Βλητικές δοκιμές Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Και οι αλλες δοκιμες στα 30 μετρα ειναι με το ιδιο τσοκ...Γιατι εχουν τετοιες διαφορες σε συγκεντρωση ??
Με ποιο οπλο ειναι το 76%??
Νικόλα είναι bioretabile 18 είναι ζ2μ18 7½ είναι και ζ2μ18 6 δεν έχουν τρελες διάφορες είναι 2 όπλα
 
Αρη οι δοκιμες που βλεπω ειναι με διαφορετικα οπλα η με το ιδιο οπλο ??
Με το ιδιο οπλο....τα ποσοστα συγκεντρωσης δεν ευσταθουν ...και λεω για αυτο το 76% .
Εγώ Νίκο με φυσιολογικά φυσίγγια χωρίς μπαφερ αλλά προσεγμένα τόσο βγάζω με όλα μου τα όπλα με 4 άστρα (πραγματικό) στα 30 μέτρα... Με κάποια λίγο παραπάνω... έχω αρκετές δοκιμές... Δεν μου κάνει εντύπωση...
Επειδή κ στις δικές μου δοκιμές με είχες ρωτήσει για το 4αρι μου, πιστεύω ότι ίσως το δικό σου δεν δουλεύει πολύ καλά για να σου κάνει εντύπωση... Γιατί τα φυσίγγια σου είναι πολύ συγκέντρωτικα γενικά...
Επειδή έχεις 18,3 αυλό, αν πέσει στα χέρια σου κανένα τσοκ Lm δοκίμασε με αυτό, θα είναι ίσως πιο κοντά σε πραγματικό 4αρι η σύσφιξη τού...
 
Φίλε μου εγω απλά εριξα με του ξάδερφου έτσι για το χαβαλέ μας και η 2 του έχουν ψιλο φύγει..
Και είναι στα 30μετρα.. το ταιριάζει που λες
Μπορεί να ισχύει.. εγω τα φυσίγγια που εριχνα στο κυνήγι και με πήγαν καλά ήταν mb36 long range 36gr gorilla elix 36γρ... και δεν νομίζω ότι έχω ξεφύγει μακρια από αυτά.. απλά είναι μια αντιγραφή.
maxus 1 ή maxus 2 έχει ο ξάδερφος ?

Γράψε αναλυτικά και σωστά το όπλα και τα βύσματα να στις διορθώσω αν θες να τις κρατήσεις.
 
Εδω είναι με ζ2μ18 6ν η οποία έχει φύγει στο μάξους.
Εδω είναι με ζ2μ18 και 7½ που ρχει ένα 10% καλητερη ντουφεκια η 391
Και εδώ είναι με bioretabile 18 6n που έχει φύγει λίγο της μαξους προς τα επάνω..
Και έχει βγαλει 15% καλύτερη ντουφεκια η 391 αλλά πιστεύω ότι έχει χάσει ένα 5% η μαξους στον πίνακα
 
Ποιο το λάθος με το 4τσοκ στα 30μ οχι στα 36.5μ πόσο έπρεπε να παει;;;

Τα εχεις πουτανα....και καπου εχεις λαθος...Κοιτα την δοκιμη του Βαγγελη με φουλ τσοκ εχει το ιδιο ( 76,5 )
ποσοστο με σενα στα 36,5 μετρα...
Το ''λογικο'' ποσοστο στα 30 μετρα με 4* αστρα ειναι περιπου στο 60% στα 30 μετρα...
 
Φίλε μου εγω απλά εριξα με του ξάδερφου έτσι για το χαβαλέ μας και η 2 του έχουν ψιλο φύγει..
Και είναι στα 30μετρα.. το ταιριάζει που λες
Μπορεί να ισχύει.. εγω τα φυσίγγια που εριχνα στο κυνήγι και με πήγαν καλά ήταν mb36 long range 36gr gorilla elix 36γρ... και δεν νομίζω ότι έχω ξεφύγει μακρια από αυτά.. απλά είναι μια αντιγραφή.
Ναι ρε παίχτη, δεν στο λέω για να δικαιολογηθείς... Πληροφορίακα στο λέω για τα τσοκ γιατί έχω κάνει αρκετά συγκριτικά....
Μια χαρά είναι το φυσίγγι που έχεις φτιάξει... Ειδικά με το z2m18 θα γ@μει... Ένα πιο ανοιχτό τσοκ θες εσύ για τα κυνήγια που κανεις, το ic της Optima είναι σφιχτό....
 
Ναι ρε παίχτη, δεν στο λέω για να δικαιολογηθείς... Πληροφορίακα στο λέω για τα τσοκ γιατί έχω κάνει αρκετά συγκριτικά....
Μια χαρά είναι το φυσίγγι που έχεις φτιάξει... Ειδικά με το z2m18 θα γ@μει... Ένα πιο ανοιχτό τσοκ θες εσύ για τα κυνήγια που κανεις, το ic της Optima είναι σφιχτό....
Το ic της οπτιμα είναι ποιο ανοιχτό από το 4τσοκ της 391 έχω ρίξει αρκετά.
 
Το ic της οπτιμα είναι ποιο ανοιχτό από το 4τσοκ της 391 έχω ρίξει αρκετά.
Άυλους θα μου λες για να σου πω, όχι μοντέλα... Εσένα έχει 18,5 αυλό, άλλες οπτιμα έχουν 18,6... Το ίδιο ic φοράνε, 18,3 έχει έξοδο αλλά σε σένα θα είναι 2/10 κ στην 18,6 θα είναι 3/10...
 
Εγώ Νίκο με φυσιολογικά φυσίγγια χωρίς μπαφερ αλλά προσεγμένα τόσο βγάζω με όλα μου τα όπλα με 4 άστρα (πραγματικό) στα 30 μέτρα... Με κάποια λίγο παραπάνω... έχω αρκετές δοκιμές... Δεν μου κάνει εντύπωση...
Επειδή κ στις δικές μου δοκιμές με είχες ρωτήσει για το 4αρι μου, πιστεύω ότι ίσως το δικό σου δεν δουλεύει πολύ καλά για να σου κάνει εντύπωση... Γιατί τα φυσίγγια σου είναι πολύ συγκέντρωτικα γενικά...
Επειδή έχεις 18,3 αυλό, αν πέσει στα χέρια σου κανένα τσοκ Lm δοκίμασε με αυτό, θα είναι ίσως πιο κοντά σε πραγματικό 4αρι η σύσφιξη τού...

Αρη δεν τα λεω τυχαια οτι λεω.....
Εχω δοκιμες με το ΙΔΙΟ σεταπ και νουμερο σκαγιων με 4* αστρα μαμα τσοκ απο τα 27 μετρα μεχρι και
τα 30...Επισεις το ιδιο σεταπ με 3* αστρα στα ιδια μετρα...Εχω εικονα....
Αυτο το 76% ειναι λαθος με οποιο οπλο και εαν επεσε φιλε !!
 
Καλημέρα ρε λεβέντες.Ειδα κάτι για psb2 special αλλά δεν πρόλαβα να απαντήσω...
Τρία long range set up που όποιος θέλει μπορεί να δοκιμάσει....
Psb2 special 688 2,00x38 z2m 15 no5 nickel 57,7
Psb2 special cx2000 2.05x40 z2m 15 no2 nickel 57.9
Psb2 special cx2000 2.05x38(70x4B nickel)+1.8 buffer drago 14 58.3
Το τελευταίο σετ απ με τα 70βολα δίνει στα 37 μέτρα με φουλ 100%...Τα άλλα δύο δίνουν με φουλ από 85% και πάνω ανάλογα με τις συνθήκες ...οι ταχύτητες είναι στα 400m/s
 
Εδω είναι με ζ2μ18 6ν η οποία έχει φύγει στο μάξους.
Εδω είναι με ζ2μ18 και 7½ που ρχει ένα 10% καλητερη ντουφεκια η 391
Και εδώ είναι με bioretabile 18 6n που έχει φύγει λίγο της μαξους προς τα επάνω..
Και έχει βγαλει 15% καλύτερη ντουφεκια η 391 αλλά πιστεύω ότι έχει χάσει ένα 5% η μαξους στον πίνακα
20230405-151506.jpg20230405-190533.jpg
20230405-151215.jpg20230405-190552.jpg
 
Αυτο το 76% ειναι λαθος με οποιο οπλο και εαν επεσε φιλε !!
Υπερβολικό είναι όντως, κ λάθος θεωρητικά θα μπορούσε... Ωστόσο συμβαίνει, κ σε διαφορετικά όπλα.. . Εγώ προτιμώ να παίρνω 75% στα 25 μέτρα να σου πω την αλήθεια με 4 άστρα στα φυσίγγια που είναι να ρίχνονται μέχρι 35- 40 μέτρα...
 
Άυλους θα μου λες για να σου πω, όχι μοντέλα... Εσένα έχει 18,5 αυλό, άλλες οπτιμα έχουν 18,6... Το ίδιο ic φοράνε, 18,3 έχει έξοδο αλλά σε σένα θα είναι 2/10 κ στην 18,6 θα είναι 3/10...
Ναι σωστά εμενα ειναι 18.5 και έξοδο 18.30 το ic και το 4τσοκ μαμά έχει 18.15χιλ η μάξους είναιη σούπερμαγκνουμ με 18.7 αυλό.
Αρη δεν τα λεω τυχαια οτι λεω.....
Εχω δοκιμες με το ΙΔΙΟ σεταπ και νουμερο σκαγιων με 4* αστρα μαμα τσοκ απο τα 27 μετρα μεχρι και
τα 30...Επισεις το ιδιο σεταπ με 3* αστρα στα ιδια μετρα...Εχω εικονα....
Αυτο το 76% ειναι λαθος με οποιο οπλο και εαν επεσε φιλε !!
Νικόλα ότι κάνω φίλε είναι όπως τα λέω και όπως τα γράφω και όπως τα σχολιάζω..
Στης συμβουλές ιδιογομωσης έγραψα δεν έχω ανοίξει τα πέταλα το λέω δεν κρύβω τίποτα δεν θέλω να αποδείξω σε κανέναν τίποτα.. και είναι σε 1100 υψόμετρο δεν ξέρω αυτό κατά πόσο ρόλο παίζει.. αυτά είναι αυτά εριξα αυτά έδειξα..
 
Ναι σωστά εμενα ειναι 18.5 και έξοδο 18.30 το ic και το 4τσοκ μαμά έχει 18.50.
Νικόλα ότι κάνω φίλε είναι όπως τα λέω και όπως τα γράφω και όπως τα σχολιάζω..
Στης συμβουλές ιδιογομωσης έγραψα δεν έχω ανοίξει τα πέταλα το λέω δεν κρύβω τίποτα δεν θέλω να αποδείξω σε κανέναν τίποτα.. και είναι σε 1100 υψόμετρο δεν ξέρω αυτό κατά πόσο ρόλο παίζει.. αυτά είναι αυτά εριξα αυτά έδειξα..

Ωπα Νικολα μου ....Δεν σε κατηγορησα....Απλα πιστευω οτι καπου εχει λαθος η συγκεκριμενη δοκιμη !!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top