Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Τι να έχει ρε Θεοφραστε..Όπλα μηδέν..Λίγα φυσιγγια..
Απο ρουχα εχουν μείνει τα μισά σαν τα κοράκια έπεσαν κ λογικό ειναι,ποιος τυφλός δεν θέλει το φως του?
 
Ρε γαμωτο το ίδιο είχε γράψει κ ο Γιάννης Χανιά καποτε.what.
Τόσο μπουρλοτα ειναι..
Με την μοσσμπεργκ 9200 θα τα ρίξω φυσικα που ειναι και 3400 γομαρα κ αερίων..
Είμαι αδύνατος κ λειτουργώ σαν αμορτισερ χαχαχαχα.sarcastic..sarcastic..sarcastic.
αν τα ριξεις με τη mossberg ναι γιατι καποιος εκανε το λαθος και τα εριξε με μια 303 και τα αποτελεσματα ητανε δυσαρεστα.με το μπαικαλ ουτε να το σκεφτεσε
 
μακραν ανωτερο σε αποδοση σε αμερικανικα φυσίγγια το Remington από όλα τα αλλα , και το wincester ερχεται κοντα , όλα τα υπολοιπα είναι για γαμους και βαφτισια
Δεν εχω ακούσει κ πολλές απόψεις για federal σε cal 12..Αλλά αυτό που με βεβαιότητα μπορω να πω ειναι ότι σε cal 36 το federal άφηνε αρκετά πίσω το remington ως προς τις καταβολές..Τρομερό φυσιγγι..Ολα αυτα αρκετα χρόνια πίσω..Τώρα δεν ξερω.
 
εγω προσωπικα απ τα λιγα που ξερω το μονo federal που βρηκα ισαξιο του rem ειναι το premium στα 35,5 γραμμαρια με επιχαλκωμενα σκαγια το οποιο εχω ριξει και με την μπαικαλα χωρις κανενα κλωτσημα.απλα απιστευτο.μ αυτο το φυσιγγι εχω παρει φασσα που απλα κι εγω αναρωτηθηκα απο που και πως επεσε.αλλα δεν το εχω βρει ξανα σε μαγαζι εδω γιατι μαλλον με 35 ευρα το κουτι δεν το φερνει κανεις.γι αυτο ξαναγυρισα στο express.σταθερη και κλασσικη αξια
 
αυτο.απλα φονικο χωρις πολλα λογια
P138%20N5.jpg
 
Μια φορά πιτσιρικάς είχα δυο hi brass 7 1/2 άρια 35,5γρ που μου έδωσε ένα παιδί, και ερχετε κ κάθετε μια τσίχλα στην κορφή ενός κυπαρισσιου στην άλλη άκρη..Ρίχνω κ γεμίζει ο ουρανός πούπουλα κ ερχετε κ πέφτει δίπλα μου σε κάτι θαμνους.
Απόρησα όχι μόνο στο ότι έπεσε,αλλά ακόμα κ πως τα σκάγια έβγαλαν πουπουλα,τόσο μακρυα ήταν.
 
εγω προσωπικα απ τα λιγα που ξερω το μονo federal που βρηκα ισαξιο του rem ειναι το premium στα 35,5 γραμμαρια με επιχαλκωμενα σκαγια το οποιο εχω ριξει και με την μπαικαλα χωρις κανενα κλωτσημα.απλα απιστευτο.μ αυτο το φυσιγγι εχω παρει φασσα που απλα κι εγω αναρωτηθηκα απο που και πως επεσε.αλλα δεν το εχω βρει ξανα σε μαγαζι εδω γιατι μαλλον με 35 ευρα το κουτι δεν το φερνει κανεις.γι αυτο ξαναγυρισα στο express.σταθερη και κλασσικη αξια
Αυτό επερνα και εγώ Ευριπίδη
 
Με τι τσοκ τα έριξες? Αν έχεις ρίξει ρεμ εξπρές πιο σου άρεσε καλύτερα?
Με 2* τσοκ, τώρα στο λαγό βάζω ρεμ εξπρές ΜΟΝΟ. Δεν έχω κάνει δοκιμές σε πίνακα αλλά οι τουφεκιές του εξπρές και τις αποστάσεις που έχω πάρει λαγό με αυτό το φυσίγγι ειναι η αιτια και δεν το αλλάζω με τίποτα.
 
Με 2* τσοκ, τώρα στο λαγό βάζω ρεμ εξπρές ΜΟΝΟ. Δεν έχω κάνει δοκιμές σε πίνακα αλλά οι τουφεκιές του εξπρές και τις αποστάσεις που έχω πάρει λαγό με αυτό το φυσίγγι ειναι η αιτια και δεν το αλλάζω με τίποτα.
Και πολύ καλά κάνεις, εγώ το γουστάρω πιο πολύ από τα Nitro.
 
Με 2* τσοκ, τώρα στο λαγό βάζω ρεμ εξπρές ΜΟΝΟ. Δεν έχω κάνει δοκιμές σε πίνακα αλλά οι τουφεκιές του εξπρές και τις αποστάσεις που έχω πάρει λαγό με αυτό το φυσίγγι ειναι η αιτια και δεν το αλλάζω με τίποτα.
εισαι αστερι , τα νιτρο είναι πολύ πιο αργα από τα εξπρες , κορυφαιο φυσιγγι αυτό που ριχνεις , και με ταχύτητες κοντα στα ευρωπαικα φυσίγγια , μην αλλαξεις τιποτα για κανεναν λογο
 
εισαι αστερι , τα νιτρο είναι πολύ πιο αργα από τα εξπρες , κορυφαιο φυσιγγι αυτό που ριχνεις , και με ταχύτητες κοντα στα ευρωπαικα φυσίγγια , μην αλλαξεις τιποτα για κανεναν λογο
Για μένα ειναι το Ά και το Ω αυτό το φυσίγγι. Το μόνο κακό είναι η τιμή του,αν είχε την μισή τιμή απ ότι έχει τώρα Δημήτρη θα το εριχνα σε όλα τα θηράματα εκτός τσίχλα εννοείται. Για την 121 μήπως είναι λίγο δυνατό όμως; θα έχω θέμα; η κάννη είναι sentetiene.
 
Με 2* τσοκ, τώρα στο λαγό βάζω ρεμ εξπρές ΜΟΝΟ. Δεν έχω κάνει δοκιμές σε πίνακα αλλά οι τουφεκιές του εξπρές και τις αποστάσεις που έχω πάρει λαγό με αυτό το φυσίγγι ειναι η αιτια και δεν το αλλάζω με τίποτα.
Από αμερικάνικα και όσες φόρες τύχει να πάω για λαγό και 'γω τα REMINGTON EXPRESS σε Νο 4 (Σχεδόν Νο 3 στην Ιταλική διάμετρο) προτιμάω...
Παλιά τα έριχνα και στη φάσσα σε Νο 6...Φονικότατο...

Ο πατέρας μου, απο την δεκαετία του '70, αν έπαιρνε κανα ''καλό'' για λαγό, από αμερικάνικα έπαιρνε, μόνο, τα WINCHESTER SUPER X Νο 4 και από ευρωπαϊκά το RWS WAINDMANSHEILL No 3 (3,5 χιλ. στην Ιταλική αρίθμηση καθαρό Νο 2)
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Back
Top