Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Έκανα δυο πρόχειρες δοκιμές με το πλαγιοκανο 20αρι.
1. Φυσηγγιο speed nsi 28γρ 8αρι, απόσταση 15 μετρα, τσοκ 2*
upload png
2. Φυσηγγιο dispersante nsi 28γρ 9αρι, απόσταση 15 μέτρα, τσοκ 2*
image free hosting
Το παράξενο ειναι οτι ο συγκεντρωτηρας άνοιξε περισσότερο τη τουφεκιά απο το διασποράς. Οπως τα είδα το διασποράς αν και πιο κλειστή ειναι πιο τακτοποιημενη η κατανομή σε σχέση με τον συγκεντρωτηρα που ειναι πιο σκόρπια. Πως εξηγητε την πιο ανοικτή κατανομή του συγκεντρωτηρα;
 
Έκανα δυο πρόχειρες δοκιμές με το πλαγιοκανο 20αρι.
1. Φυσηγγιο speed nsi 28γρ 8αρι, απόσταση 15 μετρα, τσοκ 2*
upload png
2. Φυσηγγιο dispersante nsi 28γρ 9αρι, απόσταση 15 μέτρα, τσοκ 2*
image free hosting
Το παράξενο ειναι οτι ο συγκεντρωτηρας άνοιξε περισσότερο τη τουφεκιά απο το διασποράς. Οπως τα είδα το διασποράς αν και πιο κλειστή ειναι πιο τακτοποιημενη η κατανομή σε σχέση με τον συγκεντρωτηρα που ειναι πιο σκόρπια. Πως εξηγητε την πιο ανοικτή κατανομή του συγκεντρωτηρα;
Το χε δοκιμάσει και ο Γιώργος (Freeman) και είχε δώσει πάλι κλειστή τουφεκια περίεργο πράγμα .xm.. Γιάννη δοκίμασε κάνα μαλινοταπο η κάνα free shot να δούμε αν υπάρχει διαφορά.
 
Και εμένα μου έκανε εντύπωση αυτό το διασποράς.
Βάζω πάλι την τουφεκιά που είχα κάνει με βελτιωμένο κύλινδρο στα 17 μέτρα με νούμερο 7,5...
Δεν έπρεπε με αυτό το τσοκάρισμα και σε αυτή την απόσταση να ανοίξει πιο πολύ;
image hosting free
Υ.Γ Μου έφυγε λίγο πάνω η τουφεκιά αλλά το συμπέρασμα βγαίνει.
 
Σάββατο δοκιμές στην Μαλακάσα f2 No6 35m
browning b525 αυλός 18,7 (Απόκλιση τσοκ (-mm)
midas IC 18,55 -0,15 (σχεδόν skeet)
midas M 18,27 -0,43 (ανοιχτό 3*)
** με το Μ έφυγε λίγο πάνω οπότε κάποια σκάγια θα "χάθηκαν "
ήθελα να βάλω κ το full.. αλλα μπήκα να ρίξω στο γήπεδο και ξεχάστηκα .. άλλη φορά !

хостинг картинок
image share
 
Χρήστο ''ζωγραφιές'' οι τουφεκιές..well done.
Μου άρεσαν πάρα πολύ.
Αυτά τα Midas τελικά κάνουν πολύ καλά την δουλειά τους.
Τα F2 Long Range πώς σου φάνηκαν σαν ανάκρουση στο δίκαννο;

Με δεδομένο οτι η θερμοκρασία ήταν 25+ βαθμοί.. δεν μου φανικαν δυνατά σε σημείο ενοχλητικό.. και τα δύο περίπου την ίδια ανάκρουση . ίσως λίγο ποιο έντονο και "ξερό" κλοτσιμα τα F2 Long Range.
πιστεύω σε χειμωνιάτικο καιρό θα ειναι πολύ ποιο μαλάκα .
Να σου πω ίσος λογο καιρου ..ΓΕΝΙΚΆ η απόδοση των 34γρ μου άρεσε περισσότερο αλλα εχω κατα νου οτι τα Long Range(επινικελωμένα) θα υπερτερούν σε διάτρηση στα μακρινά!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top