Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Τάσο μου απερρίφθη λόγω βάρους :)
Σε αυτό έχεις δίκιο..Είναι μειονεκτημα..Χαρακτηριστικό των αμερικανικών όπλων..Και ξέρεις είναι κρίμα να απορρίπτει κανείς ένα όπλο λόγω βάρους..Είναι όμως σημαντικός παράγοντας..
 
Με βαση και τα λογια σου Μακη αυτό το φυσίγγι θα παραγγείλουμε φέτος με ένα φίλο για τσίχλες..Και ο paulos είπε τα καλυτερα:)
Τάσο δύσκολα ενθουσιάζομαι με φυσίγγι
ήταν όμως κα τα πλη κτι κό
το χειμώνα δεν ξέρω αν πηγαίνει
αν γνωρίζει ο Paulos ας μας πεί 2 λόγια
 
Με βαση και τα λογια σου Μακη αυτό το φυσίγγι θα παραγγείλουμε φέτος με ένα φίλο για τσίχλες..Και ο paulos είπε τα καλυτερα:)
Τάσο το έχω ρίξει και γω στα κιχλοκότσυφα και στα μπεκατσίνια, πολύ τίμιο και καλό φυσίγγιο για τα λεφτά του.
 
ωραίο φυσίγγι παιδιά με καλά σκοτώματα,εξαίρεση στην κούτα 5-6 φυσίγγια που δεν έκαναν μπαμ αλλά το έχουν αυτό οι FIEM δεν είναι καινούργιο

ανέβηκε βέβαια η τιμή τους στα €5,7 οπότε μπαίνουν αυτομάτος σε άλλη κατηγορία και εκεί δυστυχώς υπάρχουν ποιοτικότερα φυσίγγια
 
Με βαση και τα λογια σου Μακη αυτό το φυσίγγι θα παραγγείλουμε φέτος με ένα φίλο για τσίχλες..Και ο paulos είπε τα καλυτερα:)
Καλο φυσηγγακι αλλα ύστερη στα κρυα γαι αρχη μεχρει Οκτώβριο καλο ειναι.η granular πυρητιδα που εχει ειναι πολυ καλη αλλα το setup. ειναι αδύναμο για πιο χαμηλεσ θερμοκρασιεσ.οποσ ειπε και ο παυλοσ ειπαρχουν καλητερα.
 
Παύλο, το oscar 33gr αν και κυνηγώ με φυσίγγια του Ατσόνιου (κυρίως με το 32γρ. με Α1) δεν τα έχω δοκιμάσει, είσαι ευχαριστημένος δλδ?
Θέλει πιο κρύο για να δουλέψει καλύτερα ή και στον οκτώβρη στα μπασίματα?
 
καλημέρα Γιώργο,

οκτώμβρη δεν τα έχω δουλέψει,θα τα δουλέψω φέτος όμως γιατί σκέφτομαι αντί για RC32 να πάρω τα OSCAR μπλε μιας και μου αρέσουν περισσότερο και ελπίζω σε μεγάλη παραγγελία να πέσω σε τιμή

από τέλη Νοέμβρη και μετέπειτα που τα έριχνα πέρυσι μέχρι και στο κλείσιμο είναι από τα καλύτερα 33γρ που έχω δοκιμάσει τί κρύο τί χιόνι τί βροχή το φυσίγγι σκοτώνει

για τα κόκκινα με την A1 έχεις μείνει ευχαριστημένος ; θέλει πολύ ξεροβόρι το ρημάδι και σε περπατητό με κρύο καιρό έπαιζα κυνηγητό με τις τσίχλες
 
Αντι-καλημέρα Παύλο,
Με τα κόκκινα είμαι γενικά ευχαριστημένος.
Καλοκαίρι στα αγριοπερίστερα, το μεσημέρι στην ανάπαυλα στο καρτέρι μου έγινε συνωστισμός από ερωτήσεις για το υπερ-φυσίγγι που έριχνα...
Χειμώνα στις τσίχλες, αρκετά ευχαριστημένος εκτός δύο ημερών, με κρύο και υγρασία, που δεν ξέρω...ήταν σαν να μην τουφεκούσα ένα πράγμα...πολλές αποτυχίες, πολλούς τραυματισμούς, και αίμα σε επίπεδο ταινίας Ράμπο...μπορεί να ήταν τυχαίο, μπορεί, μπορεί, μπορεί....
Σε φάσσες τα πήγανε πολύ καλά σε ημέρες με σχετική ηλιοφάνεια...
Γενικά με χαρά θα δοκιμάσω το 33άρι γιατί ψάχνω μια καλή ελληνική λύση για αυτά τα γραμμάρια...που η αλήθεια είναι ότι τα συμπαθώ περισσότερο από τα 32!!
Κάποια στιγμή θα πούμε και εμπειρίες με Lako! (της περιοχής και εγώ...χεχε)
 
Σε φάσσες τα πήγανε πολύ καλά σε ημέρες με σχετική ηλιοφάνεια...
Γ
Εισαι απο τους ελάχιστους που ρίχνουν 32γρ στην φασσα:)
Όταν έχω δει να βάζουν και 36γρ 6αρια σε τρυγόνια για κάνα ψηλωμενο όπως λένε όταν τους ρωτάνε.....smashfrak.
 
Κάποια στιγμή θα πούμε και εμπειρίες με Lako! (της περιοχής και εγώ...χεχε)

καλό φυσίγγι και του Τσαρικτσή

έχω ρίξει όλα του τα φυσίγγια,επίσης πολύ καλό το 33γρ G3000 που έχει,φίλος εδώ στα Μεσόγεια κυνηγάει αποκλειστικά και μονο με αυτό

δύο πράγματα δεν μου άρεσαν - 1ον το κλείσιμο στα φυσίγγια του ( ίσως έτυχε η παρτίδα που είχα πάρει,σαν να μην είχαν πατηθεί καλά ) 2ον δεν κατεβάζει τιμή σε μεγάλη παραγγελία

κατα τα άλλα πολύ αξιόλογα φυσίγγια και γνωστοί κυνηγότοποι Φθιώτιδας γεμάτοι από τα κουτιά του


@ Γιώργο πρέπει να σε έχω δει Μεσογείων αν ακόμα έχεις το XR ,,,,είσαι ψηλός και σχετικά αδύνατος ;
 
καλό φυσίγγι και του Τσαρικτσή

έχω ρίξει όλα του τα φυσίγγια,επίσης πολύ καλό το 33γρ G3000 που έχει,φίλος εδώ στα Μεσόγεια κυνηγάει αποκλειστικά και μονο με αυτό

δύο πράγματα δεν μου άρεσαν - 1ον το κλείσιμο στα φυσίγγια του ( ίσως έτυχε η παρτίδα που είχα πάρει,σαν να μην είχαν πατηθεί καλά ) 2ον δεν κατεβάζει τιμή σε μεγάλη παραγγελία

κατα τα άλλα πολύ αξιόλογα φυσίγγια και γνωστοί κυνηγότοποι Φθιώτιδας γεμάτοι από τα κουτιά του


@ Γιώργο πρέπει να σε έχω δει Μεσογείων αν ακόμα έχεις το XR ,,,,είσαι ψηλός και σχετικά αδύνατος ;

Ψηλό δεν με λες....1.78 γαρ...αυτό εντάξει ζω με αυτό χρόνια...
Αλλά το θέμα είναι ότι πλέον δεν με λες αδύνατο με νευριάζει!!! χαχαχαχαχα:):):) :mad::mad::mad:
Και όμως στην περιοχή είμαστε 2 με τα ίδια XR...ο ένας μένει Ν. Μάκρη και το παιδί είναι όπως το περιγράφεις...ο άλλος είμαι εγώ και όλο λέω ότι πρέπει να αρχίζω να ξαναμοιάσω στην περιγραφή σου....το XR πάντως το ΄χω...!!! χαχαχα
 
Καλό το 33άρι του Lako αλλά δεν ταιριάξαμε απόλυτα...πάντα θα έχω μαζί μου στο αυτοκίνητο και κάτι από Lako, τα θεωρώ αρκετά τίμια φυσίγγια! (αν είχαν και καλύτερη τιμή θα τα προτιμούσα και εγώ περισσότερο)
 
Εισαι απο τους ελάχιστους που ρίχνουν 32γρ στην φασσα:)
Όταν έχω δει να βάζουν και 36γρ 6αρια σε τρυγόνια για κάνα ψηλωμενο όπως λένε όταν τους ρωτάνε.....smashfrak.

Κοίτα Τάσο, όταν έχει ηλιοφάνεια ναι, μου αρέσουν τα 32άρια στις ντουφεκιές που βγάζουν και στις ταχύτητες τους, αλλά όταν σφίγγει ο καιρός, (πες με περίεργο, κατά πάσα πιθανότητα μπορεί να είμαι και λάθος, ή να είναι καθαρά ψυχολογικό) ανεβαίνω και εγώ γραμμάρια, μέχρι τα 36 φτάνω άνετα!!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top