Βλητικές δοκιμές Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Γεια σου βρε Γιανναρε ...!!!! Παντα με τον καλο λογο εισαι φιλαρα μου !!! :) :cool:
Η αλήθεια είναι‼️κ δεν σου κρύβω ότι ,όταν στην αρχή πρωτοειδα τις τουφεκιές σου ,μου πήρε κάμποσο να τις πιστέψω‼️πάντα έτσι κ πάντα τέτοια Νίκο‼️
 
Δωσε σεταπ...Παρη..
Μη βάζεις καθόλου πυρίτιδα μαστρο Νίκο.Βαλε έναν τασκωφ 22 αν έχεις και συμπλήρωσε σκάγια για να σου αφήσει 13 καχ. Άλλαξε τον τασκωφ με Καρδαρά αν έχεις και πες μου με ποιον θα σου αφήσει τα 13 καχ ....Όχι τώρα.Οποτε μπορείς....
 
Μη βάζεις καθόλου πυρίτιδα μαστρο Νίκο.Βαλε έναν τασκωφ 22 αν έχεις και συμπλήρωσε σκάγια για να σου αφήσει 13 καχ. Άλλαξε τον τασκωφ με Καρδαρά αν έχεις και πες μου με ποιον θα σου αφήσει τα 13 καχ ....Όχι τώρα.Οποτε μπορείς....

Τι ταρζανιες ειναι αυτες βρε φιλαρα μου.. :D
Χωρις πυριτιδα θελει παχυμετρο για τα χιλιοστα και οχι μεζουρα...
ΟΚ. Οπως το θελεις...περιμενε..:)
 
Μη βάζεις καθόλου πυρίτιδα μαστρο Νίκο.Βαλε έναν τασκωφ 22 αν έχεις και συμπλήρωσε σκάγια για να σου αφήσει 13 καχ. Άλλαξε τον τασκωφ με Καρδαρά αν έχεις και πες μου με ποιον θα σου αφήσει τα 13 καχ ....Όχι τώρα.Οποτε μπορείς....

Καλυκας ched.T4- Καρδαρας 22 -37 γραμ. Ν7 Κενος χωρος 13 χιλιοστα με 2 σειρες σκαγια εξω.
ΙΔΙΟΣ καλυκας Τασκωφ 22 -37 γραμ, Ν7 - Κενος χωρος σχεδον ο ιδιος 12,8 χιλιοστα με 3 σειρες σκαγια εξω.
 
Καλυκας ched.T4- Καρδαρας 22 -37 γραμ. Ν7 Κενος χωρος 13 χιλιοστα με 2 σειρες σκαγια εξω.
ΙΔΙΟΣ καλυκας Τασκωφ 22 -37 γραμ, Ν7 - Κενος χωρος σχεδον ο ιδιος 12,8 χιλιοστα με 3 σειρες σκαγια εξω.
Είσαι πολύ μεγάλος!Σ'ευχαριστω!
 
Σημερινες...με την ''αγνωστη'' ( λοτ ) ΤΕΚΝΑ...36 βαθμους....και τα μυαλα στα καγκελα !!! :D

Εκλεισα και δοκιμασα το σεταπ του Τeo. δλδ 42+2 γραμμ. σε Ν4+Ν1...
Για αλλη μια φορα εδωσε τα ρεστα του...παρ'ολο που το πηγα ''συντηρητικα'' λογω αγνωστου λοτ..

36,5 μετρα,,,,με 3* αστρα του ΒΟΙΤΟ !!:)

View attachment 75363
View attachment 75364
View attachment 75365

Συνεχεια....με το ιδιο σεταπ και τσοκ....Στα 50 μετρα,,,:)

Πολύ καλή αυτή. Το ιδιο ακριβώς σεταπ το έχεις δοκιμάσει με ένα μόνο νούμερο σκαγιου ? Πχ με 4αρια μόνο?
 
Βασιλη θα χασω λιγο απο την εναρξη αλλα οκ πιστευω θα ισοφαρισω μετα.

Υ. Γ Αν ρωτας επειδη γουσταρεις κοντριτσα beretta vs benelli ειμαι μεσα

.my man.
Τον τενεκε ποιο οπλο τον τρυπαει στα 36μ δεν μου εχει πει ακομα ο φιλος μου Βασιλης και απο συγκεντρωσει καλα το πανε τα benelli γιατι εχω κατι λεβεντες κοντα μου που με φαγανε λεγοντας τι δουλεια εχω εγω με το benelli εφοσον δεν τρυπαει.
 
Αρχίσαμαν πάλι ... Δεν είναι τυχαίο ότι κυνηγάς με Lambro .yel.

Θα σου έλεγα τι κάνει το 5% αλλά σε αγαπάω.


Σαν τις Rem που μας είχαν πρίξει τα ούμπαλα.


29/7 με 5/8 θα είμαι Σάμο ... έλα και εσύ να σου δείξει ο Νίκος πως να φτιάχνεις φυσίγγια για Benelli.
Οι στενοί αυλοί δεν πάνε καλά τις μεγάλες γομώσεις απ ότι βλέπεις.

View attachment 75331

Μηνύματα τέλος ... πάω για θράψαλα.
Δηλαδή και με την δικη μου τα ιδια θα δω ; Οχι τιποτα αλλο να παω διακοπες χωρις αγχος!!!!!
 
Τον τενεκε ποιο οπλο τον τρυπαει στα 36μ δεν μου εχει πει ακομα ο φιλος μου Βασιλης και απο συγκεντρωσει καλα το πανε τα benelli γιατι εχω κατι λεβεντες κοντα μου που με φαγανε λεγοντας τι δουλεια εχω εγω με το benelli εφοσον δεν τρυπαει.


Δηλαδή και με την δικη μου τα ιδια θα δω ; Οχι τιποτα αλλο να παω διακοπες χωρις αγχος!!!!!

Να πας διακοπες χωρις αγχος !!! :)

Η διατρηση δεν εξαρταται απο τα οπλα....Αλλα απο την ταχυτητα και την καλη ποιοτητα σκαγιων.
Ολα τα αλλα ειναι λογια καφενειου...καλέ μου φιλε !!!:)

ΥΓ. Και με σφεντονα να ριξεις...εαν αυτο που θα ριξεις εχει την απαιτουμενη ταχυτητα ο ντενεκες θα τρυπισει!!:cool:
 
Πολύ καλή αυτή. Το ιδιο ακριβώς σεταπ το έχεις δοκιμάσει με ένα μόνο νούμερο σκαγιου ? Πχ με 4αρια μόνο?

Τι με ρωτας τωρα βρε φιλε μου...???:)
Τον αδη με τα λειψανα εχω....Απο Ν8,5-32 γραμ μεχρι Ν1- 50 γραμ....εχω δοκιμασμενα και περασμενα στο τετραδιο
πανω απο 100 διαφορετικα σεταπ. Χωρια τα βολια και μονοβολα...
Απο 12/70 -12/76- αστεροειδες κλεισιμο...ρελι...βυσματα - μαλλινη...αποσπωμενο πατο...εχω χασει τον
λογαριασμο...!!!:D
 
Τι με ρωτας τωρα βρε φιλε μου...???:)
Τον αδη με τα λειψανα εχω....Απο Ν8,5-32 γραμ μεχρι Ν1- 50 γραμ....εχω δοκιμασμενα και περασμενα στο τετραδιο
πανω απο 100 διαφορετικα σεταπ. Χωρια τα βολια και μονοβολα...
Απο 12/70 -12/76- αστεροειδες κλεισιμο...ρελι...βυσματα - μαλλινη...αποσπωμενο πατο...εχω χασει τον
λογαριασμο...!!!:D
Βικιπεντια σκέτη ‼️ καλημέρες Νίκο‼️ καλημέρες κόσμε‼️
 
Τον τενεκε ποιο οπλο τον τρυπαει στα 36μ δεν μου εχει πει ακομα ο φιλος μου Βασιλης και απο συγκεντρωσει καλα το πανε τα benelli γιατι εχω κατι λεβεντες κοντα μου που με φαγανε λεγοντας τι δουλεια εχω εγω με το benelli εφοσον δεν τρυπαει.
Πάρτε τενεκέδες και αρχίστε το τουφεκίδι.
Αν δείτε διαφορές σε διάτρηση με το ίδιο φυσίγγι γράψε μου.
Με τα λόγια τρυπάω 5 τενεκέδες και εγώ τον έναν πίσω από τον άλλο στα 30m με #9. 😁
Αν θες να τους ξεσκίσεις βάλε κανένα Rem ή κανένα Gamebore, ρίξε πρώτος και πιάσε κανέναν ίσκιο μετά .cofee.
Άστους να βαράνε με τα φθηνά υψηλών ταχυτήτων 🤣

ps
Κάνε καμία πουστιά και δείξτους άλλο φυσίγγι αχαχαχαχααχα
 
Last edited:
Βικιπεντια σκέτη ‼️ καλημέρες Νίκο‼️ καλημέρες κόσμε‼️

Να διευρινουμε τους ''οριζοντες'' Γιαννη μου !!!
Σημερα σκεπτομαι να παω να ριξω 2 φυσεκια στα 48+2 γραμ. Ν3...Να εχει 38-40 βαθμους θερμοκρασια.
Δεν ξερω εαν εχει δοκιμασει με τοση ζεστη αλλος φιλος η συναδελφος....Θελω να δω ΕΑΝ σκορπισει το
φυσιγγιο...
Οι προηγουμενες δοκιμες...με επεισαν οτι το σωστο φυσιγγιο δεν σκορπαει...Οι διαφορές απο ζεστη σε κρυο
στο σωστο φυσιγγιο ειναι αμελητεες φιλε !!!
Θα δω και σημερα...και μετα θα εχω αποψη !!!:)
 
Να διευρινουμε τους ''οριζοντες'' Γιαννη μου !!!
Σημερα σκεπτομαι να παω να ριξω 2 φυσεκια στα 48+2 γραμ. Ν3...Να εχει 38-40 βαθμους θερμοκρασια.
Δεν ξερω εαν εχει δοκιμασει με τοση ζεστη αλλος φιλος η συναδελφος....Θελω να δω ΕΑΝ σκορπισει το
φυσιγγιο...
Οι προηγουμενες δοκιμες...με επεισαν οτι το σωστο φυσιγγιο δεν σκορπαει...Οι διαφορές απο ζεστη σε κρυο
στο σωστο φυσιγγιο ειναι αμελητεες φιλε !!!
Θα δω και σημερα...και μετα θα εχω αποψη !!!:)
Αυτά τα γραμμάρια, στηστα με 11111111 ,η συμπάθεια ....μου στα μάγκνουμ ,περιορίζεται έως τα 46 γρ.σε ν.3
 
Αυτά τα γραμμάρια, στηστα με 11111111 ,η συμπάθεια ....μου στα μάγκνουμ ,περιορίζεται έως τα 46 γρ.σε ν.3

Δεν εχω αλλη δοκιμη ( νομιζω ) με σκετα Ν1 σε αυτα τα γραμμαρια για να την συγκρινω...
Ωστοσο...δεν σου χαλαω το χατηρι φιλε!!!
Και πιστευω οτι συμπερασμα θα βγαλουμε.. !!! :)
 
Πάρτε τενεκέδες και αρχίστε το τουφεκίδι.
Αν δείτε διαφορές σε διάτρηση με το ίδιο φυσίγγι γράψε μου.
Με τα λόγια τρυπάω 5 τενεκέδες και εγώ τον έναν πίσω από τον άλλο στα 30m με #9. 😁
Αν θες να τους ξεσκίσεις βάλε κανένα Rem ή κανένα Gamebore, ρίξε πρώτος και πιάσε κανέναν ίσκιο μετά .cofee.
Άστους να βαράνε με τα φθηνά υψηλών ταχυτήτων 🤣

ps
Κάνε καμία πουστιά και δείξτους άλλο φυσίγγι αχαχαχαχααχα
Ουτε με ξοβεργα δεν πιανεσαι με αγαπη το λεω.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top