Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Πάρε και ένα ανεμόμετρο :) να σου λέω πόσα εκατοστά να σημαδεύεις πλάγια ... :)

Αν θελεις το πιστευεις.....στην πρωτη τουφεκια πιστεψα οτι αστοχησα....αλλα ΣΩΣΤΑ σημαδευα...τα
υπολοιπα τα εκανε ο αερας φιλε!!!
 
Λεβεντες μου .... Σημερα ο αερας με ψιλο .sex hard......αλλα και εγω εκανα αυτο που γουσταρα...;)

Στους μειον 1 βαθμους...ταχυτητα αερα ''λεει'' 45-km/h... ισως να εχει και περισσοτερο...το θεμα ειναι
οτι επιβεβαιωθηκε οτι αερας σου στελνει την τουφεκια εκτος πορειας...
Σημαδευα στο κεντρο του στοχου....πλαγιος ανεμος....παλι καλα που η μιση τουφεκια βρηκε στοχο!!!
Τα σκαγια ''χοντρα'' Ν4,5- 3χιλιοστα διαμετρο....

ΦΩΤΟ Θα βαλει ο φιλος ο Πανάγος....και τον ευχαριστω πολυ!!!:)
Σου είπα θα τα ξεφτιλίσεις τα Nitro ...
 
Με τι τσοκ Αλεξ ?? Απο βυσμα καταλαβαινω φρενου....ή κανω λαθος ??
Τωρα σε αυτα τα μετρα...το 6ρι να τρυπαει ντεκεκε....εντυπωση μου κανει....τι ταχυτητα εχει
το φυσεκι ??
Τσοκ το Κικς, ταχυτητα δεν ξερω, πηρα δυο κουτια για δοκιμη, δεν εχει τρυπησει τον τενεκε.
 
Νουμερο 6 σε αυτα τα μετρα....δεν εχουν νοημα Αλεξ....εγω βλεπω τρυπα...στο επανω μερος...δεν εχει
σημασια αυτο....
Αυτο που εχει σημασια ειναι οτι τα 6ρια στα 50 μετρα εχουν ''ξεψυχισει'' φιλε!!!
Μπαα δεν το νομιζω!! Μεχρι -3 βαθμους τα εχουν τα μετρα εξακριβωμενο παρα πολλες φορες και μη μου πεις παλι οτι δεν ξερω να εκτιμησω την αποσταση...μετρημενες τραβερσες παρα πολλες φορες!
 
Είχα την εντυπωση ( κ χωρίς να εχω κάνει καμιά δοκιμή ) πως ένα καλογεμισμενο φυσιγγι ν6 τρυπάει τα πλαϊνά του ντενεκέ γυρω στα 35-40μ...
Δεν ήξερα πως έχει τόσα πολλά μέτρα ακόμα κ μάλιστα με τουφεκια στον πατο!
 
Ρουμελιωτης 34γρ νο6 με psb1 τωρα 63 μετρα
View attachment 23009
Δεν μπορώ να είμαι 100% σίγουρος...αλλά πιστεύω ότι την κατεβάζεις τη φάσσα με αυτό που βλέπω... Αν υποθέσουμε ότι είχες αρχική γύρω στα 400m/s τα σκάγια σου είχαν περίπου 140m/s σε αυτή την αποσταση.
Ψάξε να βρεις τα σκάγια εκεί μέσα στα χόρτα να δούμε πώς έγιναν.....yelling.
 
Μπαα δεν το νομιζω!! Μεχρι -3 βαθμους τα εχουν τα μετρα εξακριβωμενο παρα πολλες φορες και μη μου πεις παλι οτι δεν ξερω να εκτιμησω την αποσταση...μετρημενες τραβερσες παρα πολλες φορες!

Οχι βεβαια......οτι πεις φιλε.......ολοι κυνηγοι ειμαστε και ολοι εχουμε τα βιωματα μας....απο αυτα και
τις δοκιμες μας.....βγαζουμε τα συμπερασματα μας...ο αλλος γουσταρει και παει με Ν8 στην φασσα...
κεφι του και καουμποιλικι του....και ο αλλος ΜΠΑΜ... και δυο φρατζολες ψωμι....
Αυτο που λεω....περι ορεξεως κολοκυθοπιτα!!!
 
Είχα την εντυπωση ( κ χωρίς να εχω κάνει καμιά δοκιμή ) πως ένα καλογεμισμενο φυσιγγι ν6 τρυπάει τα πλαϊνά του ντενεκέ γυρω στα 35-40μ...
Δεν ήξερα πως έχει τόσα πολλά μέτρα ακόμα κ μάλιστα με τουφεκια στον πατο!
Ένα γρήγορο φυσίγγι Τάσο στα 35 θα τον τρυπήσει....και μπορεί και στα 40....
Αλλά σε αυτή τη περίπτωση όλα τα κάνει το τουφέκι....
 
Ένα γρήγορο φυσίγγι Τάσο στα 35 θα τον τρυπήσει....και μπορεί και στα 40....
Αλλά σε αυτή τη περίπτωση όλα τα κάνει το τουφέκι....

Στρατο , απ'οτι ξερω....ισως να κανω λαθος...και ναι να με διορθωσεις....η διατρηση εξαρταται απο την
ποιοτητα την διαμετρο την ταχυτητα = ενεργεια του σκαγιου.....και ΟΧΙ απο το οπλο φιλε!!!
 
Στρατο , απ'οτι ξερω....ισως να κανω λαθος...και ναι να με διορθωσεις....η διατρηση εξαρταται απο την
ποιοτητα την διαμετρο την ταχυτητα = ενεργεια του σκαγιου.....και ΟΧΙ απο το οπλο φιλε!!!
Νίκο δεν είμαι και ο πλέον κατάλληλος για να απαντήσω... Από τη μικρή μου εμπειρία στις δοκιμες πιστεύω ότι εδώ έχουμε ένα καλό συνδυασμό όλων των παραπάνω. Άποψη μου βέβαια αλλά από τις δοκιμές του Αλέξανδρου έχουμε δει πολλές καλές τουφεκιές στα πολλά μετρα και με διαφορά φυσίγγια εμπορίου. Αυτό κάτι λέει για το όπλο του.
Εμείς δοκιμάζουμε τα φυσίγγια που φτιάχνουμε και αυτός δοκιμάζει ότι αγοράσει...
 
Νίκο δεν είμαι και ο πλέον κατάλληλος για να απαντήσω... Από τη μικρή μου εμπειρία στις δοκιμες πιστεύω ότι εδώ έχουμε ένα καλό συνδυασμό όλων των παραπάνω. Άποψη μου βέβαια αλλά από τις δοκιμές του Αλέξανδρου έχουμε δει πολλές καλές τουφεκιές στα πολλά μετρα και με διαφορά φυσίγγια εμπορίου. Αυτό κάτι λέει για το όπλο του.
Εμείς δοκιμάζουμε τα φυσίγγια που φτιάχνουμε και αυτός δοκιμάζει ότι αγοράσει...

Μαλλον θα με βαλεις σε εξοδα....για να σου αποδειξω οτι οι διαφορες στα οπλα ειναι αμελητεες...
Θα παρω του ρουμελιωτη και ενα τσοκ σαν του Αλεξ....και θα στο αποδειξω....
Σε πρωτη ''φαση'' θα παρω τα φυσιγγια.... ;)
 
Μαλλον θα με βαλεις σε εξοδα....για να σου αποδειξω οτι οι διαφορες στα οπλα ειναι αμελητεες...
Θα παρω του ρουμελιωτη και ενα τσοκ σαν του Αλεξ....και θα στο αποδειξω....
Σε πρωτη ''φαση'' θα παρω τα φυσιγγια.... ;)
Δεν υπάρχει λόγος να το κάνεις Νίκο...
μα κι εσένα το όπλο σου μια χαρά τουφεκιές βγάζει.... και το έχουμε δει.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top