Μέρκελ αλλά έτυχε πρόβλημα υγείας πολύ σοβαρό και πάνε τα λεφτά τη δεύτερη την έδωσα γιατί ήθελα ακόμη παραπάνω και αποφάσισα να τη πειράξω το ΧΑ γράψει αλλά το κόστος θα μου έφτανε ένα 500€ με αποχρωμιωσεις κώνους δικής μου επινόησης με αγορά αλεζουαρ κτλ βαψιματα ,και τσαντιστηκα και την έδωσα .Τώρα επειδή έχω πολλά έξοδα μόλις λασ καρω έχω πει θα πάρω μεταχειρισμένο perazzi δεν νομίζω ότι θα ασχοληθώ πάλι με αυτογεμες μιας που έχω κόψει και τα πάρα πολλά κυνήγια και τα μακρινά σε χιλιόμετρα εννοώ έχω γίνει του γλυκού νερού τα τελευταία δύο χρόνια .Δεν έχω κοληματα με τα όπλα φίλε είναι υλικό που πρέπει να μου κάνει το κέφι και εξαλου είμαι πειραχτηρι μου αρέσει να τα πειράζω όλα ,κανες τσοκ κοντάκια (αυτονόητο αυτό).
 
θα πάρω μεταχειρισμένο perazzi ............ και εξαλου είμαι πειραχτηρι μου αρέσει να τα πειράζω όλα ,κανες τσοκ κοντάκια (αυτονόητο αυτό).
ωχχχχ μανούλα μου τι έχει να τραβήξει το κακόμοιρο !!!!
στο perazzi porting πρώτη δουλειά, κώνοι και γυάλισμα δεύτερη, διεύρυνση αυλού τρίτη και ................. car.gr τέταρτη.
Βρε Γιάννη μην δίνεις τζάμπα χρήματα ... αυτή η γυναίκα σου δεν σου φωνάζει καθόλου ? :)
 
ωχχχχ μανούλα μου τι έχει να τραβήξει το κακόμοιρο !!!!
στο perazzi porting πρώτη δουλειά, κώνοι και γυάλισμα δεύτερη, διεύρυνση αυλού τρίτη και ................. car.gr τέταρτη.
Βρε Γιάννη μην δίνεις τζάμπα χρήματα ... αυτή η γυναίκα σου δεν σου φωνάζει καθόλου ? :)
Το περατζι σκοτώνει απ' τον οπλοβαστο ρε‼️κάτσε καλά‼️
 
ζ
Σου ανέφερα διάλεγε τάπες και ήθελε ιδιογομωση για τα πολύ δύσκολα το θέμα είναι να υπάρχει αντικειμενική άποψη γιατί ακόμη και πρωταθλητές έχουν κοληματα με συγκεκριμένες κανες .Τώρα τη πρώτη τη πούλησα μαζί με ένα γουιντζιστερ για να πάρω Μέρκελ αλλά έτυχε πρόβλημα υγείας πολύ σοβαρό και πάνε τα λεφτά τη δεύτερη την έδωσα γιατί ήθελα ακόμη παραπάνω και αποφάσισα να τη πειράξω το ΧΑ γράψει αλλά το κόστος θα μου έφτανε ένα 500€ με αποχρωμιωσεις κώνους δικής μου επινόησης με αγορά αλεζουαρ κτλ βαψιματα ,και τσαντιστηκα και την έδωσα .Τώρα επειδή έχω πολλά έξοδα μόλις λασ καρω έχω πει θα πάρω μεταχειρισμένο perazzi δεν νομίζω ότι θα ασχοληθώ πάλι με αυτογεμες μιας που έχω κόψει και τα πάρα πολλά κυνήγια και τα μακρινά σε χιλιόμετρα εννοώ έχω γίνει του γλυκού νερού τα τελευταία δύο χρόνια .Δεν έχω κοληματα με τα όπλα φίλε είναι υλικό που πρέπει να μου κάνει το κέφι και εξαλου είμαι πειραχτηρι μου αρέσει να τα πειράζω όλα ,κανες τσοκ κοντάκια (αυτονόητο αυτό).
Σου ευχομαι τα καλλίτερα.
 
Μην κουράζεσαι να γράφεις ... το ξέρω ... λες να αγόραζα Remington και Federal από καταναλωτική μανία ή σπατάλη ?
Βέβαια τότε δεν ήξερα τα πράγματα που ξέρω τώρα.

Το έχω γράψει άπειρες φορές ... ομίχλη ίσον μειωμένη απόδοση.
Δεν δε σώζει η κάνη, παρά μόνο η αυξημένη αρχική ταχύτητα, οι μειωμένες παραμορφώσεις και το νούμερο σκαγιού.
Απλά όταν είναι καλοκαίρι δυσκολευόμαστε να την πούμε ομίχλη και την λέμε "υγρασία".
Εκεί γίνεται το μπέρδεμα.

Κρύο ακόμα χειρότερα.
Εκεί ρόλο παίζει βασικά η πυρίτιδα ...

Άριστη πυρίτιδα είναι αυτή που σου βγάζει τις ταχύτητες που θες με την ελάχιστη δυνατή μείωση σε χαμηλές θερμοκρασίες με την μικρότερη δυνατή Pmax με δεδομένο κλείσιμο.

Οι αμερικάνικες δεν παίζονται σε αυτό ... έτσι μαθαίνω.
Αν χρειάζεται να την στουπώσεις για να δουλέψει, άλλαξε πυρίτιδα.
Σε νορμάλ θερμοκρασίες όλες καλές είναι.
Εδω ειδικα σε φθηνα φυσιγγια και με μολυβδινα μαλακα σκαγια(χωρις αντιμονιο), εχουν πλεονεκτημα οι διευρυμενοι αυλοι.....
 
Η χρωμιωση είναι μια αν είχε ποτέ μηχανή και είχες χρωμιωση εξάτμιση θα έβλεπες ότι από το πρώτο λεπτό πετάει φωτιές και αργεί πολύ περισσότερο να κρυώσει από ότι πριν τη χρωμιωσεις .Κανείς που αγοράζει πανάκριβο αχρωμιωτη δεν αλλάζει εσωτερικές διαστάσεις μετέπειτα .Οι αχρωμιωτες έχουν καλύτερης ποιότητας μεγάλα και μεγαλύτερη σταθερότητα τι να κάνουμε δε γίνεται να αλλάξουμε η πραγματικότητα.
Χρωμιο ή ανοξειδωτο?
 
ωχχχχ μανούλα μου τι έχει να τραβήξει το κακόμοιρο !!!!
στο perazzi porting πρώτη δουλειά, κώνοι και γυάλισμα δεύτερη, διεύρυνση αυλού τρίτη και ................. car.gr τέταρτη.
Βρε Γιάννη μην δίνεις τζάμπα χρήματα ... αυτή η γυναίκα σου δεν σου φωνάζει καθόλου ? :)
Έχει perazzi που είχε εργοστασιακό porting αλλά δε με ενδιαφέρει είχα κάνει στο παπατσαρουχα porting σε ένα verney caron .Το perazzi εκτός απ' μέτρα δε το πειράζεις ένα από τα καλύτερα ντουφέκια είναι το να σκαλίζεις εκεί είναι ιεροσυλία.
 
Back
Top