Αγριόχοιρος Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Το είχα δεί πρίν χρόνια και ακόμα μου έχει μείνει η απορία πώς στον δαίμονα γύρισε κατά πάνω του αυτή η βολίδα ... .think.

Είχε τύχη βουνό - δεν συζητιέται αυτό.😇
Θα έριξε κανένα διατρητικό.
Δεν μπορώ να το εξηγήσω αλλιώς.
Βέβαια τα πάντα γίνονται.

Καθήστε να δω το βίντεο τώρα.
 
Το είχα δεί πρίν χρόνια και ακόμα μου έχει μείνει η απορία πώς στον δαίμονα γύρισε κατά πάνω του αυτή η βολίδα ... .think.

Είχε τύχη βουνό - δεν συζητιέται αυτό.😇
Ηταν η βολιδα?
Παιζει, να ηταν καμια πετρα???
 
Αν και το ποσοστό των κυνηγετικών ατυχημάτων στην Γαλλία μειώνεται, περίπου 18 κυνηγετικά ατυχήματα ετησίως στη Γαλλία εξακολουθούν να είναι θανατηφόρα. Το 10% των θανάτων είναι μη κυνηγοί. Βολίδες που χάνουν τον δρόμο τους έχουν βρεθεί σε αυτοκίνητα, κήπους ή ακόμα και σαλόνια.

Το βεληνηκές μιας βολίδας ραβδωτού φτάνει στην χειρότερη περίπτωση μερικά χιλιόμετρα:eek:
Έχουν Μενίδι και στη Γαλλία; Παντού Ελλάδα!fgr2.yel.
 
Εγω είμαι παράξενος ή ο τύπος είναι για πολλές κλωτσιές;
1. Ο τύπος σαν κυνηγός είναι για κλωτσιές. Επικίνδυνος. 2 αναρωτιούνται μερικοί αν κάνει η επαναληπτική καραμπίνα για κυνήγι και στο βίντεο βλέπουμε επιτυχημένες γρήγορες βολές με κινητό ουραίο και μονή βολίδα που είναι ακόμα πιο δύσκολο. 3 δεν θα ήθελα αυτόν τον Τούρκο να είναι ενέδρα σε μια αντιπαράθεση με τους απέναντι.
 
Το είχα δεί πρίν χρόνια και ακόμα μου έχει μείνει η απορία πώς στον δαίμονα γύρισε κατά πάνω του αυτή η βολίδα ... .think.

Είχε τύχη βουνό - δεν συζητιέται αυτό.😇
Μου έχει γυρίσει στα 12μου‼️βολίδα από αεροβόλο‼️πέρασε ξυστά από το κεφάλι μου(ευτυχώς την είδα να έρχεται)
 
ΜΙΑς ΠΟΥ ΠΙΆΣΑΜΕ ΤΟΥς ΕΞΟΣΤΡΑΚΙΣΜΟΎς!

δράμια
μολυβένια, επιχαλκωμένα, νικελέ, σουπερ σκληρημένα

για να μην πω για ατσάλινα μονόβολα👎👎👎👎👎

τα προσέχετε; δηλ. προσέχετε ΤΙ βάζετε στο όπλο σας ανάλογα το καρτέρι;
 
ΜΙΑς ΠΟΥ ΠΙΆΣΑΜΕ ΤΟΥς ΕΞΟΣΤΡΑΚΙΣΜΟΎς!

δράμια
μολυβένια, επιχαλκωμένα, νικελέ, σουπερ σκληρημένα

για να μην πω για ατσάλινα μονόβολα👎👎👎👎👎

τα προσέχετε; δηλ. προσέχετε ΤΙ βάζετε στο όπλο σας ανάλογα το καρτέρι;
Ε!! Πως !!! Δεν τα προσεχουμε εδω τρεμουμε την μια βοληδα !!! Δεν θα προσεχουμε τις 8,9,10 ,12 που μας ειπε ο Μητσος απο το χωριο οτι ειναι ΦΩΤΙΑ!!!! Ασε που κανει και 13 ευρω το ενα δεν μπορει να μην ειναι το καλητερο!!!!! Αααα ναι ξεχασα και την ακανονηστη διασπορα που ουτε ξερουμε που στον πο@@@@σο θα καταληξουν !!!
 
Εγω την έφαγα κανονικά, έχω ακόμα το σημάδι στο κούτελο!
Και αυτό με μολυβένιο βληματακι που οι πιθανότητες να γυρίσει θραύσμα είναι σχετικά μικρές. Έχω παίξει με αεροβόλο πιστόλι και ατσάλινα BBs φίλου και ήταν πολύ χειρότερα τα πράγματα. Με τέτοια θέλει οπωσδήποτε γυαλιά. Τρέμω στην ιδέα να απαγορευτεί ο μόλυβδος, τι έχει να γίνει!
 
Εγώ πιτσιρικάς με αδερφό μου,με αεροβόλο πιστόλι με bb έριξε ο βλακας στο πάτωμα πισω μου και εξοστρακιστηκε και την έφαγα στο πίσω μέρος στο μπούτι,για κάνα πεντάλεπτο ήμουν κάτω σφαδάζοντας από τους πόνους.. ευτυχώς η μπίλια,δεν πέρασε το δέρμα
 
Εγώ πιτσιρικάς με αδερφό μου,με αεροβόλο πιστόλι με bb έριξε ο βλακας στο πάτωμα πισω μου και εξοστρακιστηκε και την έφαγα στο πίσω μέρος στο μπούτι,για κάνα πεντάλεπτο ήμουν κάτω σφαδάζοντας από τους πόνους.. ευτυχώς η μπίλια,δεν πέρασε το δέρμα
Ευτυχώς που δεν την άρπαξε κανείς στο μάτι. Πολύ επικίνδυνο το ατσάλι όταν χτυπάει σε σκληρή επιφάνεια. Εγώ θα πρότεινα σε όσους θέλουν να τα δοκιμάσουν, γυαλιά οπωσδήποτε και για στόχο το καλύτερο είναι χαρτόνι και η βολή να τερματίζει σε χώμα
 
ΜΙΑς ΠΟΥ ΠΙΆΣΑΜΕ ΤΟΥς ΕΞΟΣΤΡΑΚΙΣΜΟΎς!

δράμια
μολυβένια, επιχαλκωμένα, νικελέ, σουπερ σκληρημένα

για να μην πω για ατσάλινα μονόβολα👎👎👎👎👎

τα προσέχετε; δηλ. προσέχετε ΤΙ βάζετε στο όπλο σας ανάλογα το καρτέρι;
Ολα αυτα τα ρημαδια ειναι ακρως επικινδυνα και μπορει να προκληθει τραυματισμος σε τρελες αποστασεις!
 
Μου έχει γυρίσει στα 12μου‼️βολίδα από αεροβόλο‼️πέρασε ξυστά από το κεφάλι μου(ευτυχώς την είδα να έρχεται)
Εγω την έφαγα κανονικά, έχω ακόμα το σημάδι στο κούτελο!
Ομοιοπαθής και ο υποφαινόμενος.☹️

Στο χωριό δεκαετία 80 σε στόχο άδειο πλαστικλό αναπτήρα BiC κλασσικό της εποχής σε κοντινή απόσταση (κάτω από 10 m) με ένα αναιμικό τουφέκι και βολίδα με επίπεδη κεφαλή.

Χτύπησε τον αναπτήρα και επέστρεψε να προσγειωθεί λίγο πάνω από το φρύδι μου.

Δεν έκανε σημάδι - μόνο ένα κοκκκίνισμα - ούτε τραυματισμό αλλά μου έδωσε και κατάλαβα πολλά...

Σε παλιό λούνα-πάρκ της ίδιας εποχής στην σκοποβολή είχε τουφέκια και πιστόλι με ΒΒ και πεπιεσμένο αέρα (που ερχόταν από αεροσυμπιεστή μέσω σωλήνων) - σε πολλές περιπτώσεις οι μπίλιες έστω και με χαμηλή ταχύτητα επέστρεφαν πίσω στους πελάτες - σκοπευτές.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top