Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Το καφέ μέχρι το νουμερο 6 γεμίζεται με s4. Δηλαδή είναι φτιαγμένο για κρύο και υγρασία.στον ζεστό καιρό θα έχει πολύ ανάκρουση λόγω υψηλών πιέσεων.απο το 7 και πανω γεμίζεται με c7 και είναι μια χαρά σε καλό καιρό με λιγότερες πιέσεις και ανάκρουση
 
Ευχαριστω.:)
Θα επανελθω αργότερα με ερωτηση γιατι εδω κ καιρο εχω αφησει την φιλοσοφία θερμοκρασιες αέρας κλπ στα φυσιγγια.
Βλέπω μονο κατανομες κ λακτισμα καθώς κ νούμερο σκαι κ συγκενυρωτηρα η ταπα κλπ.
Οτι καιρό κ να χει ενα φυσιγγιο στην δευτερη κ ενα φυσιγγιο στην πρωτη καννη αναλόγως κυνηγιου κ εδαφους.
Εαν εισαι πανω του στην σωστη αποσταση θα πέσει:)
 
Τι πιεσεις εχει το καφε?
Πλαγιοκαννο δικαννο εχω και μου αρεσε η δοκιμή του Δημητρη οποταν υα θελσ να το δοκιμασω για λαγο σε 5αρι.
Ομως οι θερμοκρασίες θα ναι ψηλες συνηθως οποταν αν καπιιος μπορει να μετρησει πιέσεις σρ καλοκαιρινές δοκιμές θα με βοηθουσε πολυ.
Τωρα ποσο ευκολο είναι αυτό. ......μαλλον εξαιρετικό δύσκολο.
Το καφέ το ρίχνω από την έναρξη στον λαγό έως χειμώνα. Από την κάτω θαλαμη του δίκαννου θα βγει σε ελάχιστες περιπτώσεις. Το ρίχνω σε τεσσάρι και μόνο. Δεν έχω προσέξει ιδιαίτερη ανακρουση και αναπηδηση στομιου. Απλά σκουπίζω και πατω.
Ας μην ξεχνάμε ωστόσο ότι ο λαγός την έναρξη αν σηκωθεί, αυτό θα γινει τις πρωινές ώρες για ευνόητους λογους(δροσια=καλή μυρωδια).
Για μένα λαγός στην τσαντα=φυσιγγι με τεσσάρια τουλαχιστον, καλά αντανάκλαστικα και ψυχραιμία.
Σεβαστες και οι γνώμες σας!
 
Φιλε μου σρ ξαταλαβσινω απόλυτα αλλα εγω κυνηγαω τον λαγό με σκυλια φερμας.
9στις 10 φορές είναι κοντα ο λαγος εκτος εαν είμαι σε πυκνό κ σερνει συνεχως μπροστα από τα σκυλια.
Εκει χρειάζομαι την καλυψη της δευτερης που σπάνια ομως ειναι πανβ σπο 45 μετρα.
Οποταν χρησιμοποιώ το 5αρι αν κ με τα fob lievre χρησιμοποιω 4 στην δεύτερη.
Ξερω τωρα σταυρό κόπιεσε που ακούς λαγο με σκυλια φερμας.
Ετοιμαζω ένα άρθρο για κυπριακο περιοδικο κ θα το βαλω κ εδω οταν τελειωσει.
Ενσ ιδιαίτερο κ συναρπαστικό κυνηγι με πολυ κτυποκαρδι κ μεγαλες ιδιαίτερο τη τες.
Εδω στο νησι ειναι λιγος ο τοπος...πααρα πολλοί οι κυνηγοι....κ πολυ σπανιο να παρεις εσυ τον λαγο στην διωξη απο τα σκυλιά σου που επιστρέφει.θα συον παρουν αλλοι κ μαλιστα κινδυνευεις να σου κτθπησουν κ τα σκυλια.
 
Φιλε μου σρ ξαταλαβσινω απόλυτα αλλα εγω κυνηγαω τον λαγό με σκυλια φερμας.
9στις 10 φορές είναι κοντα ο λαγος εκτος εαν είμαι σε πυκνό κ σερνει συνεχως μπροστα από τα σκυλια.
Εκει χρειάζομαι την καλυψη της δευτερης που σπάνια ομως ειναι πανβ σπο 45 μετρα.
Οποταν χρησιμοποιώ το 5αρι αν κ με τα fob lievre χρησιμοποιω 4 στην δεύτερη.
Ξερω τωρα σταυρό κόπιεσε που ακούς λαγο με σκυλια φερμας.
Ετοιμαζω ένα άρθρο για κυπριακο περιοδικο κ θα το βαλω κ εδω οταν τελειωσει.
Ενσ ιδιαίτερο κ συναρπαστικό κυνηγι με πολυ κτυποκαρδι κ μεγαλες ιδιαίτερο τη τες.
Εδω στο νησι ειναι λιγος ο τοπος...πααρα πολλοί οι κυνηγοι....κ πολυ σπανιο να παρεις εσυ τον λαγο στην διωξη απο τα σκυλιά σου που επιστρέφει.θα συον παρουν αλλοι κ μαλιστα κινδυνευεις να σου κτθπησουν κ τα σκυλια.
Η αλήθεια είναι ότι για μένα στο κυνήγι του λαγου, η πεμπτουσια του βρίσκεται στην ιχνηλασια.
Θα ήθελα αν μπορείς να γράψεις στο ανάλογο θέμα δύο λόγια για τον δικό σου τρόπο κυνηγίου.
**πονεμένη ιστορία όταν κάποιοι κουτοπονηροι χτυπάνε τον δικό σου λαγό, και σου πουλάνε τσαμπουκά...
 
Το
Χρυσανθε το καφέ λαμπρο πόσο κοστίζει στην Κύπρο?
Η οποιοδήποτε άλλο ελληνικό φυσιγγι..
Το καφε δεν ξερω Τασο.
Το κιτρινο το διασποράς σε 5αρι εχει γυρο στα 15-16.ευρα.
Το κιτρινο τορτο 30 γρ κ το μεζζο κιτρινο σε δεκαρια έχουν επταμιση αν θυμαμε καλα.
 
Το

Το καφε δεν ξερω Τασο.
Το κιτρινο το διασποράς σε 5αρι εχει γυρο στα 15-16.ευρα.
Το κιτρινο τορτο 30 γρ κ το μεζζο κιτρινο σε δεκαρια έχουν επταμιση αν θυμαμε καλα.
.asking..asking.
 
Το

Το καφε δεν ξερω Τασο.
Το κιτρινο το διασποράς σε 5αρι εχει γυρο στα 15-16.ευρα.
Το κιτρινο τορτο 30 γρ κ το μεζζο κιτρινο σε δεκαρια έχουν επταμιση αν θυμαμε καλα.
Όχι ρε φίλε τέτοια τάπα.εδώ το καφέ 9.90 το διασποράς δεν ξέρω και το κίτρινο τορντο 5,60
 
Εδω δεν βρισκεις φυσιγγι στα 5 ευρω φίλε μου.
Αντε κανενα 24αρι.
Μονο σε προσφορες το μεγιστο να βρεις κιβωτιο 24αρια στα 4.90 με 5 κ καθε τοσο.
Τα κυπριακα 99 τις εκατον το πιο φτηνο στα 28 γρ ειναι 7 ευρω.
Οσο ανεβαίνει ς γρ ανεβαίνει κ η τιμη.
Η λαμπρο που βρηκε κοινο τσ τελευταια 2-4 χρονια φετος παρουδιασε κ αδικαιλογητες διαφορες απο επαρχια σρ επαρχια.
Εμενα δεν με πολυνοιαζει γιατι δεν ριχνω πολλα.:)
Με ενα κιβωτιο των 25 κιτρινα διασποράς περασα 2 σεζον κ εχω κ για την φετινη.
Αλλα ο κοσμος που κυνηγα τσίχλα σιγουρα εχει κοστος.
Εγω στην τσιχλα επειδη ξερω τον μαγαζατωρα βάζω ενα κιβωτιο με διαφορα των 7 ευρω κ τα περνω αντι 70 στα 60.
Αλλα κ παλι με ενα κιβωτιο εγω υα βγαλω την σεχον για τσιχλα θα ριξω κ δυο πουλες τον χρονο κ θα χω κ λιγα περισευμα γθα ορτυκια το φθινωπορο.
Παω μια - δυο φορές τον χρονο σκοπευτηριο για χαβαλε.
Στο λαγο ριχνεις λιγα.
Στην τσιχλα κανενα απογευματινο περισσότερο.
Οσα ριχνω εγω την σεζόν ριχνει ενας σκοπευτης σε 3 μερες:)
 
Εδω δεν βρισκεις φυσιγγι στα 5 ευρω φίλε μου.
Αντε κανενα 24αρι.
Μονο σε προσφορες το μεγιστο να βρεις κιβωτιο 24αρια στα 4.90 με 5 κ καθε τοσο.
Τα κυπριακα 99 τις εκατον το πιο φτηνο στα 28 γρ ειναι 7 ευρω.
Οσο ανεβαίνει ς γρ ανεβαίνει κ η τιμη.
Η λαμπρο που βρηκε κοινο τσ τελευταια 2-4 χρονια φετος παρουδιασε κ αδικαιλογητες διαφορες απο επαρχια σρ επαρχια.
Εμενα δεν με πολυνοιαζει γιατι δεν ριχνω πολλα.:)
Με ενα κιβωτιο των 25 κιτρινα διασποράς περασα 2 σεζον κ εχω κ για την φετινη.
Αλλα ο κοσμος που κυνηγα τσίχλα σιγουρα εχει κοστος.
Εγω στην τσιχλα επειδη ξερω τον μαγαζατωρα βάζω ενα κιβωτιο με διαφορα των 7 ευρω κ τα περνω αντι 70 στα 60.
Αλλα κ παλι με ενα κιβωτιο εγω υα βγαλω την σεχον για τσιχλα θα ριξω κ δυο πουλες τον χρονο κ θα χω κ λιγα περισευμα γθα ορτυκια το φθινωπορο.
Παω μια - δυο φορές τον χρονο σκοπευτηριο για χαβαλε.
Στο λαγο ριχνεις λιγα.
Στην τσιχλα κανενα απογευματινο περισσότερο.
Οσα ριχνω εγω την σεζόν ριχνει ενας σκοπευτης σε 3 μερες:)

Χρύσανθε μη νομίζεις ότι πληρώνετε περισσότερα γιατί εσείς δεν έχετε καραμπίνες οπότε μας βγαίνει το ίδιο... .sarcastic.
 
Βρήκα σε μαγαζί που κλεινει το federal prairie storm στα 25€(πιο φθηνό κ απο ρεμ εξπρες δηλαδη).
Και σκέφτομαι σοβαρά να το παρω κυρίως για δοκιμή σαν τρίτο πάντα φυσίγγι σε οποιοδήποτε εκλεκτό θήραμα..
Ποια η γνώμη σας?Αν και ξέρω την απαντηση..;)
 
Βρήκα σε μαγαζί που κλεινει το federal prerie storm στα 25€(πιο φθηνό κ απο ρεμ εξπρες δηλαδη).
Και σκέφτομαι σοβαρά να το παρω κυρίως για δοκιμή σαν τρίτο πάντα φυσίγγι σε οποιοδήποτε εκλεκτό θήραμα..
Ποια η γνώμη σας?Αν και ξέρω την απαντηση..;)
Το σκέφτεσαι πολύ; πάρε ότι καλό έχει. ......
 
Τασο τα ειχε παρει στην Αφρικη μια φορα ενας φιλος ...τα ριξαμε και μας εφυγε ο ωμος αχαχαχα
Ρε γαμωτο το ίδιο είχε γράψει κ ο Γιάννης Χανιά καποτε.what.
Τόσο μπουρλοτα ειναι..
Με την μοσσμπεργκ 9200 θα τα ρίξω φυσικα που ειναι και 3400 γομαρα κ αερίων..
Είμαι αδύνατος κ λειτουργώ σαν αμορτισερ χαχαχαχα.sarcastic..sarcastic..sarcastic.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top