Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Γιωργο, φανταζομαι τις σπαζμοδικες κην. που θα κανει ο νεος μεσα στιν φιλαχτρα οταν ερχονται τα πουλια πανω σας!! και εσι σαν ηρεμη δηναμη να τον καταλαγιαζεις και να του λες, να μην φοβατε , ολλα θα πανε καλα και νατον καθοδ.Σα να σας βλεπω..sarcastic..yelling.
A ρε ταλαιπωρε Χελά, επρεπε να φτασεις 30 χρονων για να τα ακουσεις αυτα... .hair. Δε στα λεγανε στα 15, στα λενε τωρα.....asking. Γελανε και τα αρμυρυκια με αυτα που γραφετε... .buy buy. Απο οτι εχω καταλαβει ο skyfall ειναι ο επιτημος προεδρος του club των μεσηλικων παπιοκυνηγων που εχει δημιουργηθει μεσα απο αυτο το φορουμ κ που βλεποντας πλεον τα ποδια τους να γινονται βαρια κ ασηκωτα προσπαθουν να χρυσωσουν τα χαπι τους με υποτιμητικα σχολια κ μπηχτες....yelling. Η αληθεια λοιπον ειναι οτι οντως καποιοι φιλοι μου κανουν συνεχεια σπασμοδικες κινησεις στη φυλαχτρα, μπαζοβγαζουν ρουχα, φυσανε κ ρουφανε βρεγμενα οπλα κ φυσιγγια, αναβουν τσιγαρα κ γενικα μου γ@@@@@@ε το κυνηγι οποτε τα τελευταια χρονια προσπαθω να απομονωνομαι διακρητικα κ να γεμιζω την πουλιαστρα μου μονος οπως μου αρεσει... Δεν θα ξεχασω ποτε το φετεινο συμβαν (ενα απο τα πουλα) που ενας βρεγμενος φιλος μου την ωρα που τα παπια εκαναν παρτυ, αρχισε, ενω ειμασταν μεχρι τη μεση μεσα στο νερο, να μου φορτωνει στην πλατη τα μπουφαν, τα οπλα του, τις μπαλακλαβες του, τη ζωνη με τα φυσιγγια, μια παλιοκαμερα κ ενω φορτωμενος σαν τον γαιδαρο μπηκαν δυο ψαλιδια να με φανε κ καταφερα τουλαχιστον να τα τουφεκισω περνωντας το ενα, ακουσα το ειρωνικο σχολιο.... "εεεεεεεε εγω φιλε θα τα επαιρνα κ τα δυο"
.hair..hair..hair. Δεν θα με τρελανεις εσυ εμενα... .sarcastic.
Κ για να ληξουμε αυτη τη μικρη παρενθεση φιλτατε Γιωργο Skyfall .yelling. εχω να σου πω οτι αν γραψεις στο wikipedia τη φραση "born to hunt" θα σου βγαλει τη φωτογραφια μου... .banana..banana..banana..sarcastic..sarcastic..sarcastic.

Για να επανελθουμε τωρα λιγο στο θεμα "βλητικες δοκιμες" σε φυσιγγια που ειναι παντως καιρου (σε φυσιγγια δηλαδη που καλουνται να ανταπεξελθουν σε ολες τις καιρικες συνθηκες αυτουσια, χωρις καμια αλλαγη μιας κ δεν υπαρχει ας πουμε η δυνατοτητα αλλαγης) προτιμω καμπυλες καυσης που ειναι τραβηγμενες μπροστα κ οχι πισω ειδικα οταν βρισκομαστε στο φυσιολογικο ευρος της γομωσης απο παοψη βαρους σκαγιων... Στην προκειμενη περιπτωση εχουμε 2 γρ ΜΒ36 και 36,5 γρ σκαγια... Σε δικες μου δοκιμες λοιπον εχω παιξει σε αυτη τη συνταγη τοσο με το καψουλι οσο κ με τους συγκεντρωτηρες... O z2m18 "ταιριαζει" αλλα η καμπυλη καυσης του φυσιγγιου τραβιεται αρκετα πισω, εχει εντονη ανακρουση, κεραυνοβολει αλλα θελει κρυο κατω απο 10 βαθμους... Ο Sg17 εχει την ιδια συμπεριφορα κ μαλιστα συμπιεζεται λογω ιδιομορφης φουστας αρκετα περισσοτερο απο οσο πρεπει... O Ζ2m15 ειναι μια μεση λυση, θεωρω οτι οταν παραμενει σχετικα απατητος ειναι σχετικα σκληρος βοηθωντας στην καυση χωρις ομως να κανει πολυ "σκληρο" κ το φυσιγγι στην αισθηση... O sg14 εμενα δεν μου εδωσε κατι περισσοτερο απο τον z2m15 περα απο ενα ελαφρυ μαζεμα του κεντρου αλλα με πιο σκληρη αισθηση... Θα τον χρησιμοποιουσα με πυριτιδα καπου μεταξυ του 1,95 και του 2,00... Γενικα για χρηση σε μεγαλο ευρος καιρικων συνθηκων προτιμω περισσοτερη πυριτιδα, απατητο συγκεντρωτηρα, βαρος γομωσης μεσα στα ορια της πυριτιδας κοντα στο κατωτερο ακρο της αλλα οχι κατω απο αυτο... Αυτα αν ψαχνω το "ενα για παντου"...
 
A ρε ταλαιπωρε Χελά, επρεπε να φτασεις 30 χρονων για να τα ακουσεις αυτα... .hair. Δε στα λεγανε στα 15, στα λενε τωρα.....asking. Γελανε και τα αρμυρυκια με αυτα που γραφετε... .buy buy. Απο οτι εχω καταλαβει ο skyfall ειναι ο επιτημος προεδρος του club των μεσηλικων παπιοκυνηγων που εχει δημιουργηθει μεσα απο αυτο το φορουμ κ που βλεποντας πλεον τα ποδια τους να γινονται βαρια κ ασηκωτα προσπαθουν να χρυσωσουν τα χαπι τους με υποτιμητικα σχολια κ μπηχτες....yelling. Η αληθεια λοιπον ειναι οτι οντως καποιοι φιλοι μου κανουν συνεχεια σπασμοδικες κινησεις στη φυλαχτρα, μπαζοβγαζουν ρουχα, φυσανε κ ρουφανε βρεγμενα οπλα κ φυσιγγια, αναβουν τσιγαρα κ γενικα μου γ@@@@@@ε το κυνηγι οποτε τα τελευταια χρονια προσπαθω να απομονωνομαι διακρητικα κ να γεμιζω την πουλιαστρα μου μονος οπως μου αρεσει... Δεν θα ξεχασω ποτε το φετεινο συμβαν (ενα απο τα πουλα) που ενας βρεγμενος φιλος μου την ωρα που τα παπια εκαναν παρτυ, αρχισε, ενω ειμασταν μεχρι τη μεση μεσα στο νερο, να μου φορτωνει στην πλατη τα μπουφαν, τα οπλα του, τις μπαλακλαβες του, τη ζωνη με τα φυσιγγια, μια παλιοκαμερα κ ενω φορτωμενος σαν τον γαιδαρο μπηκαν δυο ψαλιδια να με φανε κ καταφερα τουλαχιστον να τα τουφεκισω περνωντας το ενα, ακουσα το ειρωνικο σχολιο.... "εεεεεεεε εγω φιλε θα τα επαιρνα κ τα δυο"
.hair..hair..hair. Δεν θα με τρελανεις εσυ εμενα... .sarcastic.
Κ για να ληξουμε αυτη τη μικρη παρενθεση φιλτατε Γιωργο Skyfall .yelling. εχω να σου πω οτι αν γραψεις στο wikipedia τη φραση "born to hunt" θα σου βγαλει τη φωτογραφια μου... .banana..banana..banana..sarcastic..sarcastic..sarcastic.

Για να επανελθουμε τωρα λιγο στο θεμα "βλητικες δοκιμες" σε φυσιγγια που ειναι παντως καιρου (σε φυσιγγια δηλαδη που καλουνται να ανταπεξελθουν σε ολες τις καιρικες συνθηκες αυτουσια, χωρις καμια αλλαγη μιας κ δεν υπαρχει ας πουμε η δυνατοτητα αλλαγης) προτιμω καμπυλες καυσης που ειναι τραβηγμενες μπροστα κ οχι πισω ειδικα οταν βρισκομαστε στο φυσιολογικο ευρος της γομωσης απο παοψη βαρους σκαγιων... Στην προκειμενη περιπτωση εχουμε 2 γρ ΜΒ36 και 36,5 γρ σκαγια... Σε δικες μου δοκιμες λοιπον εχω παιξει σε αυτη τη συνταγη τοσο με το καψουλι οσο κ με τους συγκεντρωτηρες... O z2m18 "ταιριαζει" αλλα η καμπυλη καυσης του φυσιγγιου τραβιεται αρκετα πισω, εχει εντονη ανακρουση, κεραυνοβολει αλλα θελει κρυο κατω απο 10 βαθμους... Ο Sg17 εχει την ιδια συμπεριφορα κ μαλιστα συμπιεζεται λογω ιδιομορφης φουστας αρκετα περισσοτερο απο οσο πρεπει... O Ζ2m15 ειναι μια μεση λυση, θεωρω οτι οταν παραμενει σχετικα απατητος ειναι σχετικα σκληρος βοηθωντας στην καυση χωρις ομως να κανει πολυ "σκληρο" κ το φυσιγγι στην αισθηση... O sg14 εμενα δεν μου εδωσε κατι περισσοτερο απο τον z2m15 περα απο ενα ελαφρυ μαζεμα του κεντρου αλλα με πιο σκληρη αισθηση... Θα τον χρησιμοποιουσα με πυριτιδα καπου μεταξυ του 1,95 και του 2,00... Γενικα για χρηση σε μεγαλο ευρος καιρικων συνθηκων προτιμω περισσοτερη πυριτιδα, απατητο συγκεντρωτηρα, βαρος γομωσης μεσα στα ορια της πυριτιδας κοντα στο κατωτερο ακρο της αλλα οχι κατω απο αυτο... Αυτα αν ψαχνω το "ενα για παντου"...
 
Mα αυτο ειναι και το μηστηκο να ανεβαζουμε πηριτιδα, και να μενη ο συγκ. οσο γινεται απατητος. οι ποιεσεις να δωθουν απο την πηρητηδα, οχι απο το πατημα του σηγκ. Τορα για τα αλλα δεν ξερω γιατι μιλας, ειπα εγω κανενα ονομα?.my man..sarcastic..sarcastic..sexy girl..lazy.
 
Κ εμενα Γιωργο σχεδον σε οσες συνταγες εχω παιξει με τους συγκεντρωτηρες οι Sg, Καρδαρα, Giovanni και Θωδη μου εδιναν πυκνοτερα κεντρα αλλα κ πιο "σκληρα" φυσιγγια, ο Z2m πιο μαλακη αισθηση κ πιο ωραια περιφερεια...
Ο θωδης δηνη απο τα ποιο πηκνα κεντρα που εχω δει σε σηγκ.
 
αντιεροπορικε εσυ κατσε φρονιμα , αλλα παραλιγο να το ξεχασω , και εσυ Benelli optima εχεις , ο gt δεν μου αρεσει παντου , ο δρακος καλος είναι , Διαμαντι εχεις δοκιμασει ?
Εχω προς στιγμης κατασταλαξη στους draco kai gt λογο που μου δινουν λιγο ποιο πυκνο κεντρο τον diamont μονο σε ψιλα
 
Σήμερα στην Μαλακάσα αφου έκανα καποιες δοκιμές που αφορούσαν το γνωστό θέμα με το κοντάκι ,αλλά αυτά θα τα πούμε άλλη στιγμή , μεταξύ των άλλων είχα στο αυτοκίνητο και ένα "ταπεινό" Lambro καφε 6άρι .Το πήρα μαζί και το έριξα απο τα 42μ.Θα επιχειρούσα να πάω και άλλα 10 μ πιο πίσω αλλα ειχε κόσμο και δεν το θεώρησα σωστό.Νομίζω οτι πρέπει να το δείτε.
320 σκάγια στον κύκλο των 76 εκ. Τα σημάδια τα πάτησα για να φαίνονται έντονα .
LAΜBRO ΚΑΦΕ (33γρ) Νο 6 42 μετρα με carlson ported F.
Στην πραγματικότητα δεν είναι F αφού η στένωση είναι 18,03 και οχι 17,8 όπως θα έπρεπε.


image.jpg
 
Last edited:
Τα λαμπρο καφε και μπλε σε νοημερα απο 6 και κατο εχουν την ιδια μπαρουτι π.χs4 τα εχει σφαξη καποιοσ να μασ πει τι βρηκε
Καλησπερα! Ηλια σημερα βρηκα χρονο και τα εσφαξα οπως σου ειχα πει..τα βαζω φωτο: ειναι 5 νουμερο και τα δυο..αρα βαση lampro πρεπει να εχουν: sipe το μπλε,S4 το καφε..
vxKbGWF.jpg

BzKM3sP.jpg
 
Last edited:
Σήμερα στην Μαλακάσα αφου έκανα καποιες δοκιμές που αφορούσαν το γνωστό θέμα με το κοντάκι ,αλλά αυτά θα τα πούμε άλλη στιγμή , μεταξύ των άλλων είχα στο αυτοκίνητο και ένα "ταπεινό" Lambro καφε 6άρι .Το πήρα μαζί και το έριξα απο τα 45μ.Θα επιχειρούσα να πάω και άλλα 10 μ πιο πίσω αλλα ειχε κόσμο και δεν το θεώρησα σωστό.Νομίζω οτι πρέπει να το δείτε.
320 σκάγια στον κύκλο των 76 εκ. Τα σημάδια τα πάτησα για να φαίνονται έντονα .
LAΜBRO ΚΑΦΕ (33γρ) Νο 6 45 μετρα με carlson ported F.
Στην πραγματικότητα δεν είναι F αφού η στένωση είναι 18,03 και οχι 17,8 όπως θα έπρεπε.


image.jpg
Ας ειναι οτι στενωση θελει Δημητρη. Οπως το βλεπω και στα 50 μετρα δεν γλιτωνει τιποτα.
Τι "σιδερενια πουλια" και ιστοριες μετα, αν εισαι επανω στο πουλι το κατεβασες.
Δεν ξερω για σενα αλλα εγω θα ημουν απολυτα ευχαριστημενος απο ενα φυσιγγι με τετοια κατανομη στα 45μετρα.
 
Σήμερα στην Μαλακάσα αφου έκανα καποιες δοκιμές που αφορούσαν το γνωστό θέμα με το κοντάκι ,αλλά αυτά θα τα πούμε άλλη στιγμή , μεταξύ των άλλων είχα στο αυτοκίνητο και ένα "ταπεινό" Lambro καφε 6άρι .Το πήρα μαζί και το έριξα απο τα 42μ.Θα επιχειρούσα να πάω και άλλα 10 μ πιο πίσω αλλα ειχε κόσμο και δεν το θεώρησα σωστό.Νομίζω οτι πρέπει να το δείτε.
320 σκάγια στον κύκλο των 76 εκ. Τα σημάδια τα πάτησα για να φαίνονται έντονα .
LAΜBRO ΚΑΦΕ (33γρ) Νο 6 42 μετρα με carlson ported F.
Στην πραγματικότητα δεν είναι F αφού η στένωση είναι 18,03 και οχι 17,8 όπως θα έπρεπε.


image.jpg
Δημήτρη αυτή είναι η λεγόμενη τουφεκιά...''σύννεφο από πούπουλα''.....sarcastic.
 
Σήμερα στην Μαλακάσα αφου έκανα καποιες δοκιμές που αφορούσαν το γνωστό θέμα με το κοντάκι ,αλλά αυτά θα τα πούμε άλλη στιγμή , μεταξύ των άλλων είχα στο αυτοκίνητο και ένα "ταπεινό" Lambro καφε 6άρι .Το πήρα μαζί και το έριξα απο τα 42μ.Θα επιχειρούσα να πάω και άλλα 10 μ πιο πίσω αλλα ειχε κόσμο και δεν το θεώρησα σωστό.Νομίζω οτι πρέπει να το δείτε.
320 σκάγια στον κύκλο των 76 εκ. Τα σημάδια τα πάτησα για να φαίνονται έντονα .
LAΜBRO ΚΑΦΕ (33γρ) Νο 6 42 μετρα με carlson ported F.
Στην πραγματικότητα δεν είναι F αφού η στένωση είναι 18,03 και οχι 17,8 όπως θα έπρεπε.


image.jpg
Τωρα καταλαβαινω γιατι ο μπαρμπας που παμε στο λαγο,που εχει χτυπησει τσουβαλια λαγους τωρα και 60 χρονια και αλλαξει πολλα φυσιγγια,κατεληξε σε αυτο το φυσιγγι και μαλιστα σε νουμερο 5 και 6 ..6 πιο πολυ..αν βρεθει λαγος εκει μεσα με την browning Auto 5 που εχει με στανταρ full η 2 αστρα δεν θυμαμαι καλα και 76 ποντους κανη,τον κανει σουρωτηρι..μπραβο Δημητρη φοβερη τουφεκια!! Εγω θα το εβαζα στη φασσα!
 
Τι μαλακία έκανα και δεν έβαζα τον άσσο τόσα χρόνια στα μπασίματα.

Γιωργο ας σκοτωνεις καλα με το 4#. Αν κυνηγησεις ασσο στα μπασιματα, δεν τον ξαναβγαζεις απο το οπλο σου. Ειδικα στα μετρα που αναφερεις η διαφορα στο κυνηγι βγαζει ματια.
 
ρε μπας κι εχεις βαλει στη καννη κανενα διαβητη?
.yelling.
Πέρα απο την ακρίβεια που μπορει να έχεις με διάφορα προγράμματα στην κατασκευή του κύκλου ,απο την στιγμή που ξέρω ότι ο πίνακας είναι 105 χ104 εκ είχα μαζί μου μέτρο και μετρώντας έβαζα σημάδια πάνω στον πίνακα ,(γραμμές ) για να πέσω ακριβώς στην σωστή διάσταση του κύκλου.
Τώρα είμαι πτώμα .Θα τα πουμε αύριο
 
Άντε ρε, με φουλ στα 42 μέτρα. Έτσι και ρίξω εγώ με φουλ στα 42 μέτρα θα ξεκολλήσει ο πίνακας.
Αυτό το άκουσα σήμερα πάνω που το λέγανε κάποιοι κοροιδευτικά για κάποιον που έλεγε αυτό που λες εσύ.Δεν πιστεύω να ήσουν εσύ;πηγαίνεις στην Μαλακάσα και λες τέτοια ;
 
Αυτό το άκουσα σήμερα πάνω που το λέγανε κάποιοι κοροιδευτικά για κάποιον που έλεγε αυτό που λες εσύ.Δεν πιστεύω να ήσουν εσύ;πηγαίνεις στην Μαλακάσα και λες τέτοια ;
Αντε να ξεκουραστείς γιατί σε χαλάει. :)
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top