Βλητικές δοκιμές Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Ομως υπαρχουν καννες που διαχειριζονται καλυτερα απο καποιες αλλες μεγαλη γκαμα φυσιγγιων.
Αρχίσαμαν πάλι ... Δεν είναι τυχαίο ότι κυνηγάς με Lambro .yel.
Αυτο το 5 τοις εκατο ειναι που κανει τη διαφορά στο κυνηγι.
Θα σου έλεγα τι κάνει το 5% αλλά σε αγαπάω.

Ο Βασιλης δοκιμασε πανω απο 10 διαφορετικα οπλα....Δεν ειδα τιποτα ιδιαιτερο σε διαφορες αποδοσης !!

Ποιες ειναι οι καννες που λες...Φερε μια στην Σαμο...να την συγκρινω με το ΒΟΙΤΟ...
Να φτιαξω μερικες στρακα στρουκες...και να δοκιμασουμε....Να δω τι διαχειρηση θα εχουν οι καλες κανες !!
Θα ριξουμε και καλα φυσιγγια...να μην τις αδικησω !!!
Σαν τις Rem που μας είχαν πρίξει τα ούμπαλα.

Στο μποιτο ετσι γινεται.
Σε κατι αλλες μαρκες γμστ..
Χρυσο βαζεις σ@@@α βγαζουν.
29/7 με 5/8 θα είμαι Σάμο ... έλα και εσύ να σου δείξει ο Νίκος πως να φτιάχνεις φυσίγγια για Benelli.
Οι στενοί αυλοί δεν πάνε καλά τις μεγάλες γομώσεις απ ότι βλέπεις.

3_4.jpg

Μηνύματα τέλος ... πάω για θράψαλα.
 
Last edited:
Θα έρθρω με ρούστεεεεερρρρρ 🤣 .very funny.

95% στα 36m και 80% στα 50m.
Έ' να μας πιάσ' Σκαφίδα μετά με την HP ... 🤣
Έτσι χαζεψα τον ξάδερφο με τα 100 μέτρι‼️μου έλεγε φαμπαρμ κ φαμπαρμ ....του λέω ρίξε ρε μια στα 50 κ εγώ θα ρίξω στα 70‼️να δεις τι εστί Μπράου😆ρίχνει ,17 σκάγια ν.5 στον τενεκέ ,κανένα δεν τρύπησε. Ρίχνω εγώ,2 μέτρα ο τενεκές πίσω με μια τρύπα στη μέση ΝΑ‼️Μονο ένα ΟΥΙ πέταξε‼️😆😆😆😆
 
Πρέπει κάποια στιγμή να φτιαχτεί εδώ στο φόρουμ και μια ενότητα με τσακωμούς και ποιανου είναι καλύτερα ανάμεσα σε daiwa και Shimano όπως έχουμε και για Beretta με Benelli
Benelli ->shimano
franchi->shimantro{δλδ ιμιτασιον benelli.
.fishing.
 
Πρέπει κάποια στιγμή να φτιαχτεί εδώ στο φόρουμ και μια ενότητα με τσακωμούς και ποιανου είναι καλύτερα ανάμεσα σε daiwa και Shimano όπως έχουμε και για Beretta με Benelli
μεσα και εγω , αλλα να μην φαμε μπαν , και εχω να γραψω πολλα που εχω μαζεμενα
 
Καθε παρατηρηση σχετικα με βλητικες οπλων ειναι δεκτή.
Μπορεις να γραψεις κ εδω
δεν εχω να πω κατι , εγω γεμιζω φυσιγγια και δεν το ψαχνω πολυ , κατευθειαν στο θηραμα , ουτε δοκιμες , ουτε κολλες , ουτε ντενεκεδες , ουτε με ενδιαφερουν τα καινουρια εμπορικα φυσιγγια , αφου δεν προκητε ποτε να παρω , εχω και πολλα εμπορικα παλια 20 ετιας που τα εχω δοκιμαση σε θηραματα , περδικες , φασσες , γιατι ειναι απο 6αρια και κατω ,και ξερω οτι ειναι καλα , οταν ριχνω τα δικα μου στα 35 μετρα και δεν ματωνουν και πεφτουν , το σημειονω στο τετραδιο και τερμα , δεν το ψαχνω , εξαλου ριχνω την σεζον 500 με 600 φυσιγγια , καμια 40 αρια με 60 ετοιμα παλια σε περδικες , φασσες, και τα δικα μου στα αλλα πουλια , και δεν το κανω να ριχνω τα εμπορικα σε περδικες φασσες , γιατι δεν εμπιστευομε τα δικα μου , απλα πρεπει να τα ριχνω και αυτα , που ειναι περιπου στα 3.500 φυσιγγια ολα χοντρα απο 6αρια και κατω , που θα κανω αλλα 20 χρονια να τα ριξω , με τον ρυθμο που εχω , πολλα ειναι λαμβρο , μπλε , μπιτουρμπο , κοκκινα , ντεμι , καφε , με σκαγια λαυριου , απο την εποχη των αφων λαμπρου
 
δεν εχω να πω κατι , εγω γεμιζω φυσιγγια και δεν το ψαχνω πολυ , κατευθειαν στο θηραμα , ουτε δοκιμες , ουτε κολλες , ουτε ντενεκεδες , ουτε με ενδιαφερουν τα καινουρια εμπορικα φυσιγγια , αφου δεν προκητε ποτε να παρω , εχω και πολλα εμπορικα παλια 20 ετιας που τα εχω δοκιμαση σε θηραματα , περδικες , φασσες , γιατι ειναι απο 6αρια και κατω ,και ξερω οτι ειναι καλα , οταν ριχνω τα δικα μου στα 35 μετρα και δεν ματωνουν και πεφτουν , το σημειονω στο τετραδιο και τερμα , δεν το ψαχνω , εξαλου ριχνω την σεζον 500 με 600 φυσιγγια , καμια 40 αρια με 60 ετοιμα παλια σε περδικες , φασσες, και τα δικα μου στα αλλα πουλια , και δεν το κανω να ριχνω τα εμπορικα σε περδικες φασσες , γιατι δεν εμπιστευομε τα δικα μου , απλα πρεπει να τα ριχνω και αυτα , που ειναι περιπου στα 3.500 φυσιγγια ολα χοντρα απο 6αρια και κατω , που θα κανω αλλα 20 χρονια να τα ριξω , με τον ρυθμο που εχω , πολλα ειναι λαμβρο , μπλε , μπιτουρμπο , κοκκινα , ντεμι , καφε , με σκαγια λαυριου , απο την εποχη των αφων λαμπρου
Άμα διψάσεις, ξύπνα.
700+ κάθε σεζόν που τα ρίχνεις;
 
Σημερινες...με την ''αγνωστη'' ( λοτ ) ΤΕΚΝΑ...36 βαθμους....και τα μυαλα στα καγκελα !!! :D

Εκλεισα και δοκιμασα το σεταπ του Τeo. δλδ 42+2 γραμμ. σε Ν4+Ν1...
Για αλλη μια φορα εδωσε τα ρεστα του...παρ'ολο που το πηγα ''συντηρητικα'' λογω αγνωστου λοτ..

36,5 μετρα,,,,με 3* αστρα του ΒΟΙΤΟ !!:)

εικόνα_Viber_2023-07-23_13-06-42-258.jpg
εικόνα_Viber_2023-07-23_13-07-23-095.jpg
εικόνα_Viber_2023-07-23_13-07-49-932.jpg

Συνεχεια....με το ιδιο σεταπ και τσοκ....Στα 50 μετρα,,,:)
 
50 Πραγματικα μετρα....Και ο διαολος φοβηθηκε αυτο το σεταπ !!! :D

εικόνα_Viber_2023-07-23_13-08-04-720.jpg

1η βολη...Απλα μολυβδινα σκαγια..

εικόνα_Viber_2023-07-23_13-10-01-757.jpg
εικόνα_Viber_2023-07-23_13-10-32-824.jpg

2η Βολη...και τα Ν4 επινικελωμενα..

εικόνα_Viber_2023-07-23_13-11-12-443.jpg
Εδω δεν ''γουσταρε'' και δεν εγραψε ο ταχογραφος...
Ωστοσο εγω...εχω ''εικονα''...της ταχυτητας....
Αυτα για την ωρα παλικαρια μου !!!:)
 
Μωρέ πάλι με τα 40αρια με βλέπω, δε πειράζει, του οδοντιάτρου του είπα την τελευταία φορά,αν πονέσω θα πονέσεις μετά δίπλα!
Psb1 στο 1.75x33 ειναι το φυσιγγι σου για εναρξη στις περδικες.
Τα 40αρια σε ψιλα σκαγια δεν σου δινουν τπτ παραπανω. 40αρια μονο σε χοντρα με σφικτα τσοκαρισματα.
Επισης μπορεις να ριξεις κ mb extra 35 gr /f2 classic 34 gr / neo velox στα 33 gr τελευταια το βρηκα κ με 33.5+gr / rws 36 / federal 34.5 / rws dorkas 34 / rc 34/
Ζωτος κοκκινο34 / jordan μπλε 33 / lambro A1 34 ολα πολυ καλά ιδίως αυτα με psb1 πανε πολυ καλα με ζέστη.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top