Όπλο που "σκοτώνει" πρασίνια σε κρύα

Όπλα προς επιλογή

  • Remington V3 ή άλλη της ίδιας εταιρίας

    Votes: 23 18,1%
  • Benelli SBE3 ή άλλη της ίδιας εταιρίας

    Votes: 32 25,2%
  • Mossberg 930 WATERFOWL ή άλλη της ίδιας εταιρίας

    Votes: 1 0,8%
  • Franchi Intensity ή άλλη της ίδιας εταιρίας

    Votes: 4 3,1%
  • Browning Maxus2 ή άλλη της ίδιας εταιρίας

    Votes: 12 9,4%
  • Winchester SX4 ή άλλη της ίδιας εταιρίας

    Votes: 10 7,9%
  • Beretta A400 ή άλλη της ίδιας εταιρίας

    Votes: 26 20,5%
  • Breda 930i ή άλλη της ίδιας εταιρίας

    Votes: 0 0,0%
  • Fabarm XLR5 ή άλλη της ίδιας εταιρίας

    Votes: 12 9,4%
  • Baikal MP-155 ή άλλη της ίδιας εταιρίας

    Votes: 7 5,5%

  • Total voters
    127
  • Poll closed .
Ότι και να φτιάξετε παιδιά η Ρεμίνγκτον είναι Ρεμίνγκτον και τα υπόλοιπα αυτογεμη άλλη κατηγορία φτάνει για να το καταλάβει και ο πιο ανόητος ότι η 1100 βγαίνει ακόμη όταν οι άλλοι έχουν αλλάξει 20 μοντέλα προσπαθώντας τη μια να μειώσουν την ανάκρουση την επόμενη να αντιγράψουν τις διαστάσεις του αυλού της βλέπε Μπερέτα,Μπρέντα ,Μπράουνινγκ που ανέβηκε παραπάνω στο 18.7 και πολλοί άλλοι μήπως και καταφέρουν και φτάσουν το θρύλο της δε γίνεται δυστυχώς από κει και πέρα καλή η κουβέντα αλλά με πινάκακια χαρτόνια και συμβουλές υποθετικής φύσεως δε πέφτουν τα πουλιά γιατί δεν είναι ούτε χαρτονακια ακίνητα ούτε δισκάκια συγκεκριμένης απόστασης που σπάνε με ένα σκάκι δυστυχώς κάποιοι δε θα το καταλάβετε πότε ελπίζω μη βρεθειτε σε συνθήκες και στεναχωρηθειται όταν κάποιος δίπλα θα σκοτώνει και εσείς όχι και θα φτάιει το φεγγάρι το σημάδι που ξαφνικά ξεχάσατε το φυσίγγι από τα 4/5 διαφορετικά που θα χρησιμοποιείται όλο το χρόνο η γιαγιά που σας ευχήθηκε το πρωί καλό κυνήγι κτλ, αλλά δε θα παραδέχεστε ότι έχετε κατώτερο βλητικα όπλο τι να κάνουμε ο κάθε ένας έχει το κολημα του .
και ο αναδρομος ερμης να προσθεσω Γιαννη...βασικη παραμετρος αστοχιας
 
Πώς αλλιώς καταλαβαινεις αν το κοντάκι είναι στα μέτρα σου, εκτός από δοκιμή σε πίνακα; Μιλάμε για ακριβεια, να δεις πόσο καστ και ντροπ θέλει; Υπάρχει άλλη μέθοδος;
Κάνε αυτό Κώστα (καλαμάκι) και μην το πολυψειρίζεις ;)
Κάντο σε διάφορες γωνίες σε σχέση με την οριζόντο, διάφορες γωνίες βολής, πολλές φορές 50+

 
Ανάλογα αν κυνηγούσαν με πανσέληνο ή νέα σελήνη.
Η crio επηρεάζεται και από αυτό ...

Κάτσε μ' όρχετ' αντράλα

View attachment 55290


Καλ
Παντως οι χαμηλοτερες θερμοκρασιες δεν ειναι στον εβρο αλλα εδω στη στερεα... Μαυρολιθαρι φωκιδας (εδω είναι βορειος πολος και με διαφορά) . Διπλα κυνηγαω.. FB_IMG_1662802067648.jpg
 
Παντως οι χαμηλοτερες θερμοκρασιες δεν ειναι στον εβρο αλλα εδω στη στερεα... Μαυρολιθαρι φωκιδας (εδω είναι βορειος πολος και με διαφορά) . Διπλα κυνηγαω.. View attachment 55312
Για δραμα αστο παρε παραδειγμα νευροκοπι
 
και ο αναδρομος ερμης να προσθεσω Γιαννη...βασικη παραμετρος αστοχιας
Μπαίνουμε στον Υδροχόο
και θ’ αλλάξουν οι τφικιέεεεες
οι καιροί νερόοοοο θα φέρουν
έτσι λεν αυτοίιιιιι που ξέεεεε ε ρουν
κι όμως θαααα κι όμως θαααα κι όμως θα κάοοοοουν κι ααααυτα(πράσινα)

Όλα τριγύρω αλλάααααζουνε
κι όλα τα ίδια μεεεεεένουν
και μένα τααααα χεράκια μου
Την ρεμ λυνουν την ρεμ λύνουν κ δεεενουν‼️
Πι.ες/
Ο Στάθης αφιερώνει στην Κούλα με πολύ Λαβ‼️
 
Ότι και να φτιάξετε παιδιά η Ρεμίνγκτον είναι Ρεμίνγκτον και τα υπόλοιπα αυτογεμη άλλη κατηγορία φτάνει για να το καταλάβει και ο πιο ανόητος ότι η 1100 βγαίνει ακόμη όταν οι άλλοι έχουν αλλάξει 20 μοντέλα
Γιατι Γιαννη οι εταιριες εχουν σκοπο να πουλησουν οπλα και αλλαζοντας μοντελα κανουν καινουριες πωλησεις !!! Δες την μπενελι εχει τον ιδιο μηχανισμο και κανες σε ολλα τα τουφεκια της αλλα εχει στην παραγωγη 20 μοντελα για να ξεγελασει τον καθενα να αγορασει και 2-3 οπλα που στην ουσια ειναι το ιδιο με το ιδιο μιχανησμο, κανη,βαρος !!
 
Ποιο ειναι το καλυτερο μαχαιρι? Αυτο που εχεις τι στιγμη που το χρειαζεσαι
Ποιο ειναι το καλυτερο πολυεργαλειο? Αυτο που εχεις τι στιγμη που το χρειαζεσαι
Ποιο ειναι το καλυτερο τζακετ? Αυτο που εχεις τι στιγμη που το χρειαζεσαι
Ποιο ειναι το καλυτερο οπλο? Αυτο που εχεις, αλλα ομως:
εχεις μαθει να επωμιζεις, εχεις φερει το κωλοκοντακο στα μετρα σου, εχεις κανει προπονησουλα, εχεις συμβουλευτει κανα δυο σοβαρους φιλους πως βαρας, κανεις και κανα μαθηματακι με ενα δασκαλο αν αντεχεις οικονομικα.
Πρεπει πρωτα να αποκλείσουμε οτι φταιμε εμεις και μετα κοιταμε τα αλλα.
Ολα αυτα πρωτος πρωτος εγω που εχω αλλαξει ενα οπλοβαστο οπλα.
Για τη δημόσια εξομολόγηση τεκνον μου παίρνεις άφεση αμαρτιών και κοίτα τώρα με τη benelli να μην ξανά αμαρτάνεις.
 
Εγώ δεν κατάλαβα τίποτα‼️μόνο ένταση διακρίνω ,που πάλι αδυνατω να την καταλαβω‼️
Δεν ξέρω αν διακρίνεις ένταση φίλε αν προκύπτει κατι από κάπου προκύπτει.

Και ποιος είπε ότι δεν θα υπερασπιστεί ο καθένας ακόμα και με τέτοιο ύφος όπως λες όταν άλλοι το αμαυρώνουν χωρίς να έχουν ιδέα?

Δεν βλέπει ο άλλος άνοιξε θέμα ποιο όπλο σκοτώνει τα πρασινοκεφαλα καλύτερα και από την άλλη σε άλλο ποστ με ειρωνία γράφει του χρόνου που θα βγει όπλο και θα σκοτώνει πιο μακριά και πάλι η συζήτηση γυρνάει στα φυσίγγια.

Ποιος κοροϊδεύει ποιόν?


Υπάρχει μια πείρα από κυνήγι με τα παραπάνω?την Γκολντ έχεις,εσύ τι θέση παίρνεις απέναντι σε σχόλια που εκθιαζουν μόνο τον παράγοντα φυσίγγια και απέναντι σε αποδείξεις αναδείξεις που είναι μόνο χαρτονια?
 
προσπαθώντας τη μια να μειώσουν την ανάκρουση την επόμενη να αντιγράψουν τις διαστάσεις του αυλού της βλέπε Μπερέτα,Μπρέντα ,Μπράουνινγκ που ανέβηκε παραπάνω στο 18.7 και πολλοί άλλοι μήπως και καταφέρουν και φτάσουν το θρύλο της
Το 18,7-18,8 δεν το λές και αντιγραφή του 18,55-18,6
Το να προσπαθεί η οποιαδήποτε εταιρία να φτάσει κάποια άλλη έστω και με αντιγραφή σε κάποιον τομέα που θεωρεί ότι είναι πίσω καλό είναι
Αν η Χ εταιρεία βγάζει κάννες που λόγω γεωμετρίας ή δεν ξέρω εγώ τι,είναι ανώτερες του ανταγωνισμού μακάρι να τις αντιγράψουν εάν γίνεται και οι υπόλοιποι
Ή αν η εταιρεία Ψ είναι κορυφή από άποψη αξιοπιστίας μηχανισμού είτε σε αδράνεια είτε σε αέρια,μακάρι να την αντιγράψουν όσοι φτιάχνουν αδράνειας ή αερίων
Εμείς κυνηγοί είμαστε και το αποτέλεσμα μας ενδιαφέρει αφού εμείς δίνουμε το μάμαλο
Για τα υπόλοιπα το ποιός είναι πιό καινοτόμος, εξελιγμένος και πρωτοπόρος και διάφορα άλλα τέτοια ας σφάζονται τα τμήματα μάρκετινγκ των εταιρειών μεταξύ τους που παίρνουν το μάμαλο όχι εμείς μεταξύ μας
Έτσι το βλέπω εγώ τουλάχιστον
 
Το 18,7-18,8 δεν το λές και αντιγραφή του 18,55-18,6
Το να προσπαθεί η οποιαδήποτε εταιρία να φτάσει κάποια άλλη έστω και με αντιγραφή σε κάποιον τομέα που θεωρεί ότι είναι πίσω καλό είναι
Αν η Χ εταιρεία βγάζει κάννες που λόγω γεωμετρίας ή δεν ξέρω εγώ τι,είναι ανώτερες του ανταγωνισμού μακάρι να τις αντιγράψουν εάν γίνεται και οι υπόλοιποι
Ή αν η εταιρεία Ψ είναι κορυφή από άποψη αξιοπιστίας μηχανισμού είτε σε αδράνεια είτε σε αέρια,μακάρι να την αντιγράψουν όσοι φτιάχνουν αδράνειας ή αερίων
Εμείς κυνηγοί είμαστε και το αποτέλεσμα μας ενδιαφέρει αφού εμείς δίνουμε το μάμαλο
Για τα υπόλοιπα το ποιός είναι πιό καινοτόμος, εξελιγμένος και πρωτοπόρος και διάφορα άλλα τέτοια ας σφάζονται τα τμήματα μάρκετινγκ των εταιρειών μεταξύ τους που παίρνουν το μάμαλο όχι εμείς μεταξύ μας
Έτσι το βλέπω εγώ τουλάχιστον
Σωστοτατος.
 
Back
Top