Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Τώρα μιλάς σωστά!!!

Δεν μου δινει χωρο για αμορτισερ στα 38 γραμμαρια....Εχει παχος ο Ελληνικος LB6...Τον εκλεισα
στα 36 γραμμαρια....και ετοιμαζω πατεντα να τον παω μεχρι και τα 42 σε χοντρα σκαγια Βασιλη !!! :)
 
Δεν μου δινει χωρο για αμορτισερ στα 38 γραμμαρια....Εχει παχος ο Ελληνικος LB6...Τον εκλεισα
στα 36 γραμμαρια....και ετοιμαζω πατεντα να τον παω μεχρι και τα 42 σε χοντρα σκαγια Βασιλη !!! :)
Τέτοια ωραία θέλω ακούω!!
 
Και εγώ τις ίδιες επιφυλάξεις είχα αλλά επέμεναν, και δεν είναι πρωτάρηδες, έχουν και εμπειρία και φράγκα.
...ο Μπάμπης Αιγινήτης σε άθρο του δηλώνει κατά λέξη, οτι έχει πάρει με καλοκαιριά και ζέστη , φάσσες στη βοσκή στα 30 μέτρα που έπεφταν ξερές με 28 γρ. σκοπευτικά φυσίγγια Νο 7 1/2.
 
Δεν μου δινει χωρο για αμορτισερ στα 38 γραμμαρια....Εχει παχος ο Ελληνικος LB6...Τον εκλεισα
στα 36 γραμμαρια....και ετοιμαζω πατεντα να τον παω μεχρι και τα 42 σε χοντρα σκαγια Βασιλη !!! :)
Στηστον με tecna η ΜG2 σε 76 καληκα
 
Είδες τι τραβάς για να κάνεις μισοδουλειές?
Πως σου περασε η ιδέα ότι δεν θα σε ρωτήσουν για την μαρκα μετά από αυτό που ξεστόμισες...... Χαχαχα
Τηλεφώνησα στον φίλο και μου είπε πως το κυνήγι ήταν τον Αύγουστο και διήρκεσε ένα τριήμερο, υπήρχαν πολλά πουλιά, φασσες και αγριοπερίστερα, τα φυσίγγια τα έριχναν πριν από αυτούς μία παρέα σκοπευτων από Κύπρο με μεγάλη επιτυχία, και ήταν αυτοί που τους παρότρυναν να τα χρησιμοποιήσουν. Οι τρεις τους έριχναν με ποζε Merkel και τους έκανε ιδιαίτερη εντύπωση το χαμηλό κλωτσημα και η αίσθηση πολύ γρήγορης τουφεκιας, σε αρκετές περιπτώσεις λόγω αφθονίας πουλιών δοκίμασαν πολύ μακρινές βολές και σύμφωνα με τον φιλο τους εξέπληξε το αποτέλεσμα. Αγόρασαν συνολικά 3000 φυσίγγια, η ονομασία ήταν Λύκος και η έδρα κάπου στον νομό Κιλκίς, ήταν 28 γραμμάρια αλλά με διόρθωσε, νούμερο 7 όχι 7,5.
 
Χιωτη φιλαρα.....Για να κανεις την τραπεζαρια του σπιτιου γιαφκα....Πρεπει να εχεις ''σκισει'' .....οχι μονο
την γατα.....Αλλα την λεοπαρδαλη και την τιγρη μαζι Στελαρα μου !!! ;) .big smile.

View attachment 45638
Μ' αυτήν την φωτό κατάλαβα πόσο γατάκι είμαι στην γυναίκα μου...peng

Απο μακρια θα φαινεται οτι είσαι ζωγράφος με τόσα βάζα!
Φαντάζομαι η σύζυγος είναι και δασκαλεμένη να μην ακουμπήσει τίποτα για να το ξεσκονίσει ε;
 
Τηλεφώνησα στον φίλο και μου είπε πως το κυνήγι ήταν τον Αύγουστο και διήρκεσε ένα τριήμερο, υπήρχαν πολλά πουλιά, φασσες και αγριοπερίστερα, τα φυσίγγια τα έριχναν πριν από αυτούς μία παρέα σκοπευτων από Κύπρο με μεγάλη επιτυχία, και ήταν αυτοί που τους παρότρυναν να τα χρησιμοποιήσουν. Οι τρεις τους έριχναν με ποζε Merkel και τους έκανε ιδιαίτερη εντύπωση το χαμηλό κλωτσημα και η αίσθηση πολύ γρήγορης τουφεκιας, σε αρκετές περιπτώσεις λόγω αφθονίας πουλιών δοκίμασαν πολύ μακρινές βολές και σύμφωνα με τον φιλο τους εξέπληξε το αποτέλεσμα. Αγόρασαν συνολικά 3000 φυσίγγια, η ονομασία ήταν Λύκος και η έδρα κάπου στον νομό Κιλκίς, ήταν 28 γραμμάρια αλλά με διόρθωσε, νούμερο 7 όχι 7,5.
Τα Λύκος (wolf) ειναι του Μπάφα Γρηγόρη στη Δράμα...ολα του τα φυσιγγια "δυνατά" στη χρήση....
Ειχα ριξει καποτε 2 κουτια 32gr No7 σε εναρξη κ σεπτεμβρη στα τρυγόνια.... πω πω πω....ακομα σφυριζουν τα αυτια μου...
 
Τηλεφώνησα στον φίλο και μου είπε πως το κυνήγι ήταν τον Αύγουστο και διήρκεσε ένα τριήμερο, υπήρχαν πολλά πουλιά, φασσες και αγριοπερίστερα, τα φυσίγγια τα έριχναν πριν από αυτούς μία παρέα σκοπευτων από Κύπρο με μεγάλη επιτυχία, και ήταν αυτοί που τους παρότρυναν να τα χρησιμοποιήσουν. Οι τρεις τους έριχναν με ποζε Merkel και τους έκανε ιδιαίτερη εντύπωση το χαμηλό κλωτσημα και η αίσθηση πολύ γρήγορης τουφεκιας, σε αρκετές περιπτώσεις λόγω αφθονίας πουλιών δοκίμασαν πολύ μακρινές βολές και σύμφωνα με τον φιλο τους εξέπληξε το αποτέλεσμα. Αγόρασαν συνολικά 3000 φυσίγγια, η ονομασία ήταν Λύκος και η έδρα κάπου στον νομό Κιλκίς, ήταν 28 γραμμάρια αλλά με διόρθωσε, νούμερο 7 όχι 7,5.
Wolf δηλαδή‼️
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top