Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
μηπως ομως τα 50 μετρα ειναι λιγο πολλα για αυτο το νουμερο σκαγιων;λεω μηπως δεν εχουν την κινητικη ενεργεια για αυτα τα μετρα και πρεπει να παμε σε λιγο ποιο χοντρα.xm..xm.
Τσίχλα, κοτσύφι, γερακότσιχλα και κυριαρίνα αν πέσουν σε αυτές τις τουφεκιές με euromix 9-10 είναι ΠΕΕ στα 50 μέτρα. Δοκιμασμένο πολλάκις ;)
 
Αυτο το 2.04 /37 βαλτου λιγο μπαφερ και κρατησε το.οχι τιποτα αλλο βρε αδελφε αλλα ακουσα που καμια φορα δεν σου ανοιγουν τα κλειστρα.exciting..crying smile.
.sarcastic. .yel. ... καλή σουπιά είσαι και σύ ... .ha ha ha. .shake hands.
 
Γιωργο πολυ καλες τουφεκιες κατα την γνωμη μου!! Ειλικρινα δεν ξερω τι παραπανω θα δωσουν τα after market τσοκ..
Κάνουν την διαφορά ... ;)...μικρή βέβαια αλλά την κάνουν. Είχα γίνει νταούλι πέρα δώθε από τον ήλιο, βάλε, βγάλε, ρίξε, φώτο κτλ, που δεν έβαλα καθόλου τα αγαπημένα μου Trulock.
 
686 - MB36 x 2,04, 37gr, z2m15-57,8mm / optima plus 2*/ 40m / n.4



CX2000-Mb36 x 1,95, 36.5 gr, z2m18 - 57,7mm/ optima plus 2*/ 40m / n.4






CX2000-ΜΒ36 χ 2.00, 36.5 γρ, z2m15- 57,7 mm / optima plus 2*/ 40m / n.4





cx2000- MB36 x 1.85, 35gr, drago20 - 57,6mm / optima plus 4* / 35 m / n.6





cx2000 - MB36 x 1.80, 35, z2m18 - 57mm/ optima plus 4* / 35m / n.6



Πολυ καλες κατανομες καλα μου λεγατε , να παρω τα μαμα τσοκ....μαμανε..!!!!!
 
Αυτο το 2.04 /37 βαλτου λιγο μπαφερ και κρατησε το.οχι τιποτα αλλο βρε αδελφε αλλα ακουσα που καμια φορα δεν σου ανοιγουν τα κλειστρα.exciting..crying smile.
Μην το πηραζεις το παιδι, ειμαστε και σηρες.Ακουνε και νιουρτοι και αλλο που δεν θελουν..my man.
 
Και μια ερώτηση γιατί δεν κατέχω και πολύ το άθλημα.βρήκα απο φιλο να δοκιμασω τσοκ LM Beretta optima plus briley black oxide.στον δικο μου αυλό που είναι 18,3 τι ακριβως μετράει?

την ερωτηση μου για το τσοκ την ειδε κανειιιιιιιιις?
Δεν βγάζεις άκρη Ευριπίδη, στον δικό σου αυλό θα είναι κάτι σαν IC. Κοίτα σε κατασκευαστές που αναφέρονται σε κάθε εταιρία ξεχωριστά και δεν τις τσουβαλιάζουν.
 
Οκ εγω παντως θα εβαζα κατι λιγο ποιο χοντρο για να ειμαι πιο σιγουρος
Μα το σωστό έτσι είναι, στα μπασίματα εγώ πάω μόνο με 8-9, σου είπα όμως ότι έχει δοκιμαστεί γιατί μου έχει τύχει να πάω και με αυτά σε μπασίματα από λάθος.
 
Δεν βγάζεις άκρη Ευριπίδη, στον δικό σου αυλό θα είναι κάτι σαν IC. Κοίτα σε κατασκευαστές που αναφέρονται σε κάθε εταιρία ξεχωριστά και δεν τις τσουβαλιάζουν.
Αναλογατην γεωμετρια της καθα κανης.
 
Πολυ καλες κατανομες καλα μου λεγατε , να παρω τα μαμα τσοκ....μαμανε..!!!!!
Αργύρη τα δικά σου μαμά είναι πολύ καλύτερα από τα δικά μου και άλλης τεχνολογίας, γεωμετρίας κτλ. Για Α400 μην ψάχνεστε με aftermarket.
 
Γιωργο σε ευχαριστω!! Εγω δεν εχω λογια..τρομερες τουφεκιες!! Φαντασου τι καπνισματα θα κανει απο 30-40 μετρα,με αυτα τα τσοκ!! μηπως εχει δικιο ο Δημητρης που μια ζωη μας κοπαναει 2-1 αστρα παντου..
Ο καθένας ρε φίλε κάνει ότι τον ευχαριστεί, κοίτα όμως και τις τουφεκιές με τα 6άρια στα 35 μέτρα με IC. Δηλαδή να πάω σε κατάσταση που απαιτεί τουφεκιά μέχρι 35 μέτρα και να βάλω τον άσσο και το δύο? Γιατί; Αφού και με το 4* θα γίνει σκόνη το πουλί. Για να πάρω ένα μάτσο κρέας; Εμένα αυτό με χαλάει, δεν θα ξεχάσω σε μια έναρξη που τουφεκαγα τρυγόνια με ΙC και euromix μέχρι τα 30 μέτρα και όσα ήταν κέντρο τα χάλαγε, τους άνοιγε το κρέας. Στεναχωριόμουν, το πουλί το θέλω ατόφιο.
 
Αργύρη τα δικά σου μαμά είναι πολύ καλύτερα από τα δικά μου και άλλης τεχνολογίας, γεωμετρίας κτλ. Για Α400 μην ψάχνεστε με aftermarket.
Δεν μου εχεο μεινει χρονος να παω για δοκιμες......ελεγα να πσρω το LM, αλλα με αυτα που βλεπω μου φενεται θα προτιμησω το IM για τα μπασιματα....
 
αφου το ειδες μπορεις να μου πεις στο περιπου ?ο γιωργος μου εδωσε μια απαντηση που θα με βοηθησει στο τι να περιμενω πανω κατω
 
να σου απαντησω για τα τσοκ , τα οπτιμα πλας βασιζουν την συσφιξη τους σε 18,6 αυλο , σε αυλο 18,3 λοιπον δινουν μικροτερη συσφιξη , δηλαδή το LM σε οπτιμα πλας είναι περπου IC σε κριο πλας , παντα όμως το παχυμετρο λεει το τελευταιο λογο
 
ενταξει.τωρα ειμαστε οκ.απλα θελω να δω λιγο την κατανομη του briley ας ειναι και IC.εχω παντα στο μυαλο μου αυτο που ειπαμε για τα carlsons απλα θελω να παρω μια ιδεα
 
Ευριπίδη δεν είμαι και ο ειδικότερος αλλά η γνώμη μου είναι να πειραματιστείς με τσοκ που είναι κατασκευασμένα για τη δική σου κάννη και όχι για άλλες άσχετα αν ταιριάζει το σπείρωμα ώστε να έχεις και έγκυρα αποτελέσματα. ;)
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top