Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Εχω γνοστο μεσα στην μπασερη,αυτουνου τα λεο και τα στηνη και μου λεει τη εδηξαν.δεν περνης βεβεα το 100 της 100 σαυτο που στηνης εσει λογο στροφιου που δεν ξερο τη εχουν αυτη.αλα ενα 95% τοχης
Insider είσαι κρητικέ ... πες τους να βγάλουν κανένα καλό αντιαεροπορικό και να μας το στείλουν για δοκιμή.

ps
Πήγαινε ρίξε τώρα τα 5 που έχεις φτιάξει ήδη να δούμε αν θα πάθουμε σήμερα το εγκεφαλικό ή αν θα την βγάλουμε καθαρή ...

.pray to God.
 
Αυτος ειναι ο μοτηφαρισμενος στηλ σε αλεξιπτοτο

Καλημερα κουζουλε !!! Που πηγες και ''εμπλεξες'' και κολλησες βρε φιλε ???
Περαστικα και γρηγορα...να γινεις καλα φιλε !!

Για πες μου και αλλο αλλο....Αυτο το ''αλεξιπτωτο''.....κανει δουλεια ???
Δεν το εχω δοκιμασει.
Για να ειμαι ειλικρινης πιστευα οτι συγκεντρωσεις μπορεις να βγαλεις και αλλα στησιματα...
Εσυ που αποδιδεις αυτην την συγκεντρωση ?? Στην πυριτιδα ? Στο αλεξιπτωτο ?? ή στον συνδιασμο
πυριτιδας και στησιματος του φυσιγγιου ??
Το αλεξιπτωτο το εχεις δοκιμασει με αλλη πυριτιδα και αλλο βυσμα ....και αν ναι...τι σου εδωσε ??
 
Last edited:
Καλημερα κουζουλε !!! Που πηγες και ''εμπλεξες'' και κολλησες βρε φιλε ???
Περαστικα και γρηγορα...να γινεις καλα φιλε !!

Για πες μου και αλλο αλλο....Αυτο το ''αλεξιπτωτο''.....κανει δουλεια ???
Δεν το εχω δοκιμασει.
Για να ειμαι ειλικρινης πιστευα οτι συγκεντρωσεις μπορεις να βγαλεις και αλλα στησιματα...
Εσυ που αποδιδεις αυτην την συγκεντρωση ?? Στην πυριτιδα ? Στο αλεξιπτωτο ?? ή στον συνδιασμο
πυριτιδας και στησιματος του φυσιγγιου ??
Το αλεξιπτωτο το εχεις δοκιμασει με αλλα πυριτιδα και αλλο βυσμα ....και αν ναι...τι σου εδωσε ??
Πηστευο αρμονια του στησιματος.θελη πολη ψαξιμο.δεν ειναι ευκολο στησιμο θελη να υπολογησης τον χρονο ανιγματος του αλεξηπτοτου,τα γκαζια που θελη,τον χρονο καυσης κιαλα πολα
Βεβεα και με αλες μπαρουτε θα δουλεψη ενοητε
 
Πηστευο αρμονια του στησιματος.θελη πολη ψαξιμο.δεν ειναι ευκολο στησιμο θελη να υπολογησης τον χρονο ανιγματος του αλεξηπτοτου,τα γκαζια που θελη,τον χρονο καυσης κιαλα πολα
Βεβεα και με αλες μπαρουτε θα δουλεψη ενοητε

Μεγαλη ''πουστιά'' εχεις κανει κουζουλε.....Το εψαξες πολυ....πως εβαλες βρε ''καριόλη'' 40 γραμμαρια
σκαγια σε steei 24 και με συστημα αλεξιπτωτου ???
Τα ''μπινελικια'' στα λεω γιατι σε αγαπαω...και ξερω οτι εσυ δεν με παρεξηγεις... ;)
Οπως και νάχει σε παραδεχομαι κουζουλε μου !!!.shake hands.
 
Οχη βεβεα τα μπινελικια απο εσενα δεν τα παρεξιγο.εισα που με ξεξιπνανε κιολας .big smile. .very funny..θελη κορδονι νιμα ψαρεματος δεμενο το ποτιρη του στιλ.και lb6 μοτιφαρισμενο κομενο για αλεξιπτοτο .big smile. θελη ακομα πολη δουλεια να στηθη με σηγουρια και με αλες μπαρουτες.θελη ακρηβια και μαθηματικα να δεις που ανηγη το καθε σεταπ.αλου ανηγουν τα 35 και αλου τα 40.τωρα θεμα γκαζιον μενουσον ειναι??? Χρονος καυσης??? Αποσταση νιματος??δεν ξερο ακομα.1 χρονο το παλευο ατο το μπουρδελο.μουχει σπαση τα νευρα απο τα 30 σεταπ 1 θα κατσει και αν
 
Οχη βεβεα τα μπινελικια απο εσενα δεν τα παρεξιγο.εισα που με ξεξιπνανε κιολας .big smile. .very funny..θελη κορδονι νιμα ψαρεματος δεμενο το ποτιρη του στιλ.και lb6 μοτιφαρισμενο κομενο για αλεξιπτοτο .big smile. θελη ακομα πολη δουλεια να στηθη με σηγουρια και με αλες μπαρουτες.θελη ακρηβια και μαθηματικα να δεις που ανηγη το καθε σεταπ.αλου ανηγουν τα 35 και αλου τα 40.τωρα θεμα γκαζιον μενουσον ειναι??? Χρονος καυσης??? Αποσταση νιματος??δεν ξερο ακομα.1 χρονο το παλευο ατο το μπουρδελο.μουχει σπαση τα νευρα απο τα 30 σεταπ 1 θα κατσει και αν

Το ξερω το στησιμο....Μην γραφεις περισσοτερα....Μην σου πουν οτι φυσιγγιο ειναι επικινδυνο !!! :D

Ειναι μπελαλιδικο στησιμο....και γιαυτο δεν το ειχα δοκιμασει...με εβαλες στα κακα ''στενα'' ρε κουζουλε!!!
Οταν θα εχω τα ''κεφια'' μου θα το στησω....Προς το παρον...με τοσο αερα τις δοκιμες τις ξεχναω φιλε !!!
 
Το ξερω το στησιμο....Μην γραφεις περισσοτερα....Μην σου πουν οτι φυσιγγιο ειναι επικινδυνο !!! :D

Ειναι μπελαλιδικο στησιμο....και γιαυτο δεν το ειχα δοκιμασει...με εβαλες στα κακα ''στενα'' ρε κουζουλε!!!
Οταν θα εχω τα ''κεφια'' μου θα το στησω....Προς το παρον...με τοσο αερα τις δοκιμες τις ξεχναω φιλε !!!
Βεβεα οχη.ουτε φοτο σε τουφεκιες βεραντα σαλονη .very funny.
 
Καλημερα σας
Δοκιμές ταχύτητας με 5 βαθμούς Κελσίου - 49% υγρασία ιδιογομωση κ εμπορικά με κάννη 18.4 / 71εκ φουλ στο 1.5 μέτρο. V-1.5

1) F232 cx2000 1.70x34 no7 jiovanni22
στα57.5 χιλ 406 m/s

2)Dorkas rws plus vo7 397 m/sec

3)psb1 cx2000 1.77x35 vo7 SG19 στα 57χιλ 394 m/s ( αντιγραφή rplus)

4) nsi classic 34 no7 384m/sec

5) tekna cx2000 1.80x35.5 no5 + 1.2buffer jiovanni 22 στα 58.2 401 m/s

6) mb32 fiocchi t5 cx2000 1.80x35 νο6 z2m18 + φελλο καλ 20 2χιλ στα 58.2
414 m/sec.

7) Dorkas neo velox no7 395 m/sec.

8) Mb long range 36 no6 396 m/sec.

Ηταν ολα αρκετά συγκεντρωτικα με σφικτοτερα το 1 κ 5 κ ανοικτοτερα τα 4 κ 6.
Σκληρότερο το 8 κ ελαφρύτερο το 1.
Συμπερασμα η f2x32 με τον jiovanni έδωσε το ελαφρύτερο σε ανάκρουση φυσίγγι στα 34γρ κ 406 ταχύτητα κ η psb1 παίζει πολύ γερά σε κρύο.
 
Δοκιμές ταχύτητας με 5 βαθμούς Κελσίου
Στέλιο δεν το γράφω για εσένα, εσύ το ξέρεις, αλλά όταν ψάχνουμε αρχικές με 5 βαθμούς κελσίου εννοούμε 5 βαθμούς η πυρίτιδα, άρα αφήνουμε τα φυσίγγια έξω στο κρύο για 2-3-4 ώρες μέχρι η πυρίτιδα να πιάσει αυτή την θερμοκρασία.
 
Στέλιο δεν το γράφω για εσένα, εσύ το ξέρεις, αλλά όταν ψάχνουμε αρχικές με 5 βαθμούς κελσίου εννοούμε 5 βαθμούς η πυρίτιδα, άρα αφήνουμε τα φυσίγγια έξω στο κρύο για 2-3-4 ώρες μέχρι η πυρίτιδα να πιάσει αυτή την θερμοκρασία.
Καλα κάνεις κ το γράφεις Βασίλη.
Τα φυσίγγια ήταν μέσα στο αυτοκινητο 2 ημέρες κ εκτέθηκαν σε θερμοκρασίες από 0-10 βαθμούς. Δοκίμασα χθες στις 4 με 5κ30 το απόγευμα κ τα φυσιγγια ήταν έξω στο κρύο (5 βαθμοί) για 2-3 ωρες. Μετά από κάθε τουφεκιά περίμενα λίγο για να πέσει η θερμοκρασία της κάννης.
Οι βολές έγιναν με διαφορα 5-7 λεπτών.
Το κρύο επηρεάζει λίγο, η υγρασία τα πεθαίνει. Την ώρα της δοκιμής ήταν 48-49%
 
Καλα κάνεις κ το γράφεις Βασίλη.
Τα φυσίγγια ήταν μέσα στο αυτοκινητο 2 ημέρες κ εκτέθηκαν σε θερμοκρασίες από 0-10 βαθμούς. Δοκίμασα χθες στις 4 με 5κ30 το απόγευμα κ τα φυσιγγια ήταν έξω στο κρύο (5 βαθμοί) για 2-3 ωρες. Μετά από κάθε τουφεκιά περίμενα λίγο για να πέσει η θερμοκρασία της κάννης.
Οι βολές έγιναν με διαφορα 5-7 λεπτών.
Το κρύο επηρεάζει λίγο, η υγρασία τα πεθαίνει. Την ώρα της δοκιμής ήταν 48-49%
τώρα να σε ρωτήσω που τα δοκίμασες;
στο θεσμοθετημένο πεδίο δοκιμών λειόκαννων της Χίου;
fgr2
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top