Βλητικές δοκιμές Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Να παρεις και να μου πεις κι εμενα αν ειναι καλα η καλυτερα απο αυτα με τεκνα
Σε τι να ρίξω ; Σε χαρτιά ;
Αφού δεν λένε την αλήθεια λένε ορισμένοι.
Πάρε εσύ και βάρα καμιά φάσσα με χιόνια.
Μετά πες και σε εμένα.
 
Τον Αύγουστο θα ρίξω μερικά ακόμα με σκάγια με τον Αντρέα @vazelos και μετά έχουμε δράμια.
Σας βαρέθηκα εσάς με τα σκαγάκια σας.
Όλο γκρίνια είστε ... :)

Δεν σκοτώνουν, δεν έχουν συγκέντρωση, δεν έχουν διάτρηση.
ριξε εσυ..εγω θα φτιαξω το τραπεζι με τους μεζεδες και τα τσιπουρα...α...και που εισαι..μετρας και τα σκαγια......pray to God.
 
Δεν σκιάζομαι από NSI Λάμπη.

Τα Mary arms θα τα δοκιμάσω αν δω πολλά εγκωμιαστικά σχόλια τον χειμώνα.
Για 5-6 χρόνια με τον ρυθμό που ρίχνω τώρα μου φτάνουν αυτά που έχω. :)

Σκιάχτηκα μόνο από το Federal του @vazelos.
Πολύ κλωτσίδι.
Αμα δεν σκιαζεσαι να σε στηλω λιγα 6 βολα 9,5 να δοκιμασεις απο αυτα τα γλυκουλια IMG_20220228_111915_283.jpg παρε και τη συγγεντρωση στα 36 μετραIMG_20220228_101509_1.jpg
 
Last edited:
Να πάρεις VOLCANO mary arm κι'αν σκιαχτείς καί σύ όπως τον κ.Νίκο
στείλε του τα να τα σφάξει .sarcastic..sarcastic..sarcastic..sarcastic.
Καί πιό παλιά είχαν έρθει εδώ τα percorso caccia 36 με ΑΟ .
Ήταν μάλιστα καί πολύ-πολύ καλά με 688 2.00 Χ36
Υ.Γ Με το προηγούμενο ΑΟ που ήταν πιό προοδευτικό


Λαμπη , εγω δεν το σκιαχτηκα.....Τι να σκιαχτω απο αυτο ....μπροστα ''φουρνελα'' που εχω φτιαξει κατα
καιρους.... και οταν τα εριξα κιοτεψε και ο διαολος ???
Απλα το θεωρησα υπερβολη το V1,5-447m/s σε Ν6 σκαγια....και παραλληλα στα 35 μετρα με φουλ τσοκ
αυτο το 64% συγκεντρωση που εβγαλε....για μενα απαραδεκτο !!!
Τι να το κανω εγω τετοιο φυσιγγιο ??
Μειον βαθμους εδω δεν εχουμε.....αλλωστε σωστα η λαθος...ειμαι υπερ της συγκεντρωτικης τουφεκιας...

Για μενα ηταν ενα σκορποχωρι....δλδ εαν το εριχνα με 3* αστρα μαμα...τι θα εβγαζε ?? 50% συγκεντρωση ??
Και τι να την κανω...... εμπλαστρο αυτην την συγκεντρωση??
Καταλαβες τωρα ποιος ηταν ο λογος που τα εσφαξα ολα....και δεν κρατησα ουτε ενα για δειγμα ???

ΥΓ. Αλλο 2Χ36....και αλλο 2,25χ36....αυτο και αν το γνωριζεις...παρα πολυ καλα φιλε!!!

ΥΓ.2 .Ξερεις ποτε θα τον παραδεχομουν το Γαλλο ??? Οταν με αυτην την ταχυτητα μου εδινε ενα
80% συγκεντρωση στα ιδια μετρα με το φουλ τσοκ !!
 
Last edited:
Να πάρεις κι'εσύ VOLCANO mary arm σε νο.4 νίκελ καί να το βάζεις 2ο
χειμώνα καί τα ξαναλέμε .
Τον χειμωνα φιλε Λαμπη δεν εχω θεμα να κυνηγησω μονο με classica, σιγα μη δωσω τοσα λεφτα για ενα κουτι φυσιγγια.
Σε τι να ρίξω ; Σε χαρτιά ;
Αφού δεν λένε την αλήθεια λένε ορισμένοι.
Πάρε εσύ και βάρα καμιά φάσσα με χιόνια.
Μετά πες και σε εμένα.
Το μονο ευκολο, οταν παρω θα σε ενημερωσω
 
Δεν ξερω να σου απαντησω για bar.....Αλλα οταν ειδα τις ταχυτητες απογοητευτικα....

Ειχα και εναν καλο φιλο ( μελλος του φορουμ ) που μου ελεγε....φορτωσε την στο 2,40....σιγα μην τον
ακουσω...
Του ειπα κλειστο εσυ....και πες μου να ερθω να βρουμε το κλείστρο σου !!! :)
Δε θα το ψάχνεις Νίκο όταν ριχτεί υπό κατάλληλες συνθήκες.
 
Ναι για τους πίνακες εννοώ Βασίλη,το θέμα ξέρεις ποιο είναι όσο πιο πολύ προχωράς στην ιδιογομωση τόσο πιο πολύ θα βλέπεις πως γνωρίζεις όλο και πιο λίγα και είναι τόσοι οι παράγοντες που επηρεάζουν και λειτουργούν διαφορετικά ανάλογα το όπλο και το τσοκ που δουλεύουμε ακόμα και σε ένα όπλο της ίδιας μάρκας!Απο τα λίγα που έχω δει μέχρι τώρα γεμίζω από το 16 και ρίχνω αρκετά ΦΥΣΙΓΓΙΑ το χρόνο το μόνο που μπορείς να σου δώσει κάποιος είναι μια κατεύθυνση μετά πρέπει να ψάξεις και εσυ πως θα φτιάξεις ένα σεταπ για να το φέρεις στα μέτρα σου,το να σου πω βάλε 1,90 ΑΟ με gt βύσμα για τον α ή β λόγο δουλεύει σε εμένα σε εσένα μπορεί να δουλέψει μπορεί και όχι εκεί μετά αρχίζει το ψάξιμο και η προσωπική αντίληψη του καθενός και ποσό θέλει να ψαχτεί στην ιδιογομωση!
Όλα αυτά περί βυσμάτων καί set up .....στα μέτρα σου καί το gt δουλεύει αλλά σ'εσένα μπορεί καί όχι
συσκοτίζουν αντί να φωτίζουν τον δρόμο στους νέους ιδιογομωτές .
Οι NSI CLASSICA -SPEED- PERCORSO CACCIA & REMI EXPRESS 35.50 που ρίχνει ο κόσμος όλος με πόσες
διαφορετικές εκδόσεις βυσμάτων το καθένα κυκλοφορεί ;;
Απο καραμπίνα BENELLI μέχρι O/U BROW - TOZ όλοι πίνουν νερό στ'όνομα τους .
Άρα ; Γιατί σβήνετε τα φώτα στους νέους ;
 
Λαμπη , εγω δεν το σκιαχτηκα.....Τι να σκιαχτω απο αυτο ....μπροστα ''φουρνελα'' που εχω φτιαξει κατα
καιρους.... και οταν τα εριξα κιοτεψε και ο διαολος ???
Απλα το θεωρησα υπερβολη το V1,5-447m/s σε Ν6 σκαγια....και παραλληλα στα 35 μετρα με φουλ τσοκ
αυτο το 64% συγκεντρωση που εβγαλε....για μενα απαραδεκτο !!!
Τι να το κανω εγω τετοιο φυσιγγιο ??
Μειον βαθμους εδω δεν εχουμε.....αλλωστε σωστα η λαθος...ειμαι υπερ της συγκεντρωτικης τουφεκιας...

Για μενα ηταν ενα σκορποχωρι....δλδ εαν το εριχνα με 3* αστρα μαμα...τι θα εβγαζε ?? 50% συγκεντρωση ??
Και τι να την κανω...... εμπλαστρο αυτην την συγκεντρωση??
Καταλαβες τωρα ποιος ηταν ο λογος που τα εσφαξα ολα....και δεν κρατησα ουτε ενα για δειγμα ???

ΥΓ. Αλλο 2Χ36....και αλλο 2,25χ36....αυτο και αν το γνωριζεις...παρα πολυ καλα φιλε!!!

ΥΓ.2 .Ξερεις ποτε θα τον παραδεχομουν το Γαλλο ??? Οταν με αυτην την ταχυτητα μου εδινε ενα
80% συγκεντρωση στα ιδια μετρα με το φουλ τσοκ !!
Αν τόριχνες σε αρνητικές θερμοκρασίες ή 0 ας πούμε η συγκέντρωση του καί αρχική του V
θάταν ίδια ;
Με τον Γάλλο ή τον Ιταλό πού καθοδηγούνται απο αλάνθαστους υπολογιστές κανείς δέν
μπορεί να ..........βελτιώσει το τελικό προιόν του πού κυκλοφορεί για συγκεκριμένες περιπτώσεις .
Ούτε μισή ......πινελιά βελτίωσης (αποκτήσαμε καί καλλιτέχνες ιδιογόμωσης) δέν επιδέχεται κανένα απ'αυτά τα premium φυσίγγια που
βγάζουν τα computers των εργοστασίων .
Ο DEEP BLUE of IBM κέρδισε τον Κασπάρωφ κυρ.Νίκο περίπατο στο σκάκι :).
 
Οι NSI CLASSICA -SPEED- PERCORSO CACCIA & REMI EXPRESS 35.50 που ρίχνει ο κόσμος όλος με πόσες
διαφορετικές εκδόσεις βυσμάτων το καθένα κυκλοφορεί ;;
Το καλό φυσίγγι δεν διαλέγει όπλα.
Κανόνας.

Και εμπορικό και ιδιογόμωσης.
Αυτό πιστεύω.
 
Το καλό φυσίγγι δεν διαλέγει όπλα.
Κανόνας.

Και εμπορικό και ιδιογόμωσης.
Αυτό πιστεύω.
Bασίλη καλημέρα .
Αυτό τον πίνακα με την σχέση θερμοκρασίας καί V0 που έβαλες τον ψάχνω καί δέν τον βρίσκω .
Αν σου είναι εύκολο ξαναβάλτο να το αποθηκεύσω .
Ευχαριστώ
 
Η αποψη μου ειναι πως οι κοντρα δοσεις με συμβατικους τροπους ευναυσης της πυριτηδας υποφερουν σε δυσκολες συνθηκες.δεν πιστεύω πως το συγκεκριμένο σετ υπ θα κανει την διαφορα σε ζορικο καιρο
 
Το καλό φυσίγγι δεν διαλέγει όπλα.
Κανόνας.

Και εμπορικό και ιδιογόμωσης.
Αυτό πιστεύω.
Λάθος‼️το ξαναεγραψα , Winchester premium 1.+ € το ένα...σκορποχωρι λόγω ταπας δεν έκανε σωστή έμφραξη‼️ κ κάποια άλλα καλά κ διαλεχτά που θελαν στενό αυλό‼️
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top