Βλητικές δοκιμές Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Και η συνεχεια...View attachment 56573View attachment 56574View attachment 56575View attachment 56576
Τα σκαγια τα μετρησα 285 μπαρουτι μαλλον GM3 καψουλι μαλλον CX2000 συγκεντρωτηρας μαλλον aquila (ιδιογομωτης δεν ειμαι...) Βασιλη για κανε μια τα σκαγια με το counthings (για αυτο ανεβασα φωτο...) εκανα και εγω μια προσπαθεια αλλα κατι μου ζηταγε βαρεθηκα και το κλεισα...για κανε και ενα εξπλειν τροπου χρησης...
Τα σκάγια στο φυσίγγι ήταν 285.
Η τουφεκιά σου έφυγε λίγο ψηλά νομίζω (η συγκέντρωση θα ήταν μεγαλύτερη).
Με ότι βλέπω αυτή είναι η αποτύπωση.

Τα υπόλοιπα αύριο ...

1664316852633.png

1664316043484.png
 
Και η συνεχεια...View attachment 56573View attachment 56574View attachment 56575View attachment 56576
Τα σκαγια τα μετρησα 285 μπαρουτι μαλλον GM3 καψουλι μαλλον CX2000 συγκεντρωτηρας μαλλον aquila (ιδιογομωτης δεν ειμαι...) Βασιλη για κανε μια τα σκαγια με το counthings (για αυτο ανεβασα φωτο...) εκανα και εγω μια προσπαθεια αλλα κατι μου ζηταγε βαρεθηκα και το κλεισα...για κανε και ενα εξπλειν τροπου χρησης...
ποιο φυσιγγι ειναι αυτο?
 
Θα την ψαξο στα 40γρ σε 70ρη καληκα

Δεν βγαινει η ογκομετρια ....μονο εαν εχεις sg10 βυσμα...με sg12 το πρασινο δεν βγαινει !!
ΕΚΤΟς και το κλεισει σε ρελι....ΑΥΤΟ με βυσματα..
Με μαλλινη...οκ βγαινει η ογκομετρια...και γαζωνει κουζουλε μου !!
Και στα 38 γραμμαρια...πολυ καλο με γνησια μαλλινη !!!
 
Με μαλινο σ
Δεν βγαινει η ογκομετρια ....μονο εαν εχεις sg10 βυσμα...με sg12 το πρασινο δεν βγαινει !!
ΕΚΤΟς και το κλεισει σε ρελι....ΑΥΤΟ με βυσματα..
Με μαλλινη...οκ βγαινει η ογκομετρια...και γαζωνει κουζουλε μου !!
Και στα 38 γραμμαρια...πολυ καλο με γνησια μαλλινη !!!
ΣΚευτομε και αστερι στα 40γρ
 
Με μαλινο σ

ΣΚευτομε και αστερι στα 40γρ

Στα ειπα πριν....Με βυσμα...μονο με SG10....Aλλιως η ογκομετρια δεν βγαινει με αλλο βυσμα και 11χιλιοστα
κενο χωρο...για αστερι.
Με γνησια μαλλινη και σε αστερι βγαινει...
 
Στα ειπα πριν....Με βυσμα...μονο με SG10....Aλλιως η ογκομετρια δεν βγαινει με αλλο βυσμα και 11χιλιοστα
κενο χωρο...για αστερι.
Με γνησια μαλλινη και σε αστερι βγαινει...
Με sg12 κομενο το ποτιρη μονο το αμορτισερ,πρεπει να βγενη ακρηβος:rolleyes:
 
Με sg12 κομενο το ποτιρη μονο το αμορτισερ,πρεπει να βγενη ακρηβος:rolleyes:

Ναι ετσι βγαινει....και με bior 14 βγαινει....αλλα μιλαμε για ποτηρι και σκαγια βρε κουζουλε μου !!
Και με LB6 βγαινει με 3 χιλιοστα φελλο μεσα...!!
Εχει μεγαλο ογκο η πυριτιδα και σε περιοριζει σε βυσματα σε 12/70 καλυκα...Σε 12/76 παλι τα ιδια..
μεχρι 46 γραμμαρια κλεινεις....μετα πας σε στησιματα ''πατεντας''.... !!
 
ωραιο ρε!μου αρεσει το στησιμο του!ποσο το πουλανε αυτο ,ξερουμε ?
Πέρσι κατάστημα στην Κέρκυρα το ειχε 7,50€, (όσο κ το Phoenix που βγάζει ο ίδιος επισης στα 32γρ με granular κ Giovanni*)
Φέτος κ με τις τιμές στα υψη....δεν ξέρω.....

Το θέμα είναι ότι τα φυσίγγια του η τα παραγγελνεις από αυτόν η από κάποιο τοπικό κατάστημα...
Είναι σχεδόν απιθανο να τα βρεις στην υπόλοιπη Ελλάδα..


Εδώ στο φόρουμ οι φίλοι μας οι Κερκυραιοι λένε τα καλυτερα...

* θα τα δουμε κ αυτα, καθότι όπου να ναι θα διαβούν οι τσιχλουλες μας...
 
Τα σκάγια στο φυσίγγι ήταν 285.
Η τουφεκιά σου έφυγε λίγο ψηλά νομίζω (η συγκέντρωση θα ήταν μεγαλύτερη).
Με ότι βλέπω αυτή είναι η αποτύπωση.

Τα υπόλοιπα αύριο ...

View attachment 56581

View attachment 56580
Η ντουφεκια εχει φυγει επανω...Ο κοκκινος κυκλος κανονικα πρεπει να ξεκιναει απο εκει που ξεκιναει ο μπλε και προς τα πανω...
 
Ανεπηρέαστη από τας καιρικάς μεταβολάς Γιάννη ή όχι ? :)
Καλή, μέτρια ή κακή ?
Εγω βασιλη το δουλευω απο εναρξη(οταν ανεβει καλα ο ηλιος βαζω αλλο πιο ελαφρυ σε 30γρ.) μεχρι και το χειμωνα μονο οταν πεσει κατω απο 5 κελσιου παω σε αλλο...εδω δεν εχουμε βαρυ χειμωνα...
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top