Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Όσο ανεβαίνεις υψόμετρο τόσο πιο σφιχτή ντουφέκια έχεις........άρα πιο πολλά σκάγια στο στόχο!

Βαγγελη αυτο λεει η θεωρια.....το εχεις τσεκαρει ποτε ??

Απο την ''αλλη'' φιλε , εαν περιμενω να ''σφιξει'' η τουφεκια μου απο υψομετρο.....χεσε ψηλα και
αγναντευε.....
 
Last edited:
Ευχαριστω για τις απαντησεις , σαιπ ειχα ριξει σε τσιχλες 1100 υψομετρο με κρυο και οντως εκανε δουλεια καλη ... ακαριαια σκοτωματα και μαλακια τουφεκια Nobel Sport Sipe 32gr αυτο ηταν
Όσο ανεβαίνεις υψόμετρο τόσο πιο σφιχτή ντουφέκια έχεις........άρα πιο πολλά σκάγια στο στόχο!
Βαγγελη αυτο λεει η θεωρια.....το τσεκαρει ποτε ??

Απο την ''αλλη'' φιλε , εαν περιμενω να ''σφιξει'' η τουφεκια μου απο υψομετρο.....χεσε ψηλα και
αγναντευε.....
Δεν περιμένω να σφίξει η ντουφέκια στο υψόμετρο απλά το αναφέρω ως γεγονός γιατί είναι γεγονός Νίκο! Το έχω τσεκαρει πολλές φορές! Επειδή κυνηγάω Πέρδικα και με ενδιαφέρει έχω κάνει πολλές δοκιμές σε υψόμετρο σε στόχους και η διαφορά είναι τεράστια! Αλλά και πολλές φορές με πολυ μακρύνεις βολές σε πουλιά και μάλιστα με ανοιχτό τσοκ ,βολές που είναι αδύνατες σε χαμηλό υψόμετρο!
 
Όσο ανεβαίνεις υψόμετρο τόσο πιο σφιχτή ντουφέκια έχεις........άρα πιο πολλά σκάγια στο στόχο!

Δεν περιμένω να σφίξει η ντουφέκια στο υψόμετρο απλά το αναφέρω ως γεγονός γιατί είναι γεγονός Νίκο! Το έχω τσεκαρει πολλές φορές! Επειδή κυνηγάω Πέρδικα και με ενδιαφέρει έχω κάνει πολλές δοκιμές σε υψόμετρο σε στόχους και η διαφορά είναι τεράστια! Αλλά και πολλές φορές με πολυ μακρύνεις βολές σε πουλιά και μάλιστα με ανοιχτό τσοκ ,βολές που είναι αδύνατες σε χαμηλό υψόμετρο!
Μην λές τέτοια στον @ΝίκοςΠ γιατί τον βλέπω να ανεβαίνει στον Κέρκη για δοκιμές. :)
 
Όσο ανεβαίνεις υψόμετρο τόσο πιο σφιχτή ντουφέκια έχεις........άρα πιο πολλά σκάγια στο στόχο!

Δεν περιμένω να σφίξει η ντουφέκια στο υψόμετρο απλά το αναφέρω ως γεγονός γιατί είναι γεγονός Νίκο! Το έχω τσεκαρει πολλές φορές! Επειδή κυνηγάω Πέρδικα και με ενδιαφέρει έχω κάνει πολλές δοκιμές σε υψόμετρο σε στόχους και η διαφορά είναι τεράστια! Αλλά και πολλές φορές με πολυ μακρύνεις βολές σε πουλιά και μάλιστα με ανοιχτό τσοκ ,βολές που είναι αδύνατες σε χαμηλό υψόμετρο!

Να εισαι καλα βρε φιλε !!! Δεν ετυχε ποτε να το τσεκαρω....σε ευχαριστω για την απαντηση!!!
 
Δεν περιμένω να σφίξει η ντουφέκια στο υψόμετρο απλά το αναφέρω ως γεγονός γιατί είναι γεγονός Νίκο! Το έχω τσεκαρει πολλές φορές! Επειδή κυνηγάω Πέρδικα και με ενδιαφέρει έχω κάνει πολλές δοκιμές σε υψόμετρο σε στόχους και η διαφορά είναι τεράστια! Αλλά και πολλές φορές με πολυ μακρύνεις βολές σε πουλιά και μάλιστα με ανοιχτό τσοκ ,βολές που είναι αδύνατες σε χαμηλό υψόμετρο!
Ισως τα σκαγια ''βρισκουν'' λιγοτερη αντισταση στον αερα λογω αραιωσης της ατμοσφαιρας ή λεω μαλακιες....
 
Λεβεντες μου .... Σημερα ο αερας με ψιλο .sex hard......αλλα και εγω εκανα αυτο που γουσταρα...;)

Στους μειον 1 βαθμους...ταχυτητα αερα ''λεει'' 45-km/h... ισως να εχει και περισσοτερο...το θεμα ειναι
οτι επιβεβαιωθηκε οτι αερας σου στελνει την τουφεκια εκτος πορειας...
Σημαδευα στο κεντρο του στοχου....πλαγιος ανεμος....παλι καλα που η μιση τουφεκια βρηκε στοχο!!!
Τα σκαγια ''χοντρα'' Ν4,5- 3χιλιοστα διαμετρο....

ΦΩΤΟ Θα βαλει ο φιλος ο Πανάγος....και τον ευχαριστω πολυ!!!:)
 
Λεβεντες μου .... Σημερα ο αερας με ψιλο .sex hard......αλλα και εγω εκανα αυτο που γουσταρα...;)

Στους μειον 1 βαθμους...ταχυτητα αερα ''λεει'' 45-km/h... ισως να εχει και περισσοτερο...το θεμα ειναι
οτι επιβεβαιωθηκε οτι αερας σου στελνει την τουφεκια εκτος πορειας...
Σημαδευα στο κεντρο του στοχου....πλαγιος ανεμος....παλι καλα που η μιση τουφεκια βρηκε στοχο!!!
Τα σκαγια ''χοντρα'' Ν4,5- 3χιλιοστα διαμετρο....

ΦΩΤΟ Θα βαλει ο φιλος ο Πανάγος....και τον ευχαριστω πολυ!!!:)
Πάρε και ένα ανεμόμετρο :) να σου λέω πόσα εκατοστά να σημαδεύεις πλάγια ... :)
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top