Βλητικές δοκιμές Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Kάτσε να μας πεί όποτε δεήσει o_O ο κυρ. Νίκος την δοσολογία πυρίτιδας ΑΟ που πήρε απο το VOLCANO κι'έστησε δικά του
για να δούμε αν αφορά πειραγμένη προοδευτικότητα ή είναι ίδια μ'αυτή της Ελληνικής αγοράς .
Λάμπη και με τη mg2 είχε γίνει όταν την φέρανε....Φίλος που την πήρε δεν του έβγαζε τις ίδιες ταχύτητες με αυτές που έγραφαν οι Ιταλοί. αλλά το ίδιο είχαν αναφέρει και οι Ιταλοί σε δικό τους φόρουμ σε συζήτηση.
 
Λάμπη και με τη mg2 είχε γίνει όταν την φέρανε....Φίλος που την πήρε δεν του έβγαζε τις ίδιες ταχύτητες με αυτές που έγραφαν οι Ιταλοί. αλλά το ίδιο είχαν αναφέρει και οι Ιταλοί σε δικό τους φόρουμ σε συζήτηση.
Εννοείς αυτό που έγραφε η σελίδα της B&P ότι δίνει .
 
Kάτσε να μας πεί όποτε δεήσει o_O ο κυρ. Νίκος την δοσολογία πυρίτιδας ΑΟ που πήρε απο το VOLCANO κι'έστησε δικά του
για να δούμε αν αφορά πειραγμένη προοδευτικότητα ή είναι ίδια μ'αυτή της Ελληνικής αγοράς .

Δεν πιστευω οτι ηταν ''πειραγμενη''.....Δεν ειχα βεβαια αλλη δικη μου για μετρο συγκρισης....
Αλλα τα σεταπ σε 12/76 καλυκα με 2,05 χ48+2....σερνοντουσαν στην κυριολεξια !!! V1,5-375-378m/s...
Ενω το 1,95χ36,5+1,5 και το 1,95χ35,5+1,5 αλευρι...ειχαν σαν βαση το V1,5-400m/s +.
Yπηρχαν μικροδιαφορες στις ταχυτητες αναλογα το βυσμα...
 
Δεν πιστευω οτι ηταν ''πειραγμενη''.....Δεν ειχα βεβαια αλλη δικη μου για μετρο συγκρισης....
Αλλα τα σεταπ σε 12/76 καλυκα με 2,05 χ48+2....σερνοντουσαν στην κυριολεξια !!! V1,5-375-378m/s...
Ενω το 1,95χ36,5+1,5 και το 1,95χ35,5+1,5 αλευρι...ειχαν σαν βαση το V1,5-400m/s +.
Yπηρχαν μικροδιαφορες στις ταχυτητες αναλογα το βυσμα...
Ευχαριστώ πολύ
 
Δεν πιστευω οτι ηταν ''πειραγμενη''.....Δεν ειχα βεβαια αλλη δικη μου για μετρο συγκρισης....
Αλλα τα σεταπ σε 12/76 καλυκα με 2,05 χ48+2....σερνοντουσαν στην κυριολεξια !!! V1,5-375-378m/s...
Ενω το 1,95χ36,5+1,5 και το 1,95χ35,5+1,5 αλευρι...ειχαν σαν βαση το V1,5-400m/s +.
Yπηρχαν μικροδιαφορες στις ταχυτητες αναλογα το βυσμα...
Νικο τα 375 για την Α0 με 50 γρ ειναι νορμαλ και ησουν κοντα στα 1000 μπαρ σιγουρα !!!
 
Νικο τα 375 για την Α0 με 50 γρ ειναι νορμαλ και ησουν κοντα στα 1000 μπαρ σιγουρα !!!

Δεν ξερω να σου απαντησω για bar.....Αλλα οταν ειδα τις ταχυτητες απογοητευτικα....

Ειχα και εναν καλο φιλο ( μελλος του φορουμ ) που μου ελεγε....φορτωσε την στο 2,40....σιγα μην τον
ακουσω...
Του ειπα κλειστο εσυ....και πες μου να ερθω να βρουμε το κλείστρο σου !!! :)
 
Στρατο την Α0 την δουλευω τουλαχιστο μια 5 ετια και εχω αγωρασει τουλαχιστο 3 διαφορετικα λοτ το 2,25 σε 12/76 καλυκα εχει 440-450 μ/δ σε μια πυριτηδα που ειναι " αργη" δηλαδη παραγει πολλες πιεσεις για τη ταχυτητα που παραγει !! Και ειναι και επυρεπης σε υπερπιεσεις με πολυ μικρες αλαγες στο στησιμο δεν μπορεις να λες του κεφαλιου σου , η μαιρη αρμ ειναι απο οτι φενεται μια μεγαλη εταιρια Γαλλικη που μπορει να κανει και ειδικη παραγγελια στο πως την θελει την πυριτηδα !! Ενω εμεις περνουμε οτι περισεψει
Διαβαζοντας τα παραπανω ποσταρισματα καπου το εχασα λιγο πιστευται πως μια πυρίτιδα που εναι φτιαγμενη για να σπρωχνει 40-50γρ γίνεται επικίνδυνη γιατι ανεβηκε 0.20με φορτιο 36γρ?πως περναει κανεις της ταξης τις ιδιωγωμοσης?με ενδιαφέρει γιατι γεμιζω απο το 2005 και επειδή πρωτη φορα έπιασα πληκτρολόγιο δεν εχω κανενα πτυχιο.
 
Νικο τα 375 για την Α0 με 50 γρ ειναι νορμαλ και ησουν κοντα στα 1000 μπαρ σιγουρα !!!
Δηλαδή να υποθέσουμε ότι το ΑΟ volcano πιθανόν νάναι ίδιο με το δικό μας ; :D:D:D:D
Κιάφού στα 2.05 Χ50 γρ πιάνει τα 1000 bar -όπως γράφεις - τότε το 2.25 Χ36 volcano πόσα ;
Μήπως σαφώς πιό κάτω ;
 
Καλημερα, μια παλια δοκιμη με φυσιγγι φιλου 34γρ μαζι με το αλευρι και νο4 στα 41 μετρα,ειπαμε η ιδιογομωση ειναι αλλο εργο.
View attachment 52834
Ρε αλεξ... Με διόπτρα πρέπει να το ρίξω εγω αυτό για να πετύχω θηραμα σε αυτα τα μετρα... Κ το θηραμα κανατα (ακίνητο)...
 
Ρε αλεξ... Με διόπτρα πρέπει να το ρίξω εγω αυτό για να πετύχω θηραμα σε αυτα τα μετρα... Κ το θηραμα κανατα (ακίνητο)...
Δεν εχεις κι αδικο. Ωραιες τετοιες τουφεκιες αλλα πολυ δυσκολες σκοπευτικα.
Στα 50 μετρα βεβαια θα ειναι μια χαρα, απο την αλλη στα 36 θα πεσει κλαμα... .yel.
 
Η καλύτερη λύση για έναν ιδιογομωτή είναι να πάρει κάτι τέτοιο
https://www.shootingsoftware.com/pressure.htm
Αν ασχοληθώ ποτέ με ιδιογόμωση θα το αγοράσω.


Αυτο πολυ σοβαρο εργαλειο....αλλα θελει και πολλες γνωσεις.....για να το ''δουλεψεις''....!!!! Ετσι πιστευω !!!

Προς το παρον....τουλαχιστον εγω....θα προσπαθησω να μετραω και μενουσες....και εχει ο Θεος...
Βασιλη μου !!! :)

εικόνα_Viber_2022-08-05_12-59-45-936.jpg
 
Η καλύτερη λύση για έναν ιδιογομωτή είναι να πάρει κάτι τέτοιο
https://www.shootingsoftware.com/pressure.htm
Αν ασχοληθώ ποτέ με ιδιογόμωση θα το αγοράσω.


Αυτο πολυ σοβαρο εργαλειο....αλλα θελει και πολλες γνωσεις.....για να το ''δουλεψεις''....!!!! Ετσι πιστευω !!!

Προς το παρον....τουλαχιστον εγω....θα προσπαθησω να μετραω και μενουσες....και εχει ο Θεος...
Βασιλη μου !!! :)

View attachment 52846
V10 να μετράς .Αυτό βλέπουν οι περισσότεροι ,πιό πολύ απο το V1.5
 
V10 να μετράς .Αυτό βλέπουν οι περισσότεροι ,πιό πολύ απο το V1.5
+ @ΝίκοςΠ
Και οι 2 χρειάζονται.
Η v1.5 ή v2.5 είναι η αναφορά για την v10.
Αν ξέρεις μόνο την v10 δεν μπορείς να κρίνεις.
Αφού έχεις αρχείο με v1.5 συνέχισε να μετράς εκεί και την v10
 
Η ανάμειξη πυρίτιδας δέν προσφέρεται καί δέν αφορά ΣΟΒΑΡΑ πρόσωπα ή εταιρείες .
Ναί ίδιες ακριβώς πυρίτιδες εμπορίου αλλά με άλλο χρώμα ή καί προοδευτικότητα το κάνουν .
Ειδικά μια εταιρεία όχι ελληνική .
Μπορεί να έχεις δίκιο.
Για Αμερική έχω διαβάσει τα παραπάνω.
Και δεν το γράφουν λίγοι.

Να είναι μούφα ; Πάλι μπορεί.
 
Δηλαδή να υποθέσουμε ότι το ΑΟ volcano πιθανόν νάναι ίδιο με το δικό μας ; :D:D:D:D
Κιάφού στα 2.05 Χ50 γρ πιάνει τα 1000 bar -όπως γράφεις - τότε το 2.25 Χ36 volcano πόσα ;
Μήπως σαφώς πιό κάτω ;
Σου ειπα δεν με ενδιαφερει καντε το οπως θελετε !!!
 
Να πάρεις VOLCANO mary arm κι'αν σκιαχτείς καί σύ όπως τον κ.Νίκο
στείλε του τα να τα σφάξει .sarcastic..sarcastic..sarcastic..sarcastic.
Καί πιό παλιά είχαν έρθει εδώ τα percorso caccia 36 με ΑΟ .
Ήταν μάλιστα καί πολύ-πολύ καλά με 688 2.00 Χ36
Υ.Γ Με το προηγούμενο ΑΟ που ήταν πιό προοδευτικό
 
Να πάρεις VOLCANO mary arm κι'αν σκιαχτείς καί σύ όπως τον κ.Νίκο
στείλε του τα να τα σφάξει .sarcastic..sarcastic..sarcastic..sarcastic.
Καί πιό παλιά είχαν έρθει εδώ τα percorso caccia 36 με ΑΟ .
Ήταν μάλιστα καί πολύ-πολύ καλά με 688 2.00 Χ36
Δεν σκιάζομαι από NSI Λάμπη.

Τα Mary arms θα τα δοκιμάσω αν δω πολλά εγκωμιαστικά σχόλια τον χειμώνα.
Για 5-6 χρόνια με τον ρυθμό που ρίχνω τώρα μου φτάνουν αυτά που έχω. :)

Σκιάχτηκα μόνο από το Federal του @vazelos.
Πολύ κλωτσίδι.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top