Βλητικές δοκιμές Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Το ντουφέκι δεν είναι πειραγμένο και δε ξερω ποσο κωνο εχει απο τη μανα της.
Με την κλίμακα του Λάμπρου είναι 9.3 σκάγια /γρ.
Και εμένα δε μου άρεσε η δοκιμή με το baikal, αλλά πιστευω ότι δε του ταιριάζει το βύσμα, ωστόσο η δυναμη κρούσης φάνηκε και πιστευω δεν είναι το ίδιο με το τενεκέ που τον διαπερνούν τα σκάγια!
Ευχαριστώ και εγώ!
Εγώ βρήκα την χαρά μου με το
Count Things from Photos

ειδικά για εσάς που γεμίζεται είναι πανεύκολο να μετρήσεις σκάγια ...

https://www.hunterslife.gr/forums/threads/Παρουσίαση-Φυσιγγίων.2698/page-281#post-758716
 
Το ντουφέκι δεν είναι πειραγμένο και δε ξερω ποσο κωνο εχει απο τη μανα της.
Με την κλίμακα του Λάμπρου είναι 9.3 σκάγια /γρ.
Και εμένα δε μου άρεσε η δοκιμή με το baikal, αλλά πιστευω ότι δε του ταιριάζει το βύσμα, ωστόσο η δυναμη κρούσης φάνηκε και πιστευω δεν είναι το ίδιο με το τενεκέ που τον διαπερνούν τα σκάγια!
Ευχαριστώ και εγώ!
Μην περνεις τον πίνακα και πολύ σοβαρα αυτό που βαρησες με το μπαικαλ δες την ντουφέκια και σε πουλια πρώτα γιατί μπορι να δεις αλλα έργα
 
Για τα baikal δεν λέγανε ρε ότι χωνεύουν τα πάντα ?
Πάλι σε χαλασμένο όπλο πέσαμε.


Φέρτο να στο καλιμπράρω λιγάκι αν βγάζεις 85% σε κάθε τουφεκιά ;)


Δεν είναι πάντα σωστό αυτό.
Οι τενεκέδες πχ όταν το σκάγι ξυρίζει, δεν κουνιούνται καθόλου.


Ρίχνει ένα τσοκ πιο σφιχτά η 391 στα ανοιχτά έχεις κάνει κώνο ή έχει από την μάνα της ?
... για το baikal δεν το περίμενα να σου πω την αλήθεια. Συμβαίνει και στις καλύτερες οικογένειες.


34γρ #6 είναι θεωρητικά 298 σκάγια ... πες 300 (εκτός αν τα είχες μετρήσει)
68.5/686 mb32 1.75x34 n6, drago 20+χαρτακι cal20 (έκανε λακουβιτσα), 57 κλείσιμο (2σταδια), θερμοκρασία 14β.,,,,391,66cm κανη, 18.6,,,4* ,36.5μετρα, 200 σκάγια στο κυκλο, 67% = full
68.5/686 mb32 1.75x34 n6, drago 20+χαρτακι cal20 (έκανε λακουβιτσα), 57 κλείσιμο (2σταδια), θερμοκρασία 14β.,,,,Baikal, 18.4,,,4*σταθερο ,36.5μετρα, 122 σκάγια στο κυκλο, 41% = cyl

Ευχαριστούμε για τις δοκιμές και τον κόπο.
@gvp9000 είχα mp153 το 3 τσοκ της ήταν καλύτερο από την 391 το 1* 2* αστρα περίπου τα ίδια.. και το 4τσοκ της μπαικαλ ήταν κλαφτα ούτε 6τσοκ τόσο ανοιχτό.
 
@gvp9000 είχα mp153 το 3 τσοκ της ήταν καλύτερο από την 391 το 1* 2* αστρα περίπου τα ίδια.. και το 4τσοκ της μπαικαλ ήταν κλαφτα ούτε 6τσοκ τόσο ανοιχτό.
Είδες ... πάντα στα σχετικά ανοιχτά παίζεται το κόλπο ... γιατί εκεί οι διαφορές του αυλού παίζουν μεγάλο ρόλο στην σύσφιξη και στην συγκέντρωση.
 
Είδες ... πάντα στα σχετικά ανοιχτά παίζεται το κόλπο ... γιατί εκεί οι διαφορές του αυλού παίζουν μεγάλο ρόλο στην σύσφιξη και στην συγκέντρωση.
Αααα για αυτό μας λες ρίξε με το φουλ τσοκ 😅😅😅
Στα άλλα τσοκ είναι μεγαλύτερη του 10%😅😅😅
 
Last edited:
Τι ρυθμίσεις έβαλες;antroid
Δεν μπόρεσα να το δουλέψω.
Τσέκαρε το template να είναι αυτό που φαίνεται στο video ... δεν πείραξα καμία άλλη ρύθμιση ... μόνο τα χρώματα που φαίνονται πάνω στα σκάγια αλλά δεν είναι κρίσιμη ρύθμιση.
Θα φτιάξω άλλο ένα βίντεο πιο αναλυτικό.
 
Νίκο η μόνη διαφορά στα δυο σεταπ είναι το αμορτισέρ? Και έδωσε τόσο μεγάλη διαφορά?

Ναι Σταματη μου ....μονο το αμορτισερ εδωσε αυτην την διαφορα....
Τωρα στα εμπορικα φυσιγγια που εχουν σκετη ντιανα...και την λενε μαλλινη το κουβετ που βαζουν
επανω στην πυριτιδα δεν ειναι σαν το δικο μας...Στα εμπορικα εχουν φουστα...στην ουσια δλδ εχουν
αμορτισερ 4-5 χιλιοστα.
 
Φαίνονται και τα χρώματα που χρησιμοποιώ ... μερικές φορές χάνει κανένα σκάγι και με αυτά τα χρώματα είναι πιο εύκολο να τα ξεχωρίσεις

Τα χρώματα από πού τα αλλάζεις;
Για τον στόχο να δείχνει αποτέλεσμα ποιο τσεκάρεις στη βιβλιοθήκη;
 
Τα χρώματα από πού τα αλλάζεις;
πατάς πάνω στο "auto detected tag color" και τα αλλάζεις ...
Σου προτείνει μερικά χρώματα ή επιλέγεις το "more colors" και από την δεξιά κατακόρυφη μπάρα επιλέγεις χρώμα και από την αριστερή μεριά την απόχρωση που θες.

1680693958483.png
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top