Αγριόχοιρος Αρχείο

Status
Not open for further replies.


Στο 0.48 αλλο χεντ σοτ . :(


Προσοχη δεν εναντιώνομαι στους γουρουναδες , αλλα τα περισσοτερα βιντεο ειναι έλλειψη αντίληψης με οτι συνεπάγεται αυτο .
Ισα ισα παρακολουθω γιατι μου αρεσει σαν κυνηγι.
Επειδή δεν κυνηγάς γουρούνι ΜΠΟΡΕΙ να σου ξεφεύγουν σημαντικές λεπτομέρειες.
Το δικό μου όπλο σήμερα από τις 6 ώρες κυνηγιού είχε φυσίγγι στην θαλάμη γύρω στα 10 λεπτά.

Συμφωνώ ότι ακόμη και άδειο δεν το γυρνάς σε άνθρωπο ή σκυλί, αλλά τι να κάνουμε που μας έχουν φάει οι κάμερες, το instagram και το youtube ?
Προφορική επίπληξη στον τύπο.
Την επόμενη φορά 1 βδομάδα εκτός.

ps
Τώρα το είδα όλο
Λογικά ήταν άδειος ... 3 έριξε ... αλλά ποτέ δεν ξέρεις με τους παλιογουρουνάδες 🤪
 
Φίλε, μου κάνεις πλάκα;
Τα δύο αμάξια στο βάθος και τον άνθρωπο που βγαίνει από πίσω τα είδες; Εξοστρακισμος ξέρεις τι σημαίνει;
Να υποθέσω πώς είχε την κάμερα κολλημένη στο πλάϊ του όπλου και το γύριζε επίτηδες έτσι για να καταγράφει το βίντεο; :rolleyes:

Δεν υπάρχουν λόγια....no.

Και οι άλλοι της παρέας - τα "σαΪνια" δεν ίδρωσε κάν το αυτί τους ; ☹️

"Πάρ' τον έναν και βάρα τον άλλον" είναι όλοι στο πλάνο αυτό - ΑΞΙΟΙ !!! 👎

ΤΣΟΚ ΓΚΙΟΥΖΕΛ ΒΙΝΤΕΟ ΜΠΡΕ ΚΓΚΑΡΝΤΑΣΙΑ
ΠΩΣ ΚΆΝΕΤΕ ΕΤΣΙ ΜΠΡΕ ΓΙΑΒΡΟΥΜ;

δεν είδατε στο 5¨00 πως καλύπτεται ο άλλος πίσω από το τζιπ;
όλοι γγγγγκκκκαρντασια είναι
ξέρουν αυτοί τι κάνουν!!!
όπου ρίχνουν "είναι σίγουροι" μπρε
κι αν κανά κουρσούμι γκελάρει
ντεν πειράζει μπρε
το πολύ πολύ να πάει στην παραδεισο ο ΓΓΓΓΓΚΚΚΚαρντάσης
με τα ουρί ,τα ποταμια μέλι και τα βουνά πιλάφια

ΒΑΙ ΒΑΙ ΒΑΙ

Αφεριμ

.yelling. .yelling. .yelling. .yelling. .yelling.
 
Επισης τα σκυλια βρισκοντα στα 2 μετρα πισω απο το γουρουνι. Εκει τουφεκατε κανονικα? Δεν ξερω , απλη ερωτηση κανω χωρις να υπονοώ κατι.
όχι
αν σηκώσω τουφέκι και στο οπτικό μου πεδίο είναι σκυλιά δεν ρίχνω
ειδικά στο πυκνό που γίνονται εξοστρακισμοί στα δέντρα.....
κι αν έχω και επιμεταλλωμένα δράμια...... γιοκ
 
ΤΣΟΚ ΓΚΙΟΥΖΕΛ ΒΙΝΤΕΟ ΜΠΡΕ ΚΓΚΑΡΝΤΑΣΙΑ
ΠΩΣ ΚΆΝΕΤΕ ΕΤΣΙ ΜΠΡΕ ΓΙΑΒΡΟΥΜ;

δεν είδατε στο 5¨00 πως καλύπτεται ο άλλος πίσω από το τζιπ;
όλοι γγγγγκκκκαρντασια είναι
ξέρουν αυτοί τι κάνουν!!!
όπου ρίχνουν "είναι σίγουροι" μπρε
κι αν κανά κουρσούμι γκελάρει
ντεν πειράζει μπρε
το πολύ πολύ να πάει στην παραδεισο ο ΓΓΓΓΓΚΚΚΚαρντάσης
με τα ουρί ,τα ποταμια μέλι και τα βουνά πιλάφια

ΒΑΙ ΒΑΙ ΒΑΙ

Αφεριμ

.yelling. .yelling. .yelling. .yelling. .yelling.
Οπότε μιλάς έτσι ρε θηρίο ,μου ανοίγει η όρεξη για σάμαλι‼️
 
Ποιος ο λογος να ειναι για κλωτσιες ;; Με ραυδοτο τουφεκαει εκει που σημαδευει εκει πηγενει το βλημα αν ερηχνε με δραμια θα ηταν για κλωτσιες
Όταν υπηρετούσαμε στα χρόνια μου, είχαμε για δυο χρόνια ραβδωτά ... και τους κανόνες ασφαλείας για τη χρήση τους όταν κάναμε βολές (κάθε εβδομάδα τουλάχιστον) , την είχαμε μάθει κάπως αλλιώς ...
Αν δεν γίνομαι αδιάκριτος (αν δεν θέλεις δεν απαντάς ), που υπηρέτησες ;
 
Όταν υπηρετούσαμε στα χρόνια μου, είχαμε για δυο χρόνια ραβδωτά ... και τους κανόνες ασφαλείας για τη χρήση τους όταν κάναμε βολές (κάθε εβδομάδα τουλάχιστον) , την είχαμε μάθει κάπως αλλιώς ...
Αν δεν γίνομαι αδιάκριτος (αν δεν θέλεις δεν απαντάς ), που υπηρέτησες ;
Το τι ειχες μαθει στις βολες στο στρατο ειναι τελειως διαφορετικο! Αστο εκει υπαρχουν πολλα ταγαρια που τουφεκι ειχαν δει μονο στα εργα ! Ασε που απο την καμερα δεν μπορεις να ξερεις σε τι αποσταση ειναι οι υπολοιποι ,και ποσο μακρια τους τουφεκαει , αν στην οπλοφοβηκη Ελλαδα ειναι και οι κυνηγοι τοσο οπλοφοβηκοι αστο το εχουμε χασει το παιχνιδι ,οσο για το που υπηρετησα αν και δεν εχει καμια σχεση ΕΛΔΥΚ αριος ημουν εχω ριξει βολες με g3-ηκ11- 30αρη-50αρη -45αρη - rpg αντιαρματικο ,μεχρι και με τρικανο αντιαεροπορικο ,αααα και κυνηγαω και με λειοκανο 12 αρη απο τα 13 μου ,με εχουν τουφεκισει 2-3 φορες στο βαλτο κατι ταγαρια αλλα δεν εχω τουφεκισει ποτε κανενα γιατι εμαθα σωστα απο τον πατερα μου αλλα εχω και μυαλο !!!τωρα για τους εξοστρακισμους πρεπει να εισαι πολυ τυχερος για να σε σκοτωσει εξοστρακισμενο βλημα ραυδοτου ;πρεπει να ειναι πολοι παραγοντες ευνοηκοι
 
Το τι ειχες μαθει στις βολες στο στρατο ειναι τελειως διαφορετικο! Αστο εκει υπαρχουν πολλα ταγαρια που τουφεκι ειχαν δει μονο στα εργα ! Ασε που απο την καμερα δεν μπορεις να ξερεις σε τι αποσταση ειναι οι υπολοιποι ,και ποσο μακρια τους τουφεκαει , αν στην οπλοφοβηκη Ελλαδα ειναι και οι κυνηγοι τοσο οπλοφοβηκοι αστο το εχουμε χασει το παιχνιδι ,οσο για το που υπηρετησα αν και δεν εχει καμια σχεση ΕΛΔΥΚ αριος ημουν εχω ριξει βολες με g3-ηκ11- 30αρη-50αρη -45αρη - rpg αντιαρματικο ,μεχρι και με τρικανο αντιαεροπορικο ,αααα και κυνηγαω και με λειοκανο 12 αρη απο τα 13 μου ,με εχουν τουφεκισει 2-3 φορες στο βαλτο κατι ταγαρια αλλα δεν εχω τουφεκισει ποτε κανενα γιατι εμαθα σωστα απο τον πατερα μου αλλα εχω και μυαλο !!!τωρα για τους εξοστρακισμους πρεπει να εισαι πολυ τυχερος για να σε σκοτωσει εξοστρακισμενο βλημα ραυδοτου ;πρεπει να ειναι πολοι παραγοντες ευνοηκοι
Τότε θα θυμάσαι ότι πίσω από τους στόχους έβλεπες έδαφος ; ώστε να είναι σίγουρο ότι το βλήμα δεν θα συνέχιζε προς τα άγνωστο ...
Οι εξοστρακισμοί επίσης είναι πολύ επικίνδυνοι ειδικά σε τόπους όπως οι δικοί μας που κάτω έχουν πέτρες ...
Επίσης αυτό που γράφεις, ότι το βλήμα πάει πάντα εκεί που ρίχνεις, είναι σαν να λες ότι δεν αστοχείς ποτέ!
 
Το τι ειχες μαθει στις βολες στο στρατο ειναι τελειως διαφορετικο! Αστο εκει υπαρχουν πολλα ταγαρια που τουφεκι ειχαν δει μονο στα εργα !
Αυτοί που σε μάθαιναν όμως ήταν επαγγελματίες στρατιωτικοί ... "ταγάρια" όπως τα λες ήταν τα περισσότερα παιδιά που πράγματι δεν είχαν ξαναπιάσει όπλο στη ζωή τους, όσοι όμως είχαν λίγο μυαλό και πρόσεχαν τι τους μάθαιναν οι εκπαιδευτές, μια χαρά τα πήγαιναν και στις βολές αλλά κυρίως με ασφάλεια, αντιθέτως συχνά αυτοί που προκαλούν ατυχήματα είναι οι "πολύξεροι" .
 
Τότε θα θυμάσαι ότι πίσω από τους στόχους έβλεπες έδαφος ; ώστε να είναι σίγουρο ότι το βλήμα δεν θα συνέχιζε προς τα άγνωστο ...
Οι εξοστρακισμοί επίσης είναι πολύ επικίνδυνοι ειδικά σε τόπους όπως οι δικοί μας που κάτω έχουν πέτρες ...
Επίσης αυτό που γράφεις, ότι το βλήμα πάει πάντα εκεί που ρίχνεις, είναι σαν να λες ότι δεν αστοχείς ποτέ!
Ναι δεν αστοχεις ποτε εκει που σημαδευεις εκει παει !!! Το αν σκοτωνεις αυτο που σημαδευεις ειναι αλλο
 
Άς μην μπερδεύουμε την οπλοφοβία με την οπλική (και κυνηγετική) παιδεία - άλλο πράγμα το ένα και άλλο το άλλο.

Επίσης καλό είναι να μην μπερδεύουμε το κυνήγι με τις στρατιωτικές και πολεμικές επιχειρήσεις.

Κάθε φορά που ξεκινάμε για κυνήγι δεν φιλάμε γυναίκα μάνα και παιδιά και ξεκινάμε για το μέτωπο με την πιθανότητα να γυρίσουμε ανάπηροι ή μέσα σε μαύρη σακκούλα με φερμουάρ.

Ούτε οι εξοστρακισμοί αξιολογούνται με κλίμακα "ακίνδυνοι/πιθανοί - σχετικά επικίνδυνοι - πολύ επικίνδυνοι - ο θεός να μας βοηθήσει κ.ο.κ" - αυτά ΔΕΝ πρέπει να γίνονται ΕΙΔΙΚΑ σε κυνηγετικό τεραίν και μάλιστα με ραβδωτά όπλα !

Οι θερμόαιμοι "κ@βλι@ρηδες" σκοπευταράδες και "εξολοθρευτές" επιδειξιομανείς "εξυπνάκηδες" δεν έχουν θέση στον κυνηγότοπο μαζί με άλλους κυνηγούς ή άλλους λάτρεις της φύσης - ειδικά άν κρατάνε ραβδωτά μεγάλης ισχύος και βεληνεκούς.

Άν αυτό το μπουρδέλ@ ήταν πραγματικά οργανωμένο και σοβαρό κυρίως κράτος δεν θα τους επέτρεπε να κυκλοφορούν ένοπλοι στα βουνά αλλά θα τους δελέαζε να πηγαίνουν στα (ανύπαρκτα δυστυχώς) σκοπευτήρια - κρατικά και ιδιωτικά, δεν μας πειράζει - και να ρίχνουν μέχρι να αδειάσει η τσέπη τους ή να χρειάζεται απομολύβδωση το βουνό απέναντί τους.
 
Ασφαλεις τερματισμος βολιδας, στο στρατο και στο σκοπευτηριο με τα ραβδωτα, πισω απο τους στοχους υπαρχει βουνο.....
Έτσι νόμιζε και μια σειρά μου στην Ξάνθη που ήταν κρύπτη και του σφηνώθηκε η σφαίρα στο μετατάρσιο.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top