Βλητικές δοκιμές Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Αυτο κουβεντιαζα κ χθες με ενα καλο σου φιλο...;)
ΕΓΩ πιστευω πως η ΝΕΑ Granular ειναι η Granular S ×34....οστοσο γεμισε τη στο Range της 1.60×34 και δες την στον ταχογραφο....:)
Σήμερα φτιάχνω κάποια φυσίγγια με αυτήν σε κάλυκα 12/67 διάφορα βύσματα και καψουλια και σεταπ1,50x31 που θα πάει..... Μα τη ρουφιάνα την κλείνω έτσι την κλείνω γιουβέτσι ,αυτή τα δικά της...... Αφήνει υπολείμματα........ Πάντως ανεβαίνοντας σε βάρος γόμωσης αρχίζουν και εξαφανίζονται τα υπολείμματα....... Να κάνανε τετοιο λάθος και να μας έδωσαν άλλη την grossa η την granular s που είναι άλλης προοδευτικότητας δύσκολο πάλι ........ Τι να πω......
....
 
Αυτο το συμπερασμα απο που βγαινει Κωστη ??
Την δοκιμασες και την μετρησες ?? Στο ειπε αυτος που στην πουλησε ?? ή ειναι εικασιες ??

Σε μενα το 1,45χ28 εδωσε ακριβως την ιδια ταχυτητα με το παλιο λοτ...γι'αυτο σε ρωταω φιλε !!!
Σκέψεις κανω Νικόλα...δεν την δουλεύω την κυρία...αλλα διαβαζω για υπολοίματα στις καννες κ συναμα, ο @Vaggelis ioannina λεει πως ανεβενοντας γραμμαρια "στρώνει".....οποιουδήποτε το μυαλο, στην προοδευτικότητα θα πήγαινε...
 
Σκέψεις κανω Νικόλα...δεν την δουλεύω την κυρία...αλλα διαβαζω για υπολοίματα στις καννες κ συναμα, ο @Vaggelis ioannina λεει πως ανεβενοντας γραμμαρια "στρώνει".....οποιουδήποτε το μυαλο, στην προοδευτικότητα θα πήγαινε...
welcome to 🇬🇷
 
Με το Lyman Sabot Slug, τη M92S δεν θα την ανέβαζα πάνω από τα 2γραμ.
Δεν θα δουλεψει λευτερη στα 2 γρ και παρακατω θα του δωσει περιπου 400 μ/δ μπορει και πιο κατω ,το μονοβολο δεν ειναι σκαγια εχει λιγοτερες τριβες και δεν θα του καει !! Θελει κοντρα δοση !! Δες λιγο τα σετ απ που δεινει ο γκαλαντι για το μονοβολο του σε οσες τα δεινει !!! Και θα καταλαβεις !!
 
Σκέψεις κανω Νικόλα...δεν την δουλεύω την κυρία...αλλα διαβαζω για υπολοίματα στις καννες κ συναμα, ο @Vaggelis ioannina λεει πως ανεβενοντας γραμμαρια "στρώνει".....οποιουδήποτε το μυαλο, στην προοδευτικότητα θα πήγαινε...

Χωρις ''υπονοουμενα''..... και ιχνος αντιπαραθεσης....Τα ισορροποιμενα σεταπ .....δεν αφηνουν καταλοιπα Κωστη μου...!!!
Και δεν λεω για τις Αμερικανικες πυριτιδες..που δεν τις εχω δουλεψει...και δεν εχω αποψη !!!
 
Άλλο το Gualandi άλλο το Lyman Sabot Slug.
Δες τι πιέσεις ανεβάζει το Lyman με τα ίδια γραμμάρια πυρίτιδας (περίπου 2.5γραμ) Tecna, που σε όσες δοκιμές έχω κάνει ήταν πιο αργή από τη M92S.
View attachment 71325
Ποσα ειναι δλδ σε μπαρ γιατι δεν τα παω καλα με τα psi !!
 
Έχεις δίκιο Νίκο,
Τα έκανα copy - paste από τα αρχεία του Pressure Trace.
Κάλυκας 70χιλ
Μονόβολο Lyman Sabot Slug με την τρύπα γεμισμένη με σιλικόνη.
Συγκεντρωτήρας B&P Diamant H15 με φελλό διαμετρήματος 20 μέσα τέτοιου ύψους ώστε το βλήμα να έρθει πρόσωπο με τα χείλη του συγκεντρωτήρα.
Προεραιτικά, διάφανο δισκάκι Gualandi πάχους 2χιλ. (GTD).
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top