Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
καλημερα θα ηθελα γνωμες εαν καποιος απο εσας εχει ριξει τα φυσιγγια falcon.....ευχαριστω
Κώστα falcon;;;;;; Ελληνικά;;;;;
παλιότερα έβγαζε στο Μαρούσι ο Καλαϊντζάκης με αυτή την φίρμα αλλά έχει σταματήσει απ ότι γνωρίζω
 
Κώστα falcon;;;;;; Ελληνικά;;;;;
παλιότερα έβγαζε στο Μαρούσι ο Καλαϊντζάκης με αυτή την φίρμα αλλά έχει σταματήσει απ ότι γνωρίζω

Μακη εσυ και ο Τασος η ζωντανη εγκυκλοπαιδεια του ελληνικου φυσιγγιου εισαστε. Δεν υπαρχει βιοτεχνης που να γεμιζει σε καποια μακρινη γειτονια και να μην τον εχετε παρει χαμπαρι....shake hands.
 
Μακη εσυ και ο Τασος η ζωντανη εγκυκλοπαιδεια του ελληνικου φυσιγγιου εισαστε. Δεν υπαρχει βιοτεχνης που να γεμιζει σε καποια μακρινη γειτονια και να μην τον εχετε παρει χαμπαρι....shake hands.
.shake hands.
ο Τεό Καλαϊντζάκης ήταν φίλος πούλησε κάποια στιγμή το κατάστημα με τα κυνηγετικά και κράτησε μια αντιπροσωπεία με ψαρικά που είχε οπότε και χαθήκαμε
έβγαζε ένα φυσίγγι καφέ σε χρώμα 32γρ. που ήταν πολύ καλό :)
 
.shake hands.
ο Τεό Καλαϊντζάκης ήταν φίλος πούλησε κάποια στιγμή το κατάστημα με τα κυνηγετικά και κράτησε μια αντιπροσωπεία με ψαρικά που είχε οπότε και χαθήκαμε
έβγαζε ένα φυσίγγι καφέ σε χρώμα 32γρ. που ήταν πολύ καλό :)

Mακη με τις γνωσεις σου στο ελληνικο φυσιγγι. Ποιο κατα τη γνωμη σου ειναι το ποιοτικοτερο ελληνικο τσιχλοφυσιγγο αυτη τη στιγμη?
 
Mακη με τις γνωσεις σου στο ελληνικο φυσιγγι. Ποιο κατα τη γνωμη σου ειναι το ποιοτικοτερο ελληνικο τσιχλοφυσιγγο αυτη τη στιγμη?
μου βάζεις δύσκολα :)
προσωπικά έχω να πω ότι τα oscar gold είναι ότι σταθερότερο σε απόδοση ρίχνω τα τελευταία χρόνια
και τα euromix όμως είναι πολύ καλά και είναι στις επιλογές μου κάθε χρόνο
από κεί και πέρα είναι θέμα καθαρά προσωπικό για τον καθένα
 
μου βάζεις δύσκολα :)
προσωπικά έχω να πω ότι τα oscar gold είναι ότι σταθερότερο σε απόδοση ρίχνω τα τελευταία χρόνια
και τα euromix όμως είναι πολύ καλά και είναι στις επιλογές μου κάθε χρόνο
από κεί και πέρα είναι θέμα καθαρά προσωπικό για τον καθένα

Ποιο Oscar Gold ριχνεις Μακη?
 
Τα φαλκον νομίζω χωρίς να είμαι σίγουρος τα κατασκεύαζαν οι Αφοί Γαρδελη,κοκκινα,καφέ πράσινα με ένα ένα κεφάλι γερακιου μαύρο σαν σημα..Αν είναι αυτά που λέει ο Κωστας...
ΥΓ Ίσως Καλαιντζακης να λεγόταν (Που λέει ο Μάκης)δεν θυμαμε καλά..Τα είχα δει παλιά διαφήμιση στην κυνηγεσια κ κυνοφιλια
 
Last edited:
καλημερα θα ηθελα γνωμες εαν καποιος απο εσας εχει ριξει τα φυσιγγια falcon.....ευχαριστω
Πριν κανα δυο χρονια ετυχε και εριξα καμια δεκαρια κουτια.Αν τα ξαναβρω καπου θα τα ξαναπαρω.Εκανα εξαιρερτικες τουφεκιες στα παπια!!Δεν θυμαμαι ποσα γραμμαρια ηταν..36??.xm.Το κουτι ηταν σε χρωμα ωχρας με ενα καφε γερακισιο κεφαλι.

Κώστα falcon;;;;;; Ελληνικά;;;;;
παλιότερα έβγαζε στο Μαρούσι ο Καλαϊντζάκης με αυτή την φίρμα αλλά έχει σταματήσει απ ότι γνωρίζω
.well done.Θεο Καλατζακης γραφει το κουτι

Τα φαλκον νομίζω χωρίς να είμαι σίγουρος τα κατασκεύαζαν οι Αφοί Γαρδελη,κοκκινα,καφέ πράσινα με ένα ένα κεφάλι γερακιου μαύρο σαν σημα..Αν είναι αυτά που λέει ο Κώστας..
ΥΓ Ίσως Καλαιντζακης να λεγόταν (Που λέει ο Μάκης)δεν θυμαμε καλά..Τα είχα δει παλιά διαφήμιση στην κυνηγεσια κ κυνοφιλια
Κ Γαρδελη 13 Μαρουσι.Μαλλον για οδο προκειται..
 
Έχεις δίκιο Δημήτρη θυμόμουν το "Γαρδελη"Και νόμιζα πως τα γέμιζαν οι αφοι Γαρδελη(Κερατσίνι)..Το μόνο που θυμόμουν ήταν το γερακισιο κεφάλι..:)
 
Τα φαλκον νομίζω χωρίς να είμαι σίγουρος τα κατασκεύαζαν οι Αφοί Γαρδελη,κοκκινα,καφέ πράσινα με ένα ένα κεφάλι γερακιου μαύρο σαν σημα..Αν είναι αυτά που λέει ο Κωστας...
ΥΓ Ίσως Καλαιντζακης να λεγόταν (Που λέει ο Μάκης)δεν θυμαμε καλά..Τα είχα δει παλιά διαφήμιση στην κυνηγεσια κ κυνοφιλια
Το κουτι ηταν σε χρωμα ωχρας με ενα καφε γερακισιο κεφαλι.

.well done.Θεο Καλατζακης γραφει το κουτι

Κ Γαρδελη 13 Μαρουσι.Μαλλον για οδο προκειται..
μπράβο αυτά ήταν παιδιά Καλαντζάκης και όχι Καλαiντζακης που έγραψα από λάθος μνήμης
βρήκα και μια φωτό του Θεό με τον γιό του που συνεχίζει με τα ψαρικά
http://www.kalantzakis-lures.gr/?page_id=10
 
Last edited:
Γεράσιμε OSCAR έχεις ρίξει ; ετοιμάζομαι για παραγγελία αυτές τις μέρες και φέτος θα κυνηγήσω αποκλειστικά με OSCAR λευκό 31.5γρ / μπλε 33γρ / καφέ 36γρ

στα €6,45 που έρχεται το μπλε με την έκπτωση των 5% στην κούτα 33γρ G3000 και στα €9 και κάτι ψιλά το 36γρ με Τecna και την απόδοση τους δεν κοιτάω κάτι άλλο
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Back
Top