Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Αν τα σκάγια ήταν τα ίδια ή έφαγαν μεγάλο σοκ ή δεν είχαν γκάζια.
Αν και αν.. κάποτε ήταν η τεκνα που είχαν τα παλια Λάμπρο μπι τούρμπο Φρανς και ήταν θεριστες. τωρα και τα Λάμπρο και nsi και γοριλα που ρίχνουν φίλοι περδικαδες απογοήτευση πολύ.
 
Ήταν το ίδιο παγούρι ή άλλο που το ένα είχε καεί από τον ήλιο ;;;
Το ίδιο φίλε.. δεν έχω λόγο να διαφημίσω πυρίτιδες χεστικ@ κιολας απλά το μόνο που θέλω είναι να μην έχω τραυματισμενα εχθές με ζάλισε ένας φίλος να παμε για τσίχλες πείρα 2 από τις 5 και έπεσαν σε βάτα και δεν τα βρήκα και ούτε θέλω να ξανά πάω.. και για αυτό είχα να παω απο το 2014 ξενερώνω πολύ όταν χάνονται η τραυτιζεται και φεύγει το θήραμα.
 
Το ίδιο φίλε.. δεν έχω λόγο να διαφημίσω πυρίτιδες χεστικ@ κιολας απλά το μόνο που θέλω είναι να μην έχω τραυματισμενα εχθές με ζάλισε ένας φίλος να παμε για τσίχλες πείρα 2 από τις 5 και έπεσαν σε βάτα και δεν τα βρήκα και ούτε θέλω να ξανά πάω.. και για αυτό είχα να παω απο το 2014 ξενερώνω πολύ όταν χάνονται η τραυτιζεται και φεύγει το θήραμα.
Ααα και κάτι ακόμα έχω χαρίσει Ποιντερ δυνατό σε ΠΕΡΔΙΚΑ ΚΑΙ ΜΠΕΚΆΤΣΑ επιδει χάλαγε τα πουλια στο απορτ σκέψου τι ξενερα τρώω όταν τα χάνω τραυματισμενα.
 
Το ίδιο φίλε.. δεν έχω λόγο να διαφημίσω πυρίτιδες χεστικ@ κιολας απλά το μόνο που θέλω είναι να μην έχω τραυματισμενα εχθές με ζάλισε ένας φίλος να παμε για τσίχλες πείρα 2 από τις 5 και έπεσαν σε βάτα και δεν τα βρήκα και ούτε θέλω να ξανά πάω.. και για αυτό είχα να παω απο το 2014 ξενερώνω πολύ όταν χάνονται η τραυτιζεται και φεύγει το θήραμα.
Οκ απλά προσπαθούμε να καλύψουμε όλα τα ενδεχόμενα ...
Μακάρι να μπορούσα να σε βοηθήσω.
Δεν γεμίζω.
Τραγική διαφορά πάντως.

Η χειρότερη περίπτωση είναι να απορρόφησε υγρασία και να είναι για πέταμα ...
Θα την βρεις την άκρη νομίζω.
Αλλιώς άλλαξε πυρίτιδα.
 
Οκ απλά προσπαθούμε να καλύψουμε όλα τα ενδεχόμενα ...
Μακάρι να μπορούσα να σε βοηθήσω.
Δεν γεμίζω.
Τραγική διαφορά πάντως.

Η χειρότερη περίπτωση είναι να απορρόφησε υγρασία και να είναι για πέταμα ...
Θα την βρεις την άκρη νομίζω.
Αλλιώς άλλαξε πυρίτιδα.
Μιλάμε για τέκνα και όχι την s4 που έκανα εγώ αυτά τα πειρα από έμπειρο ιδιογομωτη για να μου απόδειξη ότι είναι δυνατά και δεν θα έχω πρόβλημα με το θήραμα... ξέρεις τι πιστεύω εγώ όλα μα όλα τα έχουν κάνει σκατ@ φιλε για την κονόμα είτε έτοιμα φυσίγγια είτε υλικά ιδιογομωση.. γιατι διαβάζω εδώ και στο φεις μπουκ να γράφουν ιδιογομωτες η παλια ΣΙΠΕ η ΠΑΛΙΑ c7 η παλια ΤΕΚΝΑ και γενικά οι παλιές.. και λένε ότι λοτ με λοτ διαφέρουν.. τα έχουν κάνει σερπατινες φίλε.
 
Last edited:
Μιλάμε για τέκνα και όχι την s4 που έκανα εγώ αυτά τα πειρα από έμπειρο ιδιογομωτη για να μου απόδειξη ότι είναι δυνατά και δεν θα έχω πρόβλημα με το θήραμα... ξέρεις τι πιστεύω εγώ όλα μα όλα τα έχουν κάνει σκατ@ φιλε για την κονόμα είτε έτοιμα φυσίγγια είτε ιδιογομωση.. γιατι διαβάζω εδώ και στο φεις μπουκ να γράφουν ιδιογομωτες η παλια ΣΙΠΕ η ΠΑΛΙΑ c7 η παλια ΤΕΚΝΑ και γενικά οι παλιές.. και λένε ότι λοτ με λοτ διαφέρουν.. τα έχουν κάνει σερπατινες φίλε.
Τι να σου πω ;;;
Ρίξε #7 ή #6 και σφίξε λίγο τσοκ.
Πολύ τζούφια τουφεκιά σε σχέση με την πρώτη ...
 
Τι να σου πω ;;;
Ρίξε #7 ή #6 και σφίξε λίγο τσοκ.
Πολύ τζούφια τουφεκιά σε σχέση με την πρώτη ...
Ρε συ δεν ασχολούμαι καν πάλι σιγα μην ρίξω και μπίλιες για μπεκάτσα. Το 8αρι είναι ότι πρέπει.. καλά κάνεις και ρίχνεις ρεμινκτον και στους γάμους εσύ .my man.
 
Να πω και κάτι άλλο, θεωρώ πολύ σημαντικό ...

Μεγάλωσα με έναν πατέρα και έναν παππού που μου έλεγαν συνέχεια "φυσίγγι και όπλο με μεγάλη συγκέντρωση, σημάδεψε καλά και άστο να φύγει όσο θέλει". Να γιατί ο παππούς μου πήρε το δίκανο F + XF και ο πατέρας μου το σταθερό F (μάλλον γιατί η beretta 303 δεν έβγαινε σε XXXXF). Μετά έβαλε μυαλό και πήρε κάνη με τσοκάκια.

Δεν μου είπαν ποτέ όμως ότι αυτό ισχύει στον κάμπο (ανοιχτά πεδία), ... ορτύκια, τρυγόνια, παπιά κτλ
Έτσι την μισή μου κυνηγετική ζωή τουφεκούσα υπερσυγκεντρωτικά σε κυνήγια που δεν θα έπρεπε !!! ...
Στο κάμπο πήγαινα πολύ καλά αλλά στο βουνό έπινα τσάι ...

Στο βουνό (ή αν θέλετε σε κάποια θηράματα) δεν είναι καθόλου έτσι τα πράγματα.
Μπορεί να τουφεκίσεις σε οποιαδήποτε απόσταση (στις περισσότερες περιπτώσεις κοντινές ή μέτριες), δεν έχεις τον χρόνο να αφήσεις το θήραμα να φύγει μακρυά γιατί θα κρυφτεί, ούτε έχεις την πολυτέλεια του χρόνου σκόπευσης άρα τα σφάλματα εξ' ορισμού μεγαλώνουν.
Η υπερσυγκέντρωση δεν είναι το ζητούμενο σε τέτοιες περιπτώσεις και μάλιστα είναι αρνητικό στοιχείο, όχι θετικό.
Ζητούμενη δεν είναι η μέγιστη δυνατή συγκέντρωση αλλά η απαραίτητη συγκέντρωση που θα σου αυξήσει τις πιθανότητες κάρπωσης γιατί τα σφάλματα σκόπευσης στην περίπτωση αυτή είναι δεδομένα και πολύ μεγαλύτερα από την πρώτη περίπτωση.
Μια απ τα ίδια... απο παλιούς εφτιχως το κατάλαβα προ 4ετιας
 
Στην μπούκα πόσα πουλιά μπροστά❓
Διαίρεσε το 260cm με το μήκος ενός πουλιού για να βρεις πόσα πουλιά.
260cm/35cm = 7,5 πουλιά περίπου με 45km/h ταχύτητα φάσσας

Στην μπούκα που λες εσύ υπολογίζεις εκατοστά όχι πόσα πουλιά μπροστά ... τα πουλιά μπροστά είναι πιο κατανοητό.

Μια απ τα ίδια... απο παλιούς εφτιχως το κατάλαβα προ 4ετιας
Πιο γρήγορα από εμένα ... ;)
 
Σας έχω πίνακα για δοκιμές χαχαχα
μπρρρρρρ αυτό έπρεπε να το γράψεις Ιούλιο με Άυγουστο......
Μια και δεν είναι στερεωμενος, πρέπει να βάλεις και κάποιον να τον κρατάει.
έχω στα υπόψιν έναν
που μΕ λέει: καλά τα λες αλλά ο πίνακας δεν σκοτώνει
θα τον βάλω να τον κρατάει όταν δοκιμάζω δράμια..... να δει ότι σκοτώνει και παρασκοτώνει.....
 
Πάει τον διάλυσα και τον φόρτωσα σε ένα κοντέινερ .Ήταν βάση από παιδική χαρά αυτό το όργανο που αναιβαινουν και κάνουν γύρω γύρω ωραίο ήταν αλλά που να το πας είχε διάμετρο στο περίπου 1.40 το υπολόγιζα με το μάτι πάνω από το φορτωτή.
α, οκ εσύ τον φωτογραφησες Γιάννη γραψε λάθος
*λέγεται αυτοκινούμενος μυλος παίδων
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top