Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Αρι εγω προσωπικα για την ωρα δεν ξερω κανενα οπλο που να μη γουσταρει F2!
Για τον ίδιο λόγο τα πήρα και εγώ τα f2 long range φίλε μου και μάλιστα σε χοντρά μήπως και τα ρίξω σε λαγό αλλά μετά την δοκιμή άλλαξα γνώμη....
 
χαχαχ!!
Μακη σου δανείζω όποιο νούμερο δεν έχεις και θες... και αγοράζω όποιο σου περισσεύει!!!
Χρήστο ευχαριστώ εντάξει είμαι,δεν περισσεύει τίποτα για πούλημα αλλά όταν πάς Γιάννενα θα σου δανείσω εγώ ένα που δεν έχουμε συζητήσει ότι το έχω :)
 
δοκιμές - συγκριτικό f2 No6 34γρ & F2 Long Range Nikel 36γρ στα 35m αυτή την φορά και με το full.
browning b525 αυλός 18,7 (Απόκλιση τσοκ (-mm)
midas M 18,27 -0,43 (ανοιχτό 3*)
midas full 17,91 -0,79 (σχεδόν 2*)





*ΕΠΙΝΙΚΕΛΩΜΕΝΑ


Β525+F2=LOVE FOR EVER.love....Ε! Χρήστο....well done.
Το Μ έχει τουλάχιστον 5 μετρά ακόμα και το F 10+...
.xm. Στο 34αρι η κατανομή στην πρώτη ντουφεκιά μου κάνει ένα περίεργο κενό στο κέντρο της κατανομής...
Επειδή το έχω ρίξει πολύ και για χρόνια και ξέρω τi κατανομές βγαζει, το θεωρώ τυχαίο...ριξε καναδυο ακόμα...;)
Παντως για τώρα στα Οκτωβριανά μπασίματα θα σου πρότεινα το 34αρι...
 
Β525+F2=LOVE FOR EVER.love....Ε! Χρήστο....well done.
Το Μ έχει τουλάχιστον 5 μετρά ακόμα και το F 10+...
.xm. Στο 34αρι η κατανομή στην πρώτη ντουφεκιά μου κάνει ένα περίεργο κενό στο κέντρο της κατανομής...
Επειδή το έχω ρίξει πολύ και για χρόνια και ξέρω τi κατανομές βγαζει, το θεωρώ τυχαίο...ριξε καναδυο ακόμα...;)
Παντως για τώρα στα Οκτωβριανά μπασίματα θα σου πρότεινα το 34αρι...
χαχαχ.. μεγάλο έρωτα βλεπω και εγώ Σπυρο ..:)
μου άρεσαν πολύ Σπύρο και τα δύο ..και όπως λες έχουν κι άλα μετρα ..
όσο για το 34 και εγω τυχαίο το θεωρώ αλλα θα το ξανα ρίξω με την πρώτη ευκαιρία στον πινάκα ..
γενικά φέτος θα κινηθώ σε b&p 34 & 36 f2 για φάσες κτλ , mb32 για χειμωνιάτικες μέρες εδω αλλα και Γιάννενα για τσιχλοκοτσιφα... και για τις περισσότερες εξόδους της Αθήνας tordo30 και sporting !
 
Σάββατο μέσα στις πολλές δοκιμές στην Μαλακάσα είπαμε με τον Θεόφραστο να δοκιμάσουμε τσιχλοφύσιγκα 30γρ
*καιρός λιακάδα , με πολύ αέρα.
browning b525 αυλός 18,7 (Απόκλιση τσοκ (-mm)
18,55 -0,15 midas IC (σχεδόν skeet)
18,27 -0,43 midas M (ανοιχτό 3*)
τις ποιο γλυκές τουφεκιές τις είχαν τα tordo & mb light

хостинг изображений png
залить картинку
хостинг картинок
фото хостинг
35 μετρα miodas M
хостинг картинок бесплатный
фотохостинг png
з

γενικά καλύτερη συμπεριφορά για μένα ειχε το tordo λαμβάνοντα υπόψιν στις δύο αποστάσεις αλλά και σαν αίσθηση!
.
Σε συνέχεια της παραπάνω δοκιμής που είχα κάνει για φυσίγγια 30γρ - todo 30gr , mb light 30 , hit8 όλα νούμερα 8 , αποφάσισα να δω και τα ενδότερα των τριών φυσιγγίων .
Εντύπωση μου έκαναν οι αποκλίσεις και περισσότερο οι αποκλίσεις στο μέγεθος των σκαγιών!!
Για την ιστορία τα ποιο ομοιόμορφα και γυαλιστερά σκάγια να είχε το hit8 και μάλιστα με μεγάλη διαφορά απο τα αλλα δυο .... (εγώ περίμενα το mb να ειναι ποιο προσεγμένο)




 
Last edited:
Χρηστο ξαναμετρα λιγο τα tordo....καποιο λαθος εχει γινει...1,50χ30 πρεπει να ειναι.
Αν εχει 1,70 οντως......μιλαμε για πολλα bar.
θα το ξανά μετρήσω Δημήτρη .. και εμένα πολύ μου φάνηκε. θα σφάξω άλλο ενα να δω τι παίζει και θα ζυγίσω μαζί.
βέβαια όσες φορές το έβαλα στην ζυγαριά έδειξε απο 1,68 μέχρι 1,7!
τι να πω και η ζυγαριά ειναι μια φθηνή δεν ξέρω πόσο αξιόπιστη μπορεί να ειναι
 
Γνωρίζει κάποιος με ποια πυρίτιδα γεμίζεται το express 32 (τρέχουσα έκδοση) και τι πυρίτιδα εχει το hit8 που έβαλα ποιο πάνω?
ευχαριστώ
Το hit το βλεπω για csb5.
εχει στρογγυλα φυλλιδια?
 
Παλιοτερα που τοχα μετρηση και εγω.1,68 μου βγηκεμε ρελι ρηχο στα 58,5 βαθος ρελιου 1 χηλ
Γιαννη οπως και να εχει νομιζω οτι ειναι ψηλα...και για πιο λογο να βαλει ο κατασκευαστης 0,2gr παραπανω πυριτιδα απο την κλασσικη συνταγη σε φυσιγγι που απευθυνεται σε μικρα θηραματα?
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top